» »

Izšel je Xbox One

1
2
»

7982884e ::

??
steambox ima več različnih specifikacij
praktično vse so višje od teh konzol, tiste taboljše so kar orenk boljše

skika ::

7982884e je izjavil:

??
steambox ima več različnih specifikacij
praktično vse so višje od teh konzol, tiste taboljše so kar orenk boljše


To je slabo. Pol imas spet PC clusterfuck od optimizacije.

7982884e ::

ne glih. izbira procesorja itak nima fore, dokler je ta dovolj nov in je igra dobro multithreadana, podpora obeh vendorjev grafičnih kartic pa je nujnost. podpirat nove, hitrejše kartice istega vendorja pa ni tak problem.

sploh pa ta "clusterfuck od optimizacije" pride zato ker se kakšnemu developerjo veselo jebe za pc in naredi port bolj na hitro, ne zato ker bi moral upoštevat milijon različnih buildov. dokler je build zmogljiv in nov, nima tok fore.

optimizacija ti da par deset procentov. zanemarljivo, ko imaš hardware ki je sposoben par sto procentov več.

Mr.B ::

7982884e , praktično vse so višje od teh konzol, tiste taboljše so kar orenk boljše
No najcenejša varaianta je tam 550€, pa mi garantiraš da bom lahko igral na višjih resolucijah kot pa na Xbox-u ? Poleg tega, koliko bo zunaj iger, itd... Na koncu bo pa taka škatla uporabna le za ? aja prinštalacija z Winsi ??
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

7982884e ::

jaz bi pri tej škatli za 550€ zamenjal grafično (270x) in procesor na i5 ter vzel manj rama (8gb), pa bi bila cena podobna, zmogljivost pa precej boljša od ps4, kaj šele xbox one.
Poleg tega, koliko bo zunaj iger, itd... Na koncu bo pa taka škatla uporabna le za ?
se hecaš? iger zunaj je ogromno in ogromno jih še pride. precej več kot jih pride zgolj za nove konzole.

sploh pa nevem zakaj je cena tak faktor, pri gaming pcju dobiš zraven še orenk pc, pri konzoli pač ne.
jaz sem si nabavil orenk pc (12 gb rama, i5 haswell) že iz drugih razlogov kot gaming, da iz tega naredim high end gaming pc ki se polula na nove konzole pa rabim dokupit zgolj močno diskretno grafično za ~300€.
trenutno imam 3 leta staro 5870 ki je po specsih nekoliko pod tisto v ps4 in ti lahko garantiram da laufa battlefield 4 skoraj enako kot ps4 (vsi detajli na maximum, resolucija 900p in fpsji redko gredo pod 50), se pravi bolje kot xbox one (ta laufa 720p).

Mr.B ::

7982884e,
No recimo BF4 , pa da bo tejek vsaj na 920p :-)

Tako da nebi 7982884e, kej preveč filozofiral, o čudežu, ko boš laufal na linuxu, pa bo letelo..... In kot kaže taka orenk konzola za take pare lahko poganja BF4 v vsej svoji veličini samo ne na 1080p, Na Pc-ju pač žal vprašljivih 720p ???
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

7982884e ::

wtf? še enkrat preberi.
napisal sem da na pcju laufa na 900p in 45-60 fps, nekje na ravni ps4, in to s 3 leta staro grafično, ki bi jo prodal za 50€.
pcju ki laufa windows. nevem kako bo z linuxom na steamboxu.
nabaviš grafično za 250€ in poganjaš battlefield 4 na 1440p in višjih nastavitvah kot ps4 na 60fps.

Mr.B ::

7982884e, sej vem settings na MAX, pa to. Tam imaš link, lepo piše, koliko močan GPU rabiš za ..
Torej : rabim vsaj GTX 760/670 ki je pri nas cca 250€, rabiš minimum 8 GB spomina, rabiš vsaj I5 , čakaj koliko pride konzola ?
Test PC1
Priporočila 2...

