» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
44 / 90
»»

buttcrack ::

še nisem opazil... imam pa problem, da se baterija prazni kot da bi delal, čeprav je ugasnjen.
Napolnjen na 100%, čez 3,4 dni (skoraj) prazen.

Tomson ::

@dj_uro:
sam imam Alfawise S60 model, ki je enak novejšemu S70 modelu. V praksi se obnese povsem solidno, je pa precej odvisno od pričakovanj, pa tudi kakšno je stanovanje, več kot je velikih oken ali težje dostopnih, bolj pride takšen robotek do ozraza, več kot je manjših oken, več je prestavljanja, posledično je čas čiščenja sicer daljši, a med tem ko robotek čisti se lahko počne kaj drugega. Odličen je za res velike površine, npr. doma imam res velika drsna "steklena" vrata ki jih super očisti, tudi za kopalniške ploščice na steni se dobro obnese. Je pa tako, natančna gospodinja bo okna očistila bolje in hitreje, za tehnološkega navdušenca pa je tovrstni robotek sigurno zanimiv gadget, ki je dejansko uporaben, le računati je potrebno nekaj minut na okno, pa potem prestaviti, pošpricati s čistilom steklo in ponovno zagnati. Če niso res majhna okna bi predlagal večji, hitrejši, tišji model Alfawise WS960, se ga dobi že kar ugodno (150€) iz EU. Tako za prvi vtis si mogoče prebereš TEST, če imaš še kakšno dodatno vprašanje pa kar vprašaj ...

@stokarino, @butch3r:
Alfawise ima svoj customer support, se vpraša, mogoče obstaja enostavna rešitev v smislu kakšne nadgradnje, ki še mogoče sicer ni na voljo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mat xxl ::

buttcrack je izjavil:

še nisem opazil... imam pa problem, da se baterija prazni kot da bi delal, čeprav je ugasnjen.
Napolnjen na 100%, čez 3,4 dni (skoraj) prazen.



Ne vem , kateri robot imaš, se pa to dogaja tudi na Roombah po 14 dneh - 3 tednih. Gre za to, da je čisto vsaka Roomba lahko upravljana z daljincem sedaj ali radijskim ali IR ali obema zavisi od modela in tako je tudi ugasnjen robot v pripravljenosti in v resnici ni izklopljen.

Da se pa to zgodi z polno baterijo v par dneh je pa lahko ali kaka celica prebita ali pa baterija že zelo zelo slaba....

darkolord ::

Dve graji po malo daljšem času uporabe Alfawise V8S:
- ko se gre napolniti, ne nadaljuje sesanja
- če se nekam zatakne in mu zmanjka baterije, ne gre v sleep ampak gre v neskončen boot loop, tako da kot pokvarjena plošča na ves glas v neskončnost naznanja "WELCOME TO USE MY VACUUM ROBOT, GLAD TO SERVE FOR YOU!". Kar nerodno, ko se to (večkrat) zgodi sredi noči pri babici. :|

mat xxl ::

Ja vidiš, tu pa Roombe le pokažejo svojo kvaliteto, vseeno je pa bolje, da jamra, kot pa Bralkoti, ki če se zataknej opletajo toliko časa, da se polomijo ali pa iztisnejo zadnji atom energije iz baterije....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mržek ::

refosk hvala v zvezi z hape filtri, samo ne vem če ti pošiljajo v tujino, kajti mi ne pusti vpis naslova in poštne številke.V čem je fora?

refosk ::

mržek je izjavil:

refosk hvala v zvezi z hape filtri, samo ne vem če ti pošiljajo v tujino, kajti mi ne pusti vpis naslova in poštne številke.V čem je fora?

Nisem jih še naročal, našel sem jih slučajno med brskanjem po spletu.

malossi2 ::

Mene tudi malo matra, da bi nabavil tale Viomi sesalnik. Malo me edino nazaj drži (ne)delovanje časovnikov, ki so mi ključnega pomena (torej da nastavim vsaki dan ob npr 9h sesanje prostorov). A to že dela ali ne...?

