» »

Radeon 9700 noče osveževat na več kot 60 Hz

Radeon 9700 noče osveževat na več kot 60 Hz

GUFY ::

Včeraj sem kupil Radeona 9700 Od Herculesa pa se mi je že pojavil problem. Kartica mi noče ošveževati monitorja z več kot 60 Hz kar ja čisto sranje. Imam pa najnovejše driverje in Win XP na novo inštalirane. Kaj bi to lahko bilo?! >:D >:D >:D >:D
Sem kar malo razočaran nad ATI-jem pa že tako sem z težkim srcem presedlal z Nvidie k ATI-ju.

Moj sistem:

MSI K7N2 plata
Hercules Radeon 9700
512 Samsung PC 2100 Ram
Maxtor 40 GB disk
Chiftec 430 W napajalc
AMD 2100@2600

Sergio ::

Čez gonilnike nainštaliraj ATI Control Panel, pojdi v nastavitve monitorja, klikni na dodatne nastavitve, pojdi v ATI Control Panel ter nastavi max osveževalno frekvenco na 120 Hz. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

GUFY ::

In kaj če sem to že naredil?!?!?!;(( ;(( ;((

Sergio ::

popolna reinštalacija driverjev ter control panela, ter mogoče tudi inštalacija gonilnikov za monitor?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

GUFY ::

Vse to o čemer govoriš sem danes že VEČKRAT naredil pa nič bolje. Še kakšna ideja?!
Da ni šla grafa v PM!?

cekr ::

Način inštalacije?
Si po zamenjavi kartice, počistil sistem za gonilniki od Nvidie?

Poizkusi še z inštalacijo na čist disk.

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MadMicka ::

se pravi, greš na jeziček ati - "display" in ne na "monitor".

Men tud ni od začetka delal, pol sm pa mal klikal, zdej je pa ok :)

RamOne ::

Kaj za en monitor pa imas?
Mozno da ti monitor ne podpira vecje frekvence...

GUFY ::

Takole: Najprej sem FORMATIRAL disk saj se imel na prejšnjem sistemu polno smeti, petem pa inštalacija driverjev ( Cristalis 3.1 ) nazadnje sem inštaliral še DirectX 9.
Imam tudi zelo slab score pri 3D Mark-u 2001 SAMO 11500 pik, prej sem z lahkoto dosegel 12850 pik z GF4 Ti 4200 ( Abit Suiro sicer navit ). Imam občutek da ima Radeon ZELO velike težav z dobrimi driverji in mi je že žal da sem in Nvidie presedlal K ATI-ju, ker pfi GF 4 nisem imel NIKDAR takih problemov. ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

ALI JE ŠLA MOGOČE KARTICA RAKOM ŽVIŽGAT!?!?!?!?

Monitor je pa SONY Multiscan G220.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Blisk ::

Ati, ma težave z driverji za win xp, z ostalimi pa ne.
Pri nastavitvah osveževanja, moraš nastaviti osveževanje na 2 koncih, vsaj tako je pri ATIju.
Namreč 1x nastaviš osveževanje pri monitorju, ampak pol ni nobene spremembe, drugič pa pri displayu, kjer izbiraš monitor, ali pa TV, pa nastavš pr monitorju resolucijo in osveževanje, pa ti bo pol delalo OK.

Thanatos ::

Cristalis 3.1 :D Catalyst 3.1

Radeon refresh fix

s tem boš ukrotil še tako tečnega radeona

zile ::

Izklopi DCC komunikacijo med monitorjem in grafično v driverjih in naštimaj frekvenco osveževanja na vrednost, ki jo želiš. V skrajnem primeru uporabi program rage3dtweak.
PS: pa ne pizdi po nepotrebnem, ker je napaka izključno na tvoji strani :D .Se strinjaš ?
Pa upam da si naložil gonilnike za nforce chipset. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

CaqKa ::

tak kot je zile omenil moreš izkllopit tale dcc potem pa ročno naštelat frekvenco na dveh mestih (na zavihku displays, klikneš tam ko piše 'monitor' in prideš še do ta drugih nastavitev.). da atijeve in nasplošno vse programerje driverjev preklinjam pa je že offtopic

cekr ::

Pa še nekaj: najprej moraš inštalirati directx, šele potem pa gonilnik. Če pa imaš via nabor pa najprej še 4in1.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

GUFY ::

Zgleda da je bilo nekaj s karto narobe, ker sem jo zamenjal in nova dela BP:\ :\ :\ :).
ŠE vedno pe me muči zelo nizek score v 3d Marku SAMO 11850 pik?!?!?!?!

Kakšna ideja zakaj!?

boštjan ::

cajt za catalyst 3.2

BlackHole ::

Ti si zamenjal Geforce 4200 za ATI RAdeon 9700? Zakaj že?

GUFY ::

;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( Tudi jaz se vedno bolj sprašujem zakaj sem manjal GF 4 Ti 4200 za ta Radeon 9700.;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

Eddy ::

Eni majo preveč dnarja bi jest reku...

Soni ::

GUFI naj ti ne bo nič žal za nakup Radeona ,kartica podpira directx9 od Nvidia ne!Kakšen imaš procesor, preizkusi 3D Mark03:D

Eddy ::

Ko sem bral takole po svetovnih forumih sem zasledil, da je 1. poteza, ko zamenjaš proizvajalca kartice (ati -> nvidia ali obratno) je potrebno naredit tole z zagonsko disketo: FORMAT C:

To bi moglo delat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631437 (15584) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456674 (25406) LittleDevil
»

Vaša mnenja o ATI Kantalyst (catalyst) gonilnikih (samo lastniki R300 čipov)

Oddelek: Strojna oprema
351634 (1053) Mavrik
»

vaše izkušnje z ATI

Oddelek: Kaj kupiti
221703 (1448) Zheegec
»

Detonator 40.41 XP drivers

Oddelek: Strojna oprema
452163 (1105) PassTrough

Več podobnih tem