» »

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen

1
2
»

Janac ::

NightHawk je izjavil:

Če ravno ne kupuješ Powercolor ali njegovih čungalunga podružnic, potem je vsaka 7950 še kar nad 210€.
Za manj kot 147€ dobiš 7870 od MSI ali HIS, za manj kot 153€ pa sta notri še od XFX in sapphire.

Pomoje je to trenutno best buy kartica. Jest jo imam od MSI in sem zadovoljen.

Kaj je narobe s Powercolorjem?

fr4nc ::

BlackMaX je izjavil:

Res zgleda badass tale kartica :) Ampak 250W+ porabe bi me kr odvrnilo od nakupa :D


TITAN ima 266W, GTX 780 253W


Dr_M je izjavil:

Performance per Watt je kar konkretno nizji od konkurence.
Titan je pa se vedno kralj, vec srece prihodnjic AMD.

Konkretno nižji? Če je zate ~10% konkretno...potem bo držalo, drugače žal ne.

V tvojem srcu vsekakor ;((...

Jst je izjavil:

Realno hitrost R9-290X bomo pa videli po seriji čudnih driverjev, pomoje enkrat februarja ali marca. Toliko časa je AMD pacal driverje, ki so 7900 dvignili za 20%.


Ne pozabit, da je to dejansko na nek način free performance, ki ga načeloma ob nakupu nimaš...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

GPUpoweR ::

Naslov novice sem prebral ter avtorja pa mi je bilo že vse jasno ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GPUpoweR ()

Jst ::

>Ne pozabit, da je to dejansko na nek način free performance, ki ga načeloma ob nakupu nimaš..

Res je. Ampak če pogledaš njihov track record z driverji, je to pri njih stalna praksa. Tako je bilo pri 5870, katero sem kupil in je dobila 10% boost z enimi driverji in čez nekaj mesecev še nekaj odstotkov in bolj smooth igranje. Enako je bilo pri vseh CFx konfiguracijah. Najbolj očitno je bilo pa pri 7900 seriji. Jaz sem kupil 670 in je bila na začetku boljša od 7950/7970. Sedaj je pa 670 en crap in Radeoni, tudi 7950, hitrejši od 680.

Tako da je ta takoimenovan Free Perfomance jaz bolj vidim kot (počasni) napredek k teoretični (iz inženirskega vidika) hitrosti novih kartic. V praksi pa to pomeni 3-5 mesecev, da iztisnejo skoraj vse, kar arhitektura zmore.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

Meni se zdi, da en folk kle kr neki piše. Pri višjih resolucijah R9 290 X večinoma poseka Titana. Poraba energije je tudi tm tm. Za razliko v ceni si pa lahko privoščiš več kot solidno vodno hlajenje in je pol ziher tišji od Titana. In mislim, da ocena, ki jo je kartica dobila pri www.tomshardware.com pove vse. Top kartica, po celi črti so povozili Nvidio (če upoštevaš razliko v ceni, so jo zgazili).

Mislim, da sam die hard nvidia fan lahko trdi karkoli drugače.

Jakob_X ::

Kakšne večje pohitritve si od driverjev jaz ne bi obetal. Tokrat ne gre za popolnoma novo arhitekturo kot v primeru 7xxx serije. Me pa zanima kaksno spremembo bo prinesel mantle in kaksna bo podpora od razvijalcev. Za dodatne informacije bo treba počakat do sredine novembra ko bomo slisali kaksne so pohitritve glede na DX in kdo poleg EAja bo to dodal v engine.

klkkkkkkkkkk ::

Zanima me predvsem tale AMD mantle...

Je to res proskok bolj na software konzol?

No tole zna biti pravi bonus za AMD... kakor sem slišal bod CPU zaradi GPU (amd mantle) 10% manj obremenjen ... To pomeni, da bo tudi CPU dobil booost, če seveda bo CPU bootleneck.

