» »

Microsoft pokazal Windows Blue in nove telefone

Microsoft pokazal Windows Blue in nove telefone

vir: ZDNet
ZDNet - Microsoft je danes ob 18. uri po našem času organiziral veliko novinarsko konferenco v San Franciscu, tako imenovani dogodek Build, kjer so prvi dan predstavili novo verzijo operacijskega sistema Windows 8.1 oziroma Blue. Prvo besedo pred 6000 glav veliko množico udeležencev je imel Steve Ballmer.

Povedal je, da je Windows 8.1 prva verzija, ki jo označujemo kot hitro verzijo (rapid version), saj je Osmica izšla pred vsega osmimi meseci. To politiko v še radikalnejši obliki izvajata Google s Chromom in Mozilla s Firefoxom, Ballmer pa pravi, da bo nova norma tudi za Windows, Office, strojno opremo in vse izdelke iz Redmonda.

Najprej je beseda tekla o telefonih. Lumia 521 bo naprodaj povsod tam, kjer subvencioniranje telefonov (z dvoletno vezavo) ni običajno. Za 150 dolarjev bo moč dobiti povsem spodoben telefon s podporo 4G, procesorjem Qualcomm Snapdragon S4, 4-palčnim zaslonom (800x480, 235 ppi) in kamero s petimi milijoni točk. HTC 8XT in Samsung ATIV S Neo sta še dva telefona, ki ju bo poganjal Windows Phone in bosta podobnih specifikacij.

Potem pa je Ballmer končno spregovoril o Windows 8. Sprejem tega operacijskega sistema je bil zelo buren, Ballmer pa pravi, da so uporabniki, ki ga poganjajo na napravah z na dotik občutljivimi zasloni, zadovoljenjši od onih drugih in tudi tistih z Windows 7. Windows 8 je bila drzna poteza, Windwows 8.1 pa je poliranje in dodelava fines. Kot že večkrat povedano, se vrača gumb Start, ki bo vseeno imel drugačno funkcijo kakor v Sedmici. Bing bo bolj integriran v Windows Blue, saj bo kar samostojna aplikacija, tako da bo iskanje po spletu in računalniku postalo eno. Potem je tu še cel kup manjših in koristnih sprememb, kot je izboljšana virtualna tipkovnica za tablice (predlogi, možnost vnosa številk iz zgornje vrstice), nov odjemalec za e-pošto s filtri za sporočila iz družbenih omrežij (ni še znano, ali bodo končno upokojili preživeti POP3), boljša aplikacija za glasbo. Dokumenti se privzeto shranjujejo v SkyDrive, kar pomeni, da so dostopni od koder koli (in tudi iz Fort Meada).

Predogledno verzijo Windows Blue je mogoče dobiti na Microsoftovi spletni strani.

33 komentarjev

Nikec3 ::

Metro meni ima velik potencial, ampak ga bodo po mojem morali nekako združiti z namizjem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

darkolord ::

Na RT je/bo baje tudi Outlook.

bluefish ::

Tale 512 je pa po specifikacijah dokaj podobna stari 800. Nekih večjih sprememb ni - no, razen WP8 in nadgradnje.

Tilen ::

Zaenkrat samo RT različica?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CyberPunk ::

OK...

iskanje po spletu in računalniku postalo eno

...to se mi zdi znano. Nekaj podobnega so trdili že vsaj deset let nazaj, ko so poskušali integrirati Windows in Internet Explorerja. Ali tam okrog tistega časa. Reciklirajo.

končno upokojili preživeti POP3

To je pa popolnoma diletantska izjava. Zakaj bi kdorkoli hotel "upokojiti" uveljavljeni protokol, ki ti omogoča, da pošto dejansko pobereš k sebi (nekaj, kar postaja v luči internetnih dogodkov in teh ali onih prisluškovalnih afer zadnje čase spet vse bolj pomembno). Kot bi rekel, da bo nekdo končno upokojil preživet jedilni pribor.

darkolord ::

ki ti omogoča, da pošto dejansko pobereš k sebi (nekaj, kar postaja v luči internetnih dogodkov in teh ali onih prisluškovalnih afer zadnje čase spet vse bolj pomembno)
IMAP ti to tudi omogoča.

Lonsarg ::

Tilen je izjavil:

Zaenkrat samo RT različica?


