» »

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

jalovec09 ::

Nisem alkoholik, zelo redkokdaj kakšno pivo/radler pa še to ga raje doma kot pred kakšno vožnjo. Me pa zanima kaj se dogaja s pivom ali radlerjem po zaužitju na prazen želodec, bi napihal, če bi po zaužitju 2 urah nekoga zaustavila policija in mu dala pihat.
Kakšne so kazni?
Koliko časa traja da se recimo radler izniči po zaužitju?
Prazen želodec pokaže več ali manj.

P.s. Prosim brez spama.

Engineer_ ::

odvisno od tvoje presnove. meni se recimo nič ne pozna takoj po spitju. Vem ker sem spil kuhano vino, 10 minut zatem šel prestavit avto iz parkirišča a do parkirišča b (na parkirišču a so se začele zaklepat rampe in je bilo pač treba prestavt avto) in me je medtem ustavila prometna kontrola. napihal sem 0,0.

nekateri pa napihajo že če jedo grozdje.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Občutek pijanosti nima kaj dosti veze z tem, koliko napihaš.

Ta meritev je precej nenatančna(v obe smeri), zato se vedno rado opozarja, da bolje res z veliko rezervo. Ker v povprečju res komot spiješ pivo ali dve in voziš zelo hitro po tem ali celo takoj, ampak ne bo vsak in ne vedno pristal v tem povprečju. Meja je pa zelo črnobela, bodisi greš čez ali ne greš. In če greš čez si ob jurja ali več in še dodatnega jurja ob delanju izpita. In morda še kakega jurja, ko si brez izpita kako obdobje, da uporabljaš javni prevoz.:)

Glede povprečja, jaz sem spil precej na eni veselici(žgane pijače v decijih), kjer hodijo okoli študentke, ki ti dajo teste za štos in sem naredil svež vdih tik pred izdihom in nisem napihal sploh. Dobro v real testu bi to najbrž policaj opazil, ampak vseeno, tut v obratno smer se lahko števec zmoti, če recimo zelo star zrak izdihneš v aparat(do konca izdihneš).

gruntfürmich ::

Engineer_ je izjavil:

nič ne pozna takoj po spitju...

o tem bi se dalo debatirat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

khm, to je šlo na pihanje. to nima veze z občutkom pijanosti ali vsebnostjo alkohola v telesu.

kot sem rekel, nekateri napihajo že če jedo grozdje. eni pa so lahko pijani kot kante in ne napihajo nič.

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Minimalno lahko napihaš že, če poješ solato, v kateri je dosti vinskega kisa.

Drugače pa je to, koliko promilov imaš v krvi oziroma litru izdihanega zraka po popitem enem pivu/2 dcl vina/šilcu žganice/... odvisno tudi od tvoje teže. Ampak po enem 0,5l pivu z 5% alokohola ne bi smel napihati tistih 0,24mg alkohola/l izdihanega zraka. Po dveh pivih si pa že čez to mejo (spet odvisno od tvoje kilaže).

V povprečju se razgradi v eni uri 0,07 miligrama v litru izdihanega zraka (0,15 grama alkohola na kilogram krvi).

Več na:
http://www.policija.si/index.php/compon...

gzibret ::

2 piva za povprečno rejenega človeškega samca ne bi smela biti težava.
Vse je za neki dobr!

Roadkill ::

Razen seveda za mladenga voznika, ki potrebuje 0,0 (če se to ni kaj spreminjalo).
Ü

Magic1 ::

Dva redlerja ne, dva piva sta pa lahko zelo hitro čez mejo za "normalne" ljudi(ženske pa sploh), ki ne pijejo piva vsak dan. Seveda je govora v nemladih voznikih. Muloti itak morajo imeti 0,0! Torej nič piva, še radler je lahko problematičen.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

matobeli ::

gzibret je izjavil:

2 piva za povprečno rejenega človeškega samca ne bi smela biti težava.


lepa izjava:D

Sem pa ugotovil da lahko hrana (oziroma pomanjkanje) premika te meje za konkretnih +-1pivo.

