» »

Mini server

Mini server

1
2
»

Reycis ::

Ma odvisno.... Lahko se kar hitro nabere veliko različnih uporab kjer pride prav. Jaz sem rabil na en računalnik naložit linux za testno okolje in poganjanje spletne strani od podjetja, ki ima 30-50 obiskovalcev na dan -> goli d525. Skupaj z ohišjem napajalnikom in ramom sem dal takrat 180. Za v spalnico sem želel imeti neslišen HTPC. Potem pa sem si zaradi igranja MMO iger kjer potrebujem več klientov še backup računalnik. Gor laufam teamspeak za PvP, browsam med dolgočasnim grindanjem, poganjam dodatne kliente.... Omislil sem si fusiona zato, ker sta me prej obstoječa PCja zelo močno grela v jajca pa sem želel malo zmanjšat toploto. In napram jajcu, ki sem ga imel prej je bil vseeno nadgradnja.

Poleg tega, da so bile rešitve cenejše že v startu, pa napram klasičnim računalnikom prihraniš še 200 EUR letno pri elektriki.

Maš pa tudi skopuhe, ki hočejo absolutno najcenejšo možno rešitev za vsako ceno.

eVro ::

Za tisto uporabo, ki ji Atom zadošča (99% "domačih" scenarijev), ga ne spregledati, saj ima najnižjo porabo (res pa da niso grozne razlike), stane pa: dvojedrni CPU + plata + GPU = 61 € (http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko.... Se pravi se da sestaviti celoten server s kvalitetnim napajalnikom za 150 € + diskovje; koliko že stanejo NAS-i s spodobno hitrostjo?

trnvpeti ::

g530 je 38eur, plata recimo 45eur
pa se pristeti moras pasiven hladilnik

e350 je recimo 100eur

cpu del, dvojedrni celeron povozi e350
gpu del od e350 je koliko hitrejsi od g530, 50%, 100%
en ati radeon 5(6)450 (slabsega ze skoraj ne mores kupiti) je koliko hitrejsi od e350? 100%, 200%?

torej ce gledamo gpu, je v e350 dokaj slab (za igranje)
za predvajanje bo tudi slabsi del v g530 vse delal ok

torej se e350 lahko uporablja za dve stvari:
- majhna poraba a hkrati majhna skatlica (zaradi pasivnega coolerja na g530)
- za igranje zelooo nezahtevnih iger z majhno porabo (to ne verjamem, da kdo rabi - torej samo prva alineja)

Za druge primere se pac uporabi sandy celeron

Imam oboje, oba sistema, stestiral , fanboy nisem, govorim iz izkusenj, vse je fanless, v uporabi,...

In ne vem zakaj taksne burne reakcije, pac poves iz izkusenj, ce jih imas. Ce jih pac nimas, poves iz kaksnih testov, iz kaksnih hipotez imas neko mnenje, in se pac debatira.

Reycis ::

Ja hudič je v malenkostih. Nisem delal raziskave če se da kje kaj ceneje dobiti ampak recimo, da so cene v istem sorazmerju kot na Mlacom kjer sem pogledal jaz. In videl sem G530 za 44, s1155 plato za 51 in e-350 za 92 evrov kar je v primerjavi s tvojimi cenami kar konkretno v korist e-350. In za to ceno dobiš ATX plato. Mini ITX za socket 1155 se začnejo pri 78.

Fusiona uporabljam za logiranje drugih klientov na igre lotro, wow in v preteklosti tudi eve zadeve deluje presenetljivo dobro za tak crap CPU. Fusion brez problema poganja veliko večino iger. In tukaj se ne gre "- za igranje zelooo nezahtevnih iger z majhno porabo" ampak se gre za zelo low budget platformo na kateri se da odigrat tudi marsikatero igro.

P.S. ne vem zakaj tok zagovarjam e-350, ker mu je celeron res dobra konkurenca ampak jezijo me komentarji celeron > e-350. Sej če dodaš še nekaj eur pa 5W porabe v idle pa dobiš še veliko boljši stroj.