Nop, se mi že preko Store lovda nekaj čez 2GB velik 8.1 Update za Win 8 Pro 64bit, res pa je, da je downloadani file poimenovan Windows RT... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lopov ::

darkolord je izjavil:

ki ti omogoča, da pošto dejansko pobereš k sebi (nekaj, kar postaja v luči internetnih dogodkov in teh ali onih prisluškovalnih afer zadnje čase spet vse bolj pomembno)
IMAP ti to tudi omogoča.


Ja, a 3/4 uporabnikov ne zna ročno nastaviti lokalnega nabiralnika in se zanašajo na avtomatično konfiguracijo, ki pa tega v večini primerov ne nastavi. Ob "izpadu" interneta so brez pošte ...

POP je bulletproof -- vsaj veš, da zagotovo je lokalno :)

CyberPunk ::

darkolord je izjavil:

ki ti omogoča, da pošto dejansko pobereš k sebi (nekaj, kar postaja v luči internetnih dogodkov in teh ali onih prisluškovalnih afer zadnje čase spet vse bolj pomembno)
IMAP ti to tudi omogoča.

IMAP sinhronizira. Ce pa hoces, da ostane samo lokalno in pobrisati na serverju, moras pa to premikati rocno.

Tilen ::

Lonsarg je izjavil:

Tilen je izjavil:

Zaenkrat samo RT različica?


Nop, se mi že preko Store lovda nekaj čez 2GB velik 8.1 Update za Win 8 Pro 64bit, res pa je, da je downloadani file poimenovan Windows RT... :)



Meni ob namestitvi datoteke iz novice "Windows8-RT-KB2849636-x64" javi napako, da zadeve ni mogoče namestiti, ker posodobitev ne velja za moj računalnik. Imam pa licenčne Windows 8 PRO, x64. Uporabljaš slovenski jezik?

The Windows 8.1 Preview is here - Blogging Windows

Please note: Some tablets and PCs running newer 32-bit Atom processors require updates to their graphics drivers before they can run the Windows 8.1 Preview. Those tablets and PCs include the Lenovo ThinkPad Tablet 2, ASUS VivoTab TF810C, HP Envy X2, HP ElitePad 900, Samsung ATIV Smart PC, and Fujitsu ARROWS Tab. We are working closely with Intel and OEM partners to deliver updated drivers that will allow you to install the Windows 8.1 Preview as soon as possible.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

blackbfm ::

Zakaj bi kdorkoli hotel "upokojiti" uveljavljeni protokol, ki ti omogoča, da pošto dejansko pobereš k sebi (nekaj, kar postaja v luči internetnih dogodkov in teh ali onih prisluškovalnih afer zadnje čase spet vse bolj pomembno).


če ti že lahko prestrezajo podatke, pol je čist vseeno a ti pobereš dol al ne

CyberPunk ::

blackbfm je izjavil:

če ti že lahko prestrezajo podatke, pol je čist vseeno a ti pobereš dol al ne

Ce pa ne in/ali ce se kdo le obcasno spravi v izvajanje raznih queryjev po serverjih, potem pa to ni cisto vseeno.

Tilen ::

Sem probal še z zamenjavo jezika in update vseeno ne gre skozi.

 8.1

8.1



Še kdo s podobno težavo?


8.1 Preview on SurfaceRT - Error - "The update is not applicable to your computer."
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ethelred ::

Enako pri meni. Win 8 Slo OEM

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

Tilen ::

Imaš dodan Media Center?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

Jaz sicer nimam slovenskega jezika, imam navadnega angleškega, ampak malo dvomim da bi bil jezik kriv.. Poleg tega pa imam Dreamspark, torej retail verzijo.

ethelred ::

Tilen je izjavil:

Imaš dodan Media Center?

Nimam. Dodan je edino angleški language pack.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

ScumbagSteve ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj bi kdorkoli hotel "upokojiti" uveljavljeni protokol, ki ti omogoča, da pošto dejansko pobereš k sebi (nekaj, kar postaja v luči internetnih dogodkov in teh ali onih prisluškovalnih afer zadnje čase spet vse bolj pomembno).


če ti že lahko prestrezajo podatke, pol je čist vseeno a ti pobereš dol al ne


+ četudi sam paziš potem pa v 99,9% ne pazijo drugi, ki so v komunikaciji s tabo. In si na istem...
Scumbag Štefko

ethelred ::

This error will occur if:

    The base language of your OS (the language chosen during setup) is outside one of the 13 supported languages for Windows 8.1 Preview. Please note that any other language or non-specified version (such as English (United Kingdom) and Portuguese (Portugal)) are not included among the supported languages.


