» »

Antivirus

Antivirus

1
2
3

RejZoR ::

Pa dejte že nehat nabijat da zastonjsko ne more bit ne vem kaj. Skor vsi free antivirusi imajo core detekcijo enako skozi vse verzije. Sploh avast! kjer so mu odvzel zelo malo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rias Gremory ::

Gentoo je dober antivirus.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hojnikb ::

Rias Gremory je izjavil:

Gentoo je dober antivirus.

this :)):)):))
#brezpodpisa

Seljak ::

RejZoR je izjavil:

Pa dejte že nehat nabijat da zastonjsko ne more bit ne vem kaj. Skor vsi free antivirusi imajo core detekcijo enako skozi vse verzije. Sploh avast! kjer so mu odvzel zelo malo.


To že vsi vemo,da ti je Avast pri srcu:)) "Danes bosta usodni DA rekla RejZoR in Avast Free AV" :)):))

System bug ::

NOD 32 version 6

password in username finder pa gas! dela kot urca že pov leta

RejZoR ::

Seljak je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Pa dejte že nehat nabijat da zastonjsko ne more bit ne vem kaj. Skor vsi free antivirusi imajo core detekcijo enako skozi vse verzije. Sploh avast! kjer so mu odvzel zelo malo.


To že vsi vemo,da ti je Avast pri srcu:)) "Danes bosta usodni DA rekla RejZoR in Avast Free AV" :)):))


Al pa če bi vi snel plašnice in videl, da ne nabijam v tri krasne ampak govorim dejstva? Ker drug free AV pa je tolk complete? Pri večini drugih so not nasral cel kup nekih "oglaševalskih" komponent, ki ne delujejo ampak so tam, da jih kao kupiš, pri drugih pa so jih odstranili, da je free verzija krepko slabša od plačljive. Tega pri avast!-u ni. Razen parih funkcij, ki jih načeloma dokaj lahko pogrešiš.
Da ne omenjam, da je pristop čehov daleč najboljši od vseh razvijalcev, kar je tud razlog, da visim pri njih in se vedno vračam nazaj. Ker vsakič ko pride ven nova verzija kakšnega drgega AV-ja ga sprobam z veliko mero optimizma in entuziazma. Pa se nakoncu po parih dneh vedno vrnem k avast!-u ker imajo čist vedno neke svoje traparije, buge in probleme ter neko čudno filozofijo furanja posla oz razvoja. Enostavno je avast! boljši na tolk nivojih, da enostavno ni primerjave. Edino kar jim zamerim je da Behavior Shielda nočejo spravit na nivo behavior blockerjev kot ga imajo drugi. Ampak odkar so začel krepit Auto Sandbox, ki je neke vrste hybridni real-time on-demand behavior blocker, katerega smo v večih testih videl dejansko delovat, jim tud to mal spregledam. Pa dejstvo, da je edini free AV, ki ne preverja za posodobitve definicij samo 1x na dan. Nekaj kar je leta 2013 povsem nedopustno, ampak eni še kar silijo s takim načinom samo zato da lahko posiljujejo s plačljivimi verzijami. Sem padejo tko AVG, AVIRA kot MSE in še par drugih.

Ampak hej, če tko misliš glede mojega mnenja o avast!-u, then so be it. Samo ni mi jasno zakaj zganjate tako galamo za program, ki je free. Če bi na vse načine tiščal ne vem kaspersky-ja, ki je samo plačljiv bi še zastopil. Tko pa razen dobrega namena nimam od takega početja povsem nobenega profita (na nobenem nivoju).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

StoneFox ::

System bug je izjavil:

NOD 32 version 6

password in username finder pa gas! dela kot urca že pov leta


Se povsem strinjam. Zelo dober in pa predvsem "light" antivirus.

RejZoR ::

Da se vam da vsake 3 dni menjat gesla...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

neoserv ::

Tudi meni se trenutno najbolj dopade Avast. So naredili res lusten kos softwara iz tega :)

Na drugi masini pa uporabljam samo Ms Security Essentials in tudi nimam nekih tezav z nesnago.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

RejZoR ::

Sej men je MSE tud všeč ker ne rabi registracije in je totalno dumb proof, ampak kaj ko je tko gnilo počasen, da popizdim zraven. Pa detekcija je že več mesecev na samem dnu in razen najbolj navadnega file scanninga ne ponuja niti ene proaktivne tehnologije. Kot da je MSE obtičal ene 5 let v preteklosti pa že takrat so eni imel prebliske naprednosti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Seljak ::

RejZoR ne me narobe razumet,tudi jaz bi si dal gor tale Avast Free,ampak sem nabavil licenco za Nortona,ker je ful ugodna pa nekako sem navajen na njega.Sem pa tudi pred leti sam uporabljal Avasta in nimam kaj govorit čez njega.Hecno se mi samo zdi,ker že vsak na Slo-Tech-u ve kateri je tvoj najljubši AV :D To glede piratiziranja oz hackanja AV-ja in iskanje ključev pa se mi zdi totalno zgrešeno.Kdor nima 20€ za licenco,ali pa,da bi si namestil kakšno free verzijo je za mene "bedak"!!