Tako da ja, ene 2x toliko boš dal da boš dobil preformance konzole...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

7982884e ::

tist requirements link je bullshit po vseh vidikih.
zgornji benchmark testira na 2x AA in resolucijah ki so višje od tega kar laufa xbox one/ps4. nobeden izmed njiju nima vklopljenega hardverskega aa.
ne, ne rabiš vsaj tega. to je high-end. to je višje od tega kar laufajo konzole. ti morem še enkrat povedat, da boš zastopu?
http://linustechtips.com/main/topic/795...
tukaj imaš video in komentar. sistem za enako denarja poganja podobno dobro.
zdej se mi pa ne da s tabo ker očitno brat ne znaš in govoriš v tri krasne.

Mr.B ::

7982884e,
Predlagam da primerjaš vodo. Primerjaj tudi, spopad ladij, predvsem vrtenje krmila, ali pa tisti le gozdiček preden skoči, ali pa potem preden spleza na zadnji stolp. Spremljaj samo travo. Pa če še nisi opazil, so različno rezali sekvence.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

7982884e je izjavil:

jaz bi pri tej škatli za 550€ zamenjal grafično (270x) in procesor na i5 ter vzel manj rama (8gb), pa bi bila cena podobna, zmogljivost pa precej boljša od ps4, kaj šele xbox one.
Poleg tega, koliko bo zunaj iger, itd... Na koncu bo pa taka škatla uporabna le za ?
se hecaš? iger zunaj je ogromno in ogromno jih še pride. precej več kot jih pride zgolj za nove konzole.

sploh pa nevem zakaj je cena tak faktor, pri gaming pcju dobiš zraven še orenk pc, pri konzoli pač ne.
jaz sem si nabavil orenk pc (12 gb rama, i5 haswell) že iz drugih razlogov kot gaming, da iz tega naredim high end gaming pc ki se polula na nove konzole pa rabim dokupit zgolj močno diskretno grafično za ~300€.
trenutno imam 3 leta staro 5870 ki je po specsih nekoliko pod tisto v ps4 in ti lahko garantiram da laufa battlefield 4 skoraj enako kot ps4 (vsi detajli na maximum, resolucija 900p in fpsji redko gredo pod 50), se pravi bolje kot xbox one (ta laufa 720p).

In mel bos PC.
Kdor kupuje konzolo jve zakaj jo kupuje.
Klikne na gumb in TAKOJ igra igrico/gleda film oz karkoli so ze not vtaknili.
Ni ocitnega nalaganja OS-ja in aplikacij. Pa ce si prebral ti tlele ze rece zivijo, ker te je prepoznalo na kameri.
Ni matematke zravn.
Za tiste, ki so OS steamu sanjali...spet pogledas CENO njihovih low end high end masin in vidis, da si spet vrgel denar cez okno.
Pri low endu nisi dobil NICESAR pri high endu si pa placal toliko, da se lahko spet vprasas zakaj nisi lepo "prisparal" in kupil ps4 ali xbox one. Pri razliki bi mel verjetno ze lep kup placanih igric.
Razen ce so seveda zadnje case mocno znizali predvidene cene za steam os. Ampak potem so seveda pripravljeni v startu s konzolami delat minus in tako kot Microsoft stavijo na prodajo iger....kar bi blo pa dejansko cool.

VaeVictis ::

IMHO bi bila edina možnost, da SteamBox uspe, je, da bi naredili eno standardno konfiguracijo in bi to bi bila SteamBox konzola, recimo nek računalnik za 500 EUR s SteamOS, ki bi bil konkurenčen PS4 in XBO...

Seveda bi ga moral Valve prodajati z izgubo in potem upati, da bi z igrami ter Steamom to izgubo pokril...

Tako bi postal SteamBox ena standardna konfiguracija, ki bi poganjala specializirani linux SteamOS za igre.

Sedaj je pa neki kvazi standard, podoben Games for Windows.

Sam osebno ne vidim niti ene prednoti pred Games for Windows oz. navadnim PC-jem z Windowsi, ki ga ima veliko ljudi že doma ali pa pred XBO oz. PS4.

Lonsarg ::

VaeVictis je izjavil:

IMHO bi bila edina možnost, da SteamBox uspe, je, da bi naredili eno standardno konfiguracijo in bi to bi bila SteamBox konzola, recimo nek računalnik za 500 EUR s SteamOS, ki bi bil konkurenčen PS4 in XBO...

