» »

Apple pogojil Cookovo nagrado z rastjo vrednosti delnice

1 2 3
4
»

Zlate ::

Nadzor nad poslovanjem se, seveda, da rešiti, če se le hoče, vendar vrana vrani ne izkljuje oči... V privat podjetju so ljudje sposobni nadzirati poslovanje, v državnem pa ne? Seveda ne, ko pa so že zakoni spisani tako, da nihče nikoli ne odgovarja. Zakoni pa se lahko spremenijo, bolj direktna, učinkovita demokracija pa omogoča tudi boljši nadzor ali vsaj učinkovitejše in predvsem hitrejše ukrepanje. Vse se da, če se hoče, le pijavke, ki državo že desetletja sesajo bi bilo treba iztrebiti, kar pa je verjetno mission impossible...

Sem pa prepričan, da če bi dali nekaj ljudem orenk plačo, ki pa bi bila vezana na uspešnost in to ne tako, da bi dobili nekaj procentov manj, temveč tako, da bi v primeru težav dobili prst v rit in bi še po hitrem postopku odgovarjali na (veliko bolj učinkovitih) sodiščih, bi zadeva vsekakor bila izpeljiva.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

leiito ::

Nadzor nad nadzorniki, ki nadzorujejo nadzornike? A ni lažje (in ceneje) imeti zasebne lastnike?

Zlate ::

Ceneje? Milijonski dobički, ki si jih delijo zasebni lastniki bi lahko ostali državi, kako je lahko potem ceneje imeti zasebne lastnike?

Razen, če bi jim dali Cookovo plačo...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

leiito ::

Saj že imaš banke, kjer moraš biti res bebec, da ustvarjaš minus, ali pa igralnice, v državni lasti. Rezultat je vedno enak, teh "milijonskih dobičkov" ni. Če pa so na račun monopolnega položaja, potem pa potrošniki plačujejo več za manj kot bi dobili na prostem trgu.

Ali pa tako; če je posel tako donosen, potem bodo želeli enako delati tudi drugi, verjetno za nižjo ceno, na prostem trgu se pa firme v državni lasti praviloma ne obnesejo, potrebujejo pomoč in dokapitalizacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Fritz ::

leiito je izjavil:

Saj že imaš banke, kjer moraš biti res bebec, da ustvarjaš minus, ali pa igralnice, v državni lasti. Rezultat je vedno enak, teh "milijonskih dobičkov" ni. Če pa so na račun monopolnega položaja, potem pa potrošniki plačujejo več za manj kot bi dobili na prostem trgu.

Ali pa tako; če je posel tako donosen, potem bodo želeli enako delati tudi drugi, verjetno za nižjo ceno, na prostem trgu se pa firme v državni lasti praviloma ne obnesejo, potrebujejo pomoč in dokapitalizacije.

Nakladaš brez kakršnekoli osnove. Zasebne banke in igralnice pa še niso delale minusa? Zasebnih podjetij in bank še ni bilo treba reševati z davkoplačevalskim denarjem?

Dokazano je, da je pri javnih storitvah in upravljanju infrastrukture zasebni sektor slabši od javnega, ker so cilji drugačni, pri prvih izključno dobiček, pri drugih pa javno dobro.

Sicer smo vse to že ene 100x premleli na teh straneh in to vključno s primeri pa se še vedno najdejo verniki trga. Javni sektor ne deluje zaradi netransparentnosti, korupcije (pod to štejem vse zunanje vplive v korist posameznih interesnih skupin, tudi politično kadrovanje) in odsotnosti pravne države, ne zato, ker je slab sam po sebi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Isotropic ::

Saj že imaš banke, kjer moraš biti res bebec, da ustvarjaš minus


lol
veliko lazje kot pri random firmi

leiito ::

Verniki trga? To je kot bi rekel verniki gravitacije. Ljudje imamo različne potrebe in okuse in si zato menjujemo dobrine. Ne razumem kaj je v tem slabega, še manj kako naj bi to preprečil in najmanj kaj točno je alternativa trgu?

Če državi pripisujete sposobnosti, da bo nekaj uredila bolje kot trg, ji pripisujete magične lastnosti. Glede na vašo logiko se je čuditi zakaj nemška vlada ne odpre državnih tovarn avtomobilov ipd. in deli profit državljanom.

Fritz ::

leiito je izjavil:

Verniki trga? To je kot bi rekel verniki gravitacije. Ljudje imamo različne potrebe in okuse in si zato menjujemo dobrine. Ne razumem kaj je v tem slabega, še manj kako naj bi to preprečil in najmanj kaj točno je alternativa trgu?