@Tomson: so trenutno na voljo kake kode za popust za ta sesalec?

buttcrack ::

mat xxl je izjavil:

buttcrack je izjavil:

še nisem opazil... imam pa problem, da se baterija prazni kot da bi delal, čeprav je ugasnjen.
Napolnjen na 100%, čez 3,4 dni (skoraj) prazen.



Ne vem , kateri robot imaš, se pa to dogaja tudi na Roombah po 14 dneh - 3 tednih. Gre za to, da je čisto vsaka Roomba lahko upravljana z daljincem sedaj ali radijskim ali IR ali obema zavisi od modela in tako je tudi ugasnjen robot v pripravljenosti in v resnici ni izklopljen.

Da se pa to zgodi z polno baterijo v par dneh je pa lahko ali kaka celica prebita ali pa baterija že zelo zelo slaba....

alfawise V8s pro - sem pa po tomsonovem navodilu že poslal opis problema na njihov support

dj_uro ::

@Tomson hvala za predlog...edino nikjer nisem uspel zaslediti, ali so primerni tudi za stekla brez okvirja... cena je mamljiva =)
vw-klub.si

raners ::

@Tomson, kaj to je spet neki novi model: Xiaomi MI Home Robot

Nikjer ni nekih podrobnih specifikacij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raners ()

Tomson ::

@dj_uro:
sem preizkusil doma na večjem ogledalu, kjer ni okvirja, pa robotek zazna konec površine in se obrne (ne pade dol) - KLIK

@malossi2:
Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: 3DCV2L4N iz 348€ na 318€ (EU skladišče)

@raners:
drži, ga je Xiaomi uradno napovedal 12.8.2019, je pravi naslednik starejšega modela Mi Robot iz 2016, s tem da ima sedaj novi model tudi podporo za mokro čiščenje (550ml posodico za vodo). Povečana je sesalna moč iz 1800Pa na 2100Pa, baterija se je iz 5200mAh žal zmanjšala na 3200mAh, ima več načinov čiščenja, mokro čiščenje bo 3-stopenjsko nastavljivo, posodobljena je LSD laserska navigacija, vgrajenih bo 12 senzorjev, premagoval bo ovire do 2cm, aplikacija bo bolj zmogljiva, skratka, ob pravi ceni, okoli 300€, vsekakor še ena odlična opcija ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

malossi2 ::

Hvala Tomson, naročeno.

Motion ::

Še kdo ma problem najt app za 360s6 v google storu. Nikakor ga nenajdem? Ma kdo kak relativno nov apk?

malossi2 ::

še eno vprašanje se mi poraja. Ali se lahko v Viomi sesalc da voda z čistilom za tla? Ali je lahko samo voda notri? Se opravičujem, če je bilo že kje odgovorjeno na vprašanje, sem prečesaval temo in nisem našel odgovora na tole...

Tomson ::

@Motion:
če ne drugače imaš aplikacijo na 360 spletni strani - KLIK

@malossi2:
načeloma se uporablja le vodo. Sem sicer že zasledil da so kje uporabljali kakšne kemična čistila dodana ali kaj z alkoholnim kisom, sodo itd. a se lahko zgodi da se šobe za vodo zamašijo, nekaterim se obarva posodica za vodo, skratka, v najslabšem primeru na dolgi rok v takšnem primeru pač zamenjaš posodico za vodo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

belo mleko ::

Resno razmišljam o kitajčku Xiaomi Viomi V2, sem ga že skoraj kupil, pa vidim da ima probleme s črnimi trakovi na preprogi. Js preproge nimam, je pa hodnik ca. 1cm nižje od sob, kjer je parket. Hodnik pa ima črn linolej. Torej problem bi nastal, če si iz sob nebi upal na hodnik. Mnenje?
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Tomson ::

Če lahko narediš eno slikico kako dejansko izgleda, lahko poizkusim nekaj zimprovizirat da bi izgledalo podobno ter preverim kako se bo Viomi obnesel ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

belo mleko ::