Jakob X, če pa bo slučajno driverji, ki bodo spravili v 1-2 letih 290X za 20%+ ... potem pa je to res Titan killer! Mene še bolj od 290X zanima performance 290.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

I've never been more blown away by a hardware review. Never have I seen a gpu beat another gpu at just over half the cost.

s1m0n ::

290x ni sveti gral! Je pa lepa konkurenca 780 in še lepša v višjih resolucijah. Za 1920x1080, ki je večinoma standard dan danes za 22/24" monitorje ni neke razlike med obema tu odloča cena in priljubljenost barve :)

Kar se Mantle tiče dokler ni iger/testov je to le tehnologija v razvoju in še ne obstaja v praksi.

klkkkkkkkkkk ::

Verjeno je nekaterim vseeno koliko denarja porabijo za GPU... al je to 500- al pa 900 sej razlike ni ....

za 1920x1080 pa ravno nerabiš 290X... pomoje bo zadostovala 280X

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

ok, titana pa 290x nehajte že primerjat, ceno lahko dajo kakršno hočejo, za monitorje do fhd je 280x najboljša kartica kar jih je možno danes nabavit . . . 290x bo za tiste k dajo več kot 400 eur samo za eno komponennto pcja super

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Po ene štirih mesecev, ko nisem igral nobene igre, sem zadnje dva tedna imel nekaj časa, da sem končal Tomb Raider.

Danes sem pa po dolgem času spet zagnal Crysis 3 s sposojeno 7950. Very High detajli na 2560x1600 dajo do 25FPS, High in Medium mešanica pa do 45. Bolje, kot z mojo 670, ki trenutno prebiva v kolegovem računalniku.

Sedaj sem pa inštaliral AMD Catalyst 13.11 BETA6 (13.250.18.0 October 24) driverje in se je zgodil spet en AMDjev magic. Sedaj Crysis 3 laufa z istimo High-Medium do 50FPS. Prejšnje driverje, ki sem jih imel nameščene, so bili pa 13.10. Precej dober boost, glede na to, da je že v preteklosti AMD z driverji dosegel veliko, sedaj pa še malo več v Crysis 3, kar je skoraj neverjetno. (Drugih iger ali benchmarkov nisem testiral.)

Čudno mi je pa še to, da je Tomb Raider grafično gnal nad 80C, Crysis 3 pa 70C do 75C. Čudno, glede na to, da C3 porabi več RAMa na grafični, vsaj po MSI Afterburnerju.

Vprašanje: koliko je sploh natančen prikaz zasedenosti RAMa na grafični?


---

Glede R9-290X: Grafična je seveda zelo dobra, ampak ni pa all-in-all boljša od Titana. Če ne upoštevamo cene, seveda, in gledamo samo grafe. So igre, kjer je AMD v prednosti in tudi obratno. Jaz imam občutek, da sta (trenutno) R9-290X in Titan približno enako hitra. Glede zadnjih AMDjevih beta driverjev, sem skoraj prepričan, da bo tudi 290X dobila nekaj boosta in ne mislim samo na Mantle. Kar bo z Mantle bomo še videli. Sedaj je za Mantel potrjen Frostbite engine, govori se tudi za CryEngine. Pričakujem tudi Unreal Engine podporo.

Po (še več) nadaljnjem branju vidim, da je AMD ZELO dobro porihtal (micro)stuttering in Frame Pacing, in je enako dober kot na Titanu. Super grafična, super cena. Spet moje mnenje: po novem letu bodo šle cene navzdol in bo zelo dober nakup, tako 290X, kot 290.

Malo me edino moti 95C operativna temperatura, za katero AMD pravi, da je to normalno. Torej tudi z Aftermarket hladilniki, bomo videli do 95C, ker bo Boost tehnologija lahko laufala višje frekvence. To me pa malo moti, čeprav AMD pravi, da si bomo lahko sami zadali ciljno operativno temperaturo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dottor ::

EKWB ima že bloke zanjo po 100€. Kot sem že napisal take kartice ne spraviš v kišto s celeronom in 2Gb rama. Mlacom jo ima za 666,44€ skupaj z BF4. Tisti ki ima 666€ mu ni problem dat še 400€ za vodno hlajenje CPU+GPU. Dovolj je že da uzemeš en 240 KIT, en dodaten 120 alpa 240 radiator in GPU blok, kar na grobo znese 400€ (250 kit, 50 120RAD, 100 GPU blok).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

micka15 ::

ma ja sej če maš denar za tako kartico, maš tud za elektriko pa ostale komponente pa klimo čez poletje

PrimozR ::

s1m0n je izjavil:

290x ni sveti gral! Je pa lepa konkurenca 780 in še lepša v višjih resolucijah. Za 1920x1080, ki je večinoma standard dan danes za 22/24" monitorje ni neke razlike med obema tu odloča cena in priljubljenost barve :)

Kar se Mantle tiče dokler ni iger/testov je to le tehnologija v razvoju in še ne obstaja v praksi.

