» »

Nakup karavana

Nakup karavana

«
1
2 3 4

Shadow666 ::

Lep pozdrav,

vem, da je teh tem že ogromno, a vendar,
take, vsaj v kratkem tu še nisem zaznal.

No, raje k temi.

Torej, spravljam se kupovati avto, karavan,
budget je tam okoli 4500€ max, diesel, (glede na to da plača ni bog ve kaka,
moram gledati tudi na ceno zavarovanja tako, da se gledajo max "mašine" do 90KW), letnik in prevožena kilometrina nista specificirana.

Prebral in prelistal sem že ogromno tem,
redno spremljam avtonet,ostale oglase, vseeno pa, kot nek nepoznavalec cen
in trga nimam neke realne predstave, kaj je sploh ok in kaj ne.

Sam se najbolj nagibam k Passatom 1.9 TDI / Mazdam 6 CD120.

Vsakršni predlogi zaželjeni,
tu še vprašanje, se splača gledati Peugeote, Renaulte, Ople ipd. ?
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Goran's Blog ::

Vzemi Škodo Octavio karavan!
Avto deluje super, narejen je uredi in veliko prostora!
Passat je uredi vendar držijo ceno in ga preplačaš.
Mazda se mi zdi notranjost chip shit, lahko se motim.
O naštetih bi gledal še za Opel, ter še za Volvota ;)

kriko07 ::

steev ::

Če že gledaš passata, se ti bolj splača vzet kako škodo octavio?
:|

Shadow666 ::

Wow, super hvala za hitre odgovore!

Je Škoda res tako super ? :)

Kriko, sem gledal tudi Peugeote:
Tale mi je za ceno nekako najbolj padel v oči: (je pa res da ima malce več prevoženih)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=751...

Kar se tiče Passatov se k njim nagibam predvsem zaradi varnosti ( vsaj tako sem prebral),
poraba je baje ok. Servisi pa vem, da so dragi, predvidevam, da so kaki Audi / BMW na istem cenovnem rangu,
kar se serviseranja tiče. Jih je pa tudi pomoje lažje prodati kasneje, oz. obdržijo še nekaj vrednosti?
Upam, da prav razmišljam.

Bi še omenil, da bi imel avto vsaj nekje 4-5 let.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Runnagain ::

Hm, 307 in Passat nista v istem razredu...gledaš višji ali nižji razred?
Kaj pa bencinarji? Izključno dizel? Res da je razlika v porabi...ampak cestnina je tudi dražja nad 1800ccm.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Ko sem kupoval passata karavana, je imel nižjo ceno kot golf, ki ni bil karavan in je imel manj opreme in švohnejši motor. In imamo ga že 8 let in še kar dela.

steev ::

Ja pa saj ima Škoda isto mašino in podvozje kot VW in Audi. Pomoje za ta denar dobiš bolj ohranjo Octavio kot passata.
Drugače pa servis za Škodo ni tako drag, če sam dele iščeš + imeti nekega maharja, ki ti bo to naredil. Jaz sem dal veliki + mali servis z delom 360 eur.
:|

Goran's Blog ::

Stric je imel Octavio 2001 letnik dizel 130KM, prevoženih 630.000 km pač je imel tako delo, zamenjal ga je lani in ne zaradi motorja ampak karoserija je šla počasi rakom žvižgat.

Aston_11 ::

steev je izjavil:

Ja pa saj ima Škoda isto mašino in podvozje kot VW in Audi.

Octavia ima enako podvozje kot golf.

Shadow666 ::

Kar se tiče 307 in Passat, vem da nista v istem razredu,
o nobenem ne slišim slabega mnenja , je pa dejstvo da gledam bolj Passate to da sem visok skoraj 2m in
sem imel v Peugeotih vedno feeling, da so mali :)

Gledam izključno diesel, ker se mi obeta dnevna vožnja iz Lj do Celja in nazaj.

Ravno, to da teh rangov servisov ne poznam,
je eden od razlogov , da sem objavil to sem.
Za škodo sem seznanjen, da so servisi ceneje kot Passat,
veliko ceneje.

