» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
27 / 55
»»

ziga1990 ::

Jaz naročam pri Funtech
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m0r4l1z3d ::

Caseking.de
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Meiniken ::

https://www.mindfactory.de/product_info...

Tole sm danes gledal pa je še dopoldne bilo 117eur, pogledam par minut nazaj pa je na 161 8-O
Kaj hudiča?

max00slo ::

Da še enkrat povprašam o že predabetiranem :)

Torej, na mailbox.de se registriran, kaj vpišem v MF?
 Screen

Screen



In na mailbox.de moram plačati letno članarino takoj ob prvi dostavi? In potem še za vsak paket? Oz. gre brez letne članarine?
Si non confectus, non reficiat.

drekodovce ::

Gre brez. Vsaj slo je leto nazaj

max00slo ::

Kaj pa vpisem tam v MF address? Ker imajo vec opcij kot amazon :) Oz. imajo celo navodilo za amazon etc.
Si non confectus, non reficiat.

MrStein ::

Takole: Mailboxde.com GmbH Janez Novak, ID 10567
Kako se razbije na ime in priimek pa piše v navodilih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

max00slo ::

Nič ne bo. Komunikacija je ampak bolj boga. Žal sem vnesel svojo davčno v svoj profil (fizična oseba), nevede s tem nakazal da sem podjetje in vsako naročilo je bilo zavrnjeno. Kljub par mailov na njihov naslov in razlago da če lahko spremenijo in pošljejo v Nemčijo je bil odgovor isti, da ni prava davčna. Začaran krog. Čakam da mi vrnejo moje nakazilo ... eeeh.
Si non confectus, non reficiat.

profdoktor ::

Do koliko kilogramov se lahko naroči za poštnino 20 eur?

juve91 ::

Nic ne razumem kako zdaj vnesti za naslov.
Npr da sem:
Janez Novak
Slovenska ulica 1
1000 Ljubljana

Kako zdaj tam napisem to vse? Kaj morem dodati?

PrimozR ::

Kater del 'ne pošiljajo v Slovenijo' ni jasen?

profdoktor kakor sem razumel takrat, ko so še pošiljali izven Nemčije, je bilo 20 € poštnine za vse, razen za bulky iteme, kamor spadajo ohišja, monitorji in podobno. Jaz sem imel takrat naklikano za ~3k € robe, pa je bilo zaradi dveh ohišij poštnine 60 € (20 na ohišje, 20 za vse ostalo).

chucki ::

Treba je temo zapret.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

smacker ::

Če so nehali pošiljat, zaradi presežene kvote izvoza v SLO, potem lahko računamo, da s 1.1. začnejo ponovno pošiljat v SLO.

D3m0r4l1z3d ::

A ni tako, da sploh ne pošiljajo izven DE, ne samo Slo
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

Je tako. Torej ni samo stvar doseženega limita za obračunavanje davka v določeno državo, temu so se izognili za vse države (itak se mi zdi, da se po zakonu do meje sešteva izvoz v vse države, ne le v eno, lahko pa da se motim). Posledično ne vidim razloga, da bi spet pošiljali v EU, lahko pa da presenetijo.

Teme pa ni treba zapreti, saj s pomočjo servisov še vedno lahko kupiš. Oz. z davčno.

D3m0r4l1z3d ::

Pa, da ne bo kdo svojo osebne davčne pisal, ker to ne šteje. Mora biti na podjetje, zavezanca za ddv.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

A je mogoče kdo kej zasledil, da bi MindFactory s 1.1. lahko spet začel pošiljati po Evropi?

Sssaga ::

Verjetno se bodo kvote sprostile in bodo lahko pošiljali. Seveda do zapolnitve le-teh.

PrimozR ::

Kvota je, glede na Linus Tech Tips, 13 jurjev letno v določeno državo. Od prej imam v spominu 40 jurjev letno. V vsakem primeru to lahko z malo sreče zapolniš v enem tednu. Navsezadnje je to 40 povprečnih računalnikov.

hojnikb ::

kot da jim je tak problem dvignat davek za ostale države...
#brezpodpisa

Predator X ::

Jap, tiste 3% k bi mel več.

Tele slovenske štacune morjo ddr4 držat v višavah, GPUji so tud čist zase.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Kolk pa je DDR4 v slovenskih štacunah? Meni se od 330 do 400 € za 2x16 kit zdi popolnoma bizarno (mindfactory).