Dober človek. Situacija je precej enostavna. Na hodniku je linolej barve RAL 7043 semi-matt in hodnik je 1 cm nižje kot ostale sobe, kjer je parket. Tako imaš med vrati vedno 1 cm prag. Bi bilo možno senzor "za višino" prekriti? V stanovanju ni nobene stopnice, po katerih bi lahko zletel.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Tomson ::

Mislim da senzor za višino tukaj ne bi smel bit problem, da bi ga barve toliko zmotile pa skoraj ne verjamem, pa bi dejansko moral preizkusit. Če prav razumem, imaš hodnik, kjer je na tleh vsa površina recimo temno sive barve (ne črne kot omenjaš zgoraj?) in sedaj te skrbi, da bodo zaradi temnega linoleja na hodniku in 1cm praga v vse sobe s parketom težave?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

belo mleko ::

Ja tako je, v resnici je temno siva barva, ne črna. Če ne zleze do hodnika, bi ga moral odnesti v vsako sobo posebej kar pa nekako uniči idejo robotskega sesalca. Sem bral, da je problem predvsem črna mat barva, ki vpije žarek. Po tej logiki bi stvar morala delovati.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

veclo ::

A je kdo kdaj dajal čistila v S50 prostor za vodno pucanje? Se obnese?

Tomson ::

@belo_mleko:
ok, poizkusim na neki temno sivi podlagi v hodniku in ga pošljem iz sobe s parketom, sporočim ...

@veclo:
sam še nisem, sem pa bral da so nekateri uporabniki uporabljali od kakšnih čistil do domačih preparatov (soda bikarobona, alkoholni kis), edino kar se sčasoma (odvisno od preparata) zgodi je, da se nekaterim zamašijo luknjice skozi katere pronica voda (kar se verjetno lahko reši, ali pa se po pol leta kupi nova posodica, cca 15€), nekaterim se obarva posodica z vodo, skratka ni mišljeno da se uporablja kaj drugega kot vodo, a nekateri čisto zadovoljno dodajajo čistila ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d0rK ::

Evo zdaj imam denar, kaj vzeti?

Viomi v2, 360 s7 ali kakšen roborock s6? Tomson se tudi za kakšne popuste priporočam.

Pucanje bo 30m2 nizkega itisona s pasjimi dlakami (zlati prinašalec), 30m2 parketa v isti sobi in ene 70 m2 ploščic. Mokro pucanje zelo zaželeno ker tudi sam vsakič ko posesam se pobrisem tla s krpo.

Tomson ::

@d0rk:
uf, težak izbor, ker omenjaš same odlične robotske sesalnike, lol ... Overall je Roborock S6 po mojem mnenju trenutno najbolši robotski sesalnik za ceno, ampak, glede na še bistveno višjo ceno, ga je težko priporočati nad Roborockom S50 in ostalimi omenjenimi modeli, ker toliko boljši pa spet ni, sploh kar se učinkovitosti tiče, saj so vsi omenjeni modeli zelo zelo podobni. Viomi V2 je najmočnejši pri 2150Pa sesalne moči, a že 2000Pa pri ostalih modelih je precej. Viomi V2 je tudi boljši pri mokrem čiščenju, saj ima dosti večjo posodico, pa tudi elektronsko nastavljanje uporabe vode je super, ker dejansko najbolje zmoči tla. Minus po drugi strani pa nezmožnost hkratnega sesanja in mokrega čiščenja kot je možno pri ostalih modelih, je potrebno najprej posesati, zamenjrati posodice in še enkrat za pomivanje, kar je pri večjih stanovanjih bolj zamudno, sploh če se vmes še ustavi za polnjenje. Najdražji Roborock S6 je praktično enak S50 modelu, ima malo več priložene opreme, deluje bolj premium, najbolje zame je dvostopenjsko nastavljivo kapljanje vode in pa izboljšana aplikacija, ki dejansko nudi super nadzor tudi nad posameznimi prostori, skratka ima nekaj vidnih izboljšav, a na koncu dneva, tla zaradi omenjenega ne bodo dosti bolj čista. Model 360 S7 je precej podoben novemu Roborock S6 modelu, ima manjšo baterijo in nima stopenjsko nastavljivega kapljanja vode, sicer pa podobno funkcionalno aplikacijo. Osebno bi se glede omenjenega odločal na podlagi prioritet in cene. Če visoka moč in najboljše mokro čiščenje pretehta vsekakor Viomi V2, sploh če časovno ni težava, ker ne sesa/mokro čisti istočasno. Če cena nikakor ni ovira in štejejo malenkosti, kljub enaki učinkovitosti, bo Roborock S6 super opcija. 360 S7 model je malo cenejša izvedba novega Roborocka, predstavlja dober kompromis med ceno funkcionalnostjo novih modelov in še vedno, Roborock S50 izjemen robotski sesalnik za ceno, za dobrih 300€ verjetno nek bestbuy ta trenutek, ampak kot že rečeno, odvisno od prioritet ...