Glede vzdržjivosti in pokvarljivosti je pa itak odvisno od stila vožnja in ravnanja prejšnega lastnika.
Od Škod bi bilo kaj takega za pogledat?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=751...
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Aston_11 ::

Servisi za Passata so pri nepooblaščenem serviserju popolnoma enaki kot za Golfa VI npr, razlika pride samo v ceni olja, ki je pri GVI višja, s tem, da verjetno 4 leta star passat ima enako olje noter kot GVI in te pride tak servis - menjava olja in filtrov cca 95 EUR. Da bi bila menjava olja pri octavii nižja, motorji pa enaki, bi veljalo kvečjemu za pooblaščeni servis - pa še to dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

steev ::

Aston_11 je izjavil:

steev je izjavil:

Ja pa saj ima Škoda isto mašino in podvozje kot VW in Audi.

Octavia ima enako podvozje kot golf.

Se strinjam. Mašino pa povsod najdeš.
:|

Shadow666 ::

Ja saj to,
potem se pa sprašujem.

Ali Passata , ga preplačam (dobim bolj ali manj isto kot pri Škodi, poraba ista, vizualno se mi sicer bolj dopade) in potem lahko tudi bolje prodam,
ali Škodo, Peugeota ipd. , kjer so servisi pomoje malce ceneje.

PS: Lahko kdo pove kaj o Mazdah? ( Razen da je notranjost "cheap").
Glede servisa so neka poznanstva, tako da bi v tem primeru imel svojega "maherja".

PS: Kaki BMWi, ne pridejo vpoštev?
Cene, prevoženi km, ohranjenost so na avtonetu zelo podobni Passatom.
(Edina razlika je moč:

Passat - 74kW
BMW - 85kW )


Predvidevam pa, da so servisi, vzdrževanje ipd pri spodnjem bistveno dražji?
Razlika v kvaliteti odtehta razliko v ceni?
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Sam imam mazdo 6, ni karavan in ni dizel, letnik 2008.
Lahko samo povem, da so originalni rezervni deli dragi...pa tudi "privat" mehanika je dobro imeti.
So pa na splošno z dizli tudi zelo zadovoljni. Sam se čez bencinarja ne pritožujem.

WarpedGone ::

Moj predlog: Ford Focus karavan 1.8TDCI 85kW
Če ne boš dnevno prevažal ogromno prtljage, je dovolj prostora.
Mašina je pod 1800 kar je luštno za cestnino, moči za to težo vrh glave dovolj. Edino kar pogrešam je 6. prestava ampak to je pač Ford. Dimenzije gum so še dovolj skromne, da je cena 'zanemarljiva'. Če boš mel velik AC, pumpaj na maks priporočjiv tlak, mogoče kak decibar čez.

Octavija je s passatom primerljiva le po centimetrih, tehnično je primerljiva z golfom. Škoda ni noben biser kvalitete več, npr. sodelavec je kupu novo in je že na TI s serviserji na uradnih servisih.

Mazda je japonec - je super dokler vse dela, ko kej crkne boš pa najprej precej čakal, pol pa fino plačal. Japonce tepe manjko evropske proizvodnje, posledično je treba vso robo pripeljat od daleč.

Aja, če kupuješ avto za 4,5k, ne študiraj kolk boš dobil zanj ko ga boš prodajal. Štartaj na to, da ga boš boš fural dokler bo šel.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

WarpedGone je izjavil:

Moj predlog: Ford Focus karavan 1.8TDCI 85kW
Če ne boš dnevno prevažal ogromno prtljage, je dovolj prostora.
Mašina je pod 1800 kar je luštno za cestnino, moči za to težo vrh glave dovolj. Edino kar pogrešam je 6. prestava ampak to je pač Ford. Dimenzije gum so še dovolj skromne, da je cena 'zanemarljiva'. Če boš mel velik AC, pumpaj na maks priporočjiv tlak, mogoče kak decibar čez.

