» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
45 / 90
»»

mržek ::

Mogoče samo tako za informacijo.Nabavil tri komade Viomi v2 iz GeekBuying za ceni 325,00€, prišlo v enem tednu.Lahko bi nabavil pri Banggood za 290,00€ samo čakaš več tednov ali celo mesecev.Roborock s50 je na poti že 80 dni.Sicer vsak se odloča po svoje.Lp

malossi2 ::

jaz sem tudi naročil iz Europe lagerja, prišel iz Poljske v 5h dneh.... Zaenkrat super zadovoljen, samo app bi lahko bil malo boljši, kar pa verjamem, da bodo popravili.

malossi2 ::

St753 je izjavil:

In pa se zadnje vprasanje, ali kdo doda detergent pri mokrem ciscenju?


Ja, jaz sem do sedaj vsakič dodal detergent- od Kimija Eko nekaj- je zelo močan (ga daš res malo notri) in redek kot voda, tako da ne "zgosti" celotne pomivalne tekočine.

mat xxl ::

Lahko napišeš točno kateri detergent, ker me zanima tudi za Irobot Scoobe ali se, kaj peni in dodatno ima slučajno kaka loščila notri ?

Delala je Šampionka Renče dobrega, ki se je v Hoferjih dobil, pa žal ni več.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

malossi2 ::

Kimi Eko Val

da se ga lahko mislim da samo 0,5% notri in se skoraj ne peni. Pomoje ni nobenega loščila notri ne. Je pa popolnoma neviskozen, kot voda.
https://www.kmetijskaoprema.si/univerza...

raners ::

Ker sem včeraj končno naročil Roborock S50, me zanima, kako je zadnje čase s posodobitvami (robota in aplikacije)? Npr.: pred časom so nekateri uporabniki rekli, da bo zelo verjetno tudi na S50 prišla posodobitev, ki bi omogočala shranjevanje več nadstropij - delajo kaj v tej smeri?

Tomson ::

Glede na tole verjetno ne:

Do we know if Roborock will be enabling multimap support on the S50 at any point? It's a bit of a pain losing the map when I take her to clean the upstairs.


From what others have been saying and what roborock told me after I asked them , they kinda ignored the question and said sorry if people got the misconception of there being such an update for the S5 so I wouldn't hold up hopes ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matevz96 ::

Tomson je izjavil:

Glede na tole verjetno ne:

Do we know if Roborock will be enabling multimap support on the S50 at any point? It's a bit of a pain losing the map when I take her to clean the upstairs.


From what others have been saying and what roborock told me after I asked them , they kinda ignored the question and said sorry if people got the misconception of there being such an update for the S5 so I wouldn't hold up hopes ...


To lepo pokaže odnos kitajcev, starega se niti približno ne posodavblja! Žal se ni zanašati na njihove trditve, da določeni featuri pridejo v "prihodnosti"
#hooldthedoor

d0rK ::

Ima kdo kakšne informacije o roventi Explorer 20? Tašča našla v enem katalogu od lokalnih trgovcev in je izrazila namero da bi ga kupila za darilo. Ampak raje rečem ne ve je ful slabši od naprimer viomi v2 katerega bom sam kupil.

sloxl8 ::

Roborocku S6 in S50 je priložen pladenj, da voda iz rezervoarja ne kaplja, ko je sesalec na postaji.

360 S7 tega pladnja nima. Ali to pomeni, da pri 360 voda ne kaplja, ko ta ne deluje, ali da so tla pač mokra, ko je priklopljen na postaji?

Kamur78 ::

Pozdravljeni, malo sem čital tukaj na forumu in se odločil za nakup robota Xiaomi VIOMI V2. Zanima me če bi priporočali kaj drugega v tem ali cenejšem razredu? Na spetu sem dobil najcenejšo ponudbo to: https://m.gearbest.com/robot-vacuum/pp_...
Imate vi kakšno ugodnejšo ponudbo?

Hvala.

tomzzi ::

A obstaja kakšen "slim" pa dokaj dober robotski sesalec?
Sprva sem gledal Xiaomi vendar sem ugotovil, da ne bo šel pod predale v dnevni sobi. Od podna do roba predalov je samo ene 7,8cm prostora. Pohištvo je po naših željah narejeno...
Pod predali je še v globino nekaj cm lufta...
Se prav, da spodaj ne pride zraven noben višji od 8 cm sesalc...