    You are running Windows 8 Enterprise.


If one of these conditions applies to you, Windows 8 customers will be able to install Windows 8.1 Preview using the ISO image once they become available.

However if you have Windows RT, you cannot install from an ISO file - you can only install Windows RT 8.1 Preview if your original OS language was one of the 13 supported languages.

vir: http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

krneki0001 ::

full dober start meni imajo windows 8.1!!! Vrže te v metro, da ni treba več windows tipke pritisnit!!! :))

Drugače pa preview deluje odlično, hitro in brez sesuvanja. Nekaj novosti je:
- work folders in sinhronizacija le teh z vsemi napravami, kjer si gor priklopljen z microsoft accountom,
- skydrive v metroju ima končno vse funkcije, ki jih ima desktop aplikacija
, drugače pa nič presenetljivega.

Se pa na testni mašini hitreje zažene kot se je win 8 (mašina je serijski Lenovo T60 z 2Gb rama in 60Gb diska s 5400 obrati)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Še ena novost, ki pa je malo čudna. Umaknili so command prompt (še ga lahko ročno zaženeš, vendar) in namesto njega dali powershell.
Pa PC settings so malo drugače predelal. Meni osebno je to sedaj bolj všeč. Še kak dan testov, pa če bno dobro, gre na mojo osnovno mašino kot prvi sistem.

Je pa sedaj na levem spodnjem kotu in pritisku z desnim gumbom dodan meni power, tako da lahko od tam ugasneš mašino.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Če je powershell default je to super.

CyberPunk ::

Heh, a ni tako, da se Command Prompt takoj zazene, PowerShell pa rabi ene deset sekund, preden se v oknu sploh kaj izpise do kurzorja... :/

krneki0001 ::

sedajle sprobal. powershell je enako hiter kot command prompt.

Pa še ena zanimivost. delam primerjavo win 8 in win 8.1 in sem opazil da oba siatema na novo naložena ne porabljata isto rama na enaki mašini - pri obeh samo klik v desktop in zagon task managerja. win 8 porabi 800mb, win 8.1 pa 452mb. Obe mašini sta danes naloženi, ena z win 8, druga z win 8.1, obe mašini sta pa Thinkpad T60 (C2D T2400, 2GB rama in 60GB disk).

Win 8.1 se hitreje boota in tudi hitreje deluje sam zagon programov. Samo ko ga pa malo bolj obremniš, pa začne trokirat in premik oken ni vež zvezen, ampak skače, kar pa se na win 8 ne dogaja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Aja pe še ena zadeva - v win 8.1 je internet explorer 11
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

sedajle sprobal. powershell je enako hiter kot command prompt.

Tudi na HDDju? Na SSDju itak ne sme biti razlike.

krneki0001 ::

Na hdd-ju. Mašini za teste imam 2 enaki in testiram iste zadeve, nalagam iste driverje. ( še IBM-ovi mašini sta - IBM thinkpad T60 - C2D T2400 procesor 1.83GHz, 2GB rama in 60Gb HDD na 5400 obratov.)
Na obeh istočasno odpreš isti program in gledaš razlike. In so razlike v hitrosti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

heh boot je pa res hiter. sn glih testiru v virtualki, nameščeni na hdd in se stvar instantno pržge :D
Dejansko bi bil boot na sistemu z ssdjem krajši od POST-a ;((
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Že s hddjem je skoraj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

z hitrim ssdjem, uefi biosom in grafo lahko maš dejansko instant boot...
#brezpodpisa

blackbfm ::

frišna stvar se vsaka zboota

pol po parih mescih uporabe, pa shitloadu programov/iger/filmov se oglašajte

nekikr ::

Še vedno isto. Samsung 840 Pro 250GB, i7, 12GB rama. Se ti oglasim spet čez 6 mesecev?

krneki0001 ::

blackbfm je izjavil:

frišna stvar se vsaka zboota

pol po parih mescih uporabe, pa shitloadu programov/iger/filmov se oglašajte


Na moji produkcijski mašini so odkar so ven prišli, pa delujejo enako hitro kot prvi dan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ballmer gre v pokoj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722984 (20068) antonija
»

Cene Surface RT tablic padajo

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4113250 (9716) techfreak :)
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931221 (25272) krneki0001
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746333 (39306) Bistri007

Več podobnih tem