» »

Program za zvok z urnikom

Program za zvok z urnikom

selko24 ::

Lepo pozdravljeni potrebujem program,ki snema zvok iz mikrofonov,ki so priključeni v prostoru,glavni problem pa je,da ne najdem nobenega takega,ki bi se avtomatsko prižgal ob 9.00 in snemal nekje do 13.00 in potem avtomatsko shranil zvok v mp3 oz. načeloma sploh ni veze,ker imam dovolj prostora na disku in je računalnik namenjen samo za snemanje.

Če kdo pozna kakšen tak program,ki bi vse to vseboval,mi nj prosim pove :)

Lp Selko24

mladec ::

Tudi jaz ne poznam programov ampak ena kavbojska možnost je ta, da namestiš program s katerim snemaš, potem pa v task scheduler-ju nastaviš, da se ta program zažene ob tej in tej uri in konča prav tako.

selko24 ::

Ja vem,samo je problem ko moreš potem zvok predvajat,ni problem zagon programa,iščem rešitev da bi se zvok ob določeni uri sam predvajal in potem zaustavil,program bi pa načeloma skoz tekel,ker bi bil računalnik skoz pržgan

jype ::

To naredit je trivialno, če lahko na mašino spraviš Python.

selko24 ::

Ja študiral sem,da če drugače ne gre bo treba napisat skripto,Python sem pa že dolgo nazaj uporabljal za Blender :)

Randomness ::

@selko24: Pa se zavedaš, da zna biti to nelegalno početje?

selko24 ::

To je za domači projekt oz. nek poizkus,nima veze ali je legalno ali ne,sj ne bom snemu sosede :))

Hexx ::

Napišeš bash skripto s pomočjo ukaza ki je tu razložen (http://jordilin.wordpress.com/2006/07/2...)
In daš skripto v crontab, zelo preprosto :)

Arecord captures the audio that goes through your computer and pipes it to the lame encoder, so you encode the audio directly to an mp3 file. You can specify more options to the lame encoder such as the bitrate with lame -x -b bitrate. Without specifying the bitrate it encodes to 128kbps constant bit rate cbr. If you want to record for an specific amount of time then:

arecord -f cd -d numberofseconds -t raw | lame -x -r – out.mp3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

selko24 ::

Ej najlepša hvala ti za tole! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459590 (3797) kuall
»

[DivXviD] filmi na Divx predvajalnikih brez problemov

Oddelek: Zvok in slika
2122796 (9797) bbbb
»

AAC vs MP3 - vaša mnenja

Oddelek: Zvok in slika
51904 (1784) kockish
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058509 (6904) tha_man
»

Kaj je bolše: *.MP3 ali *.WMA?

Oddelek: Zvok in slika
312733 (2302) San

Več podobnih tem