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: 3JIK1RYI za 333€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGRS50 za 307€ (HK skladišče, 14 dni dostava)
- Roborock S6 Robotski sesalnik s kodo: BGXM529 za 478€ (HK skladišče, 14 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: BG925b3c za 289€ (HK skladišče, 14 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: 3GY7QVCJ za 315€ (HK skladišče, 14 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik v FlashSale za 350€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- 360 S7 robotski sesalnik s kodo: GB-360S7 za 362€ (HK skladišče, 14 dni dostava)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d0rK ::

400 je zgornja meja zato verjetno S6 odpade. Malo me moti, da je potredno vmesno delo pri V2 za sesanje in mokro čiščenje tal ker bi rad da vse sam naredi ponoči.. Glih to je fora, rad bi se zbudil v čisto bajto. Če vzamem nekaj iz HK skladišča, je potrebno plačati še uvozne dajatve? 289 je zelo zelo mamljivo.

Nekako se najbolj nagibam k V2 ker bi res rad imel čiste ploščice, sploh ko posveti svetloba nanje se poznajo fleki. Svinjarijo z gladke ploscice pa itak verjetno posesa praktično vsak ta robotski sesalec. In vsak dan so usrane ker pes taca po njih. Lahko bi jih 3x na dan mokro čistil.

Hecno da je V2 samo 289 iz HK, S50 pa najmanj 307.

Kodrnusa ::

Imam s50 skoraj 1 leto in ga lahko samo priporočam.. Sem jih naročil še kakih dodatnih 5 za družino in prijatelje..Vsi navdušeni. Ddvja, carin in drugih stroškov ni če izbereš Priority Lane shipping varianto (vedno ko je nad 22€ izbereš to in imaš mir, pride kao iz Nemčije tako da ni nobenih stroškov več)! Boš pa čakal cca 3 tedne da pride..

tonis ::

Jaz sem po Tomsonovem priporočilu vzel Viomi v2. Zadeva je top, žena srečna :) ...res dobro sesa in pomiva(o sesalcu govorim).
Aplikacija pa je res zelo buggy. Saj ko dela, dela. je pa še kar nekaj funkcij ki sicer so vidne, ampak še ne delajo, in če izberem eno izmed njih, mi včasih pobriše celo mapo stanovanja. Saj ob naslednjem sesanju se sicer znova izriše, ampak kadar nimam mape, ne morem recimo izbrat point/zone cleaning, ...
Ampak še enkrat, sesalec kot hardware je super, software bodo pa pač morali še dodelat.

d0rK ::

Ne razumem točno kar je napisan tomson. Ali je dejansko potrebno nekaj narediti med sesanjem in mokrim čiščenjem pri v2? Ali samo da ne more obojega hkrati početi.

Ali lahko ponoči sam posesa in potem se pomije?