Če državi pripisujete sposobnosti, da bo nekaj uredila bolje kot trg, ji pripisujete magične lastnosti. Glede na vašo logiko se je čuditi zakaj nemška vlada ne odpre državnih tovarn avtomobilov ipd. in deli profit državljanom.

Ne obračaj besed in raje argumentirano odgovori na tisto, kar si bil vprašan.

Nikjer nisem napisal, naj se država ukvarja z vodenjem podjetij, ki ne delujejo izključno v javnem interesu ali so izrednega pomena za državo, je pa izrednega pomena vloga države (in EU) kot enablerja in regulatorja kompleksnega trga.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

para! ::

Tukaj se ne strinjam, vrednost življenja je neprecenljiva, četudi ne moreš vseh rešiti in vsem pomagati.

Jah ni. Zakaj je neprecenljiva? Jasno, da ne moreš določit neke absolutne cene nekomu, niti ni potrebe za to. Ampak za pomoč nekomu bi dal življenje, za nekoga drugega pa nič. Mogoče samo jaz ne dojamem o čem je govora.
Death before dishonor!

imagodei ::

nekikr je izjavil:

imagodei: ker imaš ti 10.000x večjo plačo kot ubogi otroci, ki delajo za pest riža, se najbrž tudi letno odpoveš 10% svojih prejemkov? Za njih si ti točno to kar je Cook za tebe.

Lej, videt si inteligenten človek, ne vem zakaj se moraš delat buteljna?

Ne, ni res, da bi bil jaz za tiste otroke enako, kot je Cook za mene. Tiste otroke Cook zaposluje, razumeš? Crnjačijo mu za dolar na dan, zato da on dobi 4 milijone letne plače. Ja, res je, po eni strani jim sploh daje možnost zaslužka, če ne bi multinacionalne selile (dele) proizvodnje v te države s poceni delovno silo, ti otroci seveda ne bi zaslužili niti tistega dolarja. Po drugi strani pa, s tem ko pripelješ tja delovna mesta, bi moral imeti tudi neko odgovornost do tistih ljudi. E, tle se pa neha - glede zdravstvenega zavarovanja ni treba razmišljat, da v tovarnah delajo otroci, ki bi morali biti v šoli, ni tvoj problem...

Vse samo zato, da zmanjšaš stroške, z izgovorom, da je tehnologija tako poceni in dostopna zato, ker imajo proizvajalci fabrike v deželah, kjer delovno silo lahko plačajo po 30-60 USD na mesec, namesto na dan. Vemo sicer, da lastnike zanima dobiček in ko je Jobs delal za 1 USD na leto, delavci v Vietnamu niso dobili povišice, pa tudi iPadi se niso pocenili. Rezerve

Kako v to zgodbo lahko vmešaš mene in mojo dobrodelnost, mi ni jasno. Jaz sem kot potrošnik teh dobrin bistveno manj odgovoren do stanja, ki ga povzročajo lastniki in uprave podjetij.

nekikr je izjavil:

Ampak ja, saj vem kako to gre, mi je že Manu velikokrat povedal. Kaj Manu, vsi ministri leve in desne vlade: "saj vem, da je treba šparat, samo ne pri meni, to pa ne, sigurno je kdo, ki ima več".

Tole je kr nekej, vzeto iz ene druge zgodbe. Jaz za svojo dobrodelnost skrbim na domačem pragu, v okolici, ki se me dotika. Apple pa neposredno izkorišča poceni delovno silo. Ampak grozen sem pa jaz, ne pa tisti, ki na ta račun dobi 4 milijone letno?

nekikr je izjavil:

Gibanje Occupy Wall Street je povedalo samo to, da jim nekaj ni všeč. Kako bi to spremenili jim pa ni čisto jasno. Brez teh idej je pa vse skupaj scanje proti vetru.

To sploh ni point - ti si trdil, da nam je tako lepo, da blebetamo samo izza računalniških zaslonov, jaz sem ti pa pokazal, da temu ni tako. Ko sva enkrat ugotovila, da do protestov prihaja, pa naenkrat to ni dovolj. Če bi kdo dal konkretne predloge, bi jih ali popljuval, ali pa označil za nerealistične. Skratka, tebi ugaja stanje tako kot je in ga ne bi menjal. Sposobni pač zaslužijo milijone letno, nesposobneži, ki ne znajo drugega kot po navodilih zašraufat petih vijakov, naj bodo pa kar brez osnovne zdravstvene oskrbe. Oz., kako je že napisal Fritz?

nekikr je izjavil:

Protesti v Sloveniji so povedali le to, da je bilo potrebno na vsak način zrušiti Janšo.

