» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
15 / 55
»»

MadMax ::

Ne samo teoretično, tudi praktično.
Ampak takrat bi bila škatla "skoraj neprepoznavna", ne pa samo z malce požuljenimi papirnatimi vogali ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

sesobebo ::

torej, na lestvici od solo.si do mimovrste.com, kako zanesljiva je ta trgovina? :P

D3m0r4l1z3d ::

solo.si je bil price king v zlatih časih
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

smacker ::

sesobebo je izjavil:

torej, na lestvici od solo.si do mimovrste.com, kako zanesljiva je ta trgovina? :P

Over 9000.

bajsibajsi ::

Jajc, da za Slovenijo ni omogoceno placilo preko Paypala.

chucki ::

caseking.de še poglej :) Podobno, kot mind, ampak je poštnina manjša + visa ali paypal
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

D3m0r4l1z3d ::

Pa je tale ASUS winter deals tud za Slo. veljaven? Pri 1070 za 444EUR (456,12 eur za Slo 22% bedarijo) caseking in 30 EUR cashback bi bil kar dober deal.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

chucki je izjavil:

caseking.de še poglej :) Podobno, kot mind, ampak je poštnina manjša + visa ali paypal


Kolikor sem preveril cene graficnih kartic, mi deluje drazje kot Mindfactory. Pri graficni za cca. 250 evrov + postnina, bi mogoce v SLO placal za doloceno 15-20 evrov vec. Tako, da je vprasanje, ce se splaca jajcati s tujino (v primeru, da gre kaj narobe). Pri Mind pa lahko npr. razlika 50 eur ze odtehta riziko.

chucki ::

bajsibajsi je izjavil:

chucki je izjavil:

caseking.de še poglej :) Podobno, kot mind, ampak je poštnina manjša + visa ali paypal


Kolikor sem preveril cene graficnih kartic, mi deluje drazje kot Mindfactory. Pri graficni za cca. 250 evrov + postnina, bi mogoce v SLO placal za doloceno 15-20 evrov vec. Tako, da je vprasanje, ce se splaca jajcati s tujino (v primeru, da gre kaj narobe). Pri Mind pa lahko npr. razlika 50 eur ze odtehta riziko.


Vedno mors gledat deale, ko jih imajo vsak dan :) Jaz sem rx 480 red devil dobil za 30 eur ceneje, kot je bila na mindfactory. In tale gtx 1070 strix je super deal, pa se 30 € nazaj dobis.

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa je tale ASUS winter deals tud za Slo. veljaven? Pri 1070 za 444EUR (456,12 eur za Slo 22% bedarijo) caseking in 30 EUR cashback bi bil kar dober deal.


Tudi za Slo je
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

zzbil ::

Zdravo!
Mi lahko mogoce kdo, ki se res spozna na to, razlozi kako je to, da narocis racunalnik na podjetje. Narocil bi preko d.o.o. podjetja. Slisa sem da ce narocis preko firme da se ne placa davka. Je to res? In kaksni pogoji morajo biti za to izpolnjeni? Hvala

hojnikb ::

Firma more bit zavezanec za davek, računalnik se more uporablat za namene firme.
Mindfactory pošlješ ob naročilu davčno številko, da nardijo verifikacijo. Potem dobiš račun brez nemškega ddv, robo pošljejo na sedež firme.
#brezpodpisa

Mare3 ::

Mi lahko kdo pomaga z naročilom preko s.p. ker ne znam nemško. Registriral sem se, nametal komponente v košarico sedaj pa ne vem kam jim pošljem davčno številko da mi odobrijo račun brez ddv.

hojnikb ::

ti samo naroči normalno in ko dobiš mejl z računom, piši za račun brez ddv
#brezpodpisa

Mare3 ::

Ok hvala. Naročim 15. ker takrat pridejo nakazila na račun do takrat je bolj kot ne suša na računu :)

Mare3 ::

Kako je kaj s spreminjanjem cen na MF, danes popoldne, ko sem gledal je bila skupna cena za 30€ manjšakot je sedaj. Podražil se je ram iz 46€ na 63€, procesor za 1€, matična iz 74,2€ na 67,4€, disk iz 81,75€ na 76,65€.

bluefish ::

Ja, občasno kar nihajo.

delfinus ::

Evo glede pravnih oseb in narocanja na Mindfacotry. Slednje sporocilo je cisto na koncu en korak pred oddajo narocila



Please note!