Ta moment v bistvu je sveti gral, 290X lepo prehiti v praktično vseh primerih Titana, če igramo na 4k. In stane približno pol manj. Čeprav zdaj se nekaj govori, da bo 780ti hitrejši od obeh.

dottor je izjavil:

EKWB ima že bloke zanjo po 100€. Kot sem že napisal take kartice ne spraviš v kišto s celeronom in 2Gb rama. Mlacom jo ima za 666,44€ skupaj z BF4. Tisti ki ima 666€ mu ni problem dat še 400€ za vodno hlajenje CPU+GPU. Dovolj je že da uzemeš en 240 KIT, en dodaten 120 alpa 240 radiator in GPU blok, kar na grobo znese 400€ (250 kit, 50 120RAD, 100 GPU blok).

Zajebavaš. 666 fakin € za grafo? Ki v Avstriji stane okoli 500 € (najcenejša še malo manj, ostale po okrog 530 €)?? Ti naši trgovci niso. Fakin. RESNI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

PrimozR ::

Trololo, BF4 edition je v funtechu dražji, kot grafa brez+BF4 posebej :D

Senitel ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Zanima me predvsem tale AMD mantle...

Je to res proskok bolj na software konzol?

Mantle nima NIČ s konzolami.

klkkkkkkkkkk ::

To dobro vem...

Ampak je na tak način kot imajo konzole

PacificBlue ::

od danes imam nov sistem z asus 280x directCU II, pravkar sestavljam skupaj. Nisem si predstavljal, da je lahk grafa tok težka.8-O bom jutri ali pojutrisnjem naredil kak benchmark.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Sergio4 ::

iz kot si naročil če smem vprašat? pa kako dolgo so rabli?

PacificBlue ::

Mlacom. Dva dneva:).
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Senitel: mi lahko odgovoriš na vprašanje, koliko (in zakaj) se lahko zanesemo na poročanje porabe pomnilnika na grafični kartici, recimo v GPUZ ali Afterburner?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

To dobro vem...

Ampak je na tak način kot imajo konzole

In kakšen način je to? :) Konzole so zaprt ekosistem, PC to ni. Tudi Mantle tega ne bo spremenil. Long story short, tudi Mantle ne bo tako daleč kot so konzole. Nekak ne moreš pustit čist direktnega dostopa do hardware-a... Da ti nek prijazen programček ne lockne celega sistema, kjer bo pomagal samo hard reset.

klkkkkkkkkkk ::



dobro poslušaj

FlyingBee ::

naj raje naredijo boljšo grafično, kot pa Mantle in podobna zveneča imena

MrDelight ::

Res ste bedniki s to požrešnostjo in porabo. Te kartice niso narejene za tiste, ki gledajo na vsak cent in tisti, ki hoče best of the best mu je poraba zadnja briga.

Trenutno je situacija takšna da za ceno enega Titana lahko dobiš dva R9 290X in ju povežeš v CF. Kdo tukaj zmaga je logično vsakemu idiotu.

Avtorju novice pa svetujem malo več objektivnosti pri bodočem pisanju.

black ice ::

FlyingBee je izjavil:

naj raje naredijo boljšo grafično, kot pa Mantle in podobna zveneča imena

Zakaj naj ne bi developerjem omogočili direktnega dostopa do GPU?

PrimozR ::

MrDelight je izjavil:

Res ste bedniki s to požrešnostjo in porabo. Te kartice niso narejene za tiste, ki gledajo na vsak cent in tisti, ki hoče best of the best mu je poraba zadnja briga.

Trenutno je situacija takšna da za ceno enega Titana lahko dobiš dva R9 290X in ju povežeš v CF. Kdo tukaj zmaga je logično vsakemu idiotu.

Avtorju novice pa svetujem malo več objektivnosti pri bodočem pisanju.

