» »

Detonator 40.41 XP drivers

Detonator 40.41 XP drivers

kuglvinkl ::

Release Highlights:

* Up to a 25% increase in performance
* nView™ 2.0 multi-display technology increases productivity and provides the necessary tools to control the way users access and view applications.
* NVRotate™ enabling image rotation on today’s advanced flat panel displays.
* NVKeystone™ allows for real-time image correction on portable projectors and heads-up displays.
* Digital Vibrance Control™ allows users to adjust color controls to achieve accurate, bright colors under all conditions.
* New control panel streamlines user interface and enables faster and easier access to all video settings
* Robust Channels enables higher faster performance and better stability for all applications through fail-safe paths in the drivers
* CineFX Simulator allows developers to use Cg—“C for graphics”—to write complex shaders in a high level language faster and more easily than before.
* NVIDIA’s patented Unified Driver Architecture (UDA) – supports all products in single a driver binary.

Poznalo naj bi se predvsem pri najbonejših kartah (4400, 4600). + precej bugov?!

Kaj pa vi, kakšen je novi score? nView 2.0 yummi?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Who needs a new video card when you can just update your video drivers. >:D by Whisper OCAU

povprečen nov score, ki ga dobivajo ušivci z 4600
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

ja.. če vsakič gre za 20 posto gor... jaz bi mel še to za mojega celerončko.. pol bi samo drivere updato pa bi že mel p4 zdaj :)

Paramedic ::

A se na mal starejših geforcih tut pozna, al sam na štiricah. Sicer pa bom itak zdejle probu...
End transmission.

kuglvinkl ::

Po moje se jih splača zabrisat gor. Ne gre nujno samo za 3D performance, izboljšali naj bi tudi druge stvari (nView...).
Your focus determines your reallity

TheJack ::

Hja, tole je še bolj beta verzija. Meni se recimo 3D Mark 2001SE konstantno sesuje na istem mestu in gre nazaj v Windowse. Bom še počakal, da mal popravijo zadevo.

GF2 Pro 64MB
WinXP

Tr0n ::

Hmm, se samo meni zdi, da ni vec linkov do Win9x/ME gonilnikov?

Paramedic ::

Pod feature so pozabli napisat: -Added Unstability Technology™
Ker so tile zelo lepi/kul driverji, kr hitri, ampak kreširajo pa kot za stavo ;(.
End transmission.

Sumo ::

Hm, zgleda da so teli detonatorji samo za XP/2000... Zelo lepo od Nvidie ;((

para-site ::

hehe, kdo bo zdej še reku, da so driverji slaba stran ATI-ja.:D

AngelOfDeath ::

ja atijevi driverji so še vedno v prazgodovini :D
čez 2 leti bodo nardili driverje za radeone 7-8k >:D

para-site ::

haha, kar misli si...

Tr0n ::

V Nature demotu v 3DMarku se baje pozna razlika tudi do 25 fps. Shacknews board.

Prav tako v Q3A.

-------------------------------------------
Quake III Arena 1.31

Without Anisotropic Filtering
---------------30.82 dets----------40.41 dets
1280x1024 --- 145.2 FPS ---------- 184.4 FPS
1600x1200 --- 110.8 FPS ---------- 141.1 FPS

With 8x (highest) Anisotropic Filtering
---------------30.82 dets----------40.41 dets
1280x1024 --- 80.1 FPS ------------ 128 FPS
1600x1200 --- 59.4 FPS ------------ 91.5 FPS

my system
win2k
athlon XP 1800+
gf4 leadtek ti4400
a7n266c (nforce 415-d)
512Mb pc2100
-------------------------------------------
ok here's what i got...

version 29.42
8481 3DMarks

version 40.41
9110 3DMarks

629 increase... not bad
-------------------------------------------
I went from ~6100 to ~6400 in 3D Mark 2001 SE. I am happy!

