» »

Telekom ukinja "blagovno znamko" Mobitel

Telekom ukinja "blagovno znamko" Mobitel

1
2
»

Datadog ::

MIHAc27 je izjavil:

Datadog je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Itak da je z njimi vse v redu. Ker znamka je postala preveč splošna in se sploh ne uporablja več kot ime podjetja ampak ime naprave.
Vsak reče "Kupil sem nov mobitel." In ne "Kupil sem telefon pri Mobitelu."
Tako bomo sedaj rekli. Sem nabavil Telekoma, in vsi ljudje bodo veselo ploskali, saj ne dobo rabili spraševati, pri katerem operaterju je.


A se ti hecaš? To da vsak reče "Kupil sem nov mobitel." pomeni da ima sam Brand izredno veliko vrednost.

Ja... kaže da noben ne zazna več sarkazma če ne daš še /sarcasm off na koncu stavka.
Sej omenjam coca colo v naslednjem postu... me zanima kako dolgo bi me rit bolela od njihove brce, če bi jim nekaj takega res predlagal.


Ok ok my bad... bi si moral vzet več kot 5 sekund preden sem napisal :)

fosil ::

Si predstavljate da bi ukinili Nutello in jo preimenoval v Ferrero?
To z mobitelom je popolnoma ista zgodba.
Tako je!

matobeli ::

Mobitel znamko bodo prodali enmu tujcu za male pare. Ljudje pa še pogruntali ne bodo in še 10let trdili da Mobitel je pa ja slovenska firma.

P.S. v mojih poslovnih in zasebnih krogih se uporablja mobitel in telefon. Mogoče še mobič in mobi kot ljubkovalno. Izjema so ljudje ki uporabljajo iPhone.

Glugy ::

Naša klapa največ uporabla "fon", starši mu pravjo "mobi", fant od sestre k je pač mal starejši pa "telefon". Drugač pa pri sorodnikih babica pravi da je "mobitel" pozabila doma. Izrazi pri sorodnikih so še: mobilec in mobilnik. In ja po tem vrstnem redu je po pogostosti kokr jz od drugih slišm.

Drgač pa mobitel je že preveč izzvenelo ime. Deluje kot da je za staro generacijo. Folk si želi kej novga. Kak hud izraz. Ne pa en prazgodovinski. Z prazgodovinskim izrazom ne morš izstopat od drugih. Morš pa izstopat od drugih če hočš met dobro prodajo. A vi mislte da zato ker folk reče "pejt kupt Cedevito" da bo dejansko tok večkrat šel kdo po Cedevito? Pri nas tega ni. Starši vedno govorijo o "Cedeviti" pa tud če gre za tisoč in en ponaredek Cedevite. Kupjo jo pa skor nikol. Al pa recimo "Vegeta". Ma ko sem enkrat staršem omenu da je zmankal "Vegamixa"(ponaredek Vegete) nista mela pojma kaj prnest iz trgovine. Enostavno nista prnesla pol. Naslednič rečem da "Vegeto" prneseta pa sta prnesla "Vegamix". Vedno se govori o "Vegeti", kupi se jo pa malkdaj.

Jaz mislm da so dobro potezo nardil ko ukinjajo mlačno znamko ki jim nič ne doprinese. Sej drgač ne bi mel blagovnih znamk. Mislm pol bi vsakemu pralnemu prašku rekli zgolj pralni prašek. Noben ne bi izstopal. Noben ne bi z imenom pritegnil. Kar bi bilo po svoje dobro ker bi potem mogoče bolj gledal na kvaliteto/ceno in manj na vero v blagovno znamko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Matako ::

Ja mobitel je že rahlo.. "najntis". Samo vseeno, v to blagovno znamko je bilo investirano kar precej denarja, imela je kar še precej življenja v sebi. Ni bila do konca amortizirana. Na sploh je pri blagovnih znamkah tako, da če ni ravno breme (jo stranke začenjajo povezovati z nečim negativnih)... ne menjaj. Da ne govorimo o tem, da je zamenjava precej.. anemična. Mobitel je mogoče že bila rahlo postana, ampak gre za relativne stvari in računica je tukaj slaba.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

francek1 ::

Mobitel ali pa telekom; dol mi visi za oba, odkar je Bob na sceni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Ce ti je ql, da te lahko vsak student spremlja, kam klices, komu in kaj si napisal v smsu, potem pa tudi uredu. Sam da si ti zadovoljen.