If you like to order as a company without VAT we require for every order a digital copy of the tax id document given by your local tax agency and your official traders licence/certificate to verify the company name, company address, corporate form combined with your given VAT.
Please make sure to send the required documents to info@mindfactory.de as soon as possible.

Please notice, that this is required for every order and is based on EU tax regulations.
Delivery address, company address and invoice address can not be changed and have to be identical.

After verification, we will confirm your order without german value added tax.


lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Machete ::

Dokaj nenavadno, da zahtevajo enak delivery address kot za račun.
Če kdo vseeno rabi drug naslov, na Computer Universe ne komplicirajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

to je praksa pri dosti trgovinah..
#brezpodpisa

Mare3 ::

Ok že tako imam težavo z nemščino sedaj pa problemi še z izpolnjevanjem podatkov. Kot prvo mi Č Ć noče napisati ker oni te črke nimajo sprejme pa Š v imenu. Potem ko izberem UPS za dostavo mi napiše da moram dodati telefonsko številko katere pa ne morem in ne vem zakaj. Na vrhu je kvadratek kamor naj bi jo vpisal ampak mi ne pusti klikniti vanj. Ko grem na svoj profil da bi jo dodal mi pa javi da bojo spremenili v delovnem času tako sem razumel to. Wtf?

Pa še enkrat če na s.p. naročam kaj moram poslati izpisek iz ajpesa kjer se vidi ime firme in davčna? Kam jim to pošljem in kdaj? Ko dobim račun na mail jim odgovorim da bi rad na firmo in jim pristavim sliko tega dokumenta?

In pa kako se plača se lahko preko NLB klika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

grandioso74 ::

Plača se lahko preko klika,traja kak dan ali dva. Greš v klik, izbereš opcijo Plačila in prenosi, izbereš Plačila in prenosi izven območja Sepa, se ti odpre novo okno in sicer Naročilo plačila, izpolniš polja in to je to.

bluefish ::

Am, plačaš kar lepo z običnim UPN.

BTW, Nemčija je v SEPA območju, tako kot ostale članice EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

grandioso74 ::

ČE JE BANKA V SISTEMU SEPA!!!!DRUGAČE NE!!LAHKO PA PREVERI V ISKALNIKU BANK!!!!

Evo linka za iskalnik bank, ki so vključene v SEPA sistem:

http://www.nlb.si/sepaiskalnik

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Saj Commerzbank AG je v SEPA.

Kakorkoli, zadevo se normalno plača z UPN.

Mare3 ::

Ok hvala. Počakam da mi pošljejo račun brez DDV in plačam.

Joze_K ::

Hm, mešani občutki...

od naročila, plačila preko UPN do dostave do mene - dva dni (praktično hitreje kot pri nakupu znotraj SLO) - pohvalno

ampak

napajalnik - lep "nov" zapakiran paket v plastiko
grafična kartica - MSI 1070 Armor - škatla že odprta, plastike na škatli seveda ni bilo, tisti zavihki pomečkani...četudi deluje b.p. zaenkrat - mi enostavno pušča slab občutek, da je mogoče bilo s kartico kaj narobe ker je že bila uporabljana (jo je kdo vrnil ker ni bilo kaj ok, ali....)

mešani občutki, res...

chucki ::

Grafično še nikoli nisem dobil v celufan zavito :) Pa tudi pomečkani robi so nekaj normalnega, ker pošta s paketim dela bolj grobo...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

bajsibajsi ::

Joze_K je izjavil:

Hm, mešani občutki...

od naročila, plačila preko UPN do dostave do mene - dva dni (praktično hitreje kot pri nakupu znotraj SLO) - pohvalno

ampak

napajalnik - lep "nov" zapakiran paket v plastiko
grafična kartica - MSI 1070 Armor - škatla že odprta, plastike na škatli seveda ni bilo, tisti zavihki pomečkani...četudi deluje b.p. zaenkrat - mi enostavno pušča slab občutek, da je mogoče bilo s kartico kaj narobe ker je že bila uporabljana (jo je kdo vrnil ker ni bilo kaj ok, ali....)

mešani občutki, res...


GTX 1060 kupljena na Caseking je imela na obeh robovih skatle nalepko (ala factory sealed). Jo imam ze 3 tedne zapakirano tako. :D

chucki ::

Tisto nalepko ti s sušilcem las segrejem in menjam v minuti :p Ne delaj paniko pa uporabljaj naprej.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Joze_K ::

chucki je izjavil:

Tisto nalepko ti s sušilcem las segrejem in menjam v minuti :p Ne delaj paniko pa uporabljaj naprej.


saj ni panike... ampak en bedast občutek,... kupiš 30x20cm škatlico za skoraj 500€,... potem pa nimaš občutka, da je vse ok...

smacker ::

Bolj smešno je ko kupiš 4x2m kovinsko škatlo za 20.000eur pa maš isti občutek :D Če si zakompliciran, te vedno nekaj moti.