Se sploh splača kupovat kakšen poceni slim robotski sesalc ali je to stran vržen denar?

darkolord ::

Na tvojem mestu bi nedvomno raje vzel Xiaomi oz. enega od ekvivalentnih, tisto pod predali pa občasno sčistil ročno.

Razlika med temi in tistimi tapoceni je namreč res velika.

matejm1994 ::

Meh, prijatelj ima Xiaomija, pa enako posesa kot moj Anker RoboVac 11S za 190€... In ta RoboVac še lepo gre pod omare, ker je precej nizek.

buttcrack ::

tudi moj alfawise v8s pro je super zadeva. težko verjameš koliko se nabere v posodi, kljub temu, da "izgleda" čisto :) Cena: južno od 150€

J.McLane ::

Nizke ima Ecovacs, imam OZMO Slim 10, solidno ampak vseeno pogrešam krtačo za bolj učinkovito sesanje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tomzzi ::

Hvala vam!
Saj kolikor gledam ocene so ljudje dokaj zadovoljni. Vem, da niso navigacijsko enako dobri kot Xiaomi vendar...
To bo bolj tako za sproti. Prah pobirat. Dober sesalc že imamo.

Da bi pa kupovali nekaj kar potem ne bo opravilo svoje naloge zaradi težjega (nemogočega) dostopa je pa brezveze...
Bo kar nekaj iz amazona.de padlo verjetno...

darkolord ::

Boljši cenejši sesalci so res kar dobri in čisto primerljivi glede samega pobiranja prahu, glede navigacije je pa zelo odvisno, kako imaš razporejene prostore in pohištvo.

Lahko je super, lahko ti pa posesa samo 40% površine, ker drugod ne pride zraven, če ne hodiš za njim in mu sproti umikaš pohištvo. Tisti z LD senzorji pa vidijo, da je še prostor, kjer niso bili, in na vsak način poskusijo priti še tja.

Pri nas je npr. med nogami določenih stolov ravno dovolj (na milimetre) prostora za sesalec. Osnovni sesalec se zabije v nogo in je to za njega konec tega območja, tisti taboljši se bo pa nekako uspel stlačiti noter.

Sicer pa vsakemu svoje. Tudi s cenejšim boš verjetno super zadovoljen, če prej še nisi imel nobenega, vseeno pa ne poznam nikogar, ki bi mu bilo žal, da je vzel enega od boljših (pa ne toliko dražjih).

sirotka ::

Kateri izmed poplave kitajcev je primerljiv z roombo 980/981? Je to morda s50? Doma imamo precej grob vinil in se bravia 390T kar namuči, niti ne počiti vsega in moti me tudi to, da se ne priklopi sama na polnjenje.

jure3000 ::

Viomi V2 nov firmware review: https://c.mi.com/thread-2434777-1-0.html
@Tomson je znano kdaj pride ta update do navadnih smrtnikv?

dejanslo ::

jure3000 je izjavil:

Viomi V2 nov firmware review: https://c.mi.com/thread-2434777-1-0.html
@Tomson je znano kdaj pride ta update do navadnih smrtnikv?


And here's another leak for you guys. As I know, Viomi will also launch multi-floor storing in near updates! So you can now save 2 or more maps for a even better experience!


Oh haven't we heard that one before?
Ko bo, kupim. Upam, da do black friday letos.
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

@sirotka:
na enakem nivoju so omenjeni najboljši kitajski modeli: Roborock S50/S6, 360 S5/S6/S7, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Viomi V2/Pro ...

@jure3000:
lahko preverim, a danes so se na kitajskem pričeli prazniki (Mid-Autumn Festival), ki bodo verjetno trajali še drugi teden, tako da če ne prej, potem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Miha073 ::

Pozdravljeni, sem pred nakupom novega robotskega sesalnika in me zanima katerega priporočate. Do sedaj sem uporabljav Irobot 620, za sesanje stanovanja cca 90m2 ter jogijev in kavča.. Katerega mi priporočate, več ko 400€ mi je škoda dati...