Datadog ::

Sej coca cola je tud +100 let star brand. Eni pač znajo tudi vrednost branda izkoriščat skozi leta ... drugi ga pa ukinejo.

lambda ::

Mobitel je imel veliko dobrih reklamnih kampanij. In si skozi to ustvaril ta brand ... ga je malo škoda no.

Ganon ::

Samo Butalci bi ukinili tako blagovno znamko.

marvin42 ::

RejZoR je izjavil:

marvin42 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Pa je beseda "Windows" enako splošna kot "Mobitel".


Ne bi rekel. "Mobitel" pri nas za večino ljudi pomeni mobilni telefon. "Windows" pa ne predstavlja operacijskega sistema na splošno, ampak točno tistega od Microsofta.


Mogoče pri nas, Ameri in Angleži pa se s tabo ne bi strinjali...


Saj govorimo o razmerah pri nas.
Mostly Harmless

Phantomeye ::

Če jaz nekoga vprašam ali ima mobitel (v mislih imam napravo)... mi veliko ljudi reče, da imajo simobil (ali mobitel, whatever).

Kaj to pomeni? Pomeni, da ti ljudje izraz mobitel asociirajo z ZNAMKO Mobitel (ne glede na to ali so njihovi naročniki ali ne).

Moja prva asociacija, ko slišim Telekom, je TELEFONSKI IMENIK.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

hehe v telekomu so pač glupi da so ukinili tako znan brandname kot je mobitel:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jacal ::

Ko sem na vaški pošti želel kupiti "vrednostno kartico za Mobitelov telefonček za 10 evrov", me je mladec nekaj časa čukasto gledal, potem pa nadrl: "Ma kva, to se reče mobikartica."

Go-ahead ::

Še vedno čakam smiselno razlago vodilnih v telekomu, zakaj je ukinitev mobitel znamke potrebna. Ali jo je kdo kje zasledil?

Super Sonic ::

Čist preprost je; če bodo imel ugodne pakete in telefone, so lahko tudi Dreko™ pa bo ok.

Sicer pa ena od idej zakaj tako: "Cilj preimenovanja vsekakor leži v (večletnih) prizadevanjih države, da bi Telekom kar najdražje prodala (tujemu) lastniku. Vsekakor se pri prodaji bolje sliši, če se prodaja en sam velik Telekom."

Lahko pa, da bodo ime prodali komu za đabe, kot je bilo že omenjeno ali naredil kakšno drugo mahinacijo. Vseekakor si konkurenca od tega ne sme obetati, da bo zaradi imena "Telekom" sedaj karkoli boljše za njih.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Matako ::

Super Sonic je izjavil:



Sicer pa ena od idej zakaj tako: "Cilj preimenovanja vsekakor leži v (večletnih) prizadevanjih države, da bi Telekom kar najdražje prodala (tujemu) lastniku. Vsekakor se pri prodaji bolje sliši, če se prodaja en sam velik Telekom."


Ideja je, a bo pri tem ostalo. Realnost so interesi znotraj Telekoma. Govorimo o likih s svojimi partnerskimi firmami in ekskluzivnimi pogodbami, ki so Telekom, kot prej Mobitel imeli za kravo muzarico in ovco šišarico hkrati. "Nujna" prenova podobe je pač način. Nujna pa vsekakor je bila za marsikoga v tej navezi.

Po realni oceni imajo še ene dve leti časa, dokler bo zgobe res konec in se Telekom mogoče res proda. Zato je treba pohiteti. Čas je denar.
/\/\.K.

techfreak :) ::

Phantomeye je izjavil:

Če jaz nekoga vprašam ali ima mobitel (v mislih imam napravo)... mi veliko ljudi reče, da imajo simobil (ali mobitel, whatever).

Kaj to pomeni? Pomeni, da ti ljudje izraz mobitel asociirajo z ZNAMKO Mobitel (ne glede na to ali so njihovi naročniki ali ne).

Glede na to da ima večina ljudi mobilni telefon, verjetno mislijo da želiš vedeti katerega ponudnika uporabljajo. Če jih pa vprašaš kateri mobitel imajo ti bodo zelo verjetno povedali kateri telefon uporabljajo.

Phantomeye ::

techfreak :) je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Če jaz nekoga vprašam ali ima mobitel (v mislih imam napravo)... mi veliko ljudi reče, da imajo simobil (ali mobitel, whatever).