Joze_K ::

smacker je izjavil:

Bolj smešno je ko kupiš 4x2m kovinsko škatlo za 20.000eur pa maš isti občutek :D Če si zakompliciran, te vedno nekaj moti.


zdaj sem pa zakompliciran... 8-)

sicer pa,.. saj je garancija.. 2 leti? pa če bo kaj... vsaj tole baje na MF brez problema rešujejo..

Mare3 ::

Poslali so mi mail za potrditev narocila in podatke za placilo. Jim na isti ta e-mail odgovorim in posljem podatke za podjetje (davcno, ime firme, izpisek iz ajpesa...)? Ali je na kak drug mail potrebno to poslati ker sem jim odgovoril na tega da naj mi posljejo ravun brez ddv pa nic ne odpisujejo se vedno.

flisak ::

V pondelk poslal matično na garancijo na mindfactory, naslednji pondelk že dobim novo.

pozitivno presenečen.

greatdrakon ::

Dobra trgovina se ne vidi po tem, kako hitro pošljejo stvar ali imajo stvari poceni... ampak predvsem po tem, da imajo korekten odnos tudi po tem ko kupiš izdelek pri njih. Jaz z mindfactory nisem imel še popolnoma nobenih težav in sem vedno dobil novo stvar v menjavo v okviru garancije (tudi poštnino vrnejo za pošiljanje v nemčijo). Hitro odgovorijo na elektronsko pošto, tudi če pišeš v angleščini... Je pa res, da angleščina ni njihova najmočnejša stran :) Sem zelo zadovoljen tudi, da so njihove cene vsaj kar se računalniških komponent tiče večinoma med nižjimi. Visoko poštnino potem lahko nekako pozabim....Upam, da ostanejo na tem nivoju...

sesobebo ::

good to know (ker sem ravno nabavil za ~300e robe pri njih).

Jerry000 ::

Ja, res so top. Sam da bi še stran naredili v EN jeziku. Sem vprašal če imajo kaj v planu, pa so rekli da ne :)

bajsibajsi ::

Jerry000 je izjavil:

Ja, res so top. Sam da bi še stran naredili v EN jeziku. Sem vprašal če imajo kaj v planu, pa so rekli da ne :)


Se strinjam glede jezika in dodam se moznost Paypal placila.

hojnikb ::

paypal že majo, sam ne za nas.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Za naročit in plačat sta nemščina ter upn več kot v redu ob takih cenah, glede garancije pa tudi samo dobre stvari glede njih berem.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

paypal že majo, sam ne za nas.

Je kakšen poznan razlog zakaj nimajo za nas PayPal? Če bi vsaj to dodal, tudi če ne dajo EN jezik bi blo top. Kr tale nakazilo vidim da kar dela preglavice.

luuxiii ::

Kupujem nov PC na firmo, pa si sedaj ustvarjam uporabniški račun, pa me zanika kaj je ta UstID ?

hellboy123 ::

Davčna številka

Zgodovina sprememb…

luuxiii ::

hellboy123 je izjavil:

Davčna številka

HVALA !:D

luuxiii ::

A ta "Eingangsbestätigung" je za njih račun ?

OvCa77 ::

luuxiii je izjavil:

A ta "Eingangsbestätigung" je za njih račun ?

Bolj dobavnica
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare3 ::

Lahko kdo pove ali ta UPs, preko katerih pošilja Mindfactory, pokliče predno dostavi? Da ti dostavijo v službo če te ni doma tako kot to počnejo drugi (dhl, dpd...)

bluefish ::

Mene je klical. Ne vem pa, ali je to politika firme ali stvar posameznega dostavljavca.

Blue3D ::

OvCa77 je izjavil:

luuxiii je izjavil:

A ta "Eingangsbestätigung" je za njih račun ?

Bolj dobavnica


Potrdilo naročila. Roba je rezervirana za tebe.
Meni so mojo robo že 2x dalje prodali pa sem čakal skoraj 14 dni, fakeri.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

luuxiii ::

Na kateri račun se nakaže ?

««
15 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774459 (1131) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390331 (56928) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242797 (1505) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353011 (2491) Han

Več podobnih tem