» »

Cookies WARNING!!!

Cookies WARNING!!!

uio ::

A mi lahko en razloži kako bi totalno skinu vse cookie warninge and vseh straneh al pa večini, pa da mi ni treba tega delat ročno.

Mislm to je pa višek, za kaj morm vedt da ma vsaka stran cookie gor, seveda ga ma pa kaj sej so jih mel odkar je skor internet. Zdej mi pa pol ekrana filajo z neuminmi sporočili da cookie uporabljajo.

A se da kako to skenslat, cookije pa itak dovoljujem vsem, tko da plese help.

LP Muc

Kurzweil ::

Večina jih sporočilo prikazuje z javascriptom, ki ga lahko v browserju onemogočiš, seveda boš omogočil s tem še marsikaj drugega.
Sicer pa se enkrat strinjaš pa je, al si tako len in zastrustriran človek, da je še to preveč težko?
Poglej kakšne težave imajo trenutno v Egiptu in kakšne ima tvoja rit ;)

RejZoR ::

To je pa čudovita zakonodaja, kjer se ukvarjajo z neumnostmi. Tko nekako kot bi na vratih poslovnih objektov pisalo, v naših prostorih imamo zrak. Ja no shit sherlock...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

https://www.ip-rs.si/ <- sem bi se moral obrniti za vsa vprašanja (in podobno) glede opozoril za piškotke.
Your turn to burn!

uio ::

Kurzweil je izjavil:

Večina jih sporočilo prikazuje z javascriptom, ki ga lahko v browserju onemogočiš, seveda boš omogočil s tem še marsikaj drugega.
Sicer pa se enkrat strinjaš pa je, al si tako len in zastrustriran človek, da je še to preveč težko?
Poglej kakšne težave imajo trenutno v Egiptu in kakšne ima tvoja rit ;)

Ja lepo da mi drugi delajo težave tam kjer jih ni in jih ne rabim, lahko bi se zmenil da se da en majhen krogec v kot brskalnika ne pa warninge past po straneh na tablici ponavadi pol strani zasede pa še zapomenjo si ne strani, ker tablice same čistijo spomin.
Težave imajo pa take kakršne so si izvolili. Vključno z nami pred par leti.

Letalec ::

Recimo za chrome obstaja domač vtičnik za domače in tuje piškote. Peeshkot.

Kurzweil ::

uio je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Večina jih sporočilo prikazuje z javascriptom, ki ga lahko v browserju onemogočiš, seveda boš omogočil s tem še marsikaj drugega.
Sicer pa se enkrat strinjaš pa je, al si tako len in zastrustriran človek, da je še to preveč težko?
Poglej kakšne težave imajo trenutno v Egiptu in kakšne ima tvoja rit ;)

Ja lepo da mi drugi delajo težave tam kjer jih ni in jih ne rabim, lahko bi se zmenil da se da en majhen krogec v kot brskalnika ne pa warninge past po straneh na tablici ponavadi pol strani zasede pa še zapomenjo si ne strani, ker tablice same čistijo spomin.
Težave imajo pa take kakršne so si izvolili. Vključno z nami pred par leti.


Zanimivo kdaj spoznavaš to, to je bilo jasno že pred meseci, kako bo ta nebuloza izgledala, ko je kakšen zakon resnično potreben se deformira, do te stopnje da je neuporaben, ko pa gre za nek relativno nepomemben zakon pa smo dosledni, kot le redko kdo. Sicer pa se strinjam, da je stvar tečna, ampak je pa zelo daleč od težave, kot ti temu praviš.
Sicer pa bo moralo malce več držav in precej več sveta imeti težave s tem, da bodo v browser integrirali to funckionalnost, še posebej ko je govora o večini ameriških browserjih.

Sicer pa zanimivo kako je folk vedno bolj invaliden (to ne leti na tebe), vedno znova bereš tu nove in nove topice o težavah z browserjem, flashom in podobno, a večina je tako lenih in funkcionalno napismenih, da je preveč tisti en klik, da narediš bug report. Isto velja za tole s cookie-ji. Če developer ne dobi feedbacka od folka nemore s kristalno kuglo ustrezat vsem. Sicer pa, če malce manj sebično pomisliš, prav tako kot je tebi tečn ta pop up za cookie, bi bil za nekega Azerbajdžanca tečen ta tvoj majhen krogec ali kako praviš ;)

shadeX ::

Kurzweil je izjavil:

Večina jih sporočilo prikazuje z javascriptom, ki ga lahko v browserju onemogočiš, seveda boš omogočil s tem še marsikaj drugega.
Sicer pa se enkrat strinjaš pa je, al si tako len in zastrustriran človek, da je še to preveč težko?
Poglej kakšne težave imajo trenutno v Egiptu in kakšne ima tvoja rit ;)



Ubistvu ima OP kar prav. Tudi mene ta opozorila močno motijo in če bi vedel kako jih skenslat bi jih. Ni problem 1x se strinjat z uporabo piškotkov, ampak problem nastane ker sam, 3x na teden izbrišem piškotke in nato zopet jovo na novo - opozorila.

