» »

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije

««
7 / 7
»
»»

49106 ::

Jokal je pa ven iz najnovejšega Steyr traktorja za 100k EUR.


Kako pa veš, da je njegov, ali da je plačan?

Invictus ::

49106 je izjavil:


Kako pa veš, da je njegov, ali da je plačan?

Kmetje ne posojajo traktorjev. Se raje sami peljejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

49106 je izjavil:

Jokal je pa ven iz najnovejšega Steyr traktorja za 100k EUR.


Kako pa veš, da je njegov, ali da je plačan?

Me sploh ne briga. To da ima tak traktor ali tri, hkrati pa joka da nima za položnice mi pove samo nekaj... sistemska ureditev kmetijskega področja pri nas je za en velik nič. Ampak to ne pomeni, da se zdaj pa ne sme sprejemati nove nepremičninske zakonodaje. Saj so imeli cajt za spremembe kmetijske zakonodaje ampak noben ni nič naredil, ker je bil očitno takšen sistem vsem kul.

49106 ::

Invictus je izjavil:

49106 je izjavil:


Kako pa veš, da je njegov, ali da je plačan?

Kmetje ne posojajo traktorjev. Se raje sami peljejo ...


Leasing?

Blayo>Traktor, pa čeprav nam morda to zgleda, ni luksuzno vozilo kmetovalcev. Je samo deloven stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

BlaY0 ::

49106 je izjavil:


Leasing?

Ker lizing ti dajo zastonj, na lepe oči ane.

49106 je izjavil:


Traktor, pa čeprav nam morda to zgleda, ni luksuzno vozilo kmetovalcev. Je samo deloven stroj.

Ja in? Luksuzno ali ne luksuzno, 100k EUR je 100k EUR.

49106 ::

Ne, ni. S traktorjem boš služil. Z luksuznim vozilom pa samo trošil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Ker lizing ti dajo zastonj, na lepe oči ane.


Garantiram, da ne potrebuješ niti tretjine od 100k eur

noraguta ::

80% tukaj pojma nima kaj sploh so subvencije. niti jih ne razlikuje od plačil za izvajanje kmetijske politike. V osnovi je pa tako, da če kmetu obdavčiš zemljo je podobno kot bi proizvodnji obdavčil stroje in zaloge. In ja osnovni vložek v kmetijo je precej večji kot če si nabaviš dobro grafično kartico ter visual studio + rational rose. in zajedanje teh sredstev ni prav preveč modro sploh če gre denar za pokrivanje izgub kvartopircev v bankah kjer še ni nihče odgovarjal za svoje slabo delo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

Sicer se strinjam, da je za večino traktor delovni stroj in se znjim ne furaš po mariboru, kot to večina ljudi počne z luskuznimi avti, ki pa ne prinašajo pridelkov.
Pravtako s traktorjem ne moreš 200kmh letet po avtocesti pa pičke pobirat pred štukom. Lahko pa hitreje zorješ njivo in posledično več obdelaš.

Pred mescem dni moram rečt, da sem se postavil na stran davka in sem ZA. Zakaj? Veliko stvari se je spremenilo prinas doma.

Moj oče je kupil novi traktor za recimo 30K + ostala mehanizacija. Če bi ga kupil iz subvencij in profita iz pridelka mu nebi nič rekel.

Problem je, ker imamo malo njiv. Subvencija je tolko da je pokrila stroške nafte, gnojila, škropiva in popravila. Profit od pridelka pa je bil vsako leto manjši, saj cene padajo.
Po izračunu sem ugotovil, da je foter zagonil SVOJ denar oz. naš družinski dnar, ki ga je privarčeval v zadnjih 10 letih, zato da si je lahko kupil traktor s katerim bo spet delal, zato ker ima tako staro mišljenje kot prekmurski dedeki pa babice.
- Posledica tega je bla, ker smo vedno varčeval, delal, nikoli nismo šli z familijo na morje. Če je blo treba žet ali bilo kero drugo delo opravit je bilo 100x bolj pomembno, kot pa da bi šli na nek koncert z družino al nekaj.