Octavija je s passatom primerljiva le po centimetrih, tehnično je primerljiva z golfom. Škoda ni noben biser kvalitete več, npr. sodelavec je kupu novo in je že na TI s serviserji na uradnih servisih.

Mazda je japonec - je super dokler vse dela, ko kej crkne boš pa najprej precej čakal, pol pa fino plačal. Japonce tepe manjko evropske proizvodnje, posledično je treba vso robo pripeljat od daleč.

Aja, če kupuješ avto za 4,5k, ne študiraj kolk boš dobil zanj ko ga boš prodajal. Štartaj na to, da ga boš boš fural dokler bo šel.


Se ne bi mogel bolj strinjat. S tem focusom prišparaš tudi 60€ cestnine letno.

Shadow666 ::

Hvala ti Warped =)

Tudi Focuse sem gledal,
so kar luštni ja =)

Glede Škode ne poznam nobenega, ki bi jo imel
zato sem tudi vprašal če je res tako super.

Passate imajo trije znanci in so vsi zadovoljni z njimi.

Mazda ja, cene me skrbijo potem za servise, glede na to ,da bi kupoval star avto,
je šansa da kaj odleti toliko večja.

Good point glede prodaje =)
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Runnagain ::

Kar se tiče mazde in passata...avta sta si zelo različna, tako po plehu, kot notranjosti in tudi voznih lastnostih.
Passat je težji, več pleha (oz. očitno pasivne zaščite, npr. občutek pri zapiranju vrat), na splošno ima bolj "solid" občutek. Na cesti se mi bolje dopade mazda (boljši občutek cestišča), mogoče bolj športna zasnova...a hkrati tudi manj udobna vožnja.
Sam vozim še megana karavan, a je ta bencinar, ampak ta šele "plava" po cesti. Drugače soliden avto, 1.6 mašina menda dolgo zdrži. Renault dizla sam verjetno ne bi kupoval.

Shadow666 ::

@runnagain

Še moje razmišljanje:

Tale ford, pride 4500€,
85kW, 2005 letnik, 140 prevoženih,

VW passat 3500€
74kW, 2001 letnik, 200 prevoženih.

Glede na to da sem mladi voznik,
bom plačeval kar masten denar za registracijo .
Razlika v registraciji 74kW in 85kW je skor 150€ na leto ( če sem prav gledal AMZS),
kar glede na to da upam da bo avto zdržal kakih 4/5 let ali več če Boh da,
znese okoli 700€ razlike, pa že v štartu je 1000€ cenejši.
Verjetno pa potem prinesem not s servisi če kaj odleti :D

Ojej :D
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Janac ::

Shadow666 ::

@janac : Seati mi nekako niso vizualno, pa tudi poraba pri drugem me kar hitro odvrne od oglasa :)
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Runnagain ::

Shadow666 je izjavil:

@runnagain

Še moje razmišljanje:

Tale ford, pride 4500€,
85kW, 2005 letnik, 140 prevoženih,

VW passat 3500€
74kW, 2001 letnik, 200 prevoženih.

Glede na to da sem mladi voznik,
bom plačeval kar masten denar za registracijo .
Razlika v registraciji 74kW in 85kW je skor 150€ na leto ( če sem prav gledal AMZS),
kar glede na to da upam da bo avto zdržal kakih 4/5 let ali več če Boh da,
znese okoli 700€ razlike, pa že v štartu je 1000€ cenejši.
Verjetno pa potem prinesem not s servisi če kaj odleti :D

Ojej :D


Vendar:
- 4 leta starejši avto (možnost okvar večja) -> višji stroški
- verjetnost, da ima res samo 200kkm malo verjetna, pri focusu verjetnost realnih km večja
- mašina je pri pasatu boljša, še posebej če vzameš 1.9
- kaj pa gume...passat ima verjetno večje -> dražje?

Tudi sam bi se težko odločil v tvojem primeru...ampak na koncu si misli -> karkoli bom vzel, bom zadovoljen in bo funkcioniralo ;).