Tudi mene ne briga za kaj strani uporabljajo piškotke, ampak tista opozorila so pa že preveč.

barakus ::

Mene ne moti da me strani trackajo, naj me, saj me nihče ne sili da jih uporabljam. Me pa zelo motijo ta obvestila o piškotkih :D

techfreak :) ::

Alternativa je, da obiskuješ strani, kjer nimaš nadležnih piškotkov in obvestil o njih.

uio ::

Ya un krogc sm mislu in browzer warning tko kot je recimo za https in podobno, lahko bi tko naredl, pa da pol al nanga klikneš če ni po defultu sprejet al pa pač samo kot opozorilo, pol pa če bi nanga kliknu ti bi pa recimo tako kot meta podatke pokazu, o opozorilu. pomoje bi se dal zelo elegantno zrihtat. Na uni inf.pooblaš stani je pisalo da ni možna implementacija, ker moreš najprej vidt opozorilo preden sprejmeš cookie, vendar to ni res, če sprejmeš po defoltu vse po tem tega ni potrebno, vsej jst tko razmišlam.
Ampak fora je kao da ti morajo, morajo in morajo pokazat opozorilo tudi če ga sprejmeš, predn ga zapiše na disk.

uio ::

Najbolj me moti pri zakonu da kao ureja cookije, samo problem sploh ni da ma stran cookije, problem je kaj se potem s temi informacijami dogaja, ko pridemo nazaj na stran...
Kaj me briga če maš polno info. ki jih kao rabijo al pa forme ipd. Važn je ali jih pol naprej pošiljajo in trgujejo z njimi in podobno, to pa ni nič rešeno.

Mesar ::

Ja to ali pa plačaš 10EUR na mesec (vsak mesec) za dostop do določene strani. Smo že to pokrili, da se nabere kr dosti strani če rad surfaš okoli..

Če bi bilo urejeno tako, nebi bilo več potrebe po oglasih... nikjer (pa po oglaševalskih piškotih tudi ne).

Edit: razen redkih izjem, preden me affiliate marketerji popljuvate...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

shadeX ::

Ja to ali pa plačaš 10EUR na mesec (vsak mesec) za dostop do določene strani. Smo že to pokrili, da se nabere kr dosti strani če rad surfaš okoli..


Mene ne motijo reklame in piškotki ki jih stran uporablja, ampak ta nov butast zakon o piškotkih.

Alternativa je, da obiskuješ strani, kjer nimaš nadležnih piškotkov in obvestil o njih.


Ok, povej mi slovensko spletno trgovino ki ne prikazuje obvestila o piškotkih prosim. Ti bom hvaležen pa še med zaznamke si jo dam :)

Nejcos ::

Evo priložnost da se nardi addon da te obvestila avtomatsko klika :)

Drugače sm pa tudi jz za da se ta zakon zbriše. Naj nardijo anketo pa da vidmo koliko ljudem so ta obvestila prišla prav.

pacman ::

Pozdravljeni

Mene tudi zanima kako preprečiti ta nadležna okna. Sem poizkušal z addblockom pa mi nekak ni uspelo. Piškotkov ne uporabljam razen za tiste strani, ki sem jih določil, drugače pa imam onemogočene.

Je pa nemogoče surfati po 99% drugih spletnih strani saj se nadležna okna ne da preprečiti in se pojavljajo nonstop (ne samo enkrat ampak vsakič ko klikneš na neko povezavo na spletni strani).

Torej, po novi zakonodaji, če hočem brskati noram uporabljati cookie ali pa gledati glupo okno..
Namen zakona je v praksi - nujna uporaba cookijev in nadzor.

Ziga Dolhar ::

Ali pa identifikacija nesposobnih programerjev ter oblikovalcev.
https://dolhar.si/

pegasus ::

Moja hipoteza - ta obvestila so uzakonili kot podzavestno sporočilo, da si opazovan, ker tega niso mogli uradno in naglas povedat. Web = panoptikon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

RuN ::

Za vse, ki se hočejo znebit sporočil o piškotkih:

Za Firefox su naložite ABP (Adblock Plus). Nato si namestite Element Hiding Helper for Adblock Plus.

Na vsaki strani s sporočilom nato kliknete spodaj levo na znak ABP in izberete "Select element to hide" (bližnjica CTRL+Shift+F3). Z miško se premaknete in označite celotno sporočilo, ki se ga želite znebiti (okvir okrog celotnega sporočila se vam mora obarvati rdeče preden kliknete). Na novem oknu potrdite "Add element hidimg rule" in to je to.

pacman ::

Hvala za pomoč.

Reycis ::

Bolj elegantno bi bilo, ce bi morali browserji po defaultu zavracat piskote potem si pa vsak lahko nastavi kokr hoce. Tole je traparija

specing ::

indeed. Butasto to konca.
Država bi morala regulariti ZA KAJ se lahko cookiji uporabljajo. Ne pa da mora vsak na spletno stran napisati
blablabla uporabljamo jih za boljšo uporabniško izkušnjo in analitiko blabla.

[D]emon ::

In nagrado za idiotizem dneva dobi:

specing je izjavil:

Država bi morala regulariti ZA KAJ se lahko cookiji uporabljajo.




Tisti dripci, ki pisejo zakone, ze tako ali tako nimajo pojma o tem podrocju; da bi pa reguliral nekaj takega kot so cookie-ji ? Get real.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820383 (14117) AštiriL
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419325 (7325) stb
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744205237 (156803) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142593 (34231) trizob
»

Apache ignorira zastavico DNT v Internet Explorerju 10

Oddelek: Novice / Zasebnost
258601 (7103) SplitCookie

Več podobnih tem