Tomson ::

Za razliko od ostalih omenjenih modelov, Viomi V2 ne sesa in mokro briše istočasno. Se pravi, če želiš oboje, Viomi V2 najprej posesa stanovanje, nato pa zamenjaš košek s posodico za vodo in ga pošlješ še na mokro čiščenje. Tovrstni kompromis pa zato, ker ima Viomi nekajkrat večjo posodico z vodo, kar pomeni, da je med mokrim čiščenjem ne bo potrebno dopolnit (ostali modeli mokro čišstijo nekje 40m2 v povprečju, potem je potrebno dotočit vodo), pri tem pa bodo tla tudi bolje navlažena kot pri ostalih modelih, ki imajo zelo malo posodico z vodo, tudi nimajo elektronsko nastavljive opcije, koliko vode naj pronica, kar ima npr. Viomi. Na koncu pač stvar prioritet ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

d0rK ::

Ajoj a niso mogl narest da ima obe posodi naenkrat gor. Ampak mi je zelo pomembna funkcija pomivanja tako da bom verjetno vseeno vzel v2... Samo bom moral pred spanjem zamenjati posodo ko bo posesal, da ponoči pomije ko spimo.

Škoda vseeno, je pa 287 fantastična cena.

Tomson ::

Opcija je še povsem novi Xiaomi V2 Pro model, je že v PreSale, čez 14dni naj bi šle prve enote že v prodajo, praktično enak V2 modelu, le da ima kombinirano posodico za vodo/smeti in lahko sesa/mokro čisti istočasno, je pa, jasno, razlika v kapaciteti posodic. Model V2 ima DustBox 600ml in WaterBox 560ml, novi V2 Pro pa kombinirano posodico (2v1) ki drži 300ml za prah in 200ml za vodo ...

- Xiaomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: 3LZPBBJN iz 387€ na 378€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Krenforum ::

Tomson, a boš naročil tega Xiaomi V2 Pro model in ga sprobal? V primerjavi z S50 sta približno podobna? Ali bi znal imeti V2 Pro boljše pranje?

belo mleko ::

Viomi V2 že laufa po stanovanju. Na koncu sem ga nabavil v lokalni trgovini zaradi 5 letne garancije in možnostjo vrnitve. Brez problema se spusti na 1 cm nižjo temno podlago. Sem se pa kar nekaj časa matral s povezavo, ampak zdaj gre. Ali uporabljate samo aplikacijo Xiaomi Home in pri naslednjih čiščenjih optimira poti? Edino kar me zanekrat moti je to da se ustavi pri zavesi in je ne porine oz. ne gre pod njo.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Samo za info, jaz imam cca 90m2 tlorisne površine, robot(viomi v2) pa mi nameri okrog 60m2 tal, ki jih sam doseže. Močenje tal imam nastavljeno na srednjo opcijo in je ravno prav vode, ena malenkost ostane. Torej, kdor ima podobno površino, je bolje vzet takega, da ne dela vse hkrati, ker drugače morate vmes dolivat.
Če smo doma, pa ga sredi čiščenja tudi ustavimo in speremo cunjo s katero briše.

Sicer pa overall zelo zadovoljni, razen kar sem že omenil malo višje, aplikacija še ni dodelana.

mihec87 ::

Tisti ki imate sesalce(xiaomi, roborock itd..) ki so prejšnji modeli a so aplikacije kaj popravli/posodobli od nakupa ali je bolj tako da ostane kot je bilo ob izidu pa izdajo novejši sesalec z novim sw, na starega pa pozabijo?

Gregor P ::

Sam običajno nič ne posodabljam oz. bi moral res vedeti, zakaj posodabljam (zakrpana varnostna luknja, dodatna možnost ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GupeM ::

Posodabljam redno, ampak ne opažam kakšnih sprememb. Pri Roborock S50 me trenutno najbolj moti to, da včasih ne zna z docka, ki je pod omaro ven priti. Težava je v tem, da ima omara tako nizke nogice, da jo senzor zazna kot oviro, gre pa sesalec lahko spodaj. Če bi bila milimeter ali dva nižja, tudi sesalec ne bi več mogel zlesti spodaj, tako da je res na tesno. Tako da ga moram včasih ven spraviti tako, da mu dam najprej zoned cleanup tako, da je del pod omaro, del pa izven. Počakam, da prileze spodaj, nato pa normalno dela naprej.

Je pa zanimivo, da se vedno zna vrniti na dock, čeprav na zemljavidu kaže, kot da je pred njim ovira.

