» »

DVD-R ali DVD+R?

DVD-R ali DVD+R?

eraserr ::

Kaj menite kaj se bolj splača kupiti? DVD pekač po standardu - ali +?

Sam se sicer nagibam k Pioneerju, ki je razvil DVD-R, njihov model pa stane od 80 do 90 jurjev.

Zasledil pa sem da imajo pri JAE NEC-ov DVD+R pogon, ki je po samih hitrostih enak pioneerju, vendar pa je cena zelo ugodna (59990), to pa je kar 20-30 jurjev manj od pioneerja.

Zanima me za katerega bi se odločili vi?

Kar sem do sedaj slišal, naj bi vsi bralniki normalno znali brati oba standarda. Ali ima kdo kakšne izkušnje?
Ali ima kdo kašne izkušnje z cenejšimi DVD-R ali DVD+R mediji kot so Smartbuy ali Nashua?

Hvala za odgovore!

Han ::

Menda je tudi Pioneer podlegel DVD+R(W) standardu, tako da na DVD-R(W) vztraja le še Toshiba...

eraserr ::

Aja a da je tud pioneer šel na +?

Res je pa da sem videl več DVD+RW enot tko da je možno da bo res vseskup šlo na +, čeprav a ni - tista prva stvar? Kdo je sploh pogruntal - in kdo +?

krneki ::

Soustanovitel DVD Foruma da bi šel na +? Ni šans.
NEC je pocen vender, verjetno peče uredu in se ti ga splača nabavt če si zagotoviš pocen medije zanga. Jest se držim Pioneerja predvsem zaradi medijev katere se da dobit za 1$ iz USA, medtem ko znajo biti DVD+R mediji 50% dražji. Imam DVR-A05 in zadeva se super obnese po 100 pečenih DVDjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

TylerDurden ::

A slučajno delaš kej authoring? Ker jaz imam A04, pa mi v večini standalone predvajalnikov ne dela sploh ali pa se začnejo filmi zatikat po nekaj časa predvajanja.
Let\'s make some soap ...

tomaxxx ::

Uporabna stran za DVD peko nasplosno ... o standardih itd.

Klik

krneki ::

TylerDurden:
Uporabljam samo za arhiviranje in tu pa tam kašn backup DVD filma.

eraserr ::

a tolk pocen se da dobit DVD-R medije? sam so verjetno 2x

kera firma pa je to?

Slowenc ::

Kaj pa ce bi kupu pekac za + in -. Od Sonya.
Skiny gate.

krneki ::

eraserr:
Ubistvu so 1x, če maš DVR-A05. A04/A03 al pa recimo Sony bi pa mogl it 2x. Ampak mi je brezveze kupt 4x medij za 1.7$ če je rezultat isti na koncu. Mediji so RITEKG03.

eraserr ::

krneki:
Ja to je res, da je rezultat na koncu isti, sam pa če maš tist čas za čakat...

Slowenc:
Najbolj varna varijanta je vsekakor da kupš pekača ki podpira oboje, sam so v tem trenutku kar precej dragi...

Se mi zdi da bi blo mal še za počakat kako se bo tole mal razvilo...

Kaj mislite a bosta oba standarda preživela, a bo eden šel pod rušo, ali pa bo eden zelo malo uporabljan in bodo zato mediji zanj dražji?

TylerDurden ::

Kje nabavljaš prazne DVD-r, lahko tudi pod zasebno pišeš prosim?
Let\'s make some soap ...

krneki ::

Shop4tech. Tle mi kolega iz USA nabavi in pošle v SLO odkar so se modeli odločili, da ne pošiljajo direktno v SLO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389814 (6967) reber
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912850 (8171) Caligula
»

Kje se dobi visoko kvalitetne DVD-R medije 4x?

Oddelek: Kaj kupiti
251790 (1253) BaRtMaN
»

A se Splača Dat 60K Za Plextorja?

Oddelek: Kaj kupiti
171560 (1272) Matty
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282394 (1678) Lime

Več podobnih tem