» »

Nov napajalnik

Nov napajalnik

deadzone ::

Umira mi Future Power 750W, ki mi je služil odlično 5 let. Sedaj iščem novega do cene max. 70€, ki bo deloval vsaj tako dobro kot ta. Na pcju imam priključene tri diske, polnijo se ipod, gamepad ter mobitel. Ostale komponente: fx-8120, 7870 XFX (oba navita). Kar sem sam najdel: Corsair 600w cx2, Spire atx 650w
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Janac ::

LEPA B 700.

Hayabusa ::

deadzone ::

Nagibam se k Sharkoon WPM 600W, ker je modularen. Kako je v primerjavi po moči z XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze?
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

Brias ::

deadzone je izjavil:

Nagibam se k Sharkoon WPM 600W, ker je modularen. Kako je v primerjavi po moči z XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze?



xfx izdeluje najboljsa firma napajalnikov na svetu ( seasonic )

tega sharkoona izdeluje ... CWT ... emmm ... :(


xfx ti da ven vec kot sigurnih 550w ( relnih 600+ ki ti jih bo dal ven tudi cez 5 let )

sharkoon je tudi v slabsem EFF razredu, ze sedaj mocno dvomim da da ven svojih deklariranih 600w, cez 5 let morda samo se 450w ...

ce je tukaj xfx
,
,
,
,
,
,
,
,
,
je tukaj ta sharkoon ...

sam build, stabilnost linij, overload, kvaliteta komponent ... etc etc etc je pri xfx-u ene 5 razredov naprej ...

ni pa modularnosti ...

prvi modularen in 80+ gold EFF standar je svojih 90 eur
http://www.mlacom.si/seasonic-g-450-450w

privosci si tega ... saj bo kmalu bozic :)

ali pa se odpovej modularnost ...


ali pa naj te naserje*o za kaksno FAIL vmesno varjanto :(

hojnikb ::

defenitivno ne kakiga spire-ta ali sharkoona. xfx ali seasonic is the way to go.
#brezpodpisa

deadzone ::

Dobro, hvala za pomoč. Bom vzel http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr... potem.
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

r3dkv1c4 ::

Kupi anteca nikoli več ne boš rabil napajalca....

RC14 ::

Kupi anteca nikoli več ne boš rabil napajalca....

bedna izjava.

Ja XFX je dobra izbira.

LP
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

r3dkv1c4 ::

RC14 je izjavil:

Kupi anteca nikoli več ne boš rabil napajalca....

bedna izjava.

Ja XFX je dobra izbira.

LP

Razloži, oba sta narejena v večini iz seasonica in za razliko ima antec močnejše linije na 12v.....

Itak pa je potrebno(priporočljivo) za optimalno delovanje namestiti 20-30% močnejši psu od dejanske porabe.

Še kaj?

Janac ::

Resno, poglej si LEPA napajalnike!

r3dkv1c4 ::

Janac je izjavil:

Resno, poglej si LEPA napajalnike!

...in kaj bomo videli novega????

floyd1 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kupi anteca nikoli več ne boš rabil napajalca....

... ker boš itak ostal brez računalnika (boooompress) ;)

Resda že davno nazaj (v času prve drastične pocenitve X2 athlonov) sva s kolegom "nabasala" na res zanič Antec napajalnika (truepower 450 ali nekaj takega), ki sta nama obema crknila v nekaj več kot letu dni. Oba sva jih imela v HTPC-jih, ki vsaj pri meni ni veliko laufal (glasnost). Kolegov je končal s spektakularno "eksplozijo" in čisto črno notranjostjo ohišja. Na srečo je kot po čudežu ostalo razen napajalnika vse celo. Kljub temu, da jih zadnje čase vsi hvalijo, sem takrat rekel, da njihovega napajalnika ne kupim več in sem do zdaj ostal na tem. Ko se mi nekaj zaserje...

Brias ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kupi anteca nikoli več ne boš rabil napajalca....



earth wats in VP je srot ...

Neo Eco od seasonica ... pojma nimam za ker trg

High Current Gamer 2 aktualna modela sta od delte

400/520/620 discontinued - od seasonica

High Current Gamer M - od seasonica

True Power Classic - od seasonica

True Power Gold
prva dva od delte, naprej se mi ne da iskat ( ni se podatka v bazi )

High Current Pro
vsi od delte

High Current Pro Platinum
vsi od delte

High Current Pro Platinum Grid
ne da se mi iskati ( ni se podatka v bazi )


in tisto kar je v tem razredu .... seasonic v XFX preobleki zmaga ,,,, ker je cenejsi ...

npr:

seasonicov cheap 80+ bronze v antec kisti:

http://www.mlacom.si/antec-high-current...
74 eur

Janac ::

Nič cenejši ni. LEPO dobiš z vsem + flat kabli + semi pasiven regulator za v povprečju 10-15EUR ceneje od mainstream Seasonic crapa.