Spock83 ::

Jah minili so časi poceni ddrja. Vsaj še za nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Meiniken ::

Imaš dve opciji: čakaš da se cene poležejo (mogoče nikoli) ali pa kupiš.

D3m0r4l1z3d ::

Tretja je, da ne kupiš. Vsaj novih ne.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Meiniken ::

Ali pa ta.

Predator X ::

Meiniken je izjavil:

Imaš dve opciji: čakaš da se cene poležejo (mogoče nikoli) ali pa kupiš.


2019 bo šel dol DDR4, no vsaj tako pravijo.
https://www.pcworld.com/article/3190137...

grandioso74 ::

kolko negodovanja, kupite in podprite domače trgovce.prava reč, če ne pošiljajo več v slovenijo.....
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Predator X ::

grandioso74 je izjavil:

kolko negodovanja, kupite in podprite domače trgovce.prava reč, če ne pošiljajo več v slovenijo.....


Seveda, cene so pa v višavah. ti kr dej za GPU 100EUR več.

Zgodovina sprememb…

grandioso74 ::

ma saj tolko tudi ni razlike in kaj zdaj tisti, ki ne morejo naročit na podjetje?tolko opevana trgovina jih je dobesedno zajebala......
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Predator X ::

grandioso74 je izjavil:

ma saj tolko tudi ni razlike in kaj zdaj tisti, ki ne morejo naročit na podjetje?tolko opevana trgovina jih je dobesedno zajebala......


Ni tolk razlike?

Kje ti živiš?

grandioso74 ::

v sloveniji, če le veš te tudi stvari pri nas lahko pridejo poceni a eni izgleda tega ne veste....
Človek je sam svoj največji sovražnik.

G682 ::

Jaz bom v kratkem naročeval iz MF, će kdo želi se lahko pridruži pri nakupu.
Več na ZS.

Predator X ::

grandioso74 je izjavil:

v sloveniji, če le veš te tudi stvari pri nas lahko pridejo poceni a eni izgleda tega ne veste....


v kateri štacuni pa delaš?

Zgodovina sprememb…

grandioso74 ::

ne delam v štacuni, potrebno je le znati z denarjem in so "drage stvari" iz slovenije dostopne vsem nam..........malo brskanja ne škodi, sicer pa to je mnenje, vsak za sebe bo najbolje vedel kaj in kako....jaz kupujem večinoma - 99%, tehnične robe v sloveniji pa še poleg tega živim normalno, plača pa je ravno.......le znati je treba.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Predator X ::

ti znaš, 2 miljona ostalih pa ne .... kje pa, da bi bil folk pamtn.

Zgodovina sprememb…

grandioso74 ::

nisem pisal zato, da prepričam prepričane.......kot sem že omenil, vsak za sebe bo najbolje vedel kaj, kako, kje. trenutno imam najnovejši xbox one x, kupujem slušalke v rangu 180 eurov, drugi teden grem smučat, trenutno fitnesiram v profi fitnessu doma za 2500 eurov, urejam si akvarij in živim normalno življenje.......vse to po pameti.....
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

grandioso74 je izjavil:

nisem pisal zato, da prepričam prepričane.......kot sem že omenil, vsak za sebe bo najbolje vedel kaj, kako, kje. trenutno imam najnovejši xbox one x, kupujem slušalke v rangu 180 eurov, drugi teden grem smučat, trenutno fitnesiram v profi fitnessu doma za 2500 eurov, urejam si akvarij in živim normalno življenje.......vse to po pameti.....


Ko sem kupil R7 1700 in C6H sem dobil za 500EUR oboje iz nemčije + 20EUR poštnina (delil ~ 10EUR). Če hočem zdej kupt v SLO R7 1700 pa C6H je 284EUR + 250EUR. No sicer JULIJA je bil pa R7 1700 okol 330-340EUR + 260EUR za C6H pa še za ram bi moral dat 20EUR več.

Lp

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

grandioso74 je izjavil:

v sloveniji, če le veš te tudi stvari pri nas lahko pridejo poceni a eni izgleda tega ne veste....

Vemo. Če je izdelek pri nas cenejši, ga kupimo tu. Če ni, pa ne. Saj ni neka znanost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

grandioso74 je izjavil:

v sloveniji, če le veš te tudi stvari pri nas lahko pridejo poceni a eni izgleda tega ne veste....