WarpedGone ::

Tut ne preveč gledat skozi denar - to naj bo le 'megleno' vodilo.
Na zadevo glej predvsem skozi rit - kako se ti dopade občutek v vožnji, v avtu, okrog avta.
S tem boš živel vsakodnevno in če to ne špila, je plačan evro preveč. Če pa si v avto zaljubljen ti je pa jasno za kaj točno si plačal :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Janac ::

Shadow666 je izjavil:

@janac : Seati mi nekako niso vizualno, pa tudi poraba pri drugem me kar hitro odvrne od oglasa :)


Malo večja poraba ali vsak dan na servis? Ta drug je navaden atmosferc in neboš mel nobenih stroškov glede motorja.

Shadow666 ::

runnagain:Se strinjam čisto z vsako alinejo.
warped one: Bo držalo ja :D

Hjoj odločitve :)
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Goran's Blog ::

WarpedGone ::

Hjoj odločitve

Sej zato .. matematični račun ti ne bo nikol vrgu ven idealnega kanidata. Srce ti ga takoj.
Zbogom in hvala za vse ribe

Shadow666 ::

Ja, če nebi mela globina denarnice take teže,
bi blo tut fajn :) Neki se bo že zrihtal,
so mi vaša mnenja kr dost pomagala pr odločitvi:

Mckmck: Niso Volvoti blazno dragi za vzdrževanje? Nivo BMW/AUDI/MB?
Kakšna je poraba?
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Runnagain ::

Kaj pa ta ideja: bencinar, predelava na plin, pa imaš tudi poceni vožnjo, če ti je to glavno vodilo...vsakdanja poraba od CE do LJ in obratno. A potem imaš še več možnosti, pa že sedaj dilema ni lahka ;).

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Vsakršni predlogi zaželjeni,
tu še vprašanje, se splača gledati Peugeote, Renaulte, Ople ipd. ?


Moj workhorse je Opel Signum. 1.9cdti 120 konjev. Ni najlepši, ni najbolj opremljen je pa hudo uporaben, če rabiš v prvi vrsti prilagodljiv in velik avto. Jaz imam 2008 letnik, ki so očitno trenutno po okoli 7k+-, ampak se dobi kakšno leto starejšega v tvojem budgetu.

Zadaj ima s ločena sedeža, ki se ločeno premikata naprej/nazaj, zlagata, prilagajaš lahko naklon itd. Posledično je tudi prtljažnik velik in uporaben. Avto je res zelo udoben (dolga medosna). Za primerjavo ti povem, da se v njem peljem boljše kot v novem C5 s hidravliko.

Če iščeš karavana zaradi prostora in prilagodljivosti potem se ti ga splača pogledati.

WarpedGone ::

Ja, če nebi mela globina denarnice take teže,

Seveda amapk to ti postavi gabarite - meje oz nek približen 'rang' kandidatov, ne izbere pa točnega kandidata.
Pri plinu je dobro ahtat da gre za čimbol simpl bencinsko mašino, pa še preverit je treba izkušnje s predelavami konkretnih mašin. In najdit človeka ki res ve kaj dela in bo res zadevo naredu ok. Ni tolk enostavno kot se sliši.
Zbogom in hvala za vse ribe

kokos25 ::

14 let sem vozil passata, zaradi povečanja družine sem bil primoran vzeti enoprostorca (alhambro 2001 85kw) in lahko rečem samo to, nikoli več passata, samo še "tavisoki". Vzdrževanje je poceni, edina slabost je, da ma porabo cca liter višjo kot passat. cca 6L. Na netu jih ni veliko, pojdi enega pogledat (sharan, Alhambra) in verjetno si boš premislil, da bi še gledal "male" karavane ala passat.

lp
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

lukaz ::

Shadow666 je izjavil:

Kar se tiče 307 in Passat, vem da nista v istem razredu,
o nobenem ne slišim slabega mnenja , je pa dejstvo da gledam bolj Passate to da sem visok skoraj 2m in
sem imel v Peugeotih vedno feeling, da so mali :)

Gledam izključno diesel, ker se mi obeta dnevna vožnja iz Lj do Celja in nazaj.

