» »

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Klemenn ::

na slohostingu si bom postavu stran no v bistvu jo bom preselil iz http://users.volja.net/jebediah na
http://www.jebediah.jezakon.com

zdej mam pa tri vprašanja:

1.) Kako se na slohostingu postavi forum?
2. Katerega naj izberem? (vem da se forumi postavljajo različno zato prosim ob izbiri poveste še kako se ga postavi, in naj bo čimbolj preprost :))
3.) ali bojo dal kakšne reklame gor??
4.) na kaj moram bit še pozoren ob postaljanju foruma?
  • premaknil: Thomas ()

cahahopie ::

Hja...
1) prek FTP programčiča uploadaš celo skripto gor na svoj prostorček na serverju (mogoče imajo kje FAQ in preber celo zadevo.. če majo kako drugače).
2)Izber phpBB ali še malo bolj enostavnješi XMB.
3)...ne poznam Slo-hostinga, ponavadi pa že vrinejo kak banerček al pa pop-up okno...
4)Na fajl conifg.php od foruma oz. prvo preber readme falj od foruma, kako se inštala... tam vse piše. Pa seveda na poti kje ima server vse potrebne stvari za delovanja foruma (recimo kje je baza).

ChiefThunder ::

hmm, men je blo rečeno, da phpBB rab MySQL bazo, vendar na Slohostingu tega ni, zato sem prešalatal na YaBB, sam me tud oreng zajebava... ;(
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Klemenn ::

kaj je res tako zapleteno kot se sliši???????;( kako je s cenami kateri forumi so brezplačni????

darh ::

ni zapleteno.. glih easy pa tud ni...
PHP forumi so po večini zastonj.... če češ pa kaj res kvalitetnega maš pa 2 možnosti.. al da si ga napišeš sam al pa da plačaš...
Excuses are useless! Results are priceless!

R0K ::

Ako rabš na hitr forum nabavi XMB ... je for free ... ne rabš MySql ...

Ako ti podpira server .cgi ... izberi novega IkonBoarda, ki je dobesedno easy ko pasulj ... vrjetno ima ta foum najlažjo inštalacisko pot ..

Vse je free ...

ChiefThunder ::

Mam eno prošnjo, če mi lohka en pomaga. Ker sam ne najdem vzroka za nedelovanje YaBB-a (ko hočem zadevo zagnat, mi prbije erorr 500), bi prosil enga tuki, če bi lohka pogledal, kaj je narobe ob tem, da posredovan password obdrži zase... je kdo?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

darh ::

Error 500, je tip napake k se pojavi ko je nekej narobe :D

poglej v log file od web serverja.. zihr kej piše... mogoče si pozabu permišne nastavit al pa kej... če me spomin ne vara je YaBB perl based CGI forum, tako da se kej takega rado zgodi, še posebej, če modificiraš kej pa pozabš file shrant v UNIX formatu..
Excuses are useless! Results are priceless!

ChiefThunder ::

hja, kje se pa ta log fajl nahaja? sem omenu, da je zadeva na Slohostingu... oz. a mam sploh dostop do tega fajla?

tnx
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tejo ::

Glede tistega Error 500:
- si uplodal *.pl (*.cgi) datoteke v ASCII?

Sej vem, da je to mal neumno vprašanje, ker če za upload uporabljaš CuteFTP, potem ti vse avtomatsko naredi (izbira med binarnim in ACSII).

Pa dej povej link do tvojega foruma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

ChiefThunder ::

evo, link do foruma, v bistvu do erorrja :D...

kar se tiče uploadanja, sem uporabu cuteFTP.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

darh ::

ejga... ChiefThunder... aa mislš da jest ta error kej drgač kt pa ti vidm ?
Page je skoz enak, ne glede na to kaka napaka je ;)


anyway...

ko uploudaš CGI skripte poskrbi da jih uplodaš v ASCII (NE BINARY) načinu !! Če si pa slučajno kej popravlou fajl pa poglej moj prejšnji post...
Excuses are useless! Results are priceless!

