» »

vaše izkušnje z ATI

vaše izkušnje z ATI

ripmork ::

odločam se za nakup mainstream grafe(v rangu okol 50k)in prebral sem tisoč in en test.....v vseh pogledih se splača radeon 9500pro...

potem pa zasledim kar nekaj pritožb glede radeonov....
da so gonilniki v p...,da včasih špili ne delajo,skratka takšni in drugačni problemi....
medtem ko o gf4ti 4200 slišim le oh in sploh lepe stvari.....

-rad bi le dobil kakovostno in stabilno grafo,pa ne vem
ali lahko to dobim z radeonom,tako da prosim vse lastnike dotične grafe(in ostalih ATI-jevih 9xxx kartic)da mi natipkajo vse vaše
izkušnje,dobre in slabe,grde in lepe........:\

Zheegec ::

Od Catalyst 3.0 naprej (pa tudi že prej) ima tudi ATI čisto OK driverje prav tako kot nVidia.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fury ::

tocno.. ceprov 3.2 so mal zajebal.. so 3.1 bolsi... no kar se counter-strike-a tice.. drugi spili pa itq isto delajo :)

res je kul 9500pro :)

GUFY ::

Jez bi pa reku da imam še vedno rajši GF 4 TI 4200 kot pa ATI radeona 9500pro, čeprav je pri meni v računalniku trenutno Redon 9700 ne-pro. Ampak samo zato ker nVidia trenutno nima dobre grafične kartice v tem cenovnem rangu. ;(( ;(( ;((
Odkar imam radona pa sem imam veliko več dela in problemov z njim kot z mojim starim GF4 TI 4200. Radeon se ni del navijati in sem ga MORAL fleshati česar mi pri GF4 ni bilo treba. Pa tudi driverji so bol na psu v primerjavi z nVidio.

Jaz bi na tvojem mestu še malo počakal in kupil ta novega Gforca. Če pa ne moreš potrpeti pa kupi GF4 TI 4200 za ostanek denarja pa plačaj prijateljem pijačo.:) :) :)

Fury ::

jest bi te probleme z ATI driverji tanovimi bl nesposobnosti uporabnika prpisu... gufy.. si dal naredu reinstall winsov ko si menu graficno? upam da ja... sicer pa... kar kupi ti4200 pa bomo vidl kok hitr bo treba menat... 9500pro bo se dost dolgo zdrzu. uni novi gforci k zdej prhajajo so pa itak en crap.. sele NV35 bo kej naredu...

ripmork ::

kaj pa vem,sam vem,da ima NVIDIA dobre grafe(mam gf2mx in je zakon,čeprou današnje igre....štekajo:\

ampak s tem geforce fx-om so se kr zafrknil....
odvisno seveda kerga misliš-zame bi potem prišel v poštev kakšen
gf fx 5600ultra....drgač pa ne vem,že neki cajta čakam na
upgrade......
drgač pa ne mislim navijat grafe tko da me overlockabilnost ne zanima

kakšen se vam pa zdi gf4ti 4800?
menda je isto kot 4400 samo z agp8x pa boljšim mehčanjem robov....
kakšna je pa cena?

MrX ::

v JAE d.o.o. te pride ti4800 okol 55sit, ravno toliko kor r9500pro. jst bi vseeno vzel r9500pro, ce bi zdej kupoval grafo.

problemi so pa itak samo z 3.2 driverji. 3.1 so kul:D , se mi zdi>:D

drgac pa jst pravm: "nVidia 4 ever!!!">:D

GUFY ::

Fury@ Strinjam se s tabo o tem da za zdej ni Gforca v cenovnem razredu Radone-a 9700 ki bi bil kaj vreden, saj zato pa imam Radeon-a v kišti.
Sem pa mnenja da bo novi čip NV35 velik boljši kot so sedaj njihove kartice (so mal na lovorikah zaspal:( :( :( )

Drgač sem pa že ptiči čivkajo da ja treba ob zamenjavi proizvajalca grafe delat rienstal winsov.;(( ;((


SE pa strinjam z Mr.X-om in tudi jaz pravim "nVidia 4 ever!!!";(( ;(( ;((

Jaz bi na tvojem mestu še mal počaku:\ :\ :\

Fury ::

GUFY ce nis winsov reinstaliru mas se sreco :) bratranc je detonatorje DEINSTALIRAL pa dal cat. gor pa mu je sam BSOD BSOD BSOD cele dneve :)

Pol je naredu reinstal in vse dela kot urca... ampak to ni ATI kriv.. pac se driverji tepejo :)

Drugace pa res, ce bos zdej kupu ne kupuj TiXXXX ampak resno kup Radeon 9500Pro in uporabi Catalyste 3.1 ki slo zlo zlo zlo stabilni - brez zajebancije.

Ce bos pa caku bo pa mogoce kksn FX5600ULTRA al pa kej.. sam ne vem.. pomoje se bo se zmer splacu 9500pro.. vsaj do NV35 al pa kej..