Ravno, to da teh rangov servisov ne poznam,
je eden od razlogov , da sem objavil to sem.
Za škodo sem seznanjen, da so servisi ceneje kot Passat,
veliko ceneje.

Glede vzdržjivosti in pokvarljivosti je pa itak odvisno od stila vožnja in ravnanja prejšnega lastnika.
Od Škod bi bilo kaj takega za pogledat?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=751...

Fabia nima prav veliko prostora spredaj (manj kot 307), tako da odsvetujem če so ti že Peugeoti mali ;)

Shadow666 ::

Uuu fajn, veliko literature :)

Torej, da sploh pojasnim čemu karavan.
Ker so časi taki, da se ne ve kaj bo jutri in pojutrišnem,
ne vem niti ali bo ta relacija ali kera druga,
ali bo kmalu naraščaj ipd. je karavan neka najboljša opcija.
Sem rekreativni DH kolesar, tako da tudi iz tega vidika pride karavan zelo prav.
Enoprostorca zaenkrat še nebi imel ( sem se ravno zadnjič peljal v Sharanu, prostora je res za en bataljon :D )
taka prostorska stiska ne bo.

Glede plina sem se že pogovarjal z znancem,
je povedal same dobre stvari, edino vgradnja košta ampak se prinese potem notri.
Ampak zaenkrat bom ostal pri ideji dizla.

Opel Signum mi je dejansko privlačen na pogled,
zgleda prostoren in udoben. Je pa problem 92kW mašina,
kar pomeni da me bo registracija kar hudo tolkla. Napram 74kW je razlika skoraj 240€ več na leto.


V tem primeru bi vprašal še,
ima kdo izkušnje z G24 ali WIZ zavarovanjem avtomobila?
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Goran's Blog ::

Shadow666 je izjavil:

Ja, če nebi mela globina denarnice take teže,
bi blo tut fajn :) Neki se bo že zrihtal,
so mi vaša mnenja kr dost pomagala pr odločitvi:

Mckmck: Niso Volvoti blazno dragi za vzdrževanje? Nivo BMW/AUDI/MB?
Kakšna je poraba?

Iz prve roke ti ne morem povedati, ima pa prijatelj istega in mu teče kot urca.
Proaba ne vem koliko je, ne more pa biti visoka.
Glede rezervnih delu on kupava od konkurence in je poceni, original je seveda draga.

Shadow666 ::

Super, hvala ti :)
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

erkgheoruugh ::

No tukaj še en lastnik mazde 120cd. Sem prvi lastnik, sedaj imam že 270000km.

Tudi po mojem je vzdrževanje precej drago. Motor sicer dela bp, slaba stran je pa podvozje (zavore, roke, ročna).
Tudi ni tako varčna, ker gre le za 2L motor. Sam delam samo relacije, pa ga pod 7L spravim samo, ce na avtocesti vozim pod 120.

Slabost je v bistvu to, da če si ne moreš privoščiti zamenjave, oziroma si precej vložil v vzdrževanje stvari, ki sem jih naštel, in bi bilo nesmiselno ga sedaj prodat, si na nek način "priisiljen" ga zvoziti do konca. To je en tak začaran krog pri večjih avtih.
Pa vzdržujem ga pri popoldancu, da ne bo kdo zdaj mislil, da ga vozim še vedno na uradni servis.

Logično je, da so avti nad 200000km strošek, ker je material utrujen, zato je smiselno gledat take, kjer je ta strošek manjši oziroma bolj obvladljiv.

Kot primer, kaj mislim. Pred kratkim sem peljal h mehaniku, ker je ležaj bil za zamenjat. Zraven so še zavore malo škripale (ploščice).
Iz enih ploščič in ležaja, kar bi bilo cca 180 z delom vred, je potem nastalo slabih 500€, ker je bil material tako dotrajan, da je moral zamenjati še diske in še prednje ploščice. Bil sem zraven in je res tako. Pač to je tako, ko en star šrauf na silo odviješ, je velika verjetnost, da si pojel navoj ali pa kaj drugega še zraven.
Zdej imam sicer vse štiri "nove" zavore, ampak pri starem avtu to ni ravno neka tolažba.
Malo sem se razpisal, da boš razumel, da ni vse samo v nakupu in potem prodaji, ko se ga naveličaš.

driver_x ::

Pri Mazdi (za to ceno verjetno gledaš samo prvo generacijo) bodi pozoren še na rjo, saj jim zadnji blatniki zelo radi rjavijo.

