» »

Vinjeta - počena šipa

Vinjeta - počena šipa

dottor ::

Mogoče je blo že ogromno tem na to temo ampak bom še jaz vprašal.

Pred dnevi mi je počla vetrobranska šipa. Gor imam letno vinjeto. Zanima me če je kakšna možnost, da dobim drugo? Imam spodnji del vinjete (tisti ki s ene zalepi) in račun, prav tako mi bo mehanik izdal račun za menjavo šipe. Sedaj me zanima če se da na DARSu to porihtat da pošlješ ti gor dokumentacijo (če ja katero) in ti oni dajo novo vinjeto?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

urbecar ::

dottor ::

Se pravi morem odlepit vinjeto dol in račun mehanika dobit. Upam da gre vinjeta lepo dol... Bomo pustili par ur na soncu. Hvala. Sam sem neki iskal pa nisem našu.

EDIT: V kolikšnem času dobim novo vinjeto? Recimo da en dan rabi po pošti do Ljubljane, 1-2 dni da uredijo, 1 dan da pride nazaj do mene. 5 delavnih dni? Ima kdo prakso s tem?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

šernk ::

Vinjete ne boš spravil iz šipe niti približno v solidnem stanju, obreži šipo in jim jo pošlji :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dottor ::

Poznam ljudi ki so stare vinjete s sušilci za lase dajali dol, tako da so segrevali šipo. Po moje moreš bit kar ustrajen in nekaj časa držat fen v rokah.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Map ::

Slovenska je res za pop*****. Ne gre normalno dol pa da crkneš. Kar sem do zdaj dol limal so avstrijske zakon. Brez težav in ne vem kakih pripomočkov jo spraviš celo dol v 30 sekundah.

dottor ::

Jaz jo bom proval spravi dol kolkr gre, če ne bom dal zraven še tisti spodnji del ki ga dobiš ko jo kupiš pa naj se slikajo pol.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sims ::

Am ... A nimš zavarovanih stekel. Vprašaš na zvarovalnici kater sevis priporočajo, le ta ti uredi vinjeto.

dottor ::

Sem že našu mehanika, ki porihta tudi za vinjeto. Vsem hvala za pomoč. Dvomim da imam tudi stekla zavarovana, ker če se ne motim je to dodatno treba.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bzzero ::

Postopek z vinjeto je drugač čist enostaven. Jaz sem leta 2011 menjal vetrobransko steklo. Odlepil staro vinjeto - čisto nič se nisem trudil, da bi jo lepo odlepil, sem pa pazil, da mi je v rokah ostal del s serijsko številko. Ostanek te vinjete, spodnjo nalepko (tisto ki je ne nalepiš ampak ti piše da jo shrani) in pa račun menjave stekla sem osebno odnesel na Darsov sedež v Ljubljani. Teta za šalterjem je v petih minutah vse preverila in mi pomolila novo letno vinjeto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta

Oddelek: Na cesti
385178 (2026) Furbo
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349384 (32981) Mare2

Nadomestna vinjeta

Oddelek: Na cesti
458510 (7380) Mavrik
»

Letna vinjeta

Oddelek: Loža
113956 (3324) dukedl
»

Zamenjava vinjete

Oddelek: Loža
92867 (2576) Šimpanz

Več podobnih tem