Seasonic zaenkrat še ni crap, ampak sem prepričan, da bo čez 10 let njihova prodaja odvisna od znamke oz. nalepke... kot Corsair npr.

Corsair je crap, povrhu pa še mainstream

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

kokpa ::

zdravo, se opravičujem ker vdrem tako v temo. Toliko da ne odpiram nove teme, me mora skrbeti za moj napajalnik, corsair vx550w, garancija že potekla. Gnal je poprej e7200 navit na 3,6ghz, vmes e8400, sedaj pa i5 2500k s gtx 770 in ssd? Mene skrbi samo starost napajalnika

Janac ::

Jaz bi rekel da ne. Ko crkne, si pa zapomni, da moraš kupit LEPO. Seveda le v primeru, če hočeš najboljše za tvoj cent.

Brias ::

Janac je izjavil:

Nič cenejši ni. LEPO dobiš z vsem + flat kabli + semi pasiven regulator za v povprečju 10-15EUR ceneje od mainstream Seasonic crapa.

Seasonic zaenkrat še ni crap, ampak sem prepričan, da bo čez 10 let njihova prodaja odvisna od znamke oz. nalepke... kot Corsair npr.

Corsair je crap, povrhu pa še mainstream


mainstream te moti?

potem pa odmisli LEONE-ta ... kupi trabanta, tavrio, dacio, moskvica ...


seasonic je navajen delati v backstageu ... tako je tudi nastal ...


lepa leeeepa ...

10% old enermax STOCK

ostalo:

CWT
sirtec
Yue-Lin Electrical Technology

Janac ::

Si si kdaj lastil LEPO? NE? Potem nimaš podlage za blatenje imena...

Brias ::

Janac je izjavil:

Si si kdaj lastil LEPO? NE? Potem nimaš podlage za blatenje imena...



nisem ...


si jo pa morda bom ...


takrat, ko bodo prepakirali:

enermax platimax 500
in
enermax platimax 600

v lepo 500w plat in 600w plat ... z enako garancijo kot enermax in ... da recem posteno ... 15% nizjo ceno na http://geizhals.de/ od original branded .....


takrat jo kupim ...

r3dkv1c4 ::

janac pejt spat

pa lepo si lepo zapakiraj v lepo lepoto

Brias ti čisto verjamem, high curent gamer M sem imel v mislim, ko sem napisal, da naj kupi anteca....pač vsak lahko crkne saj tudi vrhunski avtomobili crkujejo....sreča od kosa pač.

Meni je xfx razneslo...pa če bi moral kupiti napajalnik bi sigurno izbiral med xfx in antec...višja klasa seveda.
Recimo mi je pa lc power delal zelo zelo dolgo in še zdaj dela v eni kišti za po netu brskat.

pač vse je odvisno od kosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

RC14 ::

točno tako. Jaz imam v svoji stari kišti LC-power 700W, dela ko urica, pa je računalnik skoz navit. Zelo zadovoljen.

Sedaj pa sem si nabavil XFX 850W black edition (gold),sem sicer hotu 750W, pa ga niso meli na zalogi, ta je bil pa dražji za ~ 8 eur,zato sem vzel 850W, da se ne bo kdo spotikal, zakaj sem kupil tako močan napajalnik;)

Pa da vidimo kako dolgo bo delal. Ampak linije ma pa stabilne kot skala, dober napajalc, sicer pa tud ni bil poceni, tk da nekaj mora dati iz sebe:)

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

DarwiN ::

Sem ravno zadnji čas malo researchal na temo 80 plus in se dejansko splača kupit gold ali celo platinum.. Sploh če imaš računalnik vklopljen 24/7, potem na leto dejansko prišparaš 10-15EUR, v petih letih torej 50-75EUR..

Potrošniki pa še kar naprej gledajo samo na watte in vsi po vrsti kupujejo 750W+ bronze, češ da bodo morda v prihodnosti imeli 2 grafi... Ampak dejstvo je, da bo le redko kdo imel dve grafi in bi za skoraj isti denar dobil 550W gold ali platinum.

Denimo Antec 650W platinum, Seasonic 550W gold ali pa švedski Fractal design 650W gold
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Janac ::

Mam jst silver LEPO, 90EUR, 800W.

r3dkv1c4 ::

RC14 je izjavil:

točno tako. Jaz imam v svoji stari kišti LC-power 700W, dela ko urica, pa je računalnik skoz navit. Zelo zadovoljen.

