» »

Prodaja jurčkov

Prodaja jurčkov

jalovec09 ::

A je to sploh dovoljeno glede na to, da je meja 2kg/osebo, nobenega davka ne plačujejo prodajalci.
Kaj pa kmetje, lahko prodajajo, se plačuje davek/kataster.

Vikking ::

Proda lahko 2kg/osebo v skupnem gospodinjstvu na dan.

mat xxl ::

Kje prodajaš ti jaz kaj ugodno odkupim.....

boss-tech ::

drugače pa osebno dopolnilno delo...
http://tovornik.info

Tilen ::

Koliko sploh danes stane 1 kg jurčkov?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mr1two ::

Cena varira glede na količino, ki se trenutno nahaja v obtoku. Če jih je več-ugodne razmere(dež pa to), potem pride posledično ceneje. Normalna cena je okrog 10 evrov, če je pa res ugodno in jih je dosti, potem se spusti na kakšnih 7-8 eur.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

steklo ::

Včeraj sem šel v gozd in nabaral kar nekaj jurčkov, ker jih doma tolk ne pojemo sem jih pripravljen tud prodajat, cena 7.5 evrov/kg.
Naberem sveže, te včerajšnje bomo pospravli.
Če koga zanima, so mladi, kakšn pa tud že malo večji, ki je ravnokar spremenil že malo barve spodaj na rumeno. Niso črvivi. Dostavim lahko Vrhnika, Gorenja vas.

Aston_11 ::

Pri nas jih še ni - vendar je bil dež in najbrž bodo.

Miha_T ::

Tudi jaz vam jih lahko naberem, če kdo potrebuje. Cena ugodna, ker mi ni do služenja, le nabiranje mi je užitek, skrinja pa je že polna :) Dostava po Gorenjski.

Goran's Blog ::

Kako je pa z drugimi gobami?
Kukmaki,dežniki, prašnicami itd..?

Lp

weasel ::

Dežnikov je zdaj kar veliko.

mihec87 ::

Kaj to mate svojih gozdov toliko da ze naberete za prodajo?

Assass1n ::

Zakaj svojih, sej gobe lahko nabiraš povsod, ti ne bo noben zameril če ne delaš škode.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

WaterBoy ::

A ni tak da lahko nabiraš za lastno uporabo, ne za prodajo?

Goran's Blog ::

WaterBoy je izjavil:

A ni tak da lahko nabiraš za lastno uporabo, ne za prodajo?

Vsekakor, vendar veliko se proda na črno pa ne samo gobe. Prodajajo krompir, fižol itd...

WaterBoy ::

Samo fižol, krompir zrastejo na tvojem vrtu, gobe in gozdni sadeži pa so na voljo vem saj rastejo v gozdu

Goran's Blog ::

WaterBoy je izjavil:

Samo fižol, krompir zrastejo na tvojem vrtu, gobe in gozdni sadeži pa so na voljo vem saj rastejo v gozdu

Tudi to je res. Mislim pa da tako svoj fižol kot gobe ne smeš prodajati, saj ne izdaš računa?

mat xxl ::

Joj znate eni zakomplicirati ....... :( , sedaj ste iz nabiranja gob naredili cel davčen problem.

Sam jih bi nekaj lepih jurčkov par kg z veseljem odkupil lokacija Ljubljana Šiška, ne vem, pa, kaj se eni takoj spotaknete ob to, da bi nekdo malo zaslužil, jaz ne vidim v tem problema, če si nekdo malo popravi proračun tako, končno ne krade, ne prosi je delaven, ker na živce mi gredo taki, ki samo prosijo, pomagaj pomagaj, ko pa jim ponudiš kako delo pa ja to ne bi, raje bi samo roko stegovali, tako, da tudi če nekdo na sezono obrne par sto eurov, mu je samo za čestitati in ga podpirati ne pa mu delati probleme, ker smo tudi taki, kot jaz, ki imamo vsega poln kuf...., ker zmeram ko grem v gozd ne najdem nič, oziroma naberem zmeram samo veliko klopov :( , torej naj se vsak briga za sebe in ne bodite fovšljivi, če se nekdo bolje znajde, kot vi sami. Če ima kdo kaj pametnega ponuditi naj me kontaktira na ZS. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mr1two ::

Fovšija je lepa reč.