GTA3 works in XP again (it did not with 30.82's(for me anyway))
1942 still works

System:
P3 800
512MB
GeForce Ti 4200 128MB
Win XP
-------------------------------------------
Damn these detonators kick ass! My highest score ever was 13,328 at 160 fsb (2.56 ghz) and now at 157 fsb (2.51 ghz) I scored 14, 151 with quality set at max performance and my Ti4600 at 320/720. The nature score of course shot through the roof but I did see improvements across the board.
-------------------------------------------
Broke the 10K barrier in 3Dmark2001 without overclocking..
-------------------------------------------
I went from a 7500 to a 8080 in 3Dmarks on a gf3 64mb ddr.
-------------------------------------------
21.83 o/c'ed @ 200/182
-----
3dmark2001Se: 2763

30.82 o/c'ed @ 200/182
-----
3dmark2001Se: 3123

40.41 o/c'ed @ 200/182
-----
3dmark2001Se: 3172

AMD XP 2100
Kx7-333
512 PC2100 RAM
Asus Geforce2 MX
-------------------------------------------

Etc... Zgleda, da so kr dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

borchi ::

folk poroča, da opažajo "trzanje". driverji mogoče ne renderirajo vsakega četrtega frejma - od tod pohitritev za 25%.

to je kar sem slišal na alt.comp.periphs.videocards.nvidia (usenet), sam jih še nisem sprobal.
l'jga

para-site ::

Če hočete kar "igrajte se 3dmark". To je glupo. Veste štorjo z omega driverji. To je prava stvar.

Dr_M ::

no jest bom sam to reku da z rivo tnt2 tej driverji nekak ne laufajo najbols,use kar je v imenu CPL same erorje buta skos.tko da ni nikakrsnih nastavitev za razne zadeve.

m.i.h.a. ::

Jaz sem dobil porast točk v 3dmarku iz 8990 na 9858 in sem glede tega zelo zadovoljen, kar se tiče sesuvanja, meni se niso sesuli niti enkrat (probal sem pa vse igre, da vidim kako se obnesejo). Do tukaj vse lepo in prav a, kaj, ko so stvari v winsih videti drugačne; v nastavitvah zaslona sploh ni lista, kateri označuje nView, tako, da ne morem spreminjati teh nastavitev (sliko lahko gledam samo na enem monitorju), prav tako je na listu Geforce4 Ti 4200 (tisti kateri imate kartice te vrste veste o čem govorim), ko ga kliknem, program stori napako in me vrže ven iz teh nastavitev. Bo treba še malo počakat, da izpilijo to verzijo driverjev.

Arrivo ::

m.i.h.a hibo, ki jo opisuješ je verjetno posledica napačne instalacije gonilnikov .
Odstrani jih ter jih ponovno instaliraj .

Sam pa imam z 40.41 drug problem in sicer da mi v igrah ko rezolucijo znižam na 800x600 sliko pomakne v levo:O .
Če ima kdo kašen namig, da zadevo uredim ga bom zelo vesel :) .

Tr0n ::

Arrivo: refresh rate se ti verjetno spremeni

TylerDurden ::

Tvoja napaka ima nekaj opraviti z refresh rateom, kar se potem pojavi na monitorju kot zamik v levo, ali poravi refres rate v igri pri 800x600 ali pa preprosto premakni sliko v levo,da se ti tako shrani v nastavitvah monitorja.
Let\'s make some soap ...

matter ::

www.nvrt.net da imaš povsod enak refresh.
enastavno, deluje z VSEMI detonatorji.

para-site ::

ta link ne dela, dej še enkrat napiši, k rabi en frend reffix za geforca.

tiktak ::

kaj pravite na to



tiktak ::

pa še to



in to



vaš komentar in če ve kdo kako se vse to vklopi

Sicer to gle nastavitev AGP sem že vklopil ostalo pa ne

matter ::

TLE lahko dljaš.

Arrivo ::

Kaj bi pa lahko bilo z refreshom narobe ?
Frekvenco osveževanja je na 60 .

Ker uporabljam XP se si pred instalacijo teh detonatorjev frekvenco nastavil z Vidia Refresh Rate Fix MKII v1.13 E . Sedaj ta program z 40.41 ne deluje več...

Arrivo ::

tudi ta program, ki ga predlaga matter NV refresh tool 1.0 v detonatorjih 40.41 ne deluje:(

kuglvinkl ::

Jep, očitno se je nVidii strahovito mudilo pri objavi teh driverjev. Zdi se, kot da so hoteli pokazati, kaj vse morejo. Marketinšo se mi niti ne zdi slaba poteza, za uporabnike pač, ker kolnejo zaradu bugov. Beta verzija z velikim B.

O da, po tem spoznamo velikega igralca. na trgu.
Your focus determines your reallity

matter ::

Pa res ne dela. Sklepal sem po nečem, ampak sem ze zmotu

m.i.h.a. ::

Mogoče kdo ve kako usposobit nview, tam ima samo eno možnost za izbrat in to je standard (samo en zaslon), ko sem imel stare detonatorje je vse lepo delovalo, z novimi pa mi nikakor noče odpreti še drugih možnosti.