Malcolm_Y ::

Za mojo varnost in varnost vseh drugih udeležencev v prometu vas prosim, da ne debatirate o tem koliko lahko še spiješ pred vožnjo, da ne napihaš (preveč).

Pijte kolikor hočete, a takrat prosim, ne na cesto.

Engineer_ ::

ah ne. ni fora v tem. fora je v tem ali lahko spiješ 1 pivo ali 1 kuhano vino in boš kaj napihal ali ne.

vožnja zaradi 1 pive ni ogrožena, razn če imaš 40 kg. napihaš pa hitro lahko preveč.

Zgodovina sprememb…

urosz ::

Roadkill je izjavil:

Razen seveda za mladenga voznika, ki potrebuje 0,0 (če se to ni kaj spreminjalo).


teoretično...

gruntfürmich ::

morate se zavedati nekaj stvari okoli alkometra; namreč on meri stopnjo alkohola (mislim da, naj me kdo popravi če ni res) v slini, ki je proporcionalna tisti v krvi.
zdaj, od kot pride večino zraka do metra - pljuča/želodec? - in se potem ta zrak poveže s slino v ustih?; vse to vpliva na rezultat.

torej; takoj po spiranju ust z špiritom bi moralo aparat raznesti in tako dalje z različnimi variantami do končne, ko si koma pijan ampak na merilec ne bo šel nobeden hlap alkohola...
vse ostalo vmes pa so nianse, ki nas lahko rešijo kazni če poznamo delovanje merilca in svojega telesa!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

miraldi ::

Jaz sem tudi že pihal eno uro po žaužitih dveh velikih pivih in bureku pa je bil rezultat 0.00.
Mislim pa, po enem kuhančku tudi ženska nebi napihala saj se mi zdi, da ima stopnjo alkohola kot radler.
Drugače pa Don't drink and drive je najbolj varno za vse 8-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

matobeli ::

ma ja, mi se bojimo tega da bi spili eno pivo pred vožnjo kot hudič križa.
Problem so pa tisti ki se odločajo za vožnjo na podlagi tega ali še lahko zadane ključavnico avtomobila ali ne.

Kogar skrbi da bo napihal je že na varni strani. Problem so tisti ki točno vedo da se bodo v 99.9% izmaknili nesreči/policaju.

RejZoR ::

Mene se še pol litra radlerja prime ko hudič in vedno cvikam, ker je že sam feeling tak otopel in disconnectan. In ko imam tak feeling nisem nikol ziher če ne bi napihal, zato se tega preventivno izogibam, če je le mogoče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

zame je pivo tudi hudič. rad pa spijem kaj kratkega. par ur po 3 vodkah si upam normalno peljati, edino koliko bi napihal ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

einstein :P ::

Problem je ne samo, če te ustavi policaj, da moraš pihat ampak to, da če se zgodi nesreča, ne glede na to, ali si kriv ali ne lahko nastradaš, ker si ti tisti, ki je bil pijan.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Roadkill ::

einstein :P je izjavil:

Problem je ne samo, če te ustavi policaj, da moraš pihat ampak to, da če se zgodi nesreča, ne glede na to, ali si kriv ali ne lahko nastradaš, ker si ti tisti, ki je bil pijan.


Če se zgodi nesreča in ti nisi kriv, potem pač nisi kriv.
Če se kliče policaje in ti dajo pihat boš plačal kazen za alkoholiziranost.

Problem je lahko le pri kakšnih zavarovanjih.

Nisi pa ti kriv, da se ti nekdo zaleti v rit samo zato, ker si spil eno pivo.
Ü

Looooooka ::

Am...testerje v stacunah dobis ze za par eur...ce te res tako skrbi.
Jaz mam ene dva ampak bolj za takrat, ko kdo trdi da ni pijan...osebno se avta ne pipnem ce pijem :)
Taxi je pac neprimerno cenejsi od kakrsnekoli kazni...da ne omenim obcutka krivde ce bi mi slucajno kdo priletel pred avto :P

feryz ::

Trije Union piri v eni uri, pihanje 10 min po izpitju zadnjega. Rezultat 0,0.

M-XXXX ::

feryz je izjavil:

Trije Union piri v eni uri, pihanje 10 min po izpitju zadnjega. Rezultat 0,0.

