» »

Firebug ..?

Firebug ..?

donski ::

Pozdravljeni,

vprašal bi, ali je možno s firebugom ali s kakšnim drugim pripomočkom najti pot statičnega dela strani na kateri lokaciji se nahaja na serverju ene dinamične stvari.

Se pravi: recimo, da imamo nek dinamičen portal, ki ima določene dive oz. tabele tudi statične, da se lahko ročno urejajo, mene pa muči, da nikakor ne morem priti do te tabele/diva, ker ne vem kje se nahaja na serverju in me zanima, če je možno videti pot kje se ta del statike nahaja na serverju ...?

Hvala že v naprej za odg

BRBR ::

Se ne da. Se dogodi na serverju in klient nima pojma kaj se je na serverju dogodilo.

primer razlage za javo


At JSP page translation time, the content of the file given in the include directive is 'pasted' as it is, in the place where the JSP include directive is used. Then the source JSP page is converted into a java servlet class.


Če imaš dostop do source kode, pač išči po source kodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

msjr ::

Če iščem največkrat pogledam html source in probam najti recimo kakšen class ali pa style in to potem iščem na serverskih fajlih. Včasih je tudi kombinacija html tagov. Če imaš srečo imaš kje kakšen tekst, če ni direktno v template-u, poiščeš language file ali bazo, pogledaš ekvivalentno kodo za string in iščeš to. Ali pa če se recimo generira tabela, poišči kje je tr / td loop (for ali while zanka ali kaj temu podobnega v template-ih). V glavnem vso srečo želim.

donski ::

Hvala za odgovore. Vćeraj sem po serverju tri ure iskal en file, ki bi ga moral ažurirati in...saj veste kako je to:) ..še vedno ga nisemm našel, bom pa poskusil tudi z vašimi napotki.

Lp, A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSCommerce nastavitve (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Izdelava spletišč
62452089 (19240) Skarabej
»

joomla - onove

Oddelek: Izdelava spletišč
264144 (3823) SurfMan
»

Osnovno php vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
141490 (1211) R33D3M33R
»

Izvorna koda mojega par dnevnega dela; ce jo malo pokomentirate :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
606213 (4558) Microsoft
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392155 (1799) Klemenn

Več podobnih tem