Kaj to pomeni? Pomeni, da ti ljudje izraz mobitel asociirajo z ZNAMKO Mobitel (ne glede na to ali so njihovi naročniki ali ne).

Glede na to da ima večina ljudi mobilni telefon, verjetno mislijo da želiš vedeti katerega ponudnika uporabljajo. Če jih pa vprašaš kateri mobitel imajo ti bodo zelo verjetno povedali kateri telefon uporabljajo.


pri nekaterih je to lahko razlog, ne pa pri vseh. Mobitel je me močna znamka. In so jo uničili, s kakim namenom? To bi rad zvedel.

Furbo ::

Go-ahead je izjavil:

Še vedno čakam smiselno razlago vodilnih v telekomu, zakaj je ukinitev mobitel znamke potrebna. Ali jo je kdo kje zasledil?


Bedaki so tako obsedeni z združevanjem treh podjetij v eno, da so slepi za vse drugo.

Bolje bi bilo, da bi vsa podjetja združili pod znamko Mobitel, kot pa Telekom, ki je sinonim za leno in izgubarsko državno pijavko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Zadeva je preprosta.
Nekje sem zasledil podatek, da je bilo v znamko Mobitel vloženih 300 mio EUR.
Torej bo treba tudi v Telekom vložit toliko, da se spravi na isti nivo.
Lahko si predstavljate, da si oglaševalske agencije prisesane na Telekom že manejo roke.
Hkrati te agencije tudi zelo zagovarjajo to ukinitev.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Zaposleni v Mobitelu so imeli dobre plače, dodatke, nagrade itd. Ko so se združili s Telekomom so kao ohranili te plače, sedaj pa mislim, da so jim znižali in ukinili vse, sedaj imajo telekomovsko plače. Uspešnost mobitela je sedaj znotraj izgubarskega telekoma prikrila dejansko stanje telekoma. Stranke so izgubili zaradi cen, ki so letele v nebo in jih niso hoteli znižati, ne zaradi boljše konkurence. Simobil,,tušmobil in ostali pajaci se lahko skrijejo pred mobitelom.

Ljudje niso sprejeli, da ni več mobitela, da je sedaj to telekom. Vsi so govorili: grem na mobitel naročnino podaljšat... Nobeden ni rekel, da gre na telekom slovenije... Sedaj hočejo to miselnost spremeniti. Glavna zadeva tu je: spet bo nekdo zaslužil mastne vsote denarja.

Ko nekateri govorite, da je stara znamka... So what? Zakaj vileda ne ukine znamke? Ali pa prej omenjena coca cola?
Tomi

ScumbagSteve ::

Medtem pa nekdo preklinja simobil, ker ima hud karambol in ne more poklicati pomoči, ker nima signala. Worth every penny.
Scumbag Štefko

Go-ahead ::

Rudolf Skobe ali je res dobro premisli?

fosil ::

Ne mešat združevanja podjetij oziroma organizacijskih enot in blagovnih znamk.
Eno podjetje ima brez težav več blagovnih znamk in hkrati lahko celo isti ljudje upravljajo različne blagovne znamke.
Recimo v prehrambeni in kemični industriji (praški, mehčalci...) je to običajna praksa.
Podjetje Ferrero ima na primer Nutello, Rocher in še marsikaj.
Pa niso tako "pametni" da bi vse te znamke ukinil in jih poimenoval Ferrero.
Tako je!

Go-ahead ::

Očitno smo ugotovili, da gre za novo nategovanje nas, lastnika -države- nas ,v dokaj dobro stoječem podjetju s strani uprave, nadzornega sveta in s......v

Če ima kdo podatke o članih uprave in nadzornega sveta bi prosil, da jih nalima.

bluefish ::

Phantomeye ::

fosil je izjavil:

Ne mešat združevanja podjetij oziroma organizacijskih enot in blagovnih znamk.
Eno podjetje ima brez težav več blagovnih znamk in hkrati lahko celo isti ljudje upravljajo različne blagovne znamke.
Recimo v prehrambeni in kemični industriji (praški, mehčalci...) je to običajna praksa.
Podjetje Ferrero ima na primer Nutello, Rocher in še marsikaj.
Pa niso tako "pametni" da bi vse te znamke ukinil in jih poimenoval Ferrero.



mar se ne gre za to, da gre v tem primeru za preimenovanje nutelle v Ferrero?