Glede na to, da v navodilih piše, da naj bi imel okrog docka levo in desno vsaj 50 cm in spredaj vsaj 1 m prostora, sem presenečen, da vsaj toliko dela :)

Tomson ::

@Krenforum:
zaenkrat ne, ker ni dosti razlik med V2/V2 Pro modelom. V bistvu so razlike:
1. kombinirana, a občutno manjša posodica za vodo/prah ki sicer omogoča hkratno sesanje/mokro čiščenje
2. V2 Pro ima 3 načine čiščenja (V2 ima 2 načina): SingleSweeping, SingleMopping, MultiSweeping&Mopping

@mihec87:
posodobitve so, niso zdaj zelo zelo pogoste, jih je pa bilo kar nekaj pri vseh omenjenih modelih, kakšne so manjše, odpravljajo kakšen bug, kakšna je bila tudi večja, dodana kakšna nova funkcionalnost, skratka posodobitve so kar pri vseh modelih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Krenforum ::

Ravno to se mi zdi najboljša pridobitev:

zaenkrat ne, ker ni dosti razlik med V2/V2 Pro modelom. V bistvu so razlike:
1. kombinirana, a občutno manjša posodica za vodo/prah ki sicer omogoča hkratno sesanje/mokro čiščenje

In se s tem približa S50.

Tomson ::

Drži, je pa kot vedno izbira primernega modela stvar prioritet, potreb, želja, kot omenjeno, tistemu ki časovni okvir dosti pomeni bo tale V2 Pro model sigurno bistveno boljša izbira, sam pa imam trenutno Roborocka S6 v enem in Viomija V2 v drugem nadstropju in za mokro čiščenje v obeh nadstropjih pošiljam Viomija, ker pač bolje mokro čisti in mi velika posodica prav pride.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gregor P ::

Ko rečeš bolje čisti, to misliš na kvaliteto (ima boljši sistem čiščenja) ali kvantiteto (ker ima večjo posodo počisti več prostora)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tomson ::

Sistem čiščenja je pri vseh robotskih sesalnikih enak, voda pronica skozi luknjice na krpico (Viomi V2 modela sta šla korak dalje s 3-stopenjskim elektronskim nadzorom, a osnova je še vedno enaka), a ker ima V2 občutno večjo posodico za vodo lahko nastavim na max pronicanje vode, kjer so tla občutno bolje namočena in lahko celo nadstropje mokro počisti brez dolivanja vode. Kot rečeno, stvar prioritet, nekomu to pomeni dodano vrednost, komu drugemu niti ne ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

St753 ::

Delim se jaz moje izkusnje. Na koncu sem se odlocil za Viomi V2. Naceloma sem zadovoljen, vecina pritozb, ki jih imam, je glede aplikacije, sem imel pa tudi nekaj tezav, ki jih nisem pricakoval. Ker so ostalo napisali ze drugi, bom napisal vec o pritozbah. Pri povezovanju robota z wifi-jem me moti, da omrezje ne sme biti skrito. Vcasih se sesalnik ne zna locirati na mapi, ki jo ima shranjeno (po mojih opazanjih je ponavadi razlog sprememba postavitve vecjih kosov pohistva npr. kavca in pa kadar sesalnik rocno prestavim drugam, preden ga zazenem). Kadar se to zgodi, od zacetka ni mozna postavitev virtualnih zidov, prav tako se pobrisejo stari (jasno tudi t.i. zone cleaning ni mozen, dokler ne zmapira dolocenega dela stanovanja). Sesalnik se rad zaplete v kaksne kable, tako da je tam dobro nastavit virtualne zidove, kar pa je lahko problem zaradi zgoraj omenjenih razlogov. Ker lahko premaguje ovire do 1 ali 2 cm, se vcasih spravi tudi kam, kamor nebi smel - pri meni je to v kuhinji, kjer hoce plezat cez stole (nimam stolov s stirimi nogami, ampak z nekaksno U obliko). Ko pride do take ovire, se kar zatakne in potem veckrat poizkusi, dokler ne obupa. Pri aplikaciji je problem z nastavljanjem virtualnih zidov, po kliku na add virtual wall se prikaze kvadratek, ki je v primeru, da meni ni skrit, nekje izven vidnega polja in ga ni mozno najti. Med dodajanjem navideznega zidu in obmocja za zone cleaning tudi ni mozno zoomirati mape, ker je problem, ce ga zelis postaviti na zelo specificno mesto. Se ena tezava, ki jo ima ponavadi, ko mora ponovno izrisati mapo je, da ne pozna lokacije polnilne postaje. Pri meni se potem zaleti v polnilno postajo in jo spravi v kot, tako da se potem po zakljucku sesanja ne more vrnit na polnenje. Vcasih se pa tudi zgubi, ne glede na to, da na mapi ve, kje je polnilna postaja. Pri meni je sel v spalnico in po nekaj casa obupal z iskanjem in javil napako, na mobitelu pa se je izpisalo, da ga je treba peljat na servis. K sreci je bilo dovolj, da sem sesalnik ugasnil in spet prizgal.