Seveda bi ga moral Valve prodajati z izgubo in potem upati, da bi z igrami ter Steamom to izgubo pokril...

Tako bi postal SteamBox ena standardna konfiguracija, ki bi poganjala specializirani linux SteamOS za igre.

Sedaj je pa neki kvazi standard, podoben Games for Windows.

Sam osebno ne vidim niti ene prednoti pred Games for Windows oz. navadnim PC-jem z Windowsi, ki ga ima veliko ljudi že doma ali pa pred XBO oz. PS4.


To bi bila ena najslabsih poslovnih odlocitev... Steamov kruh in moka se dogaja na PCju. Ce naredi konzolo, ki ima striktno konfiguracijo se ustreli v nogo, ker z tem krici developerjem, naj nehajo delat PC. Torej tam kjer ima trenutno edini prihodek. Najbolsa Steamova poteza je bila narediti konzolo, za katero se bo dalo razvijati istocasno kot za PC.

V bistvu ne gre samo za to, da se bo hkrati razvijalo, Steam konzola in Steam klienti bodo enaceni kot enaka zadeva.

Da je zraven dal se najbolj miski podoben kontroler na planetu je pa se zelo pomembna pika na i.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

frudi ::

Looooooka je izjavil:


Kdor kupuje konzolo jve zakaj jo kupuje.
Klikne na gumb in TAKOJ igra igrico/gleda film oz karkoli so ze not vtaknili.
Ni ocitnega nalaganja OS-ja in aplikacij. Pa ce si prebral ti tlele ze rece zivijo, ker te je prepoznalo na kameri.
Ni matematke zravn.

Sanja svinja kukuruz. Še ene PS3 igre na ploščku mi ni uspelo igrati TAKOJ po tem, ko sem plošček zatlačil v konzolo. Vedno je bilo treba ali nadgraditi sistem, nadgraditi igro ali inštalirati igro, ali pa najraje kar poljubno kombinacijo teh treh korakov. In iz nekega razloga so prenosi z interneta na PS3 bolano počasni, inštalacije na disk pa tudi. Povsem brez pretiravanja, običajno bi igro prej v celoti prenesel s Steama, kot pa PS3 opravi inštalacijo z diska in naknadni prenos in inštalacijo popravkov. Digitalni prenosi pa so itak s Steama bistveno hitrejši, kot s PSN.

Morda se je pa z novo generacijo tole kaj popravilo. Upam, da se je, ker na PS3 je bila izkušnja prav obupna. Je PC s Steam in podobnimi servisi v zadnjih letih postal precej bolj uporabniku prijazen, kot pa konzole (oz. vsaj PS3).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mn ::

frudi je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Kdor kupuje konzolo jve zakaj jo kupuje.
Klikne na gumb in TAKOJ igra igrico/gleda film oz karkoli so ze not vtaknili.
Ni ocitnega nalaganja OS-ja in aplikacij. Pa ce si prebral ti tlele ze rece zivijo, ker te je prepoznalo na kameri.
Ni matematke zravn.

Sanja svinja kukuruz. Še ene PS3 igre na ploščku mi ni uspelo igrati TAKOJ po tem, ko sem plošček zatlačil v konzolo. Vedno je bilo treba ali nadgraditi sistem, nadgraditi igro ali inštalirati igro, ali pa najraje kar poljubno kombinacijo teh treh korakov. In iz nekega razloga so prenosi z interneta na PS3 bolano počasni, inštalacije na disk pa tudi. Povsem brez pretiravanja, običajno bi igro prej v celoti prenesel s Steama, kot pa PS3 opravi inštalacijo z diska in naknadni prenos in inštalacijo popravkov. Digitalni prenosi pa so itak s Steama bistveno hitrejši, kot s PSN.

Morda se je pa z novo generacijo tole kaj popravilo. Upam, da se je, ker na PS3 je bila izkušnja prav obupna. Je PC s Steam in podobnimi servisi v zadnjih letih postal precej bolj uporabniku prijazen, kot pa konzole (oz. vsaj PS3).