Tomson ::

Do 400€ so najboljše opcije Roborock S50, Xiaomi Viomi V2 Pro ter 360 S7, Roborock sicer lanski model a še vedno izjemen za ceno, Xiaomi ter 360 pa sta letošnja modela, vsi pa so res top robotski sesalniki. Prednost Viomija je občutno večja posodica za vodo ter tristopenjski elelktronski nadzor nad kapljanjem ,tudi najvišja sesalna moč, 360 S7 ima izjemno aplikacijo, sicer učinkovitost čiščenja na precej podobnem nivoju, Roborock pa je glede na najnižjo ceno zelo uravnotežen na vseh področjih in tudi s podobno učinkovitostjo čiščenja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Miha073 ::

Hvala za odgovor, Tomson imaš mogoče kako kodo za popust iz EU skladišča za Roborock S50/S55. Prav tako me zanima če imaš kaj izkušenj z uveljavljanjem garanacije.

Tomson ::

@Miha073:
je kar nekaj precej dobrih opcij za EU skladišč - KLIK. Garancija je 1-letna, za razliko pri nakupu v Slo, kjer je 2-letna, a posledično razlika v ceni. Na GB se lahko uveljavlja preko Španije, v osnovi se zadeva poservisira, če pa ni možno, se dogovori za refund, kjer je nekaj pogajanja (če je nad 6-mesecev), a se na koncu vedno da dogovorit ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

logic25 ::

Electronic4you imajo Viomi V2 na zalogi.
https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...

fopi ::

Kaka je razlika med V2 in V2 Pro. Iščem a ne najdem sploh pro-ja.

Tomaz3 ::

Tomson je izjavil:

Do 400€ so najboljše opcije Roborock S50, Xiaomi Viomi V2 Pro ter 360 S7, Roborock sicer lanski model a še vedno izjemen za ceno, Xiaomi ter 360 pa sta letošnja modela, vsi pa so res top robotski sesalniki. Prednost Viomija je občutno večja posodica za vodo ter tristopenjski elelktronski nadzor nad kapljanjem ,tudi najvišja sesalna moč, 360 S7 ima izjemno aplikacijo, sicer učinkovitost čiščenja na precej podobnem nivoju, Roborock pa je glede na najnižjo ceno zelo uravnotežen na vseh področjih in tudi s podobno učinkovitostjo čiščenja ...


Eno vprasanje, a lahko Xiaomi Viomi V2 sesa in pomiva hkrati?

jure3000 ::

Pro naj bi imel kombinirano posodico: lahko sesa in pomiva hkrati. Ima pa na ta racun majn prostora za prah in vodo.

Jaz imam navadno varianto Viomi V2 (V-RVCLM21B) - Mi Home varianto. Obstaja tudi varianta, ki se lahko uporablja samo z Viomi aplikacijo. Viomi aplikacija naj se nebi nadaljno posodabljala, zato odsvetujem.
Mi Home aplikacija je spodobna, bo pa v kratkem dobila se posodobitev in z njo bo postal sesalec po fukcionalnosti zelo primerljiv drazjim modelom (npr roborock). V trenutni mi home aplikaciji ne mores mape razdelit na posamezne sobe, nastavis lahko do najvec 5 con kjer naj sesalec ne sesa, ne mores nastavit rednega sesanja (npr vsak dan). Te pomanjklivosti naj bi bile s prihajajocim updatom odpravljene, prav tako pa naj bi sesalec z njim postal nekoliko pametnejsi glede izbire poti.

Meni se zdi navadna varianta super. Posodice za prah ni potrebno tako pogosto prazniti, za pomivanje pa je posodica dovolj velika, da pomije celotno stanovanje brez dotakanja vode - in to z maksimalnim doziranjem vode. Po pomivanju samo odstranis krpo (ki jo je itak potrebno oprat) in zamenjas posodico.

Jaz sem zelo zadovoljen, je pa res da je moj prvi robotski sesalec in nimam tako dobre primerjave z ostalimi.

Tomson ::

@fopi, Tomaz3:
bistvena razlika med V2 in V2 Pro modeloma je, da ima Pro model 3 priložene posodice in sicer eno za prah, eno za vodo in eno kombinirano, kar posledično pomeni, da lahko za razliko od V2 modela sesa in mokro čisti istočasno, nekaj razlik, dodatnih funkcionalnosti (Schedule Cleaning, MultiMap Saving) pa je tudi v aplikaciji, sicer pa isti sesalnik v osnovi, glede na to, da hude razlike v ceni med navadnim in Pro modelom ni, je Pro seveda boljša opcija, ker včasih hkratno čiščenje pride prav, če se kdaj mudi (prihraniš na času in bateriji, kjer pri večjih površinah lahko zmanjka baterije, pa se vmes polni, kar podaljša čas čiščenja, plus še menjava posodic pri V2 modelu) ...

