» »

Prospero632+ port forward in utorrent

Prospero632+ port forward in utorrent

shark_nm ::

Pozdravljeni, na optiki bi moralo oddajati vsaj 2MB/s, meni pa maximalno 200kb/s,. V nastavitvah sem dodal pri security tcp ter udp izjemo za port npr 31808. Shranil nastavitve, naredil ponovni zagon, v Utorrnetu nastavil ta port, toda še vedno ni hitrosti. Požarnega zidu nimam, antivirusa tudi ne.
Ko dam CTRL+G mi test napiše kljukico, da so vrata odprta in je vse ok. Soležnikov je polno, tako da bi moglo vlečt...
Kaj naj še storim?

Hvala za odgovor
  • spremenil: shark_nm ()

Hayabusa ::

Naredi si uslugo in kupi spodoben router, ne ispjeva jajčka, ki naj deluje samo v modem načinu.

joze67 ::

... kar načeloma, čeprav je res, ni odgovor.

Polno soležnikov sicer ni zagotovilo za obremenitev uploada - odvisno pač, kaj kdo rabi in od koga ta košček jemlje. Če pa se konstantno dogaja... neumno vprašanje, ampak v utorrentu verjetno nimaš označene najvišje meje prometa?

shark_nm ::

Heh, to imam na šihtu to mi je dano. Ammm ja v utorentu ni limita.

Hayabusa ::

Kako dela kakšen popularen linux torrent (500+ seederjev) ?

shark_nm ::

download ni problem. Vleče z max. Upload ne gre ko treba...

Hayabusa ::

S koliko se ti poveže modem ?

fosil ::

Kakšno izjemo pod security?
Ti moraš pod nat>virtual servers naredit port forwarding in ta port preusmerit na točno določen ip.
Še pred tem pa na svojem pcju nastavi fiksen ip.
Pa priporočljivo je uporabit port od 49152 do 65534.
Tako je!

shark_nm ::

Ip je fiksen in sem ga vpisal pod internal host pod internal port sem vpsial številko vrat isto pod external port.

S koliko se poveže modem ? Na speedtest.net mi pokaže 20/30. Downloada mi z 2,4mb/s upload pa... hmmm celo do 600 kb/s je prišel, samo vedno pade.

joze67 ::

Če je utorrent zadovoljen (vrata da so odprta v testu) potem je težko verjeti, da port na modemu ni pravilno odprt. Test v bistvu reče serverju, "pokliče me na tem portu", in če uspe, je na routerju vse ok.

Torej, ali ima smolo in ne najde torrentov, ki bi zahtevali uploaderje, ali pa nekaj bremza specifično torrent upload. Siol tega ne počne, Prospero mislim da teh možnosti (QoS) nima - res pa je, da sam uporabljam Prospero zgolj kot modem - antivirusa in/ali firewalla na compu ni, in če še utorrent ne limitira, ne ostane kaj dosti spremenljivk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896483078 (33214) Rias Gremory
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338229 (38685) ignats
»

Utorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7413987 (9542) Brainstorm
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295541 (4648) poweroff
»

Tomato firmware in portforward

Oddelek: Omrežja in internet
132210 (2039) Domini

Več podobnih tem