Podpiram davek, ker potem se bodo taka nesmisla končno končala v prekmurju. Da človek dela v službi zato, pa še doma na tistih 3-4 hektarjih mešanih njiv, pa varčuje zato, da si bo lahko čez X-let kupil traktor in spet delal enako in se vrtel v krogu, pa nikoli nič nebo mel.

Potemtakem sem ugotovil, da nas je celo življenje od otroštva naseraval, da se splača delati z tako malo količino njiv. Zdaj ko sem starejši pa tu pa tam odprem kako kuverto mi je marsikaj postalo jasno. Butalci v prekmurju bodo vedno ostali butalci. Fotru je bilo delo na njivi celo življenje bolj pomembno, kot pa da bi se izšolal za eno stopnjo višje in imel višjo plačo, pa brez dela zaslužil tistih par EUR več.

Ne, treba je celo familijo potegnit v to. Sestra nikoli ni šla nikamor, ker je doma vedno trebalo delat. Hvala bogu, da je šla študirat pa malo vidi "svet". Sicer se ji vidi, da je malo nerazgledana, ampak je že velik boljše.

Kdo je zato kriv? Krivi so stari starši. Predvsem babica, ki ima končano samo osnovno šolo pa je celo življenje fotru prala možgane, da je tistih 3-4Ha zlata vredno, kot so razmišlal v tistih njenih cajtih. Foter bo imel počas abrahama in moram rečt, da je stvar prišla tako daleč, da je začel enako razmišljat kot babica. Tistih 3-4Ha je zlata vredno, pa tudi če na koncu leta potegneš črto pa si zaslužiš eno povprečno plačo več, delal si pa celo leto z familijo vred.
- Ampak na koncu od tega tak al tak noben nič nima, ker se bo čez X let kupil traktor al pa kaka druga mehanizacija al kako popravilo.

Zakaj nismo nikol šli na počitnice al kako prireditev nikoli? Da če z šolo nebi šel na morje, ga videl nebi? Zato ker je trebalo it v gorice, al hosto, al na njivo. Vedno se je nekaj našlo in to glih takrat, ko so meli moji starši dopust. Prinas je zgledal dopust tako, da smo šli delat.

Rad bi omenil še to, da mi so mi pravtako celo življenje vbijal v glavo, da z računalnikom nikol neboš nč zalužu, računalnik ti nebo dal kruha na mizo. Tako. Ampak sem se vseeno odločil za študij informatike (prej računalništva). Zdaj pa se čudijo, da nič nevem in da mam odpor do programiranja/učenja tega. Če pa sem 15 let na dnevni ravni samo to poslušal, namesto tega da bi me spodbujali in omogočali, da bi se že v srednji šoli lahko kaj učil od tega.

Pravtako me moti, zdaj ko delam animacije, mu pokažem animacijo, ki jo nardim pa pogleda pa reče samo "ja in". Pa gre ven delat. Še vedno misli, da je računalnik samo za igrice.

+ Dodam še to. Za novo hišo še vedno nimamo dnarja. Živimo pa cel lajf z babico pa dedkom v neki podrtiji, ki smo jo nonstop, krpal, popravljal pa vlagal v to. Pa še naše ni. Na drugi strani, pa za dva kozolca, traktor, mehanizacijo, parcelo in to sranje pa se je vedno našel denar.

Se opravičujem za ta izpad, ampak ko sem v stiku s svojimi me vedno preleti to in sem moral nekam napisat. Pa upam, da nisem edini s tako izkušnjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Pa da ne rečem, da sem zaradi tega hodil v srednji šoli na skrivaj na "računalnik", da sem lahko bral računalniške novice in članke v povezavi stem. Ponavadi sem šel takrat, ko so že vsi spali ali pa ko jih ni bilo doma.

