» »

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim)

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim)

«
1
2

;-) ::

Zdravo,
zanima me če so ti "online" izračuni sploh vredni pol pizde mrzle vode in se gre vsaj malo zanest na njih ?

Oz. drugače me zanima če je kak alkotester da ga maš lahko vedno zraven in se da zanesti nanj da nebo premalo kazal.

Nebo kdo mislil da sem kronik, gre se za kake 4-5 radlerjev na cel večer/ noč pa me zanima če bi pihnil kaj (imam 21 let,70kg).

kixs ::

;-) ::

Ja, ravno berem da večina teh alkotesterjev kaže premalo... ima kdo kakega ki ga je primerjal z policijskim da je bolj siguren od navadnih itd. ?

hruske ::

Nula nula šofer FTW.
Rad imam tole državico. <3

SmeskoSnezak ::

6 radlerjev v eni noči lahko spiješ in boš napihal manj kot je meja 0,25 ... ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Kupi takšnega, ki ga ima policija ali pa nekaj podobnega. Seveda ne bo ravno poceni.

Kaj če bi raje ostal trezen takrat ko voziš? Je to res tako težko izvesti?

Gandalfar ::

Offtopic in osebni napadi izbrisani

Aston_11 ::

Od radlerjev ti ne bo hudega, če bi jih hkrati spil, bi spil 2,5 litra radlerja, 20 ml alkohola na liter približno, cca 60 ml skupaj, 60ml/70 kg je pa cca 0,85 ml/kg. Ne vem, se mi zdi dosti, verjetno sem kaj falil.

Evo 60 ml etanola je 47 g. Torej 47/70 je 0,67 g/kg, kar je malenkost preveč. Verjetno okrg 0,3 ml/l izdihanega zraka (0,24 je meja). V celem večeru se bodo radlerji komaj poznali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

ABX ::

Važno je da spiješ veliko vode in počakaš vsaj 1 uro od zadnjega kozarca preden greš za volan. Koliko boš pijan pa je zelo subjektivno, za bit 100% si nabavi kak aparat za preverit.

Pijan postaneš ko zaužiješ več alkohola kot ga lahko telo prebavi. 6 piv na enkrat ni niti približno isto kot 6 piv v 3 urah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

;-) ::

Huh,
torej če greš ven pa piješ radlerje (več kot enega na nwm 3/4) ure itak nemoreš lahko celo noč piješ radlerje, sploh pa če še greš kaj pojest se nimaš česa bat teoretično ?



Kupi takšnega, ki ga ima policija ali pa nekaj podobnega. Seveda ne bo ravno poceni.

400EUR min. je malo preveč za alkotester ki ga bom rabil 2-3x na leto.

Aston_11 ::

Vodo piješ zato, da te ne boli buča. Na alko pa nima vpliva. Alko je mimogrede že spravljen v vodi - s nekaj dodatki. Pri alkoholu računaj, da jetra poskrbijo za cca 0,1 promila na uro. Pri radlerju si torej ves čas bolj ali manj v plusu. če se telo prej ne upre, ker radler ni ne tič ne miš.

;-) ::

Kako misliš telo upre?

Od radlerjev ti ne bo hudega, če bi jih hkrati spil, bi spil 2,5 litra radlerja, 20 ml alkohola na liter približno, cca 60 ml skupaj, 60ml/70 kg je pa cca 0,85 ml/kg. Ne vem, se mi zdi dosti, verjetno sem kaj falil.

Evo 60 ml etanola je 47 g. Torej 47/70 je 0,67 g/kg, kar je malenkost preveč. Verjetno okrg 0,3 ml/l izdihanega zraka (0,24 je meja). V celem večeru se bodo radlerji komaj poznali.


Torej tole je "izračun" če bi takoj vse spil ?

Aston_11 ::

Če bi takoj spil, tako je. Vendar je vseeno potrebno preveriti, če je točen... zaradi enot in pretvorb. Da ne bo pol jok na račun na hitro popitih radlerjev.

;-) ::

Ok, hvala za 1x.

tegale gledam samo se bojim da je to tak tak samo....

Tilen ::

Če že kupuješ neumnosti jih vsaj ne preplačaj.

http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

Ok, iz DE ne pričakujem kake natančnosti, sploh pa sem čakal zadnjo pošiljko 2 meseca

Blazz ::

Aston_11 je izjavil:

Vodo piješ zato, da te ne boli buča. Na alko pa nima vpliva. Alko je mimogrede že spravljen v vodi - s nekaj dodatki. Pri alkoholu računaj, da jetra poskrbijo za cca 0,1 promila na uro. Pri radlerju si torej ves čas bolj ali manj v plusu. če se telo prej ne upre, ker radler ni ne tič ne miš.


