» »

A se Splača Dat 60K Za Plextorja?

A se Splača Dat 60K Za Plextorja?

Brainstorm ::

Hello!

Kupujem DVD toasterja pa me zanima mal okol plextorja PX-708A/T3 (ka sploh pomeni T3) a ga ma kdo in kok je kej izbirčn glede medijev in a se da pečt manj kot 8X ker za vse druge modele piše pod specifikacijami najvišjo hitrost 4X in pol še 2,4X za ta model pa sam 8X pri dvd+r
Pri comtronu ga majo za okol 60 K Link al je boljš naložba za 20k cenejši LG 4040 Link

Thanks!

mainman ::

kar se tiče lg-ja pravijo, da je izredno izbirčen glede medijev(predvsem dvd-r). Tudi, če mu daš 4x medij ga bo z veliko verjetnostjo pekel z 2x hitrostjo. To sem zasledil na različnih forumih, tako, da če ga kdo ima in ima drugačne izkušnje z njim, naj prosim to tudi napiše.

Jaz imam trenutno prextorja px-504a in dela brez problemov.

Če bi sedaj kupoval pekača bi skoraj verjetno kupil prextorja.

volk_57 ::

Jst dons dobim Plextor-ja 708A. Pa ze komi cakam da ga preizkusm da vidm kaj stvarca zmore.

Sporocim

R-S-LoVe ::

Strikto vzami Plextorja, ne pa LG!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Matty ::

Jaz tudi se razmisljam DVD pekacu... in se vedno so v igri trije:
- Plextor708
- Pioneer a06
- Teac w50e

Sonyja sem odkrizal saj so cene previsoke, Plextor pa je spet na seznamu, zaradi "nizje" cene (je okoli 60k sit), in je tudi najboljsi po specifikacijah (nadomestil bi tudi sedanjo Teacovo CDr pecko..)

So kaksni resni razlogi proti Plextorju? Kot je zgoraj navedel, nekompatibilnost medijev in podobno... ?

mainman ::

Bral sem en test, kjer so mu našteli naslednje slabosti:

- slabo branje(oz. nebranje) poškodovanih dvoplastnih DVD-jev. Poškodovane enoplastne bere brez problema
- potem, mislim, da ima en dostopni čas dokaj visok(mislim, da pri random branju)
- je dokaj izbirčen pri 4x medijih, ko jih pečemo pri 8x hitrosti. Ta stvar se da rešiti z novim firmwarom(vsaj tako sem zasledil na enem forumu).

Da omenim še to: pri 8x hitrosti porabi 7.56 minut, da zapeče poln DVD.

Matty ::

Danes sem v Harvey Normanu videl Sonya 510 za 58k sit!!!

Torej... Plextorju so cene dol padle, Sonyju tud, kaj pa Pioneer? :)

Sergio ::

Moja današnja definitivna izbira bi bila OEM verzija DVR-A06 od Pioneerja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mainman ::

Sergio, prosim lahko poveš argumente zakaj bi vzel pioneerja.

Sergio ::

NEC ima težave z branjem določenih medijev. Plextor se mi zdi predrag.

Pioneer bere vse vrste medijev, podpira DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, in piše pri zglednih hitrostih, plus še z nobeno od Pioneerjevih enot nisem imel težav, česar za Plextor ne morem trditi.

Pa še to, čeprav velja za vse DVD pekače: cena na zapečen gigabajt je pri DVD-R medijih že nižja od CD-R medijev. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Dr_M ::

Pioneer ma eno zelo zelo velko pomanjklivost (oz 2 ce stejemo ceno).... ne pise dvd+... zato ga ne maram sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Kje si pa tole pobral, da Pioneer A06 ne piše na DVD+R?
Kje se da dobit Plextor 708 za 60 jurjev?

Dr_M ::

nikjer nism prebral da bi pisu +
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ja po specifikacijah pozna oba standarda + in - Dejansko pa tudi dela z obema standardoma :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MEDENA ::

kaj lažete,da LG peče 2x na 4x medijih ?

TO NI RESNICA!!!!!!

Spekel sem 3 medije TRAXDATA 4X DVD-R in je spekel v 15-16 minutah...če je to 2x hitrost sem jaz papež...

Dr_M ::

no...posipam se s pepelom...res a06 pece tut +.
ampak je celih $65 drazji kot nec....v ameriki, pri nas je pa to x2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mainman ::

Rekel sem, da ima lg velike probleme z določenimi 4x mediji(samo dvd-r), ki jih noče peči na 4x hitrosti. Te stvari sem zasledil na kar nekaj forumih, kjer je imelo dosti ljudi te probleme. Mogoče si imel srečo pa si takoj zadel prave medije ali pa tistih 50+ folka laže. Lg-ja nimam in to sem tudi omenil, sem pa ga hotel kupiti in sem malo pogledal po googlu in to kar sem zgoraj napisal je bil rezultat.

Povej če si pekel še kako drugo znamko medijev, ker mi je lg še vedno zanimiv in si ga bom mogoče vseeno nabavil. Ti je uničil kaki medij?

Zanimam me še naslednja stvar: Nekje sem slišal, da imajo movie dvd-ji nastavljen neki bit, da jih dvd playerji prepoznajo kot movie dvd-je. Je to res?

Ali obstaja pekač, ki to zna narediti.

V primeru, če sem koga užalil z izjavo o lg-ju se opravičujem.

Matty ::

Sergio: samo kot sem videl, je Pioneer A06 (OEM tam tam) trenutno drazji kot pa Plextor 708... Vsaj v trgovinah, ki jih poznam v LJ (seveda v to ne stejem i-net prodaje)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897678 (5261) AtaStrumf
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912925 (8246) Caligula
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009164 (6788) AtaStrumf
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625558 (4345) TribesMan
»

DVD-RW Plextor PX-708A

Oddelek: Kaj kupiti
301805 (1247) Brainstorm

Več podobnih tem