Shadow666 ::

@matajur, hvala ti za izčrpno pojasnilo
malo drugače gledam sedaj na stvar
se pa na to že kar nekaj časa pripravljam
in bom poačasi kupil eno mašinco, ne z glavo skozi zid...

Bom imel tudi mehankarja s sabo ki bo preveril razne inside stvari,
tako da upam na najboljše =)

Izbire je veliko.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

s51as ::

Jaz ti lahko priporočim Opel Zafiro. Jo imam 5 let in do zdaj ni bilo kaj nepričakovanega. Servisi so na 30k, cene so nekje normalne (oz. bom povedal čez par tednov ko imam tavelik servis na 150k). Kar se tiče prostora ga je ogromno spredaj zadaj imaš tudi 2 sedeža v 3 vrsti tako da lahko pelješ 7 oseb. Malo je smotano nalagat stvari v montano, ali pa nalagat kolesa na streho, čeprav imam 190 cm, je vse skupaj visoko. Moja ima 88kW in je ql.
It's just me myself and I

akasa ::

Pomojem ti bo pasat najboljša verzija :D pocen vzdrževanje, če vzameš 81kW motor je praktično večen.. poraba pa dobrih 5L, Če maš gume 195/65/15 se dobijo za dobrih 50€ (dobre gume)... Je pa res da bo ne pričakuj da boš dubo tak avto z 220k km... Jst mam v golfi 330k km pa še kr laufa k nou :D

Aston_11 ::

5 litrov malo morgen. 6 litrov recimo da ja.Drugače pa proti zgornji mazdi vzdrževanje zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Shadow666 ::

Akasa, nekaj takega sm se pripravil ja,
proabe ma okol 6 l če prav vem ,vsaj karavan verzija.
Ostalo pa tam tam ^^ Bom videl, čtiva je dosti za predelat,
mnenj sem tudi dobil kar nekaj,
sem zadovoljen, malce oteženo odločitev imam,
ampak bom že =)
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

akasa ::

Dobr no.. jst vozim golfa 5,5L... Pa spet je odvisno kje in kak se voziš ;)

kriko07 ::

Imamo Passata 1.9 TDI Variant 2004 okoli 130k prevoženih,in avto dela vse lepo in prav.Lahko ti lahko tudi ga poslikam. :)
poraba okoli 5litrov.

Aston_11 ::

Jaz sem z mojo III 90 TDI delal 1100 km s 45 litri nafte na relaciji POstojna Sežana in nazaj, s passatom 115 KM pa sem vedno imel 6 litrov ne glede na relacijo - več let v LJ, nato v KP.

francek1 ::

Poglej se malo po Mercedesih 220 CDI. Vcasih dobos noro dobrega za mali denar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

krneki0001 ::

Osebno bi vzel japonca. Manj problemov in manj izrednih servisov. Z mazdo 6 ne boš nič falil.

Octavia, passat in ostala podobna nemška jetra (razen visokega razreda) pa niso več narejena tako kvalitetno, da bi se jih splačalo preplačat. Ostalo jim je samo ime, kvaliteta je padla na nivo renaulta, kia in hyundai sta jih že zdavnaj prehitela. Pa tudi japonci niso več tisto kar so bili včasih.
Na splošno se je kvaliteta vseh avtov kr dost znižala, odkar se špara na vseh korakih izdelave.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aston_11 ::

In potem je prednja luč pri MB 2000 EUR....
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685272 (50816) lucky13
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020420 (16394) vorantz
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827857 (23712) D3m
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719617 (17491) RejZoR
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227089 (24698) amigo_no1

Več podobnih tem