Nemogoče. Res nemogoče.
Pa ne rečem, da nisi toliko napihal je pa definitivno napačna meritev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Mesar ::

Če zna pihat 8-)
Your turn to burn!

M-XXXX ::

Mesar je izjavil:

Če zna pihat 8-)

Da se še enkrat citiram:

Pa ne rečem, da nisi toliko napihal je pa definitivno napačna meritev.

Mesar ::

Ja no kaj? V krvi je imel več alkohola kot ga je pokazal tester, sej si lahko izračunaš koliko alkohola se "razgradi" v določenem času v človeškem telesu.

Tako, da ne vem kaj točno bi rad izpostavil...
Your turn to burn!

gruntfürmich ::

morda ga pa ni imel v krvi :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Engineer_ je izjavil:

odvisno od tvoje presnove. meni se recimo nič ne pozna takoj po spitju. Vem ker sem spil kuhano vino, 10 minut zatem šel prestavit avto iz parkirišča a do parkirišča b (na parkirišču a so se začele zaklepat rampe in je bilo pač treba prestavt avto) in me je medtem ustavila prometna kontrola. napihal sem 0,0.

nekateri pa napihajo že če jedo grozdje.


Kuhano vino, ki se prodaja sredi mesta, vsebuje zelo malo vina. Ima pa zelo veliko sladkorja, YouNameIt praškov ter vode.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Unknown_001 ::

Samec, 80 kil tešče mase, 1 velika piva spita pred uro in pol po tistem še malca. Vprašanje koliko cajta se bo to čistilo ven. Rad bi z avtom krenil ob polnoči pa nisem ziher. Sem še maldi voznik in mora bit 0.0. Načeloma ziste dni ko vozim se izogibam pitju v velikem loku ampak se mi je zgodilo, da bi bilo fajn, če bi v roku dveh ur lahko krenil.

ps. Pivska kondicija solidna: brez problema prenesem litrco žganice.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mirage ::

Načeloma velja, da izločiš približno eno merico alkohola (2,5 dcl piva) na uro. Veliko pivo sta tako 2 enoti alkohola. V dveh urah bi moral biti na 0.0, pri rednih pivcih pa gre še hitreje.

Milkywayy ::

Dva velika uniona v pol ure, pihal čez 10 minut, 0.22 oziroma 0.17 z odbitkom

ajdov2 ::

tema je stara 5 let

janezvalva ::

drži se teh dveh pravil, pa bo vse v redu:
če že voziš, potem ne pit.
če pa že moraš pit, zraven pa še voziš, potem pa naredi vse, da ne napihaš.

ajdov2 je izjavil:

tema je stara 5 let

a je že tolk? hik!
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Pri meni je pa čisto odvisno od dneva in seveda koliko sem pred tem jedel....lahko se me prime že po dveh pirih (koliko bi napihal v tistem trenutku ne vem).....imam pa, dan ko jih lahko več spijem pa ni občutka pijanosti.

Mene so že ustavili v mlajših letih zaradi preveč popitega alkohola...in sem bil ob izpit....to je bila dobra šola...in lahko rečem, da to, da so me policaji ustavili je bilo še najmanj in najceneje (kljub temu da je bila konkretna kazen)...si ne predstavljam kaj bi bilo, če bi bila takrat nesreča.

uglavnem...če se pije, se ne gre za volan...ker se ti zaradi tega lahko lepo, lagodno in brezskrbno življenje spremeni v nočno moro.

feryz ::

3 velike pive v roku ure in pol, 5 minut po izpitju zadnjega, pihal. 0,0.
Povem policaju zadevo, ponoviva pihanje, 0,0.
Policaj skomigne z rameni in mi pove, da imam pač srečo. Sem se strinjal.

Ampak to je bilo leta nazaj. Ko sem imel še kondicijo. Danes pir samo še od daleč vidim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihal sem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25429037 (5903) Kvinta
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716084 (13028) Mare2
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
478694 (6958) Mare2
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224293 (16237) krneki0001
»

Avto in izpit za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212158 (10694) SplitCookie

Več podobnih tem