» »

Poraba goriva zimske, letne gume

Poraba goriva zimske, letne gume

jalovec09 ::

Si je kdo beležu, kakšno je imel porabo goriva pri letnih in pri zimskih gumah, povprečno, ker meni je šlo gor za kakšne pol litra.

Engineer_ ::

čisto normalno, da gre malenkost gor. Še posebno če imaš zimske gume z visokim kotalnim uporom, letne pa z nizkim.

Bolj sicer vpliva tudi mrzel motor, ko ga prižgeš in zato pokuri več goriva preden se ogreje na delovno temperaturo, mrzel zrak ki ga srka itd itd itd

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Sej mrzel zrak nima negativnega vpliva na porabo!?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Engineer_ ::

Blinder je izjavil:

Sej mrzel zrak nima negativnega vpliva na porabo!?


Ima, saj se motor težje igreje in v tem času pokuri več goriva. Ko se ogreva ti pokuri precej več kot potem ko je že ogret na delovno temperaturo.

In nasploh je znano da z varčno vožnjo ne moreš privarčevati toliko goriva kot ga z nevarčno porabiš. Tako da če nekaj časa skuriš omg več goriva, ti potem izjemno lahka noga praktično nič ne koristi saj goriva ni več.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pol litra izkjučno zarad gum niso zgubo. Razn če niso gume..
#brezpodpisa

Engineer_ ::

o seveda je lahko. nepravilen pritisk v guma, čudne gume, prehrapav profil za cesto itd itd tid

dodaj gumi malce pritiska in poročaj o rezultatih. Napolni jih na zgornjo predpisano vrednsot, ki jo imaš zapisano na vratih, če to ne bo ok pa dodaj še kak 0.1 bar. verjetno bo poraba nižja zarad nižjega upora.

Zimske gume so mehkejše od letnih, se jih polni malce več.

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

jaz sem imel pol litra manjšo porabo. to pa zato, ker so bile letne 225, zimske pa 205

Engineer_ ::

borut_p je izjavil:

jaz sem imel pol litra manjšo porabo. to pa zato, ker so bile letne 225, zimske pa 205


ah ja, seveda na ta primer sem povsem pozabil. Če se da ožje gume pozimi, kot je pravilno ravnanje, bo poraba nižja ali največ ista.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume za VW POLO 1.2. TSI

Oddelek: Na cesti
321955 (1300) Xserces
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519346 (15814) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526140 (21942) krneki0001
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11333034 (30175) SuperVeloce
»

Dodajanje acetona h gorivu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18922286 (13947) Pyr0Beast

Več podobnih tem