V2 Pro model imaš npr. na Geeku:
- Xiaomi VIOMI V2 Pro robotski sesalnik s kodo: 3NENH08T iz 376€ na 362€ (HK skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yoda Master ::

A lahko kakšnemu poveš v kakšnem vrstnem redu naj čisti stanovanje? Ena soba ima namreč previsok prag in ne bo moral priti ven in bi želel nastaviti, da počisti najprej vse ostalo potem pa še zadnjo sobo.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

belo mleko ::

Upam da Viomi V2 dobi hitro novo Mi Home aplikacijo, ker ta je bolj boga. Ima veliko bugov in včasih se zatakne pri iskanju poti domov.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

mržek ::

Spoštovana družba!
Ima kdo Alfawise s70 in kako se obnese? Hvala in lep pozdrav.

buttcrack ::

ta je za okna ane?

Tomson ::

@mržek:
imam Alfawise S60, ista zadeva predhodnik, praktično enak ... TUKAJ sem že precej podrobno strnil vtise ali kompleten TEST ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mržek ::

Tomson hvala! Ker šele prihaja rabim nekaj nasvetov, bomo videli.

mat xxl ::

Imam še vedno za prodati nov zapakiran nerabljen čistilec oken Alfavise ...........

dj_uro ::

@mržek ... ga imava s punco zdaj že dober mesec dni...redno čisti tuš kabino dnevno...
kaj te zanima?
vw-klub.si

darkolord ::

mat xxl je izjavil:

Imam še vedno za prodati nov zapakiran nerabljen čistilec oken Alfavise ...........
Kateri model in po čem?

kitzbrado ::

Tomson, a bi lahko prosim se enkrat poslal informacijo o "matriki" cen sesalnikov? Nekaj podobnega kot v postu iz avgusta - LINK.

Sem sicer iskal ze sam, samo so na prvo zogo cene trenutno visje.

Stokarino ::

Moj V8S PRO (ko sem pisal pred kakšnim mesecim, da je defekten in se ne pomika naprej) je bil žal vrnjen na gearbest enoto v Španiji. Ponudili so mi 30EUR in da obrdžim neuporaben izdelek, ali pa ga na lastne stroške preko Pošte pošljem nazaj in mi pošljejo drugega... 25EUR stroška, pa bomo videli kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stokarino ()

Tomson ::

@kitzbrado:
trenutno je precej izbire med res dobrimi modeli, tudi cene so ugodnejše kot so bile. Če bi sam naredil neko lestvico robotskih sesalnikov bi zastavil takole. Ko najboljši poceni model bi navedel Alfavise V8S, za dobrih 100€ zelo soliden model, ima SLAM algoritem, ki sicer ni na nivoju dražjih modelov, a je občutno boljši od npr. konkurenčnih iLife modelov, ki se precej bolj naključno premikajo po prostoru, tudi učinkovitost čiščenja je precej dobra. Od najcenejših modelov, ki tudi mokro čistijo pa za 150€ model Alfawise V8S Pro. Stopničko višje, na vseh področjih, že kar občutno boljši robotski sesalnik Xiaomi Mi Robot, ki se dobi okoli 200€, praktično robotski sesalnik ki je že na izjemno visokem nivoju. Potem pa malo novejši model z opcijo mokrega čiščenja, nek bestbuy okoli 300€, model 360 S6, praktično že top robotski sesalnik, poleg Roborocka S50, ki je malenkost dražji in skupaj predstavljata res robotski sesalnik z najboljšim razmerjem med ceno in kvaliteto. Potem pa imamo najnovejše, 2019 modele, npr. Xiaomi Viomi V2/Pro, ki imajo najnovejši, že močnejši motor in še vipjo sesalno moč, posobljene aplikacije z še več funkcionalnosti, V2 model je sicer malo ceneješi, a V2 Pro za 20€ več ponuja možnost hkratnega suhega/mokrega čiščenja, sicer pa je to model ki je res odličen pri mokrem čiščenju, ima največjo posodo za vodo ter 3-stopenjski elektronski nadzor za vodo. Tudi model 360 S7 je iz najnovejše generacije in je trenutno eden najboljših robotskih sesalnikov overall, podobno najnovejši Xiaomi Mi Home robot model, ki je nadgranja modela Mi Robot in kanseje Xiaomi 1S modela, prinaša pa najnovejšo tehnologijo, tudi mokro čiščenje in bo letos med top robotskimi sesalniki. Najdražji je trnunutno novi Roborock S6, ki sicer ni posebej boljši od omenjenih najnovejših modelov, ima pa overall res najbolj dodelann sesalnik na vseh področjih, čeprav kar se učinkovitosti čiščenja tiče ni absoulutno najboljši, je pa med najboljšimi ...