ChiefThunder ::

hehe :D, sej to nekak logično...

kar se tiče popravljanja, sem pač spremenil kar je treba- v settings, pa še neki v YaBB. To sta txt fajla in sem ju popravil kar v winsih. Kar se tiče shranjevanja v UNIX, kako to deluje, ker nisem baš znalec...

tnx
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

darh ::

txt datoteka je lahko shranjena naprimer v DOS ali UNIX formatu, kaka je razlika ? konci vrstic so drugačni... pri dosu maš \r, pri UNIXu pa \n.... dobodi so UltraEdit pa tam poravlej... (www.ultraedit.com)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

UltraEdit je zakon! Vse ostalo suck... (...sem čez čas ugotovil...).
Če boš karkoli spreminjal v sami kodi, uporabi UltraEdit.

Ko se govori že nekaj v zvezi s serverjem... me zanima... Ko sem brskal po Manualu sem naletel na kar lepo število funkcij s katerimi bi lahko oz. imajo nekaj zveze s uplodanjem datotek iz HTTP na FTP? Rad bi, da bi lahko folk slike iz svojga compa prenašal na server..
Torej zanima me katere FTP funkcije so to? O uporabi sem že nekaj prebral v Manualu...
Zanima me sam, katere dejansko potrebujem. Maš recimo ftp_put() ... zanima me .. pa če rabiš zato ftp_login. ftp_connect povsej verjetnosti...

Zgodovina sprememb…

rc-car ::

Heh, s tem sem se kar jebal jest.. ;)
Rabis:
ftp_connect();
ftp_login();
ftp_put();
ftp_quit();

(Mogoce sem kako spustu)

Za uploudat pa nardis v HTMLju en
<input type="file" name="source_file">

In pol, ko ti po dveh urah ne bo delalo se spomni, da bi blo pametno dat en
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
(lohk seveda tut drug charset) v head.. :\

Ne vem zakaj, ampak un file field ne dela pravilno, ce ni v headu tistga napisanga, tko da to mora bit noter.. (jest nisem mel in sem dve ure se jebal kaj bi blo..)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ChiefThunder ::

ok, sem konvertu v UNIX, pa nič... še neki me zanima- v manualu za inštalacijo piše ob določenih nastavitvah "without trailing '/'", da moraš napisat URL-je. kva to pravzaprav pomen?

tnx
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

rc-car ::

Da na koncu ne napisi /
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ChiefThunder ::

aha, tnx... :))
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

cahahopie ::

Hmm... kolkr vidm so tele FTP funkcije kar bav bav, glede na to, da v web verziji Manuala zaslediš "vprašanja" med komentarji in da celo nekdo potarna, da mu ne dela... no drgač pa ne zgleda big deal.

Samo še eno vprašanje... glejte če imam pejđ na enem serverju (torej ne na lastnem) in ima podporo phpju. V bistvu je PHP podpora naložena za cel server. Torej to pomeni, da je en php.ini fajl, kar pomeni, da so za vse koristnike placa na tem serverju...enaki pogoji. Torej, če ima ISP naštimano po deafultu, da je max. velikost fajla, ki se ga lahk uploada 2Mb... se lahko jaz kar lepo obrišem pod nosom, če bom hotel recimo uploadat kakšne glasbene DJ sample (ki so večji od 2Mb) ali kakšne večje flash animacije. Al so ISPji malo bolj radodarni?:D Ali bom jaz morda mogel odnehati od svojih sanj in se sprijaznat z realnostjo... ooo... srce se mi para.. šmrc..:D

(btw... kako naj imam lasten server, če ni kabel-neta v Celju in okolišu, hmm.. to je za na www.problem.com)

rc-car ::

Ja v php.ini je po defaultu nastiman na 5MB... Zdej ce lahko, potem sam spremeni to na vec, drugace pa prosi ISPja.. Meni so tam, kjer jaz nisem imel dovoljenja tega spremenit, brez problema spremenili.. :)


Drugace pa niso te FTP funkcije noben bav bav..
Poglej tule!