če spiješ veliko vode vsaj 30 min ali 1 uro preden pihaš ti zadeva razredči kri. Redkejša kri da manj alkota v pljuča v danem trenutku. V končnem izdihaš tudi manj alkota. Koliko manj bi jaz rekel da 5-10% več pa ne. Podoben efekt ima tudi aspirin, ki redči kri. Oboje skupaj pa mislim da da še najboljše rezultate. Še bolj odlična pa je ta kombinacija pred odvzemom krvi...


p.s. te breath analyzerji pod 50 eur so šrot. Eni pokažejo premal spet eni preveč. Odsvetujem nakup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

keworkian ::

Kaj pa če bi enkrat šel do polcaja k boš požru pa boš točno vedo kok lahko spijes? Ne komplicirat tam kjer ni treba.
Obscenities in B-Flat

IvoJan ::

Ma ti testerji so crap. Mat ga je kupila pa mi je enkrat dala za pihat pa je crknil. Ocitno ne prenese vodke :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

;-) ::

Blazz je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Vodo piješ zato, da te ne boli buča. Na alko pa nima vpliva. Alko je mimogrede že spravljen v vodi - s nekaj dodatki. Pri alkoholu računaj, da jetra poskrbijo za cca 0,1 promila na uro. Pri radlerju si torej ves čas bolj ali manj v plusu. če se telo prej ne upre, ker radler ni ne tič ne miš.


če spiješ veliko vode vsaj 30 min ali 1 uro preden pihaš ti zadeva razredči kri. Redkejša kri da manj alkota v pljuča v danem trenutku. V končnem izdihaš tudi manj alkota. Koliko manj bi jaz rekel da 5-10% več pa ne. Podoben efekt ima tudi aspirin, ki redči kri. Oboje skupaj pa mislim da da še najboljše rezultate. Še bolj odlična pa je ta kombinacija pred odvzemom krvi...


p.s. te breath analyzerji pod 50 eur so šrot. Eni pokažejo premal spet eni preveč. Odsvetujem nakup...

Kateri nad 50€ pa bi potem bil koliko_toliko ?


Kaj pa če bi enkrat šel do polcaja k boš požru pa boš točno vedo kok lahko spijes? Ne komplicirat tam kjer ni treba.

Ker je odvisno tud od tega kolk ješ itd itd. in bi pač rad sproti preverjal.

Aston_11 ::

Blazz je izjavil:



če spiješ veliko vode vsaj 30 min ali 1 uro preden pihaš ti zadeva razredči kri. Redkejša kri da manj alkota v pljuča v danem trenutku. V končnem izdihaš tudi manj alkota. Koliko manj bi jaz rekel da 5-10% več pa ne. Podoben efekt ima tudi aspirin, ki redči kri. Oboje skupaj pa mislim da da še najboljše rezultate. Še bolj odlična pa je ta kombinacija pred odvzemom krvi...



Alkohol ti gosti kri, voda ti jo redči.

Tilen ::

;-) je izjavil:

Ok, iz DE ne pričakujem kake natančnosti, sploh pa sem čakal zadnjo pošiljko 2 meseca


Gre za enak model tistemu polinkanemu iz bolhe!:P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rejven ::

zadnjič po treh pivih 0.25 :D toleranca je zakon~

Avenger ::

Koliko lahko spiješ, da si še pod mejo, je čisto individualna stvar, odvisna od teže, fizične pripravljenosti in metabolizma. Meni je po noči zmernega pitja, kjer sem nekje na sredi dobro čutil alkohol, na koncu policajev alkotest pokazal 0,0. Če piješ, se ga ne smeš nalivat, skratka, long drinks only, ko te prime, lahko čutiš le malo, kot zadnjo pijačo nato spiješ pol litra vode, 1 uro kasneje lahko voziš. Če čutiš rahlo otopelost in zmanjšano koordinacijo gibov pomeni to začetek pitja samo vode za naslednje najmanj 3 ure - če se takrat ne počutiš POPOLNOMA trezen boš napihal. Če je otopelost oziroma izguba koordinacije močnejša, pozabi na vožjo, ker boš napihal ne glede na to kaj boš počel.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

rejven je izjavil:

zadnjič po treh pivih 0.25 :D toleranca je zakon~

kolk si težek pa kok časa si pil ?

