» »

IIS server na Win7 64bit

IIS server na Win7 64bit

racunalnicar ::

Pozdravljeni,

kupil sem nov računalnik, na katerem si moram poštimat le še "localhost server". Na prejšnjem mi je znanec naložil IIS server, kateri je vrhunsko funkcioniral, zato bi ga rad imel tudi na novem.

Namestil sem že:
- SQL Server 2012 Express
- My SQL 5.5.13 win32
- My SQL Gui Tools 5.0 r17 win32
- Nadzorna plošča / Programi in funkcije / Vklop ali izklop funkcij sistema Windows - sem že nekaj nastavljal, vendar nwm, če je ok.
- s spleta sem potegnil PHP 5.5.3 win 64, katerega pa ne morem namestit, saj mi ob zagonu datoteke javi, da manjka datoteka msvcr110.dll. To sem potegnil z neta in jo postavil v mapo php-ja ter v System32, potem pa mi javi napako: The application was unable to start correctly (0xc000007b). Sem pa vse datoteke skopiral v mapo C/PHP.

Ko grem v brskalniku na localhost/ime-mape-kjer-imam-spletno-stran mi javi napako 403.14. Na starem računalniku pa mi lepo odpre spletno stran, če grem na isti naslov.

Lepo bi prosil za pomoč, kaj moram še namestiti, urediti, popraviti..., da bo server zalaufal? Res se zahvaljujem za pomoč!!

steev ::

Zakaj bi plačeval za iss server, če imaš toliko drugih zastnojskih/odprtokodnih?
:|

racunalnicar ::

Sedaj sem imel vse brezplačno. Kako je to uredil, pa nwm... Saj tale SQL Server 2012 Express je zastonj, pa vse ostalo, kar sem zgoraj napisal, da sem nameščal, tudi...

cleanac ::

- V IIS mapo konvertaj v Aplikacijo. Desni gumb na mapo -> convert to application (nekako podobno).
- Preveri, ce ima process od IIS-ja pravice za dostop do mape na disku.

win64 ::

Namesto kopiranja dlljev, namesti
http://www.microsoft.com/en-us/download...
Drugače pa PHP lahko namestiš preko nadzorne plošče IIS-ja, z web platform inf. (webPI na kratko).
Najlažje da kar namestiš recimo WordPress iz webPI-ja. Ti sam namesti vse potrebno.

darkolord ::

Uporabi Web Platform Installer in si enostavno naklikaj vse, kar bi rad imel (IIS, PHP, module, ...)

racunalnicar ::

@clenac, kje konvertiram mapo v aplikacijo - kar v raziskovalcu, celo mapo "inetpub"? Ko kliknem z desno namreč te možnosti ne najdem.
Tudi glede pravic ne vem točno, kako naj to pogledam in uredim?
Bi lepo prosil, če za oboje napišeš še dva stavka, kako to uredim, mogoče manjka le še to. Hvala!

@win64 ter @darkolord, najlepša hvala za tale Web Platform Installer, nisem vedal za njega. Sem naklikal ogromno stvari (IIS, PHP, nek Windows Azure katerega verjetno sploh ne rabim...) pa še vedno dobivam napako na localhostu. :S

edit: še screen napake, ko vtipkam "localhost"
 localhost error

localhost error

Zgodovina sprememb…

win64 ::

V iis managerju klikneš na mapo. Tam moreš pretvorit.

racunalnicar ::

Aha, sedaj sem našel, vendar še vedno meče isti error.
Pa ko želim v te mape shranit kak dokument, razširit .rar arhiv, mi skos meče, da nimam dovoljenja. Verjetno zato, ker je to sistemski disk... Vendar mi to na starem računalniku ni metalo, verjetno se da kje to izklopit prav za to mapo?

Zgodovina sprememb…

racunalnicar ::

Za hec sem ustvaril še eno mapo tukaj v direktoriju wwwrot, v katero pa sem skopiral le eno index.html datoteko s pozdravnim sporočilom. Zanimivo, ko to mapo odprem v brskalniku, pa se mi "spletna stran" (index.html) fajl lepo naloži, kot mora delat...

MTB ::

A ti se greš servis, pa ti uporabniki na slo-techu rešujejo probleme?

racunalnicar ::

Kakšen servis? Postavljam svoj nov računalnik, kot sem omenil v prvem postu.
Probal sem še z eno joomlo stranjo, pa isti error.

racunalnicar ::

Malček sem napredoval. Uspelo mi je namestiti PHP po tem vodiču, če bo še komu prišlo prav.

Sedaj dobim drugačen error ob odpiranju ene izmed joomla strani:
HTTP Error 500.0 - Internal Server Error
C:\php\php-cgi.exe - The FastCGI process exited unexpectedly

racunalnicar ::

Datoteko php_mysql.dll sem prekopiral v C/PHP mapo in sem zopet korak bližje. Sedaj se joomlin installer že odpre, vendar pa "Your session write path and the installation directory are not writable." Kako bi ju spremenil na writable?

Pa ko želim v te mape (inetpub/wwwroot/mapa-moje-strani) shranit kak dokument, razširit .rar arhiv... mi skos meče, da nimam dovoljenja. Verjetno zato, ker je to na sistemskem disku... Vendar mi to na starem računalniku ni metalo, verjetno se da kje to izklopit? Da mapa inetpub ne potrebuje sistemskih pravic za pisanje... Da se odpira skos tisto rumeno okno in zahteva te skrbniške pravice.

racunalnicar ::

Včeraj sem sicer nastavil tisti prevzem pravic nad mapo po tem vodiču, vendar pa direktoriji še vedno niso writable.
Le še to mi manjka, da direktorije naredim writable, pa sem zmagal.

shovty ::

Naredi directory writable oz. full access za iis_usr.

racunalnicar ::

Hvala. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322251079 (25744) miko22
»

Pomoč pri Microsoft SQL Server 2008

Oddelek: Izdelava spletišč
61083 (902) Cvele2011
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173469 (3305) Seljak
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141575 (1293) extr3m3
»

IIS in PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
81877 (1752) rocki_

Več podobnih tem