Krivo je to faking, malo kmetavzersto in preseravanja z plus minus 3Ha, ki ne prinesejo nobenega dobička. Sam nek drobiž, ki ga pa v prihodnosti zapraviš za kak večji nakup v povezavi stem. Jaz bi kmetovanje pod 20Ha ukinil. Sploh jim nebi dal subvencij. Vsem, ki imajo po 3-4Ha bi nabil davek. Opravičeni bi bili, če bi dali njive v najem velkim kmetom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hayabusa ::

Moj oče je kupil novi traktor za recimo 30K + ostala mehanizacija

Cene novih traktorjev so do 50k dalje...
Ne vem kaj je našel novega za 30k.

m0LN4r ::

Pa ti si že slišal za Zetor proxima? Za navadne ljudi so ene 3-4 modeli pod 39K. Pa pomojem še kak gotovinski popust pa kak sejemski popust pa smo tam.
Naš/njegov je bil 37.800 z DDV, kupljen pri Gorenje GTI.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WaterBoy ::

Nove traktorje dobiš brez problema za 30k. Seveda niso največji in najmočnejši, so mnajšii, z drugo opremo.



Veliko kateri tukaj še vidu ni kmetije od blizu in se nakaj preserava. Znanec ima veliko kmetijo, z 40+ glavami govedi. Večino ima molznic, nekaj telic. In je ravno zadnič v pogovoru rekel da z ženo resno razmišljata ali se bota še šla ta hec naprej, saj v tem ni dovol denarja za toliko dela in zajebancije. Vse kar zaslužita morata vložiti nazaj noter v kmetijo, da jo obnavljata, povečujeta. JE izjavil da si ne more izpllačati minimalne plače. Na leto mu ostane premalo. Največ zajebancije je seveda z nepotrebnimi predpisi, inšpekcijami in veliko prevelikimi davki in cenami goriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

jalovec09 ::

Čeprav sem iz kmetije sem tudi jaz za ta davek, tisti kmet, ki dela ima tudi prihodnke in bo že plačal, kaj pa propadle kmetije, neobdelani travniki, zapuščeni gozdovi...itd vse do zdaj je to bilo zapuščeno.
Ta davek kot zgleda Slovenija potrebuje krvavo z leti bo naraščal, kot so povedal.
Prav zanimivo bo, ko dediči ne bodo več zahteval tolk pa tolk gozda...tko bodo kmetje ostale še naprej zaščitene (to da so zdaj zaščitene se še zmeram deli).

49106 ::

jalovec09 je izjavil:


Prav zanimivo bo, ko dediči ne bodo več zahteval tolk pa tolk gozda...tko bodo kmetje ostale še naprej zaščitene (to da so zdaj zaščitene se še zmeram deli).


Ha? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WaterBoy ::

Če je kmetija zaščitena se ne more deliti, zato ker je zaščitena in tudi sodišče to upošteva v zapuščinskem postopko in dediči še ze zahtevajo kaj dobijo manj.

jalovec09 ::

Ni res, ker sem dobil parcelo pa je kmetija zaščitena, sam parcela je tko tko, ni v ravnini, pa sej to je vseeno, ker živim še na kmetiji.

WaterBoy ::

Zanimivo. Pri nas je zaščitena kmetija in ko se bo dedovalo je odvetnik rekel da se ne mora deliti

fikus_ ::

Načeloma nimam proti davkom nič, če denar gre v prave namene! Če gre za razvoj celotne družbe, če mi omogoči, da grem k zdravniku in sem na vrsti v neke doglednem času, če otroci lahko hodijo v šolo, . . .
Moti me to, da bomo z novimi davki krpali večne luknje v bankah, podpirali državna podjetja, s katerimi so se nekateri okoriščali! Manj kot 10% državljanov SLO je spravilo celo državo na kolena, sedaj bomo pa vsi to reševali, tisti pri koritu pa so si poštimali svoje življenje in denar parkirali kje v tujini!

Glede kmetijstva: male kmetije na dolgi rok ne morejo preživeti! V EU so povprečno veliko večje kmetije, specializirane za eno vrsto pridelave hrane in tem v SLO z razdrobljenimi kmetijami ne moremo biti konkurenčni!
Cilj subvencij je obdržati kmetijsko proizvodnjo v EU.
Imam hribovsko kmetijo z ~12 ha travnikov in pašnikov in če bi pred nekaj leti razmišljal tako kot sedaj, je ne bi prevzel! V službo hodim zato, da lahko vzdržujem kmetijo. Bil sem toliko naiven, da sem prevzel neke obveznosti do države! Čim bo mogoče, bom zaključil s kmetovanjem, ker se ne splača! Če bi bila kmetija v ravnini, potem ja, tako pa ne.
Sedaj bom pa plačeval še dodatni davek na napake ljudi pri koritu! Res smo dobra država.
Lep dan.

jalovec09 ::

Ja kot zgleda so časi čist drugačni, ta davek ne bo majhen, ker tudi kmetije niso majhne.