No ja. Zame je glavna prednost konzole to, da je narejena za dnevno sobo. Se zavalim v kavč, jo vklopim in igram. Brez potrebe po tipkovnici in miški. Je pa na PS3 res problem s nadgradnjami iger. Jaz vem da sem enkrat prav obupal nad igro zaradi tega. 3x mi je manreč failal upgrade po ne vem koliko časa. Njihov online servis je očitno obupen. Ni pa to problem na XBox360 - ki pa je plačljiv.

Tr0n ::

Jaz imam vec razlogov, zakaj PS4 in ne Xbox One:

# Exkluzivne igre. X1 nima niti ene exkluzive, ki bi me zanimala. Razni Halo, Gears of War ali Forze me ne zanimajo, medtem ko ima PS4 Naughty Dog in odlicne 1st party zadeve (God of War, Last Guardian, Ni No Kuni, David Cage igre). Seveda ne smemo pozabiti na indie igre, ki jih ima PS4 vec.

# All-in-one resitev. TVja ze vsaj ene 5 let vec ne gledam, razen porocil in TV serij, ki jih gledam preko interneta. Koliko bo od TV funkcionalnosti sploh delovalo z EU kabelskimi ponudniki, pa bomo se videli. Predvidevam, da ne veliko.

# Vecja skatla, kinect in zunanji PSU. Ze tako imam naguzvano dnevno sobo, zdaj pa bi me radi se prisilili, da kinect vlacim zraven. Ne hvala. Tista voice in gesture funkcionalnost ne prinasa tako vidne izboljsave, da bi opravicila ves dodaten hardware in 100 EUR.

# Raw game performance. PS4 je trenutno performancno boljsi od X1 in porabi manj resourcov za sistemske stvari. Gaming masina v pravem pomenu.

Tako da, odlocitev je zame preprosta. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

3furious ::

Kar se updatanja PS3 tiče, se z firmwareom 4.50 avtomatsko posodablja za vse uporabnike, igre se posodabljajo le za naročnike PSN+. Na PS4 se bo oboje posodabljajo za vse naročnike, uporabniki PSN+ pa bodo lahko posodabljali (igre) tudi v stand-by stanju.

Popravek: Pozabil sem dodati, na PS4 bodo vse posodobitve potekale v ozadju, igre pa bo mogoče začeti igrati že po delnem prenosu/instalaciji.
In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

Tr0n ::

Update na PS3 mene ni nikoli motil. Ponavadi so bili tako firmware, kot tudi game patchi relativno majhni, in je slo dovolj hitro. PS4 prenosi so pa precej hitrejsi, vsaj sodec po opisih, kar je cool. :)

mn ::

Tr0n je izjavil:

Update na PS3 mene ni nikoli motil. Ponavadi so bili tako firmware, kot tudi game patchi relativno majhni, in je slo dovolj hitro. PS4 prenosi so pa precej hitrejsi, vsaj sodec po opisih, kar je cool. :)


Mene je v spominu ostal patch za Resistance 3. Cca 700 MB, download ni uspel po večkratnih poizkusih. Na XBox 360 takšnih izkušenj nisem imel.

7982884e ::

Looooooka je izjavil:


In mel bos PC.
Kdor kupuje konzolo jve zakaj jo kupuje.
Klikne na gumb in TAKOJ igra igrico/gleda film oz karkoli so ze not vtaknili.
Ni ocitnega nalaganja OS-ja in aplikacij. Pa ce si prebral ti tlele ze rece zivijo, ker te je prepoznalo na kameri.
Ni matematke zravn.
heh, če imam pc ugasnjen se mi OS + špil naložita na ssdju prej kot zgolj zagon špila na konzoli brez njega ... tako da ne pisat neumnosti, no. tud konzola se mora zagnat in tud pc je večino časa že zagnan in ne rabiš čakat tistih 15 sekund.
res neumen argument to da "vstaviš not in igraš". raje počakam tistih 5-20 minut da mi zadevo inštalira in pol igram kot se zagre.

še bolj neumen argument je pa ta s ceno. seveda da bo orenk pc (orenk v smislu da je precej močnejši od telih konzolc) dražji, nevem zakaj bi moral koštat tolk kot konzola, ker to ni konzola.