_Mortal_ ::

to ti je nvidia>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Večina bugov je povezana s tem, da tako NVidia kot ATI driverje že nekaj časa delata po DDI9 (torej za DirectX 9), ker pa ne smejo izdat DX9 driverja pred DirectX-om 9 se jih malo oklesti... Ta bug je ziher plod tega in tudi un bug ko so GeForce-i v 3D Marku nabil več točk ko so bili splash screen-i vklopljeni je bil produkt tega...

Binji ::

Meni pa OpenGL mode v Half-lifeu sploh nece prav delat. Nastavljeno mam 1280x1024, sliko mam pa ko 640x480. WTF?? Ce dam Direct3D dela normalno, sam lahko dam samo 1024x768, pa se cuka stalno.
Kaksen nasvet?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

freejack ::

Mah kaj naj rečem, beri in jokaj. Upam da bo Omega res izdal novo verzijo na 40 detonatorje,..Sicer pa res,..BETA , mah kaj beta,..še za beta verzijo je to katastrofa,..no ja, if you don´t succed the first time, call it a beta version ;((

Hux ::

Obstaja en program ki deluje z novimi driveri.

http://www.pagehosting.co.uk/rf/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Malecky ::

Tko slabih driverjev še za nobeno stvar nisem meu nikol! Tako sraje da res ni...

zile ::

Za povrh vsega pa NVIDIA še neki goljufa pri teh driverjih. Sramota ;(( Grda grda Nvidia

Senitel ::

zile: Takrat, ko se je pa 3dfx igral z HSR ni pa noben vpil sramota, pa čeprav je tam običajno pol scene manjkalo :\. Pa še to se pojavi samo, ko se igraš z nastavitvami za anisotropic filtering (ga vklopiš in potem izklopiš).

zile ::

To je blo takrat :D Zdej se je pa 3dfx priselil k nvidi in je za sabo potegnu slabe in dobre stvari. >:D
Aja pa baje da se pozna tud pri 3d Marku, ker namesto bilinearnega filtriranja uporablja kar point sampling . Bljak.
PS: Kopirano iz jokerjeve strani.

Malecky ::

obupanci smotani, k ATI neki izda da jih potlče pa v jok oziroma CHEATING! Sam jih naj bo... mene je že sram zaradd svojga podpisa v katerem je GF4 matr s tanovimi driverji še iger nemorem igrat.

Tr0n ::

Heh, me pa res boli Q ce uporabljajo gonilniki point ali drek sampling. Samo da laufa! :)

_Mortal_ ::

TrOn:Čeprav je tok grše da se pozna?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

AngelOfDeath ::

Za vse ki si lastite te voznike Link pa povejte če dela >:D

matter ::

Angelofdeath: Dela
LINK ZA REGFILE pa je tuki,
da vam ne bo treba registra secirat.

kuglvinkl ::

When updating your Detonator Drivers from 30.xx to 40.41 many people have experienced problems with incompatible 30.xx files left on their PC. Jester2K programmed a Detonator 40.41 Fix, it is a quick and easy tool to remove these files. Kinda like detonator destroyer.

I mirrored the file to our file-section, just hit the detonator driver section and you'll notice, download here.
Your focus determines your reallity

PassTrough ::

Ker od GF 4 MX ma pa najboljšo 2d sliko, če jo sploh ker ma, te kartice so sam za igre čim imaš pa več z 2d opravka moraš pa k okulistu - sramota ! Z radeonom se v 2d tud ena ne more primerjat ! a ma kdo izkušnje s tem, še mal o tem prekomentirajte, res pa je da ja NVIDIA en sam HORSE POWER za igre 3d marke štet in čist nč druzga !

FILTRI pr NVIDII so u k...u, so bli in bodo bli , za igre pa je dobra - ampak sam za igre!!!!!!!!!

Če kdo hoče mu tud novga GF4 MX440 64 DDR TVout, prodam, za 7 prešernov manj kot je v štacuni, ker me oči bolijo !!

070/208309

lp L:D ojze

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

40.72 WHQL nv4_disp.inf?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111017 (797) TheJack
»

Detonator v40.71 Beta

Oddelek: Programska oprema
91026 (755) freejack
»

INNO3D GeForce 4 Titanium 4200 in dosežek v 3DMarku SE

Oddelek: Pomoč in nasveti
101303 (982) l-note
»

GEFORCE 4 TI 4200 problem....!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251536 (1086) Trupl0
»

DETONATOR - verzija

Oddelek: Pomoč in nasveti
111243 (952) freejack

Več podobnih tem