Pri gobah in ostalih prostorastečih užitnih rastlinah/glivah... je tako da kdor prvi pride prvi melje in načeloma ti ne bo nihče oz. ti ne sme nihče nič reči.
Seveda obstajajo nergači, ki jih vse to ekstra "služenje" moti in bodo zganjali vik in krik iz kavča, da se to ne sme in da je to lopovščina in to samo in zgolj zato, ker jih moti to, da niso oni upravičeni do tega zaslužka.
Brco v rit in zmigajte se, pa še sami kej naberte. Razne utvare, da bi bilo treba to vse prepovedati oz. posejati na gobe in ostalo rfid čipe, da bo sledljivo, da nebi slučajno kakšna stvar ušla neobdavčena je pljuvanje v lastno skledo, scanje v svoj kozarec in šus v koleno s šibrovko hkrati.

A so nekateri sploh še normalni?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Aston_11 ::

Goran's Blog je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

Samo fižol, krompir zrastejo na tvojem vrtu, gobe in gozdni sadeži pa so na voljo vem saj rastejo v gozdu

Tudi to je res. Mislim pa da tako svoj fižol kot gobe ne smeš prodajati, saj ne izdaš računa?

Račun ni pogoj za prodajo.

Tear_DR0P ::

jalovec09 je izjavil:

A je to sploh dovoljeno glede na to, da je meja 2kg/osebo, nobenega davka ne plačujejo prodajalci.
Kaj pa kmetje, lahko prodajajo, se plačuje davek/kataster.


Prodaja je dovoljena, dokler prodajaš toliko, kot lahko dnevno nabereš ti in člani tvojega gospodinjstva in dokler ne prodajaš zaščitenih vrst ali z nabiranjem ne uničuješ rastišč - oziroma dokler te kdo pri teh rečeh ne zasači. V dajatve se nikoli nisem spuščal, ker vse nabrano tudi porabim.

Uredba o varstvu samoniklih gliv

vsebina spodnjega linka zamenja določbe 1. do 4. člena ter 15. in 16. člena iz zgornjega linka.
Uredba o zavarovanih prosto živečih glivah
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Goran's Blog ::

Potem pa je potrebno gas, prodajat Italijanom oni kupijo vse!

Tear_DR0P ::

Goran's Blog je izjavil:

Potem pa je potrebno gas, prodajat Italijanom oni kupijo vse!

če bi dobro pogledal uredbo, bi videl, da je izvoz izven carinskega območja SLovenije prepovedan ;)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Goran's Blog ::

Tear_DR0P je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Potem pa je potrebno gas, prodajat Italijanom oni kupijo vse!

če bi dobro pogledal uredbo, bi videl, da je izvoz izven carinskega območja SLovenije prepovedan ;)

Če bi ti dobro vedel, je veliko Italijanov za vikend pri nas kjer jaz živim ;)
80% Italijanov 20% Slo ;)

JanezH ::

In pol nas omejujejo z 2kg/osebo, namesto da bi špagetarje zrihtal...

Aston_11 ::

Jaz pa jurčkov letos na našem koncu še nisem videl, morda jih ne bo?

Goran's Blog ::

Na primorskem so, drugod pa ne vem.

mihec87 ::

Zakaj to vprašanje zgoraj...Zato ker ti tako zvani iznajdlivci nimajo meje, je pripravljen drevo uničit za par kostanjev na vrhu, če se le da se je treba zapeljat pod drevo/gozd, pobere na trdo do zadnjega itd. da ne omenim obnašanja(seveda niso vsi taki)..Tudi če jurčki, kostanj itd rastejo sami je gozd še vedno last nekoga..

Sam dokler špagetar pride z avtodomom in sproti vlaga je pač tako...

Tear_DR0P ::

mihec87 je izjavil:

Sam dokler špagetar pride z avtodomom in sproti vlaga je pač tako...

zakaj pa ti janez ne pokličeš policajev, ko to vidiš? zakon velja za vse v SI, tudi Italijane, prijavi jih. Policaji se načeloma v kaki uri odzovejo tudi v največjih slovenskih vukojebinah in nisem še videl, da bi kdo jurčke nabral in vložil v manj časa.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mihec87 ::

Sam še nisem videl, mi je razlagal kolega če se prav spomnim je bilo na smrekovcu že kar dolgo nazaj...

Goran's Blog ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V soboto zvečer je nad Slovenijo padal (rahlo) radioaktiven dež

Oddelek: Novice / NWO
4820079 (12615) rusilec
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314650 (11326) Mehmed
»

Gobarjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812621 (6845) BivšiUser2
»

Kdo pozna te gobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223837 (16506) Nagi Bator
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328408 (21925) Alamar

Več podobnih tem