Mr.B ::

7982884e,
sej vem si pač torrent mojster, ki celi dan laufaš prižgan PC.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

A poraba pri PC-ju pa ni pomembna?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

7982884e ::

Mr.B je izjavil:

7982884e,
sej vem si pač torrent mojster, ki celi dan laufaš prižgan PC.
zakaj ga pa nebi? če ga pa že ne, ti pa tistih 20 sekund za boot ne vzame ne vem koliko življenja.
A poraba pri PC-ju pa ni pomembna?
ja, je, samo recimo na haswell procesorjih, tud če je high end i7, je v idle poraba celotnega sistema manj kot 35W

če furaš pc prižgan 12 ur na dan, 30 dni na mesec, to nanese slabih 13 kilovatnih ur ... če uporabim podatek 0.08EUR/kWh (pobrano iz neke druge teme is slo-tech) to nanese ravno okoli enega evra na mesec

oziroma 4 cente na dan ... zanemarljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Mr.B ::

Še sreča, da se ti še vedno finančno ne izide.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frudi ::

No ja, če PC v idle porabi ~30W, 12 ur na dan, še vedno za to porabi praktično enako elektrike, kot XB1 24 ur na dan v standby :P

 poraba konzol

poraba konzol


A se samo meni zdita standby in idle poraba nove generacije bolano visoka, glede na hardware? :|

Ampak itak je tole irelevantno. Tudi vedno več iger na konzolah je potrebno inštalirati pred igranjem; tiste, katerih ni treba, pa samo še toliko bolj trpijo za božjastno dolgimi loading časi, pač neizogibna posledica zaganjanja s počasnega optičnega ploščka.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

D3m ::

Naj bi ta problem rešil celo software update, kar mi je sila zanimivo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

EU Xbox One TV problemi so se zaceli. :)

Xbox One TV integration suffers noticeable judder in UK

The UK and Europe use a 50Hz broadcasting system. The Xbox One outputs at 60Hz, so if you feed it a 50Hz HDMI source, one out of every six frames will be a duplicate, causing judder.

Hayabusa ::

frudi je izjavil:

No ja, če PC v idle porabi ~30W, 12 ur na dan, še vedno za to porabi praktično enako elektrike, kot XB1 24 ur na dan v standby :P

 poraba konzol

poraba konzol


A se samo meni zdita standby in idle poraba nove generacije bolano visoka, glede na hardware? :|

Ampak itak je tole irelevantno. Tudi vedno več iger na konzolah je potrebno inštalirati pred igranjem; tiste, katerih ni treba, pa samo še toliko bolj trpijo za božjastno dolgimi loading časi, pač neizogibna posledica zaganjanja s počasnega optičnega ploščka.

Zanič napajalnike imajo, če porabljajo 8 oz 15W v standby :)).
Če moj start lc ima takrat porabo 1W.


7982884e
Daš link od extremetech.com članka ?

http://www.extremetech.com/computing/15...
Tu so namerili druge številke porabe za i7 4770K:
64 / 119 W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

7982884e ::

Hayabusa ::

Tr0n ::

Kako popraviti blu-ray drive, ce spusca cudne zvoke in ne prepozna disca. :)

hojnikb ::

hahahahaha...
najbolje da ga kr obrneš na glavo, tko ko se je to počel v ps1 časih :))
#brezpodpisa

Gregor P ::

... in potem smo se smejali ljudem, ko so tolkli po današnji sodobni računalniški opremi:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

3furious ::

 Clarkson approves

Clarkson approves



Deluje tudi na BMWjih.:))
In the age of information, ignorance is a choice.

Truga ::

Jaz sem mel en dobr quad speed cdrom njega dni. Vsakic ko je zacela zafrkavat ga je blo treba fejst usekat (kar s prsti/roko), pa se je zmedel, in spet najdel track in delal naprej normalno. :V

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293831 (13545) filip007
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6813957 (12265) scipascapa
»

Xbox One bo stal pol tisočaka, pride novembra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
10322180 (18676) kuglvinkl
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038429 (31644) LuGi

Več podobnih tem