» »

Paypal - provizija

Paypal - provizija

Suly ::

Pozdrav, 3 dni nazaj sem preko paypala naročil naročilo v vrednosti 7€. Paypal mi odtegne s kartice 1€.
Včeraj pa pogledam naročilo in ugotovim da še ni bilo plačano. Grem na banko in ugotovim da transakcija res ni potekla, a paypal si je vseeno vzel 1€.

Danes ponovno naročim izdelek, tokrat transakcija poteče in se teh 7€ plača, a paypal mi znova odtegne dodatn 1€.

Kar zadeva druge uspešne transakcije, me zanima ali si paypal za vsako transakcijo (neglede na višino) odtegne 1€? Kar pa zadeva prve transakcije, pa je nerazumljivo da so si vzeli 1€, če transakcije niso izvedli. Kaj storiti oz komu pisat?

Tomaž ::

Če se prav spomnim je tisti 1€ za verifikacijo tvojega računa. Na izpisku, ki ga dobiš preden ti iz računa trgajo koda katero vpišeš v svojem accountu. Drugače ti pa pol štejejo kot dopropis ta 1€. Druče pa imajo spletne trgovine neko "provizijo" če plačaš preko payPala. To je na vsaki spletni trgvini drugače. Primer computeruniverse.net zaračuna malo čez 1€.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Suly ::

Tomaž ta spletna trgovina nima nikakršne provizije oz tudi če je, je že vračunana v končno ceno. Torej tudi če je tako kot ti praviš, da je to verifikacija računa, se sprašujem zakaj so to naredli in takrat ko transakcija ni potekla pa sem naročil in zdaj ko transkacija je potekla. Torej 2x po 1€ mi je direkt paypal vtrgal + tega nikjer na paypalu ne vidim, dobil sem zgolj sms od VISA kartice in tud na banki se vidi, da si je to vzel izključno paypal.

Torej lahko pri naslednjem naročilu spet pričakujem 1€, al je to to in drugih stroškov nebo več?

Alamar ::

Katero visa kartico imas? Mozno, da ti paypal vsakic trga 1 eur, dokler ne bos verificiral racuna. Idi na banko in naj ti dajo kodo, ki jo bos vpisal v paypal in ga verificiral.

Suly ::

Alamar je izjavil:

Katero visa kartico imas? Mozno, da ti paypal vsakic trga 1 eur, dokler ne bos verificiral racuna. Idi na banko in naj ti dajo kodo, ki jo bos vpisal v paypal in ga verificiral.


Klasično Viso. Kje se verificira ta račun? Sem danes bil na banki in so rekli zgolj da je možno da so to vzeli za verifikacijo računa. Sprašujem se čemu dvakrat? Na banki niso omenjali kakršne koli druge kode.

Suly ::

Ok sem dal pravkar verified my card. 1,5€ obremenijo, potem 1,5€ ko nakažejo nazaj, jaz pa bi naj dobil 4 mestno kodo. A naslednji izpisek dobim šele naslednji mesec, tako da bo vrjetno šele takrat ta koda gor.

madog ::

Koda je izpisana na tvojem mesečnem izpisku ( ali e-banki ) kot :

Your code will look like this in the item description section of your statement:
PayPal*1234 CODE or PP*1234 CODE

koda ki jo vpišeš na strani od paypala da se verificira tvoj račun.

V kolikor računa še nisi verificiral poglej:

To see if you can send money before you link and confirm your card, view your sending limit on the Limits page. Your remaining sending limit is listed under the Sending Limit heading.

Log in to your PayPal account.
Click My Account.
Click View Limits next to your balance information.

drugače pa vse piše na : Help Center Paypal
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Suly ::

Že urejeno :) zdaj ni druga kot da en mesec čakam na ta izpisek.

So pa zanimivi, da so trgali 1€ prvič, ko transakcija sploh ni bla izvedena. Kako je s provizijami po verifikaciji?

5er--> ::

zdaj ni druga kot da en mesec čakam na ta izpisek.

Ali pa greš do banke in prosiš zanj, oz. samo za to kodo.

slodreamer ::

Tudi meni se je naenkrat zgodilo, da so mi pri dveh nakupih na spletni strani Everbuying.net ob plačilu s paypalom (niti ne ponujajo druge možnosti), obakrat dodatno odtrgali še 0,89€.
Ker sem uporabil drugo kartico (ki je prej še nisem s PayPal), sem prvič sem plačal v guest načinu, drugič pa sem se prijavil in dodal kartico v svoj PayPal račun. Poleg tega v zgodovini trankakcij na paypalovi strani to ni bilo nikjer omenjeno, njihova stran o provizijah pa tudi ne dela. Much confused!

 PayPal

PayPal

St235 ::

Paypal tebi kot kupcu ne računa provizije, razen kar si vzame ob vertifikaciji in potem vrnejo v obliki dobropisa.

kloko ::

Če se prodajalec gre kakšne skrivalnice s "send money" varianto, te komot doletijo Paypal provizije...

L.p., Kloko

slodreamer ::

Sem pisal na PayPal in dobil naslednji odgovor:

TThank you for contacting PayPal regarding the charges you are receiving. My name is Richard, I am more than happy to assist you in this matter.

The charges you see are the fees PayPal charge when transactions take place.

As I can see by your account you have been a PayPal customer since ####. We really appreciate your time with us and because of this, I have credited 2.00EUR to your PayPal account as a once off good will gesture to compensate for the fees.

I do apologize for any inconvenience caused by this.

Please let me know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Richard
PayPal


Potem sem vprašal še, če bodo od sedaj naprej vedno zaračunavali provizijo, ker do sedaj je niso, pa zakaj to ni omenjeno ko plačaš in niti ni vidno v zgodovini transakcij, pa sem dobil še ta odgovor:

Thank you for contacting PayPal regarding your charges.

The small charge you are referring to, this is a small charge your bank applies to your transactions but be aware that this amount will always get refunded to the card from which it came from. The refund can always take up to 30 days though. I hope this does not cause any inconvenience. Generally these charges happen more frequently with a new card anyway.

I am happy to have assisted you today. I would love to assist you further so please let me know if you require any further assistance. Thank you for using PayPal.

Yours sincerely,
Declan
PayPal


Očitno majo tam tudi kaos, tako da denar so mi vrnili, za napre pa samo upam da ne bo provizij :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737766 (20797) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134703 (14667) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106855 (33902) PINki
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216593 (8912) Furbo
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311571 (9290) markuljac

Več podobnih tem