<?php
// set up basic connection
$conn_id = ftp_connect($ftp_server);

// login with username and password
$login_result = ftp_login($conn_id, $ftp_user_name, $ftp_user_pass);

// check connection
if ((!$conn_id) || (!$login_result)) {
echo "Ftp connection has failed!";
echo "Attempted to connect to $ftp_server for user $ftp_user_name";
die;
} else {
echo "Connected to $ftp_server, for user $ftp_user_name";
}

// upload the file
$upload = ftp_put($conn_id, $destination_file, $source_file, FTP_BINARY);

// check upload status
if (!$upload) {
echo "Ftp upload has failed!";
} else {
echo "Uploaded $source_file to $ftp_server as $destination_file";
}

// close the FTP stream
ftp_close($conn_id);
?>


Tole cist lepo in brez problema dela... Samo, ker bos to iz HTMLja uploudal pazi na tisto, kar sem ti gor rekel...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Klemenn ::

jaz še zdej ne vem......:\

cahahopie ::

rc-car: Kaj pa s rename funkcijo si kaj prišel v stik? Funkcija za renejmat imena fajlov, kar bi mi kr koristl pri uplodanju večih slik na server iz strani (kjer so možnosti enakih naslov slik visoke). Sam... stvar (tako piše v manualu) se nekako razlikuje od OSa do OS-a.
Je pa tudi še ena ftp_rename() ... sam kolkr vidm te funkcije preimenujejo samo obstojejče fajle na serverje... torej ne tiste, ki pa se uploadajo. Druga pot je pa seveda, da se prever če že fajl s takim imenom obstaja in obvesti userja naj preimenje fajl.
Em.. pa še neki... a za izvjanje tega na domači škatli rabš slučajn kak FTP server met naložen? :D :8)

Jebidah: Rabu bi forum in bi ga rad menu na Slohostingu? Ti si samo dob XMB (najbolj izi stvar), lahko tudi phpBB in si nalož v ASCII način gor na server. V config.php pa vse lepo piše kaj je potrebno nastavit. To pa je ime baze, username in password za bazo, naslov serverja in še kaj. Če imajo na serverju podoporo php in mysql ali katero drugo sql bazo, ti morajo tako dat geslo in password za bazo ter pot do baze. Ime serverja tako veš, baza pa v večini nosi ime po tvojem usernamu (tako je vsaj na DK3).

Če pa nimajo podpore php in nimajo mysql baze... torej imajo pa vsaj možnost za cgi ... je pa druga pesem...:D
Zakaj pa ravno Slohosting?

Zgodovina sprememb…

rc-car ::

cahahopie: ne jest nisem nic rename-al filov.. v skrajnem primeru sem pustil, da uporabnik sam vpise kak ime naj ima file..

Jebediah: Kot jest vem Slohosting ne podpira MySQL (samo PHP), torej tam ne bos mogel met niti XMB, niti PHP.. Ce najdes kak PHP forum, ki pise v text file ali pa ce podpira Perl dobi kak Perl forum (ikonboard)..

Aja, cahahopie, ja za izvajanje tega na domaci skatli rabis imet FTP server..
Za izvijanje na nekem drugem serverju pa ni slabo imeti uporabniskega imena in gesla za FTP dostop >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Klemenn ::

sem se odloču za ikonboard 3.01 al katera ver že dejte zdej helpat!!!!!!!!!!!!!!!! zakaj ravno slohoting?

katerega pa naj izberem? ma kateri boljše pogoje??
aja kateri forum uporablja slo-tech?

rc-car ::

Slo-tech ma home made by Primoz forum, hehe... >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

slo-tech uporablja High(Slo)TechPersonalCommunicatingDeviceForComminicatingWithOther(Slo)Tech-ers, ali na kratko H(S)TPCDFCWO(S)T... :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Klemenn ::

kater drug server čem izbrat ker slohsting smrdi sploh mi ne sprejme usernama!!! kaj predlagate?

cahahopie ::

Dk3.com je edini dostojen free webhosting sajt, ki se ga po "zaprtju" F2S spomnem. Ma podporo..phpju in ima mysql bazo. Postopek celotne inštalacije je takšna kot sem jo opisal zgoraj. Ma pa hibe kot so večkratno sesipanje baze... zato predlagam nujne backupe... pa tud kljub njihovi nadvse radodarni ponudbi ...sodijo zraven nič fajne omejitve (največji fajl je lahko 400Kb... torej bye!). Sicer slava jim, da vse to ponujajo zastonj, a za kaj več (v stilu bolj znanih slovenskih portalov) pa je to premalo. Zato...ali pay-server al pa lasten. Za slednjega pa rabiš ... ee... server:D (svojo škatlo morš prpavt, da bo laufala 365 dni v letu) in... nekaj zelenja za Telemach (če hočeš ravno Telemach). Hmm in kolkr sem opazu je cena za paketa, ki ima v paketu tudi dovolitev postavitve strežnika.. kar 23 čukcev?!?!