Go-ahead ::

Uprava Telekoma

mag. RUDOLF SKOBE, predsednik uprave

mag. ZORAN VEHOVAR, podpredsednik uprave

ZORAN JANKO, član uprave

mag. MATEJA BOŽIČ, članica uprave

DARJA SENICA,

Creme de la creme.

Mogoč ne vejo kaj delajo ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Osprey ::

Najvišji nivo, ki ga neka znamka lahko doseže, je, da ime znamke postane generično ime za izdelek, ki je z njo povezan. In to je Mobitelu uspelo. In zakaj sedaj takšno znamko, ki je na nivoju, za katerega se nekateri celo kariero borijo, in nikoli ne dosežejo, ukiniti... enostavno ne vem, kakšnemu razmišljanju tu sledijo.

DonRan ::

Očitno so morali na Pristopu in Futuri zopet nekaj zaslužiti in nekdo je dal na stran nekaj procentov. Ker drugače si take neumnosti ne znam razložiti. Ukinit tako prepoznavno blagovno znamko lahko naredi le največji osel!

eVro ::

zee je izjavil:

No, sej ko se bo naš prodan bodo itak preimenoval in bomo imel T-mobile ali Orange ali O2, ...


Prej bo pekel zamrznil. Veckrat.


zee, zakaj pa misliš da sploh ukinjajo znamko? Firmo ki dela plus sešteješ s firmo ki dela minus in dobiš neki povprečnega kar se da za razliko od samostojnega TS vsaj prodat.

Po moje ukinitev niti ni slaba, če bi pred prodajo TS ločili na omrežni (optika, baker, mobilno omrežje) in storitveni del, ki pa bi ga prodali.

Bluzenje: Glede na to, koliko pa bi se pokradlo, je pa mogoče še celo bolje, da raje napol šenkamo vse Nemcem.

fosil ::

No Nemci so hrvaški telekom izmozgali še bolj kot pri nas domači paraziti.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Še vedno bolje, da švabi izmozgajo vse, kot naši komunajzarji. Saj je vseeno, čigava je krava, vsak jo bo molzel do smrti. Švabi bodo še ustavili investicije, pobrali ves dobiček, odpustili ogromno ljudi in odšli nazaj v švabalend.

Saj enako je pri simobilu. Odkar dela plus, avstrijci poberejo ves dobiček. LTE, ki ga dela telekom ima mnogo boljšo pokritost, kot simobilov. Simobil se ne more razvijati zaradi tega, ne more izkoristiti vsega svojega potenciala.

No, saj naša KAD in SOD tudi zahtevata od podjetij v državni lasti vsakoletno izplačilo dobička. Država je tudi neumna s temi prijemi. Poznam firme, ki so bile v državni lasti in so jih PAMETNI menedžerji* odkupili.

V statutu imajo zapisano pravilo, da nobeden ne sme imeti več kot 5 % delnic in lahko jih ima samo zaposleni ali upokojenec firme.

Sedaj se te firme razvijajo, so osvobojene klešč (molzenja) s strani države, poslujejo zelo dobro, veliko izvažajo in veliko vlagajo v razvoj.

*Tu ne mislim razne tajkune.
Tomi

Tilen ::

No, saj naša KAD in SOD tudi zahtevata od podjetij v državni lasti vsakoletno izplačilo dobička.


Včasih celo več, kot ga v nekem letu ustvari. Tak primer je ravno Telekom Slovenije. Letošnji 178% payout ratio je norost prve kategorije. Izplačali so več dividend, kot so dejansko imeli dobička.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jusv ::

fosil je izjavil:

Zadeva je preprosta.
Nekje sem zasledil podatek, da je bilo v znamko Mobitel vloženih 300 mio EUR.
Torej bo treba tudi v Telekom vložit toliko, da se spravi na isti nivo.
Lahko si predstavljate, da si oglaševalske agencije prisesane na Telekom že manejo roke.
Hkrati te agencije tudi zelo zagovarjajo to ukinitev.


Pa normalno, zakaj pa so ukinili tako dobro blagovno znamko? Zaradi denarja. Sej, kateri normalni poznavalec marektinga pa bi ukinil in naredil kaj takšnega. Nobeden!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana pred spanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010666 (8030) m0LN4r
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327582 (13012) Jerry000
»

Simobil postaja A1 Slovenija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6120988 (17017) matijadmin
»

Nokia in Windows Phone sta zgodovina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5420390 (17605) Gorky
»

Telekom in Mobitel združena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7418550 (13479) Lonsarg

Več podobnih tem