Verjetno sem po branju izkusenj ostalih imel previsoka pricakovanja, mogoce bodo moje izkusnje pomagale komu z odlocitvijo, ce je robotski sesalnik prava stvar za njih. Jaz bi se na koncu vseeno odlocil zanj, veliko tezav, ki sem jih imel, se je s casom mozno izognit.

Se nekaj vprasanj za ostale lastnike. Morda kdo ve, na kaksen nacin sesalnik zazna polnilno postajo? Poizkusam razumeti, zakaj sesalnik ne zazna, da ima postajo pred seboj in zakaj pri vracanju na polnenje ni bolj suveren. Glede ciscenje koska za smeti me zanima, ce se ga lahko tudi splakne pod tekoco vodo? In pa se zadnje vprasanje, ali kdo doda detergent pri mokrem ciscenju?

Vm1999 ::

Jaz imam sicer Roborock S5, imam pa isti problem s stoli v jedilnici, ki imajo ravno tako "U podnožje". Težavo rešim tako, da dam stole na mizo, ali uporabim no-go zone za to območje.
Zatakne se mi npr. tudi pod WC, ki je montiran v steno in ne na tla (vendar le ko sproti riše mapo, če jo že ima izrisano se zna izognit temu)

Tudi pri meni se kdaj zgodi, da sesalec ne najde polilne postaje, ampak le, če ga ročno postavim nekam v prostor. Se pravi kadar začne sesati iz polnilne postaje, vedno najde pot nazaj.

Zaplete se pri mapah, ki jih riše sproti. Zadeva najbolje deluje, ko ima izrisano mapo nadstropja v celoti - se pravi po prvem končanem sesanju. Po tem lahko nastaviš no-go območja in zone cleaning.
Problem je potem pri premikanju iz enega nadstropja v drugega, ko je potrebno resetirati mape. Idealno bi bilo imeti dva sesalca.

Imam pa še dva problema: prvi je steklena tuš kabina, v katero brezglavo rine, ker ne prepozna steklenih vrat (zanimivo, da z ogledali pa nima problema).
Drugi pa je en poseben bug, ki se mi zgodi na enem izmed tepihov, in sicer tam mi začne risati mapo v neskončost in kar povečuje prostor v nedogled, tako da se nikoli ne ustavi.

Vm1999 ::

Tako da ja, zadeva ni tako bulletproof, kot se prodaja in če hočeš temeljito posesati, moraš umaknit kakšno problematično stvar pred sesanjem. Če pa gledaš skupni čas priprave in robotskega sesanje pa je definitivno veliko krajši kot ročno sesanje.

Sem pa bral tudi o raznih problemih v stanovanjih z jekleno konstrukcijo oz. vsaj o tem se pritožuje nekaj uporabnikov na Roborock FB profilu. Sesalec naj bi povsem izgubil možnost navigacije.

sloxl8 ::