Čeprav sem iz kmetije, poskusi prodat, ker celo življenje boš ovca in plačeval visoke davke. Z leti kot zgleda se bo to višal in višal.

Ko smo delal prepris je bila v pogodbi ocenjena kmetija na skoraj 1 milijon evrov, realno vredna pol manj.

Davka bo grozno velik.

WaterBoy je izjavil:

Zanimivo. Pri nas je zaščitena kmetija in ko se bo dedovalo je odvetnik rekel da se ne mora deliti


Mogoče se ne deli kar tako drugače pa lahko dobiš eno manjšo parcelo + lesovje če je gozd, pri nas okol denarja se ni nič vrtelo.
Vsak se je podpisal okol 60x

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Katastrofa - fotr je zagonil svoj denar, raje državi kotza traktor.

Zaščitena kmetija se ne deli, ker bi bilo ogroženo kmetovanje.

Resno kdo misli, da si bodo kmetije zaradi davka opmogle, če pa sedaj propadajo?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

m0LN4r ::

Male kmetije si ne bojo opomogle in glih to je cilj.
Okoli ene manjše vasi (100 hiš), je ravno toliko parcel, da bi za enega večjega kmeta bilo dovolj, če bi vse on obdeloval.
Kaj pa se dela sedaj? To enako količino obdelujejo skoraj vseh 100 hiš na vasi z malimi dvobrazdnimi plugi in se cele dneve sankajo po tistih njivičkah.

Medtem ko v sosednji vasi vlki kmet obdeluje isto površino z enim večjim traktorjem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

49106 ::

Zagovarjaš kaste, na nov način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WaterBoy ::

Država pa spet od več malih več potegne denarja. Več zakurjo za nafro ker imajo stare traktorje in so žejni, več novih strojev je treba kupit ko se stari pokvarjo,...

jalovec09 ::

Stari traktorji manj pijejo kot novi...tko je pri nas.

Šimpanz ::

Tudi fičko alpa katrca je manj bencina porabila, kot pa današnji karavani, enoprostorci itd.

m0LN4r ::

Manj ja, kolko moči pa dobiš za 1L staro vs. novo? Na novega lahk tudi daš mali dvobrazdni plug pa se po polžje pelješ.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fikus_ ::

Problem SLO kmetijstva je, da je velika večina kmetij premajhnih, imajo raznoliko pridelavo in dosti jih je v hribovitem svetu! Zato pa imamo toliko traktorjev na prebivalca, ker je veliko manjših kmetij in en traktor ni primeren za vsa dela (glede na moč, namembnost, . . . ).

Sem imel priložnost videti zadrugo v Avstriji, kjer so imeli kmetje možnost izposoje trektorjev in priključkov zanje (plugi, brane, sejalnice, kombajni, . . . ). Vsi stroji so bili konkretni, trektorji moči ~ 160 km in temu primerni priključki. Tu se vidi, kako gledajo na vsak EUR, da se še velikim ne splača imeti doma vse stroje.

Pretekla leta je SLO dobila veliko subvencij za kmetijstvo, za kar so se kupovali stroji, ni se pa veliko delalo na konkurenčnosti. Če ne bi bilo subvencij, bi doma že pred leti prenehali s kmetovanjem, ko je še oče imel kmetijo. Strojev se pa iz naslova subvencij ni kupovalo. Najmlajši traktor je iz leta 2006, kupljen iz lastnih sredstev (gozd), sedanja vrednost sedaj primerljivega 18kEUR.

Ko sem prevzel kmetijo, sem gledal za novimi stroji; zaključek je, da se s kmetijsko pridelavo nakup novih strojev ne izplača, razen, če dobim nepovratna sredstva, ampak potem mi država diha za vrat. Tako da bomo vozili še stare traktorje in jih popravljali, kako dolgo bo pač šlo.

Pa upam, da ne bodo pretiravali z davki! Sedaj hodim v službo, da lahko delam na kmetiji in obnavljam najnujnejše stvari.