- Alfawise V8S SLAM v FlashSale za 118€ (EU skladišče)
- Alfawise V8S Pro s kodo: ALFVCCP01 za 150€
- Xiaomi Mi Robot s kodo: GBXMRB02 za 218€
- 360 S6 s kodo: GB-AP360S6 za 273€ (EU skladišče)
- Roborock S50 s kodo: GBFASTS501 za 311€ (EU skladišče)
- Roborock S50 s kodo: BGS50338 za 307€ (EU UK skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 Pro s kodo: 3RDN2NRE za 371€ (EU skladišče)
- 360 S7 s kodo: GB-360S7 za 366€
- Xiaomi Mi Home Robot v FlashSale za 367€
- Roborock S6 s kodo: GBSTSDJS6 za 473€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darkolord ::

Alfawise V9S še nisi potestiral?

Cenovno je med Mi Robot in 360 S6, funkcionalno pa bolj med 360 S6 in Viomi V2 Pro.

||_^_|| ::

Naročil sem viomi v2 pri electronic4you.si, 299EUR, brezolačna poštnina, dobil pa V2 pro. Vsaj sklepam, glede na to da ima eno posodico za prah, drugo pa kombinirano. Deluje pa s Xiaomi Home aplikacijo.

https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...

p.s. morda kdo ve, kje kupiti velik rezervoarček za vodo, če ga bom slučajno potreboval?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

jopar ::

||_^_|| je izjavil:

Naročil sem viomi v2 pri electronic4you.si, 299EUR, brezolačna poštnina, dobil pa V2 pro. Vsaj sklepam, glede na to da ima eno posodico za prah, drugo pa kombinirano. Deluje pa s Xiaomi Home aplikacijo.

https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...

p.s. morda kdo ve, kje kupiti velik rezervoarček za vodo, če ga bom slučajno potreboval?


Ta njihova ponudba tudi mene že nekaj časa mika :)

||_^_|| ::

jopar je izjavil:

||_^_|| je izjavil:

Naročil sem viomi v2 pri electronic4you.si, 299EUR, brezolačna poštnina, dobil pa V2 pro. Vsaj sklepam, glede na to da ima eno posodico za prah, drugo pa kombinirano. Deluje pa s Xiaomi Home aplikacijo.

https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...

p.s. morda kdo ve, kje kupiti velik rezervoarček za vodo, če ga bom slučajno potreboval?


Ta njihova ponudba tudi mene že nekaj časa mika :)


Kolikor sem uspel ugotovit, je njihova ponudba daleč najbolj ugodna.

fraising ::

Je tole ok? Nizka cena se mi zdi...

https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...

lonewolf_ ::

Roborock S50 je na GB z kodo 312EUR, če koga zanima.



EDIT: ah, vidim, da je že omenjeno zgoraj :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

dejanslo ::

Tomson je izjavil:


....
- Xiaomi Viomi V2 Pro s kodo: 3RDN2NRE za 371€ (EU skladišče)
...
- Xiaomi Mi Home Robot v FlashSale za 367€
....


A je med tema dvema sploh kakšna razlika? App?
Opazil sem, da je na tem V2 Pro linku na vrhu primerjalna tabela z V2 , kjer pravijo, da ima Pro Multi Map saving.. Je to zdaj že udejanjeno?
There`s More Than One Way To Do It
««
45 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363960 (37886) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143619 (63301) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764292 (23940) mat xxl

Več podobnih tem