» »

mini pc za TV

mini pc za TV

darkkk ::

Zdravo,

nekje se mi valja
Amd athlon x2 4000 (oz. neki podoben rang za AM3 socket)
plata z AM3 socketom, integrirano grafiko z vga izhodom
ddr3 4gb
disk, napajalnik, dvd rom
Vse skup je zapakirano v eno ogabno staro ATX ohišje (ki ga vlečem od p4 dalje :P)

Zdej pa:
Ali ima smisel to prepakirat v neko mATX kišto (recimo neki takega http://www.mlacom.si/ohisja-pc/ms-tech-... ), dodat neko cheap grafo(http://www.mlacom.si/sapphire-radeon-hd..., npr), toliko da imam hdmi izhod, ali je bolj smiselno spljunit še 100-150€ pa kupit neko solidno plato pa malo bolj soliden pc (dejansko bi mi bil dost E-450 proc ali podoben, mam v netbooku pa je vrh glave kot player)? Rabilo bi se za kak film iz travnikov (PS3 ni glih fajn, ker ne delajo podnapisi), browsanje, kake slike pogledat.

Kaj je dobra rešitev za "remote"? Logitechova tipkovnica s touchpadom se mi je kr dopadla, a obstaja še kaj ?

Poleg tega, kaj je dobra rešitev za nek "domači" NAS. Valjajo se diski okoli, kako to smiselno in poceni napakirat v nekaj, da bo stalno na mreži, pa da ne bo kurlo preveč štroma. (V zgornjem kontekstu tudi lahko v mini pc vržem en mali SSD, ker v dnevni je fajn, da se boota v 3s :P)

darkkk ::

anyone?

rogi2010 ::

Tale ohišje se meni zelo dopade pa tudi cena je sprejmljiva, jaz bi v vsakem primeru želel da je lepše, kot pa nek stari grd box.
Glede zmogljivosti same mašine je težko reči, probaj in vidiš. Če ti zadeve ustrezajo zaenkrat ne menjaj. Bi pa dal bolj poudarek na tišini kot zmogljivosti. Ohišje ima prostor za 1x 5,25 in 2x 3,5. Sistem na ssd je kul, pa še veliko prostora ne rabiš, tako da bi dobil poceni. Vzameš en navaden disk (nekaj starega par 100 giga), katerega imaš za grabljenje trave (in sistem če nimaš ssd), ko zadevo zaključi pa premakneš na storage disk. Glede upravljanja je tako, ohišje ima nek daljinec, kaj lahko z njim narediš (še) ne vem, ko boš kaj delal na boxu bi predlagal neki remote desktop (rdp, teamviwer, vnc ...), za upravljanje iz postelje pa lahko uporabiš http://www.logitech.com/en-us/product/w... oziroma je čisto dosti neka wireless / bt miška.

miller31 ::

Jaz namesto daljinca uporabljam Lenovo N5901 in moram priznati, da sem zelo zadovoljen. Žal vidim, da se je ne da več dobiti.

hojnikb ::

če se gleda filme, raje ps3 prepričaj, da bo predvajal podnapise. z showtime se to da..

sicer ti pa odsvetujem klasičn pc, ampak si raj umisl kako bolj namensko napravo.
recimo te android dongle iz chine--
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855884 (32609) Netrunner

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635751 (5022) Halfdead987
»

Iščem gamer računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8313583 (10216) lanula41
»

Mini server (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6510542 (8592) Dr_M
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759323 (21389) umexteacher

Več podobnih tem