Tako, da fehtaš za popuste. Enako je s kolesarsko robo. Lahko pa za isto ceno kupiš brez teženja folku in v par dnevih, brez čakanja, ker pri nas itak ni zaloge, dobiš robo domov. Kaj je lažje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Meiniken ::

Sej čisto tako mimogrede @grandioso74: slučajno ravno kupujem pc in sem naročil v nemčiji i5 8600k za 250 eur. Bi rekel da je kr zlo ceneje v primerjavi s slovenijo. Tu sem prišparal že dobrih 50eur, pa na grafični vsaj 50, ram kakšne 70, matična 20, pa se počas že kr nabere... Samo rit ne smeš bit pa se vsrat ko je treba uporabit firmo za prepošiljanje, ne ;)

theVB ::

I5 8600k za 250? Kaj? A niso coffe lake v sloveniji cenejsi ko gori :D kje si to najdu?

edi45 ::

grandioso74 je izjavil:

ma saj tolko tudi ni razlike in kaj zdaj tisti, ki ne morejo naročit na podjetje?tolko opevana trgovina jih je dobesedno zajebala......


seveda je, ko sem kupil 980ti iz nemčije, me je z poštnino prišlo 160€ ceneje kot pri nas lol, ne splača se pri nas kupovat. maš še caseking.de pri njih sem vzel 1080ti 3 mesce nazaj, ko me je mindfactory zaje*al, sem bil dan ali dva prepozn z oddajo naročila in potem ni več šlo. Drugače je pa kolega glih včeraj dobil komponente iz mindfactory, ko je vzel na firmo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Meiniken ::

@theVB No, 255 eur ubistvu :D
Mislim da je blo ravno na nedeljo 26. novembra. Gledam ob enih zjutrej na idealo.de in vidim pri JACOB Elektronik za 255eu. Valda takoj naročim (pa še 4 kose so mel), pogledam drug dan in izdelka ni več v štacuni, sem ga pa še vedno dobil 3 dni kasneje. Potem so pa ceno nabil na 300+. Možno da je bil kakšen popust na vezo črnega petka pa še vedel nisem :)

theVB ::

Wow, da bi jaz to prej vedu.. :'( ja nic, bo treba zdej za bozicni sale bol spremljat pa se po moznosti kak mail obvestila vklopit, ker 255EUR pa 330EUR kokr je zdej cena, se pa ze zlo pozna 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theVB ()

PrimozR ::

theVB je izjavil:

I5 8600k za 250? Kaj? A niso coffe lake v sloveniji cenejsi ko gori :D kje si to najdu?

8600 se mi zdi da ja, ampak je treba upoštevati, da na MindFactory ni zaloge. Posledično je lahko cena navita (MF iz nekega razloga, ko je na zalogi le 1 kos ali pa noben, nabije ceno).

8700K je bil na začetku nekje 380, ko je pošla zaloga, so nabili med 500 in 600 € (BOX in Tray različna cena), potem so oba dali na 500, BOX pa je še vedno tam in brez zaloge, Tray z zalogo je pa na 420 €. Še vedno drago, še vedno 50 € manj od Slovenije (in Computer Universe, itd.).

theVB ::

Ni normalno kak spreminjajo cene,
Ohišje Corsair Obsidian 750D Airflow Edition skločila cena iz 140€ na 220€ kar čez noč!
Hladilnik Corsair H115i pa iz 120€ na 170€..

Kaj se dogaja? Glede na tole, se splača čimprej naročat, ne pa čakat na 2018, kot vsi pravijo :O

PrimozR ::

Dej, poglej zalogo no... Pa počakaj en dan, cena ponavadi potem pade nazaj na normalno raven.

Bemo res moram kupiti ta frdamani NAS in spisati skripto, ki bo brala cene za izbrane artikle, me res zanima kako se v odvisnosti od časa spreminjajo cene :D

theVB ::

Se opravičujem, znanje nemščine imam na tak poraznem nivoju, da še če bi z rdečo pisalo, podčrtano nebi vedel kje piše "zaloga" oz. rok trajanja dobave. :D

D3m0r4l1z3d ::

Lagernd pomeni, da imajo v lastnem skladišču, rok par dni, Bestellt pomeni, da so naročili in rok je le 1 dan daljši. Verfugbar je dobavljivo in bo slej ali prej status Bestellt ali lagerend. Ohne liefertermin pa je jeba, nima dobavnega roka.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
27 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774258 (930) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365548 (555) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389683 (56280) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242789 (1497) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352990 (2470) Han

Več podobnih tem