Fury ::

Kar hocem rect je to da ce gres ti4600/4800/4200 zdej kupt in misls s tem kej zdrzat si zajebu... 9500pro bo velik vec zdrzu..

sol ::

"nVidia 4 ever!!!" Sem ful razočaran nad ATI-jem.>:D >:D >:D

Senitel ::

Zakaj bi bilo nujno reinstalirat sistem? Men Radeon 9700 v prvo povsem vredu dela, brez kakršnega koli pilotiranja z driverji, kaj šele reinstalacijo sistema.

Fury ::

Sentinel sreco mas :) Folk ma ful probleme.. tisti k so prej detonatorje mel :)

ali3n ::

Mel GF 2 MX, zdej mam R9000 pro - nobenga reinstala; še en srečnež? al folk ne zna delat z računalom?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

Drgač sem pa že ptiči čivkajo da ja treba ob zamenjavi proizvajalca grafe delat rienstal winsov.

Se popolnoma strinjam,tisti keri niste delali reinstala ste meli srečo.vsi drugi majo vlke probleme,od BSOD do pregrevanja grafe in artifektov.


RIPMORK,sam sem bil v tvoji koži lanskega novembra.4200 že nagledana,dnar pripravljen,pol pa uleti 9500pro in kasneje še novica o modanju 9500 v 9700.Od takrat dalje sem vedo kaj hočem in če bi se zdaj spet odločal pol 100% 9500pro. Mogoče se moč 9500pro nena takoj pokaže napram 4200 in 4400(4800 8X AGP), a ko AA in AF vklopiš pol vidiš kaj v resnici pomeni R300 čip, ostale Ti karte pa še komaj dohajajo,tudi 4600. Da pa bi čakal na 5600ultra pa je potrata cajta in keša, ker od 5600ultra je še 9600pro hitrejši,a ne od 9500pro (dokaz).
Moj nasvet je da se jutri odpraviš na ta sajt in začneš licitirat zanj.Če pa ti spodleti pa jo kar kupi pri gambitu ali pa se odpeli do taipan in reči naj ti dajo 9500pro od gigabyte za samo 51500.Meni je še posebej všeč zarad zletega coolera:D .
Aja, mam 9500pro od connect 3D in superdooper zadovoljen8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

GUFY ::

Sem tud jaz mal pogledu TEST kartic in vidu da je GF4 TI4200 še vedno ful dobra karta za mal keša. Kar tudi potrjuje naslednji citat:

If you don't need the very best in image quality enhancements, can do without DirectX 9 and are happy with 2x FSAA, you'll be glad to hear that there's a very affordable card out there for you - the GeForce 4 Ti 4200. Despite its age, this card still offers remarkable performance compared to current mid-range cards. :\ :\ :\

Pa driverji so še vedno za odtenek boljši kot pri ATI-ju.

Je pa na testih na tej strani kar nakajkrat prehitela celo 9600 Pro kartico. Zelo odvisno pa je za kaj boš ti uporabljal računalnik.



boštjan ::

Je pa na testih na tej strani kar nakajkrat prehitela celo 9600 Pro kartico

9600pro z privzetimi nastavitvami ni bog ve kaj dobra karta,ker jo 9500pro zlahka poseka.Se pa vidi ,da je 9500pro v tem razredu razred zase.Je pa res odvisno za kaj točno karto rabiš

Zheegec ::

TI4200 za nizko ceno? 45K ni ravno malo, veliko raje dam 26K za R9100 128MB ki je za 15% počasnejša na default frekvencah cenejša pa za veliko več, pa dam čez eno leto še 30K za R9700>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klemenn ::

nVidia 4 ever


sam imam 4600...4 EVER!

ripmork ::

komp. rabim za grafične programe in predvsem za špile:D :D
...ker pa se mi zdi nesmiselno kupit r9700pro(pa tudi če bi mi blo smiselno nimam tok dnarja:D ) izgleda,da je r9500pro res posrečena izbira...

da je od gigabyta "le" 51K,pol pa mislim da je dilema že dosti manjša:D

najbolj me je znerviral,ko sem prebral nekaj postov,češ da je r9500pro čist ok,samo
da se moraš sprijazniti,da ti kkšen špil ne bo delal8-O ;( ....
ne vem če je to res,vendar je zadnja stvar,ki jo hočem(poleg hemeroidov:D )
zajebavanje s patchi in stabilnostjo grafe.....

ima kdo od vas kakšne take probleme s to grafo(r9500pro)?

boštjan ::

brez problema z 9500pro laufal q3 arena,rtcw,serious sam 2,ut2003,novega unrela,nascar racing in neeed for speed 2.kupi tega gigabyte 9500pro in se pol čudi grafiki.
alien 3001,4200 z 64MB in 8XAGP dobiš za 35k v taipanu

Fury ::

edini spil k ma res tezave je Metal Gear Solid 2 :)

Zheegec ::

Moral bi reči 128MB, 64MB grafe nekako nise več tako aktualne (čeprav še ok dela vse na 64Mb), ampak se že skoraj vse 128Mb kupuje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna ?

Oddelek: Kaj kupiti
241757 (1391) Oblivion
»

FX

Oddelek: Strojna oprema
201699 (1277) morphling1
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644292 (3478) Dr_M
»

nVidia NV31 in NV34

Oddelek: Novice / Grafične kartice
282000 (2000) mrTwelveTrees
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312083 (1424) San

Več podobnih tem