RejZoR ::

Seljak je izjavil:

RejZoR ne me narobe razumet,tudi jaz bi si dal gor tale Avast Free,ampak sem nabavil licenco za Nortona,ker je ful ugodna pa nekako sem navajen na njega.Sem pa tudi pred leti sam uporabljal Avasta in nimam kaj govorit čez njega.Hecno se mi samo zdi,ker že vsak na Slo-Tech-u ve kateri je tvoj najljubši AV :D To glede piratiziranja oz hackanja AV-ja in iskanje ključev pa se mi zdi totalno zgrešeno.Kdor nima 20€ za licenco,ali pa,da bi si namestil kakšno free verzijo je za mene "bedak"!!


Seveda vejo kateri je moj favorit, če pa se že skor 10 let ukvarjam z njim, svetujem folku, rešujem težave, sem beta tester in neuradni tech support n njihovih forumih. Isto dolgo ves čas testiram tud druge ampak jim čist vedno nekaj manjka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

StoneFox ::

Seljak je izjavil:

RejZoR ne me narobe razumet,tudi jaz bi si dal gor tale Avast Free,ampak sem nabavil licenco za Nortona,ker je ful ugodna pa nekako sem navajen na njega.Sem pa tudi pred leti sam uporabljal Avasta in nimam kaj govorit čez njega.Hecno se mi samo zdi,ker že vsak na Slo-Tech-u ve kateri je tvoj najljubši AV :D To glede piratiziranja oz hackanja AV-ja in iskanje ključev pa se mi zdi totalno zgrešeno.Kdor nima 20€ za licenco,ali pa,da bi si namestil kakšno free verzijo je za mene "bedak"!!


Ja no, za mene so bedaki tisti, ki v tej dobi interneta kupujejo antivirusne programe za 20 ali več evrov.

Seljak ::

Torej sva dva bedaka :D "V tej dobi interneta"?? Koliko internetnih dob pa obstaja? Kamena internetna doba,ledena internetna doba,...nisem vedel tega,morda,ker sem bedak in sem poskrbel za varnost svojega PC-ja v "tej dobi interneta"ko je spletno bančništvo najbolj na udaru.

StoneFox ::

Hotel sem povedati, da ima že vsak "bedak" doma internet, od koder si lahko potegne zastonjski antivirus. Osebno pa tudi rajši skrekanega kot da za njega plačujem.

BorutK-73 ::

Za mene je bedak tisti ki še vedno uporablja crackan AV:D, ko pa so FREE že čisto dovolj!
Moj AV favorit: COMODO!

solatko ::

Raje, kot o tem, kateri AV daste gor, poskrbite, da nimate instaliranih osebnih ključev (jih pač daš gor, ko rabiš), da na beižfuku ne objavljate vseh mogočih podatkov, slik, namenov potovanj........., skratka osebnih podatkov, ki splošno populacijo nič ne briga. Ob normalni uporabi interneta, je zadosti MSE in ni nobenih skrbi, seveda pa je vsak crack, odprta pot, za vso nesnago, ki je na omrežju.
Sicer pa ima vsak svojega junaka tudi pri AV programih, osebno imam pa predvsem izkušnje računalnikov, ki jih dobim v čiščenje. Kaj vse se ne najde na računalnikih, človek bi mislil, da smo v zaščiti osebnih podatkov, še vedno v srednjem veku.
Delo krepa človeka

gslo ::

smucke: zakaj pa te underground futra s skrekanimi verzijami AV-jev? iz same dobrote? hehehe. :-) naivnost ne pozna meja.

Seljak ::

naiven uporabnik = okužen računalnik Potem raje uporabim zastonjski AV in je zadeva rešena,kot pa,da reskiram.Sploh pa nikoli nisem pomislil,da bi šel AV crackat ali pa iskati kode za njega.Kdor ima denar za nakup PC-ja ima tudi denar za njegovo varnost in noben ne bo rekel,da temu ni tako.Tudi,če bi AV stal 10€ si ga določeni osebki ne bi kupili in to se že vidi,ko nekdo reče,da si raje namesti piratsko verzijo kot pa FREE.

Anney ::

Meni tole služi odlično:

Kingsoft Antivirus 2012

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

axee ::

Bravo, link pelje do downloada namestitvene datoteke. IMHO je pa to že spamanje. Lepo te prosim no..

Anney ::

Sej je free, ne vem kaj te muči.

Seljak ::

axee je izjavil:

Bravo, link pelje do downloada namestitvene datoteke. IMHO je pa to že spamanje. Lepo te prosim no..