Imam enega od starejših modelov Roombe (model 561) in razmišljam o zamenjavi, predvsem zaradi pomivanja in možnosti upravljanja prek Appa. Ampak, pri toliko opcijah in podobnih modelih postane človek zmeden:
- Kateri od Viomi V2, Roborock S50, Roborock S6, 360 S7 je najbolj kvaliteten?
- Za katere od zgornjih se nadomestne dele (krpe, krtače, filtre, ipd.) dobi v Slo in za katere izključno v CN?
- Kaj je razlika med Roborock S5 in S50?
- Kako je z zatikanjem oz. navijanjem las okrog krtače? Pri opisu enega, ne spomnim se, kateri je bil, sem videl, da naviti lasje ne ustavijo delovanja sesalca. Kako je s tem pri različnih modelih (Viomi V2, Roborock S50, Roborock S6, 360 S7)?
- Kako pogosto je priporočljivo pomivati, če sesalec pomete npr. vsak dan? OK, odvisno od tega, kako nemaren si, ampak nekje v povprečno čistem stanovanju.
- Če sesalec ne pometa vsak dan in ima možnost pomivanja z zamenjavo posode, kako pogosto potem menjaš ali pereš krpe?
- Če ima sesalec možnost sočasnega pometanja in pomivanja, ali pri pomivanju zazna preprogo in se ji izogne?
- Za Roborock S6 piše, da ima izmenljive krpe. Ali so te generične ali so kot originalni nadomestni del. Jih je te mogoče prati (v stroju ali ročno)? Kako je s temi krpami pri ostalih?
- Ali imajo sesalci z možnostjo pomivanja posodo za vodo in krpo kahko vedno nameščeno, ne glede na to, da ne pomiva vsak dan, ampak npr. 1x na teden? Ali to ovira sesanje/pometanje?

Tomson ::

@sloxl8:

1. vsi omenjeni modeli so zelo kvalitetni, precej podobno učinkoviti in s podobno funkcionalnostjo, nekaj razlik seveda je, sem o njih npr. že pisal kakšno stran nazaj, če še nisi prebral, pa lahko potem še kaj konkretnega vprašaš ...
2. za 360 modele izkjučno tujina, za Roborocka tudi v Slo, za Viomija zaenkrat le tujina ...
3. Roborock S50 in S5 je isti model, samo različna oznaka, S55 pa je isti model v črni barvi ...
4. dolgi lasje okoli krtače se navijajo, a jih s priročnim rezilom tudi hitro odstranimo, minutka na teden je pri meni dovolj ... pri vseh omenjenih modelih je enako, vsi imajo vrtečo krtačko, sicer pa lasje delovanja nikakor ne ustavijo, bi se morali res tedne in tedne nabirati ...
5. osebno uporabim mokro čiščenje skoraj pri vsakem sesanju (2-3 tedensko), ker lepo zajame še ves mikroprah, sicer pa tudi 1-2x tedensko čisto ok ...
6. krpo osebno na roko operem po vsakem pomivanju tal, vzame 30s, enkrat mesečno pa jo vržem še v stroj ...
7. nobeden ne bo zaznal pri pomivanju preproge in se ji umaknil, sicer npr. nekateri modeli preprogo zaznajo in povečajo sesalno moč, umaknejo pa se ji ne, pač npr. nastaviš "no go zone" ...
8. Roborock S6 ima poleg klasične krpice za večkratno uporabo poleg tudi kup krpic za enkratno uporabo. Sam ne vidim razloga za uporabo in jih še tudi nisem uporabil, saj je pralna krpica dosti bolj vpojna in bolje namoči tla ...
9. pri vseh modelih ki tudi mokro čistijo je zelo zelo priporočljivo da odtrsaniš posodico za vodo po uporabi. Ne ker bi zmotila, ampak da ne bi prišlo do puščanja in poškodbe tal. Saj ne vzame dosti časa, ko jo uporabiš jo namestiš v nekaj sekundah, enako pospraviš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

tinekravanja ::

prosil bi za kodo za viomi v2 ce je kaksna nova ali uporabim kar staro ;) hvala

Tomson ::

@tinekravanja:
Za Viomi V2 trenutno aktualno:

- Xiaomi Viomi V2 s kodo: BG925b3c za 289€ (HK skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 s kodo: GB-APVOMI za 325€ (HK skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 v BigSale za 340€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
44 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356521 (3955) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364587 (38513) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144032 (63714) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764571 (24219) mat xxl

Več podobnih tem