Sedaj pa sem si nabavil XFX 850W black edition (gold),sem sicer hotu 750W, pa ga niso meli na zalogi, ta je bil pa dražji za ~ 8 eur,zato sem vzel 850W, da se ne bo kdo spotikal, zakaj sem kupil tako močan napajalnik;)

Pa da vidimo kako dolgo bo delal. Ampak linije ma pa stabilne kot skala, dober napajalc, sicer pa tud ni bil poceni, tk da nekaj mora dati iz sebe:)

lp

pravilno si naredil, ker si kupil malo močnejšega.....bo z lahkoto in optimalno poganjal vse skupaj-skratka super.

NightHawk ::

Janac je izjavil:

Mam jst silver LEPO, 90EUR, 800W.


A to si ti določil, da je Silver? :)

Brias ::

NightHawk je izjavil:

Janac je izjavil:

Mam jst silver LEPO, 90EUR, 800W.


A to si ti določil, da je Silver? :)



ne da se ga premakniti ...

sem mu ze razlozil ...

da napajalnike testirajo pri 3 loadih ...

20% load
50% load
100% load

in za eu obmocje ( eu strom ) mora za bronze dosegati:
81%
85%
81%

za silver
85%
89%
85%


in ce je janac bral kak test in so mu namerili 86% pri 20% loadu, potem je napajalnik pri tej in tej obremenitvi dejansko spadal pod silver ...

ravno zato je EFF merjen na 3 koncih,,,]


spodaj, sredina in maximum ...

to ti da certifikat ... in ne samo ena poraba pri eni obremenitvi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

NightHawk ::

Jest samo en test najdem za ta napajalnik in rezultati so 82/85/82 kar je ravno Bronze (če je to ta napajalnik, sicer edini 800W od LEPA). Ampak če zaradi Silver lažje spi, potem naj bo pa silver.

http://www.gamezoom.net/artikel/LEPA_B8...

r3dkv1c4 ::

janac spi kot top:))))

Janac ::

NightHawk je izjavil:

Jest samo en test najdem za ta napajalnik in rezultati so 82/85/82 kar je ravno Bronze (če je to ta napajalnik, sicer edini 800W od LEPA). Ampak če zaradi Silver lažje spi, potem naj bo pa silver.

http://www.gamezoom.net/artikel/LEPA_B8...


To je stara revizija. Jaz mam že prenovljeno verzijo. rev. 1.2 piše na specifikaciji...

deadzone ::

Ej še to na hitro. Ti npr. ANTEC 520W high curret ter XFX 550W Pro bosta lahko vozila 7870 v cf? Ali naj raje posegam po XFX 650W za enih 15€ več.

LP
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

Janac ::

Res nebi Lepe pogledal?

NightHawk ::

Janac je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Jest samo en test najdem za ta napajalnik in rezultati so 82/85/82 kar je ravno Bronze (če je to ta napajalnik, sicer edini 800W od LEPA). Ampak če zaradi Silver lažje spi, potem naj bo pa silver.

http://www.gamezoom.net/artikel/LEPA_B8...


To je stara revizija. Jaz mam že prenovljeno verzijo. rev. 1.2 piše na specifikaciji...


In na strani piše, da je Bronze. zakaj ti misliš, da je Silver?

Drugače pa, kje v zgornjem testu pa vidiš katera revizija je?

Xserces ::

deadzone je izjavil:

Ej še to na hitro. Ti npr. ANTEC 520W high curret ter XFX 550W Pro bosta lahko vozila 7870 v cf? Ali naj raje posegam po XFX 650W za enih 15€ več.

LP


Za vsak slučaj 15€ več ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

r3dkv1c4 ::

deadzone je izjavil:

Ej še to na hitro. Ti npr. ANTEC 520W high curret ter XFX 550W Pro bosta lahko vozila 7870 v cf? Ali naj raje posegam po XFX 650W za enih 15€ več.

LP

vzemi več, po domače od viška glava ne boli.....in lažje bo vse teklo.

Brias ::

deadzone je izjavil:

Ej še to na hitro. Ti npr. ANTEC 520W high curret ter XFX 550W Pro bosta lahko vozila 7870 v cf? Ali naj raje posegam po XFX 650W za enih 15€ več.

LP



naceloma bi, oz mejno ce sta z tahiti cipom ... raje vzami 650


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182986 (2939) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140661 (76320) Riff
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733522 (25358) denis9
»

Napajalnik za grafično kartico visokega kakovostnega razred za cca. 50€

Oddelek: Kaj kupiti
479658 (8664) Brias
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658755 (6789) KTr1sk

Več podobnih tem