Ni res. Vstaje so se sploh začele zaradi radarjev. Slovenci smo pač tihi anarhisti. Ne gremo radi na ulice, ampak zakonov pa nihče ne želi spoštovat. Ko postavijo radarje in ne moreš več voziti tako, kot se tebi zdi prav (kaj pa zakonodajalec in strokovnjaki prometne stroke vedo), je pa čas za akcijo; za prehod iz tihega anarhizma v glasnega.

nekikr je izjavil:

Če si poslušal kakšen komentar teh "vstajnikov" in znaš šteti do deset, je bil njihov edini cilj rušitev takrat aktualne vlade. Se ne strinjaš? Zakaj so pa potem tiho kot riti sedaj, ko zelenjadarska koalicija počne točno to, kar so si prejšnji zamislili? Zanimivo, ne?

Spet ni res. Okoliščine takrat so bile zelo specifične, rušila pa bi se katerakoli vlada, ki bi se na političnem parketu in v odnosu do ljudstva obnašala na ta način, kot se je Janševa. Gotovo je pa Janša sam zelo veliko pripomogel k svoji nepriljubljenosti, ja.

nekikr je izjavil:

Nihče pri zdravi pameti si ne želi krvave revolucije, da smo pa zelo blizu pa očitno veš le ti. Ko grem po shopping centru so namreč vsi lokali nabito polni, do morja se vijejo kolone ljudi. Tako zelo slabo, kot hočejo nekateri prikazati, niti slučajno ni. Še posebej sedaj, ko so vstajniki dosegli en in edini cilj.

Svet je že dolgo tega postal globalna vas, dobro jutro. Rahlo smešno je, da se v razmišljanju omejuješ na Slovenijo.
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

Kako v to zgodbo lahko vmešaš mene in mojo dobrodelnost, mi ni jasno. Jaz sem kot potrošnik teh dobrin bistveno manj odgovoren do stanja, ki ga povzročajo lastniki in uprave podjetij.

Ne. Ti osebno si kriv za smrt vsaj 15ih Afričanov letno. Tako kot jaz, da ne bo pomote. Ampak jaz si ne zakrivam oči, ti pa si rečeš, da vse te stvari, ki jih imaš in jih iz dneva v dan kupuješ "zares rabiš", nujno in ne daš nekaj 100€ mesečno, ki bi jih povsem enostavno lahko dal, ubogim afriškim otrokom. Pljuvaš pa po Cooku, ki jim je dal vsaj bedne službe (in na dolgi rok izboljšal stanje - poglej malo, kako so se razmere spremenile samo v Foxconnu recimo, pa upoštevaj, da imajo več zaposlenih kot Slovenija). Pa ne, da je "nedolžen", ampak kriv si tudi ti. In izgovor, da kaj boš naredil, če so pa drugi še slabši je najbolj bedni možen.

To sploh ni point - ti si trdil, da nam je tako lepo, da blebetamo samo izza računalniških zaslonov, jaz sem ti pa pokazal, da temu ni tako.

Ne. Pokazal si samo to, da se je ena hipijevska manjšina odločila postaviti šotore. Brez konkretnih zahtev, brez konkretnih predlogov. Da pa se v vsaki družbi najde nekaj posameznikov, ki jim stanje ni všeč, je pa najbrž jasno? Boš enako ostro obsojal tudi morebitni demokratični socializem (ki vsaj po strani sodeč ni demokratični), ker se bo nekaj ljudi s šotori postavilo pred centralni komite?

Ni res. Vstaje so se sploh začele zaradi radarjev. Slovenci smo pač tihi anarhisti. Ne gremo radi na ulice, ampak zakonov pa nihče ne želi spoštovat. Ko postavijo radarje in ne moreš več voziti tako, kot se tebi zdi prav (kaj pa zakonodajalec in strokovnjaki prometne stroke vedo), je pa čas za akcijo; za prehod iz tihega anarhizma v glasnega.

Če si bil eden od njih te še razumem, sicer pa ne. Vsem ljudem je trenutno jasno (razen posameznim udeležencem), da so bili protesti organizirani z namenom rušitve vlade. Tvoj argument o radarjih je pa tako smešen, da ne morem verjet, da si resnično to zapisal. Odgovori mi prosim, koliko peticij je bilo poslano županu za spremembo omejitev preden so v veljavo stopili radarji? Poleg tega je s splošnim zakonom predpisana hitrost v naseljih. Že sedaj bi lahko tam stalo 500 policistov in merilo hitrost, ko so postavili radarje je bil pa ves halo. Resno?

Spet ni res. Okoliščine takrat so bile zelo specifične, rušila pa bi se katerakoli vlada, ki bi se na političnem parketu in v odnosu do ljudstva obnašala na ta način, kot se je Janševa. Gotovo je pa Janša sam zelo veliko pripomogel k svoji nepriljubljenosti, ja.