Klemenn ::

bom vidu!!!!!!

cahahopie ::

Ej... sam če bi tole mau povzel...
$destination_file je kako bo ime userjevemu fajlu gor na serverju oz. novo ime za userjev fajl.
$source_file pa je celotna pot na userjevem računalu do slike , od kod se bo ta prensla potem gor na server.

Mam prav?

rc-car ::

Ja, prav mas. Sam pazi, vsebina od $source_file ni recimo c:\files\file.zip ampak je nekaj cudnega, ki se najprej v temp prenese in to.. V glavnem moras narest < input type="file" name="source_file" > da dobis pravo pot do fila..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

cahahopie: Motiš se.
Jest sem dolgo uporabljal Ultraedit.(skoraj od prve različice)
Pa sem prišel do ugotovitve da je NoteTab veliko boljši.
Test it ;)

Klemenn ::

no mal sem stran popravil zdej me zanima naslednje:

Kako/ s katerim progyijem bi nardil gumbe (za meni kao)
Zakaj mi ne dela ž na novi strani? (humor glej)
s katerim progijem bi naredil banner???
moja nev web page;

http://users.volja.net/jebediah

cahahopie ::

-Gumbe za link? Ma z Photoshopom (kakšen mali tutotrial poišč pa kake pol ure dela). Če pa želiš tak fine gumbe, da se ti bo slikca spremenila ko boš šel čez.. pa še en gumb (samo da mu npr. spremeniš barvo) in še malce si JavaScripta pogledaš zato. Lahk si tud z Flashom pomagaš. Maš pa tud v Dreamweaverju en kup že naretih...in jih samo vključiš na pejđ.
-Tisto z ž-ji se mi ne sanja (charset je ok, pisava tud Times New Roman... )
-Banerček lahko tudi tako, da nardiš ene par slik v kakšnem slikarskem programčiču (photoshop ... lahk tud slikar:D ) in jih z Ulead GIF animatorjem združiš.. al pa ga nardiš v Flashu...

Loki ::

za gumbe osebno priporocam XARO Webstyle, se hitro privadis vmesniku, je dovolj mocna ter predvsem lahka za uporabo tudi za zacetnika, cesar za phtoshop nebi mogel trditi...
Isto velja za bannerje - XARA webstyle

glede ž-jev... preveri ce ima tisti tvoj editor nastiman central european kodno tabelo (pr men je blo to, ce so bli kaki problemi s sumniki), sej je pr vecin (vseh?) po defaultu western.

meni lahko naredis tut sam s css-jem.
ce obvladas zadevo, bo zgledal se bolje kot z slikami.
a ma slucajn kdo link do ene strani, k ga je dal quattro a jokerjevem forumu (starem) v forumu internet? (topic je bil css).
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Klemenn ::

kje so neki gumbi že narjeni? kaj ima dreamweaver kaj pametnega?

:\

cahahopie ::

Hja... neki malga ma dramweaver pod Inser Dreamweaver button...

[BISI] ::

Roberto: Hierhical menus?

Klemenn ::

:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

http + ftp server

Oddelek: Programska oprema
141602 (1387) Spajky
»

Kaj je z myfreehost.com ????

Oddelek: Omrežja in internet
81079 (886) Matek
»

FTP over HTTP

Oddelek: Programiranje
191320 (1050) rc-car
»

YaBB 1 GOLD - Koncno so ga dokoncali - NAJBOLJSI FORUM NA SVETU!

Oddelek: Omrežja in internet
262839 (2465) ahac
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765145 (4562) bzagozen

Več podobnih tem