Drekcpekc ::

Ko te vpraša, ''Je bilo kaj pijače?'', rečeš ''Ne, jaz ne pijem.''

Uspelo mi je že 4x (izgleda, da izgledam poštenjak) :))

;-) ::

Ja samo če boš reko: "jaz ne pijem" pa boš pol pihno je slabše kot da bi reko ja 2 piva sem spil po pravici :)

Nagi Bator ::

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim)

Cisto odvisno od tega kako zelis vozit?!
Jaz sem spil tudi ze gajbo, pa sem se zmeraj lahko vozil. Samo ne po cesti ;)

Tilen ::

;-) je izjavil:

Ja samo če boš reko: "jaz ne pijem" pa boš pol pihno je slabše kot da bi reko ja 2 piva sem spil po pravici :)


Ni res. V kolikor priznaš, da si pil, ti mora on po dolžnosti dati pihati. V kolikor pa rečeš, da nisi, pa je od njegove presoje odvisno ali boš pihal ali ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

More ti dat, ne rabi pa ti napisat kazni.

SmeskoSnezak ::

Glej, preverjeno je... 6 radlerjev od 22h do 5h zjutraj, vmes pa en hamburger pojedel. Napihal 0,14.
Kolega je spil 8 unionov v štirih urah, pred tem je imel večerjo. Napihal 0,11. Oba sma manša od 180 in težka približno 80kg. Policisti naju že poznajo in vedo, da znama pit... stalno se malo pošalimo skupaj :)
@ Pusti soncu v srce... @

Jernej88_ ::

Jaz sem tudi spil 7 piv v 7 urah in peljal avtomobil 30 km.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

gulfstream ::

Če odgovorim na osnovno vprašanje:
Koliko lahko spijem (da še lahko vozim)

Toliko, da še lahko voziš enako kot če nebi pil. Če si neki pivec spij 2 pira če misliš da ti ne škodi, jaz osebno sem raje na vodi. Lahko marsikaj požrem, ampak po enem pivu že imam malo slabše reflekse, tako da se držim stran ko vozim. Ne se sekirat zaradi policajev - problem je, če zaradi tistih par pirov narediš nesrečo (oz. se ji ne izogneš) in ubiješ 4 nedolžne ljudi. Se dogaja...

Aston_11 ::

2 pira sta za vožnjo že preveč. Sploh pri dečkotih, ki vagajo kot deklice, torej okrog 70 kg. Ti ga preverjeno ne nesejo. Ne rečem, če ga spije v celi noči dva, tisto se že bolj ali manj razgadi in ne čutiš kaj posebnega. Vendar pri zgornjih padalcih, ki jih spijejo 6 na noč, pol pa še vozijo, pomeni, da jim ostane še promil v krvi, ko se vsedejo v avto. Tudi če nič ne napiha - čudne so te merilne naprave.

Jernej88_ ::

@Aston_11

Jaz imam 70 kg. Pa lahko čisto normalno vozim po 7 pirih. Kolega pa ki spije ene 10 pirov do polnoči potem pa še žganje pa mu ni nič. Ima pa okrog 85 kg.
No more Slovenia!

Aston_11 ::

Nehaj. Sam veš, da ni tako. Lahko se tako počutiš, ni pa to to.

detroit ::

To so besede močnga fanta^^. Tud men po 2l jegra "ni nč" stojim pa komi:D (beri še ležim komi)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Jernej88_ ::

Aston_11 je izjavil:

Nehaj. Sam veš, da ni tako. Lahko se tako počutiš, ni pa to to.

To je res da ni to to.
No more Slovenia!

Aston_11 ::

Razmišljam skozi to - da po 6 pivih spiješ cca 150 ml alkohola. Jetra ti razgradijo 10 ml na uro. Konec žura imaš nekje okrog 80 ml alkohola v krvi. 80 ml je nekje 64 g alkohola. Na tvojo težo je to cca 1g/kg telesne teže. Cca 1 stari promil. Štelo se je, da je človek absolutno nesposoben za vožnjo pri 1,11 starih promilih. Tudi če je bil kot rožica - ni bilo spasa - čuza, če je kaj skuhal za volanom.
----
Jaz, če imam namen spiti par pivov, to naredim doma, zvečer, za pc-jem, malenkost težim po forumih, nato pa spat. V vseh teh letih sem si uspel vgraditi varovalko v glavo (bypass mode za alkohol), da se ne vsedem v avto, ne glede na to, koliko je v ritki, in da če mi kdo na kakšnem žuru reče, da pretiravam, takoj neham in se dam v en kot in dam mir ali pa sem vsaj tiho. Pa imam precej kg več, vprašanje pa, če ga več nesem, ker nisem Štajerec... he he... tistega špricera nisem nikoli mogel... rupurut varianta.

