» »

Odpoved spletnega gostovanja, vračilo kupnine

Odpoved spletnega gostovanja, vračilo kupnine

AmokRun ::

Kupil sem spletno gostovanje in ugotovil, da mi ne ustreza - nekatere php funkcije so onemogočene, zato mi ne dela CMS. Ko sem vprašal, če lahko gostovanje prekinem, ker mi je brez CMS-ja neuporaben, sem dobil odgovor, da kupnine ni mogoče vrniti.

Kako je pri teh storitvah? Ni nobenega roka, kjer lahko storitev brez razloga prekineš, podobno kot pri izdelkih, ki jih lahko brez razloga vrneš in dobiš vrnjeno (vsaj delno) kupnino?

Gladi ::

Glede storitev(recimo naročnina pri ISP) je 8 dnevni rok, v katerem lahko prekličeš storitev. Če je to identično temu, pa nej kdo drug pove, ki se bolj spozna.

St235 ::

Veljajo popolnoma enaka pravila kot za vse ostale pogodbe sklenjene na daljavo. Torej 15 dni za odpoved in še 15 dni za vračilo denarja. 8 dnevni rok nima nikakršne zakonske osnove.

Je pa bistveno vprašanje pri komu si kupil spletno gostovanje in ali je bila pogodb res sklenjena na daljavo.

kloko ::

Tudi ne pozabiti, da če gre za nakup kot pravna oseba, se ne moreš sklicevati na zakone o varstvu potrošnikov...

L.p., Kloko

AmokRun ::

Kupil sem kot fizična oseba.
Spletni obrazec + plačilo z Moneto. Torej gre za pogodbo sklenjeno na daljavo in velja tole(??): http://www.zps.si/brosure-in-zlozenke/s...

Lakotnik29, zakaj je važno pri komu sem kupil?

St235 ::

če bi kupil v tujini ti slovenska zakonodaja bore malo pomaga.

Andruxa ::

jaz sem imel isto izkušnjo s ponudnikom na hrvaškem. Tip je nekaj jecljal, da so skripto že pognali ipd ipd. Pač vedo, da se nikomur ne da zezat, če je tuja država. V sloveniji bi takoj klical tržno, za hr se mi pa ne da zezat.
Lp, A

harvey ::

Za to pa nekateri ponudniki ponujajo 30 dnevni rok vračila kupnine, da v miru preveriš ali ti njihova storitev ustreza ali ne.

Tudi ne pozabiti, da če gre za nakup kot pravna oseba, se ne moreš sklicevati na zakone o varstvu potrošnikov...


Sicer imajo pogoje za reklamcije podjetja določena v svojih pravilih in splošnih pogojih poslovanja, vendar pa ne morejo iti mimo splošnih načel Obligacijskega zakonika (OZ-UPB1).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

AmokRun ::

V splošnih pogojih poslovanja imajo napisano, da lahko kadar koli odpoveš, vendar odpoved začne veljati šele naslednje obračunsko obdobje. Razen, če gre za podaljšanje gostovanja, takrat ti pa zaračunajo za en mesec ostalo pa vrnejo. Torej po njihovih pogojih se lahko obrišem pod nosom, ker sem šele kupil in ne podaljšal. ;((

St235 ::

harvey je izjavil:

Za to pa nekateri ponudniki ponujajo 30 dnevni rok vračila kupnine, da v miru preveriš ali ti njihova storitev ustreza ali ne.

Tudi ne pozabiti, da če gre za nakup kot pravna oseba, se ne moreš sklicevati na zakone o varstvu potrošnikov...


Sicer imajo pogoje za reklamcije podjetja določena v svojih pravilih in splošnih pogojih poslovanja, vendar pa ne morejo iti mimo splošnih načel Obligacijskega zakonika (OZ-UPB1).


obligacijski zakonik, ti na noben način ne dopušča da samovoljno brez razloga prekineš pogodbo in še pričakuješ, da ti bodo vrnili denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

AmokRun je izjavil:

Kupil sem kot fizična oseba.
Spletni obrazec + plačilo z Moneto. Torej gre za pogodbo sklenjeno na daljavo in velja tole(??): http://www.zps.si/brosure-in-zlozenke/s...

Lakotnik29, zakaj je važno pri komu sem kupil?


IMO gre za nakup na daljavo in lahko zadevo prekineš v skladu z določili zakona o varstvu potrošnikov.

MrStein ::

Če je stvar uredil preko interneta, je očitno nakup na daljavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756987 (5174) Groot
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237180 (2149) tomaz-
»

Avstrijske vinjete, pravni vidik zakasnjene veljavnosti

Oddelek: Problemi človeštva
243294 (1407) Invictus
»

Vračilo denarja - storitev

Oddelek: Loža
285296 (3783) Mare2
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322811 (14193) RejZoR

Več podobnih tem