» »

Pošta - PPN

Pošta - PPN

kmetek ::

Da pošljem paket naslovniku z vrednostjo X €, se lahko na poštnem okencu odda tako, da naslovnik vse plača?

Torej da pošiljatelj ne plača nič? Bo pa odkupnina.

MadMax ::

Če imata ti ali prejemnik pogodbo s pošto.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kmetek ::

torej ne.

razen če pošljem iz službe, pa tam PPN-A prečrtam A, da je navadn PPN gor, potem naj bi se dalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

MadMax ::

Kdo bo pa potem odkupnino dobil? Najbrž bi jo rad ti, pošiljatelj pa kom... Težka.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kmetek ::

Jaz bi odkupnino dobil, bi bil listek po povzetju notri.....kom... ?

MadMax ::

kom... tvoja firma, ane :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kmetek ::

com.... da....ker imamo pogodbo.....teoretično bi se dalo, mi je zadnjič poštar razlagal.

Sync ::

zakaj pa nebi znesek za poštnino, ki bi jo plačal prištel k odkupnini?

Maš pa opcijo, da pošlješ preko firme, na položnico pa napišeš svoje podatke in se bo denar nakazal k tebi.

Fifty6 ::

Na pošti rečeš da bo prejemnik plačal poštnino in jo bo uslužbenec/uslužbenka prištela odkupnini. Sicer ko ti pošlješ pošiljko prvo ti plačaš poštnino, vendar denar potem dobiš vrnjenega ker je tudi odkupnina večja.

Torej primer ti bi prodal X stvar za 20€, poštnina pride 3€ in bo kupca stala nakonc stvar 23€ (+ neka provizija pošte cca 1,46€). Plačaš ti 3€ da zadevo pošljejo. In si 3€ v minusu nakoncu pa dobiš 23€ in imaš 20€ v denarnici tako kot si od začetka želel :)

kmetek ::

sej to sem naredil, od 3€, ko mene stane sem 2€ dodal k željeni odkupnini, 1€ pa častim jaz.

samo je pošta preprosto predraga, ni čudno, da je imel debeli hauc 8000€ plače.

Assass1n ::

Je draga, pa je tudi poceni. Usedi se v avto pa pelji za 3€ paket na drug konec slovenije pa povej koliko si prišparal :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

kmetek ::

ne moreš tako primerjati, saj ti tudi kamion/tovornjak ne pripelje 1 kosa ampak več.

MadMax ::

Draga je v primerjavi s tem, da ti recimo kitajc za en evro dostavi pošiljko z drugega konca sveta, ob tem ti pa še podari vsebino paketa....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Assass1n ::

Sej sem razumel kaj je mislil, pravim vseeno da glede na ceno bencina se hudičevo splača poslat kot pa peljat kam daleč. Tudi sam vedno ko kupujem, če je prodajalec iz slotech raje vidim da mi pošlje kot da se po ljubljani gužvam.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112243 (30270) destroyer2k
»

Samsung 840 neodziven po bsod-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
201550 (941) Eventus S
»

Mimovrste in Pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017157 (9106) opeter
»

Posta Slovenije - posiljanje z odkupnino

Oddelek: Loža
157593 (5575) ali3n
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910111 (9110) kitewing

Več podobnih tem