Mesar ::

69charger je izjavil:

Majk: Razen v porabi je katerkoli Celeron na 1155 boljši od E350.

Facts E350 vs Celeron G440:

    Cena plate za E350 = cca. 105EUR vs Celeron+itx plošča = cca. 110 EUR
    Poraba 2w manjša v prid E350 http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
    Hitrost: Celeron hitrejši cca. 15-20% v splošnem, mogoče je grafična kartica pri E350 malce boljša
    Če se stegneš 5EUR in vzameš Celeron G540 ki je dvojedern, E350 popuši


E350 porabi malce manj le v Idle, v CPU/GPU burn pa več.
Na kratko: Celeron > E350


Samo je E350 DOSTI DOSTI DOSTI manj zmogljiv. Kaj bo gor? MSDOS?
Your turn to burn!

Cacamas ::

Yohan del Sud je izjavil:

Za take zadeve sam uporabljam refurbished mini pisarniške kompjutere. Majhno, tiho in pod 100eur. Res pa je da placa za dodatne hd-je ni prav dosti. Išči gugl pod poceni pc.


V bistvu je to res na koncu izpadlo najbolj pametno. Sem dobil en tak PC. (Pentium E2160 in 2 giga rama)

Sčistil ventilatorje... V najslabšem primeru bom zamenjal CPU fan. (GPU ima pasivno).

Zastonj, dovolj dobro pa še prostor za diske imam.

eVro ::

In kje se take stvari pri nas dobi?

Mesar ::

Celerona maš na mimovrste pa mnda še kje tak da ja. se dobi
Your turn to burn!

Dr_M ::

Za takele zadeve so kvecjemu uporabni T modeli, ostalo prevec kuri, sploh ce ti dela 24/7.

trnvpeti ::

Dr_M je izjavil:

Za takele zadeve so kvecjemu uporabni T modeli, ostalo prevec kuri, sploh ce ti dela 24/7.

v idle kuri skoraj isto
razlika ja samo v zgornji porabi, ki je pri t modelu omejena

Dr_M ::

Sicer nevem kako je pri Intelu, ampak pri AMDjih se je pri teh low power procesorjih se precej vec dalo oklestit porabo, napram obicajnim modelom.

trnvpeti ::

ne vem kako bi lahko pri intelu to oklestil (low voltage?)
pac T model ne gre tako visoko s frekvenco pri full obremenitvi, zato je tam TDP samo 35W recimo

Dr_M ::

Vse se da, ce se hoce, brez skrbi.
Jaz sem lepo prosil Phenoma 2 955BE (125W), naj ne kuri prevec, pa sem na koncu prisel skoraj do porabe X2 5050 (45W) :))
Ima AMD za to lepo orodje. Ima tudi intel kaj takega?

trnvpeti ::

tukaj je amd na boljsem
ampak prakticno sem zmeraj prisel z intelom nizje

ceprav...
če macmini v idle kuri 10W(cel sistem, z wifijem) z intel procesorjem, bi lahko nekdo naredil nekaj podobnega (maticna, mobile intel cpu,...)

69charger ::

Če se malo pomatraš in greš lepo undervoltat lahko prideš do lepih rezultatov. Kot sem že povedal, dokler AMD malce ne zniža cene procesorjem se ne bodo ravno prodajali v velikih količinah.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Dr_M ::

Intel Atom D2700 vs. AMD E-450

Zanimivi testi. Sploh pri porabi so zanimivi rezultati :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

je ta oglas za računalnik nategancija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
937701 (5741) tjaz051
»

Home server z nizko porabo

Oddelek: Kaj kupiti
172137 (1547) pviran3
»

katero ITX ohišje za ležeč intel cpu

Oddelek: Kaj kupiti
51284 (1183) janezek67
»

kišta izključno za net (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9717706 (16217) Aljaz1980
»

Budget PC za pisarnisko uporabo 250-300 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
395362 (4596) bajsibajsi

Več podobnih tem