Kako hudiča ni res?! Bili ste proti slabi banki, proti davkom, proti nižanju plač v javnem sektorju....sedaj ko so pa identične, Janševe predloge, ponovili zelenjadarji ste pa tiho kot riti? Kje ste zdaj? Me boš resno prepričeval, da se je v dveh mesecih toliko spremenilo? In če se je, potem je več kot očitno, da je bila prejšnja opozicija preneumna, da bi videla realno stanje in predvidela kaj bo v bližnji prihodnosti (saj veš, Bratuškova in njeni "da bo treba dati penzije na pol" itd.).

Svet je že dolgo tega postal globalna vas, dobro jutro. Rahlo smešno je, da se v razmišljanju omejuješ na Slovenijo.

Trenutno resni problemi so zgolj v Turčiji, kjer stranko, ki je dobila večino na zadnjih 3 (ali 4) volitvah ruši manjšina in pa bližnji vzhod. Drugje neke panike ni. Pa mi ja ne boš rekel, da sem in tja kakšen protest smatraš kot globalno zahtevo po socializmu?

gendale ::

leiito je izjavil:

opeter je izjavil:

* * * *

Imam eno vprašanje ... torej v starih časih, ko še ni bilo drugega, razen raznih surovin (zlata, srebra, dimanatov, bakra ipd.) iz tega so seveda tudi kovali denar, je lahko nekdo obogatel na sledeče načine: ali je nekoga okradel, ubil, se poročil v bogato familijo, dedoval kakšno premoženje od daljnega sorodnika, morda zmagal na kakšni igri za srečo/stavnici ali pač na kakšen peti/šesti/sedmi način.

No v glavnem, v teh "starih" časih so bile določene omejene dobrine, ki so se pač razporedile. Torej, če je nekdo hotel biti bogat, je moral zaradi tega nekdo drug postati reven. Oziroma, saj me razumete.

Zdaj pa v modernih časih, v časih virtualnih valut, elektronskega denarja ipd. torej je dobrin več kot je dejansko njihovo fizično kritje? Ko FED tiska fiktivni denar? Ali pa, ko borze trgujejo z nečim, česar dejansko ni oz. ne obstaja.

Torej vprašanje se glasi: ali lahko postane nekdo bogat na rovaš ostalih, ki morajo postati revni ali pe se zakreditirati (primer: kupiš nov iPhone - ti si postal revnejši za n denarja, medtem ko to drugi strani pomeni zaslužek) ali pa to v času "namišljenega in fiktivnega denarja" več ni tako?


To sploh nikoli ni bilo tako, namreč da bi moral nekdo nujno revnejši, ker je nekdo postal bogatejši. Odkod vam sploh ta ideja?

pojma bogatejši in revnejši obstajata samo v odnosu enega z drugim, posamezno pa ne
se pravi če je nekdo bogatejši mora biti bogatejši od nekoga drugega, ta drugi pa je od njega revnejši
ne morem biti jaz bogatejši od tebe in hkrati ti bogatejši od mene, to je nesmisel
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

leiito ::

Šlo je za kavzalnost, za nesmiselno trditev, da je nekdo lahko bogatejši samo tako, da je nekdo drug revnejši. Za poenostavitev nazaj v barter, jaz tebi ovco, ti meni dve kozi. Jaz pač v temu trenutku bolj cenim dve kozi od svoje ovce in obratno. Po menjavi sva oba bogatejša kot sva bila prej, nihče ni nič revnejši. Razen, če je ovca.

gendale ::

ne nisva, moraš gledat oba z istega stališča cel čas
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

leiito ::

Saj gledam. V tem je point trgovanja, da imamo ljudje različne potrebe, želje in interese. Če sta zame v trenutku x 2 tvoji kozi vredni več kot moja ovca, in ima zate moja ovca večjo vrednost kot tvoji kozi, sva oba iz trejda izšla z večjo (percipirano) vrednostjo kot prej. Fair trade. Da pa to ne velja nujno, ko ti menjaš z delodajalcem svoje znanje in čas za bone za hrano, se razume samo po sebi.

In tudi, hipotetično, če ti tripaš na ovce in ti je ena moja še posebej všeč, jaz pa to opazim in hočem 100 tvojih koz za to ovco, je to še vedno fair trade. Intrinsic value ovce zate pač ni samo meso in volna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applova skupščina brez presenečenj, še vedno bodo zeleno podjetje

Oddelek: Novice / Ostale najave
114900 (2140) noraguta
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178312 (6845) aerie
»

Leto dni pozneje v Applu: rekordni dobički in tretjinski padec tečaja

Oddelek: Novice / Rezultati
278756 (6709) antonija
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165581 (4417) Invictus
»

Davcni otegljaj pri prodaji vrednostnega papirja

Oddelek: Loža
224063 (2822) gapi030

Več podobnih tem