Lep dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

izbrisiracun ::

Jaz bi si tudi rade volje sposojal stroje in priključke, ampak ni take miselnosti pri nas. Največ kar se da je to, da kupimo trije en priključek, ampak to je možno zgolj, če vsi lepo delajo z orodjem.

WaterBoy ::

Problem nastane če imata dve kmetije en stroj in ga obe dve potrebujeta sočasno

izbrisiracun ::

To je res, ampak zadruga tudi ne more sposojati sejalnice decembra, ampak bi jo vsi spomladi.

Invictus ::

Če je stroj dovolj močan, potem delo hitro opravi.

Saj kmet ne seje 14 dni. malo organiziranja je pa že potrebno.

Tiste njive, ki jih ima večina slovenskih kmetov v lasti, je posejano v eni uri ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

izbrisiracun ::

Tako je. Vsak, ki je zmožen voditi kmetijo bo brez težav umestil setev tako, da bodo vsi na vrsti. Ponagaja lahko kvečjemu vreme, ampak sicer ni nobenega strahu, da ne bi vsi pravočasno dobili stroja. Jaz vem, da bi raje pozno zvečer delal z dobrim strojem in hitro končal, kot pa sredi dneva s starimi jajci.

mn ::

Vreme fantje, vreme. To ti je poglaviten problem. Sploh pri spravilu. Ni pa nepremostljiv. Mislim, da bi bilo predvsem treba premišljevati kako postati konkurenčen z obstoječimi površinami. Z združevanjem se gremo lahko edino industrijsko kmetijstvo z ogromnimi količinami pesticidov in umetnih gnojil. To je "race to the bottom" ki ga ne moremo zmagati. Kot bi začel tekmovati s Kitajci v industrijski proizvodnji. Medtem ko so svetovni trendi na zahodu predvsem v lokalno in čimbolj ekološko pridelani hrani. Tukaj imamo prednost. Jo bomo znali izkoristiti?

Jaz vidim problem davka predvsem v tem, da se zadnje leta struktura kmetij menja. Na podeželju je cel kup praznih hlevov za par glav živine, praznih gospodarskih poslopij, itd, ki imajo zaradi površin visoko vrednost, realno pa je vrednost blizu nič. Torej ne morem služiti s poslopjem, in ne morem prodati. Ostane samo plačevanje.

BigWhale ::

49106 je izjavil:

Zagovarjaš kaste, na nov način.


Ne, to je racionalizacija. Tako kot nimas v enem majhnem naselju 30 frizerskih salonov. Seveda, ti nihce ne brani, da jih ne bi imel, vendar ne mores potem pricakovati, da jih bo drzava subvencionirala.

Hayabusa ::

Jaz vidim problem davka predvsem v tem, da se zadnje leta struktura kmetij menja. Na podeželju je cel kup praznih hlevov za par glav živine, praznih gospodarskih poslopij, itd, ki imajo zaradi površin visoko vrednost, realno pa je vrednost blizu nič. Torej ne morem služiti s poslopjem, in ne morem prodati. Ostane samo plačevanje.

Lahko jih podreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mn ::

Hayabusa je izjavil:

Jaz vidim problem davka predvsem v tem, da se zadnje leta struktura kmetij menja. Na podeželju je cel kup praznih hlevov za par glav živine, praznih gospodarskih poslopij, itd, ki imajo zaradi površin visoko vrednost, realno pa je vrednost blizu nič. Torej ne morem služiti s poslopjem, in ne morem prodati. Ostane samo plačevanje.

Lahko jih podreš.


Kar je seveda zastonj, ne.

Invictus ::

mn je izjavil:


Kar je seveda zastonj, ne.

Lahko jih ponudiš slovenski vojski za treniranje razstreljevanja zgradb ...

Ko govorimo o lokalni, biološki pridelavi hrani, pa tole ... Ta pridelava zahteva bistveno več ročnega dela. Vprašanje če to lahko majhen kmet opravi po redni službi. Ne moreš kar leteti s traktorjem, poškropit s strupi in si čez uro že doma. Zaenkrat stroja za puljenje plevela še niso pogruntali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334757 (29577) louser
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310042 (9134) Daniel

Več podobnih tem