Kje pa manjka objektivnosti?

FlyingBee je izjavil:

naj raje naredijo boljšo grafično, kot pa Mantle in podobna zveneča imena

Koliko boljša pa naj bo še?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Senitel ::

Jst je izjavil:

Senitel: mi lahko odgovoriš na vprašanje, koliko (in zakaj) se lahko zanesemo na poročanje porabe pomnilnika na grafični kartici, recimo v GPUZ ali Afterburner?

Točno kar, uporabno pa ne prav dosti. Zakaj?

klkkkkkkkkkk je izjavil:



dobro poslušaj

Simplificirana slika. Zelo zelo simplificirana slika. :) Graphics card, driver, DirectX API/OpenGL API, game engine. >:D Takole pa zgleda zadeva dejansko v Windows okolju. Ne moreš kar vsega bypassat.
Itak je pa dost brezveze debatirat o tem, dokler niti ne vemo kako Mantle dejansko izgleda. Bo bolj direkten dostop do hardware-a, ampak "tako kot konzole" pa to pač ne bo.

klkkkkkkkkkk ::

BF4 bo verjetno prvi špil z mantle

Janac ::

Kaj mate tolk za govort?

Tole sem napisal:

I've never been more blown away by a hardware review. Never have I seen a gpu beat another gpu at just over half the cost.

FlyingBee ::

2x 280x za 500 eur jo itak posekata

PrimozR ::

A v Mini-ITX sitemu tut?

FlyingBee ::

itak poraba in velikost nista pomembni, važna je samo cena

PrimozR ::

Poraba je pomembna, prav tako velikost, seveda če sta preveliki.

FlyingBee ::

Janac je izjavil:

Kaj mate tolk za govort?

Tole sem napisal:

I've never been more blown away by a hardware review. Never have I seen a gpu beat another gpu at just over half the cost.


objektivno je tole, ja ... jaz nobenega od vas ne poznam pa sem prepričan, da vsak od nas drugače gleda na 550 EUR in ne samo to, kako danes in kako jutri je tudi razlika, pri nekaterih tudi iz ure v uro drugače, tako da ... p/p je samo za dejansko kupovanje, ampak to na "tech" forumih ni pomembno

Zgodovina sprememb…

Witboy ::

Sam res... od kere firme kupit recmo 280x?!? Tok jih je pa tok razlicne cene za isto stvar :/

freesty ::

Ce ti je tisina faktor potem je najboljsa asusova, za njo pa his iceq. Ce pa mas najraje performance pa sapphire toxic.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

PrimozR ::

Za 280X imaš namensko temo.

Witboy ::

bodi dober pa mi daj link, ker jst je ne najdem v searchu...

dottor ::

nVidia napoveduje nižanje cen za 50$ na GTX770 in za 100$ na GTX780. Če bodo naši to pretvorli $=€ kot ponavadi (kar bi blo super) to pomeni da bi pr nas dobili GTX780 za 500€ in GTX770 za 280€, kar bi blo super.

PS: Cene so gledane na Mlacomu za najcenejši model in odštetim predvidenim zneskom pretvorjenim $=€.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jst ::

Znižanje cen za 50$ je verjetno mišljeno za 1000 komadov. Koliko se bo pa to dejansko poznalo pri nas (in okolici), bomo pa videli.

Jim je pa jasno, da je AMD z 290X zadel sweet spot, tako performančno, kot z cenovno politiko celotne R9 in R7 serije. Upam le, da jim nvidia vrne udarec čim prej v naslednjem letu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

s1m0n ::

The GTX 780 is going down from $649 to $499, and the GTX 770 is going from $399 to $329. Couple this with the company's new game bundle including free copies of Batman Arkham Origins, Assassin's Creed IV, and Splinter Cell Blacklist with each 780 or 770 purchase

vaščan ::

določene 290 ki se dobijo za okrog 350eur se dajo flashat v 290x.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779283680 (143364) next3steps
»

Bo Radeon R9 285X odgovor na GTX 970?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4914992 (13429) FlyingBee
»

AMD je predstavil novi zverini

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4918576 (16099) Nummy
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416158 (11473) Furbo
»

nVidia preseneča z GeForce GTX 780 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3012739 (9695) Senitel

Več podobnih tem