Ali pa imaš šoferko in si vesel, da te sploh hoče domov peljati, he he.

gzibret ::

Jaz imam mejo 3 pire (ampak ne na eks, tak, normalno hitro pitje, recimo v 2 urah). Stestirano. Imam 70 kg.
Vse je za neki dobr!

SkIDiver ::

Jaz sem bil v preteklosti vedno prepričan, da po nekaj kozarčkih alkotest ne bi ničesar pokazal, ker sem bil OK in alkota nisem čutil (dokaj redni pivec v študentskih časih).
Pred pol leta sem imel priložnost preizkusit (sedaj alkohol zaužijem občasno v zmernih količinah). Spil sem 3x po 1dl rdečega vina. Po 20 minutah sem opravil preizkus alkotesta, 0,31.
Skratka jaz raje ne preizkušam.

Na srečo me je pamet že davno srečala, da alkohol in volan ne gresta skupaj in se tako kot večina raje držim vode in sokov, če vozim. Izjemoma zaužijem med obrokom 1 do 2dl vina pod pogojem, da vem, da bo minila vsaj 1 ali 2 uri po zaužitju vina in vožnjo. Sicer pa taxi ali trezen voznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

nuclear ::

2 0,5l laška piva + 1 radler = 0,15

Policaj bil zelo žalosten.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tarzan ::

Čisto zanašanje na kilažo odpove na celi črti. Svoj čas sem imel malenkost pod 60 kil in sem lahko scat peljal 100 kilske kolege. Vsaj toliko, če ne še več vpliva na razgradnjo alkohola, kot telesna teža, ima toleranca. Tako bo povprečen kitajc dol padel po četrtem piru, pa čeprav ima 120 kil, slovenček pa takrat šele dobro pumpo vklopi. Vsak je drugačen, kar se tega tiče, bi pa napihala oba, tako slovenec, kot kitajec.

Če voziš, ne pit. Prvo pravilo. Ali pa spij eno pivo, potem pa za ta večer zaključi.

Nekdo lahko pri 0,20 že pošteno čuti alkohol, kdo drug pa še pri 0,3 normalno funkcionira in težko opaziš, da je sploh kaj spil. Je pa tako, da tudi če po treh pirih ne čutiš nobenega vpliva alkohola, si naraavno ali nadnaravno rezistenten na alkohol, ali pa to samo misliš - ne sedi za volan. Tudi če imaš 300 kil in bi po formuli lahko vozil že po petih minutah. ;)

globoko grlo ::

najbol da mamo slo-tech test alkotesterjev in se ga pošten nažgemo, pa primerjamo razline alko testerje, potem pa copse pokličemo in še njih popušimo, ane

oz. zihr pozna kdo kkšnga plavčka, da bi prnesu uradni alkotester

pa še cajt je primeren za nažgat se ga ...

gzibret ::

He he, gg, ti boš šel za testirance v najvišjo kategorijo, nad 4,0 :D
Vse je za neki dobr!

amigo_no1 ::

Počakaj na Pivo&Cvetje julija, kjer ponavadi tekmujejo kdo bo več napihal, samo tam merijo z detektorjem in ne etilometrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nuclear ::

0,5 je meja ne? Ker sem prvič pihal nasploh.. Ne pijem nikoli alkohola ko vozim, ampak sedaj je bila izjema.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

gulfstream ::

0,5 promila oziroma 0,24 g/kg po novem načinu zapisa.

koyotee ::

0,26 afaik?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gulfstream ::

Ja možno da je 0.26 :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418308 (2878) feryz
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720735 (10056) krneki0001
»

Avto in izpit za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212158 (10694) SplitCookie
»

ali si lahko pijan od enega piva in dvojnih borovnick (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411019 (9525) gendale

Koliko lahko spiješ, da ne napihaš preveč?

Oddelek: Loža
2514070 (13147) STASI

Več podobnih tem