To nikakor ni spam.malo si preberi kaj pomeni beseda spam http://lmgtfy.com/?q=spam

axee ::

Uredu mogoče ni spam v tipični obliki, samo nevem no linki do exe datotek in naivno lovdanje je razlog, zakaj očitno potrebujete antivirus. Tudi ne razumem, če predlagaš AV rečeš samo da ga odlično nucaš in linkaš exe?

Sej vem da nič slabega ne misliš ampak to je tudi eden od razlogov, zakaj se človek hitro okuži. Ne zameri, ampak z tem razlogom se tudi ne okužim.

Seljak ::

axxe Nič bati,če imaš dober AV ti bo zadevo preveril še preden bo na HDD-ju ;)

axee ::

Sej ni čudno da rabite antiviruse, če tako razmišljate.. no, če ne znate bit previdni, pa ga uporabljajte, samo če mi isti človek predlaga da rabim antivirus, hkrati pa ne vidi nič narobe z prenašanjem zaženljivih datotek iz forumov ali raznih free file sharing strani.. :D

No sej predlagam da zaključimo debato, namenska tema je že na S-T.

RejZoR ::

Kingsoft je mrtev AV, zadevo so povsem opustil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Anney ::

Bazo updejta še normalno in pa povezava na cloud tudi še deluje.

solatko ::

RejZoR - Kaj moraš vedno trolat, daj si no dopovedat, da nekateri nočejo Avire. Ravno včeraj sem jo iz enega prenosnika vrgu dol, ravno zato, ker ni tisto, kar ti skoz povdarjaš.
Free verzija je propustna, da je kej. Defender offline je našel preko 400 problematičnih failov in, ko jih je odstranil, je bil potreben še recovery sistema.
Enako nesnago, MSE ne pusti instalirat.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Če me že pljuvaš, vsaj ime AV-ja napiši prav. Ker AVIRA nima z ničemer nobene veze...

Sploh pa nabijat da je free verzija propustna, ko pa že ves čas govorim, da imata Free in Pro/IS/Premier ENAK core in psoledično ENAKO detekcijo. Celo tolk zaupanja imajo, da dajejo na teste samo Free verzijo ob bok vsem plačljivim. In če ti ob samem downloadu fajla ničesar ne zazna to en drek pomeni. Fajl moraš zagnat in če še potem ne trzne, šele takrat lahko govorimo o nedetekciji. Auto Sandbox deluje zgolj in samo on-execution, enako so deli Cloud sistema, ki delujejo zgolj on-execution. In avast! ni edini. Tako pač deluje behavior analysis tehnologija, ki teče v realtime in ne preko emulatorja (ki je počasen in se ga da relativno enostavno zavesti).

Drugače pa je BitDefender Free kar ok, očitno so popeglali debilne probleme. Sicer še vedno nima exclusions sistema ampak ajde.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

Nič te ne pljuvam, samo vsako drugo stvar, ki jo nekdo napiše in jo pohvali, imaš ti takoj pripombo. Vsak napreden uporabnik, se zaveda, da si povprečen ne zna naštimat osnov. MSE je tak kot je, zadosti varen za povprečnega uporabnika, tudi če nič ne premikaš. Problem pri povprečnih uporabnikih je ravno v tem, da klikajo exe faile. V takem primeru je za njih najboljši MSE, ker je enostaven in zadosti sposoben.
Ko pa se pogovarjamo o naprednih uporabnikih, ki se občasno morajo sprehajat po raznih problematičnih straneh in njihovi zaščiti, takrat pa lahko uporabiš svoje izkušnje in jim svetuješ tisto, kar najbolj poznaš.
V tem primeru, bi komu morda služila tvoja reklama.
V osmici je AV uporabniku praktično skrit, svojo nalogo pa opravlja več kot uspešno. Karkoli dajat zraven, je bedarija.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Sej nikjer ne piše, da moraš drezat avast!-a če ima miljavžent nastavitev. V osnovi je narejen tko, da ga lahko naloži vsak idiot, če pa imaš željo pa ga lahko tweaka tud napreden user. Z MSE si napredni userji nimajo kej dost pomagat. Tud sicer MSE nima popolnoma nobenih on-execution featurjev, če ne zazna pri kopiranju oz downloadanju ne bo nikoli. Pri avast!-u in mnogih drugih naprednih pa to ne velja več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Seljak ::

Kaj sta vidva z Partisa prišla,kajti mi niti malo ne delujeta profesionalno :D Tako se tam kregajo,kaj je boljše in kaj ne.

RejZoR ::

Kdo se kje krega? Jezst zgolj navajam dejstva, nekateri pa se pričkajo kaj je bolje na podlagi ne vem česa. Definiivno pa ne skozi dejstva... pa če vam gre še tko v nos dejstvo, da od vseh ravno zaradi slednjih najbolj priporočam folku avast!-a.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

Ravnokar se ukvarjam z avast-om in virusom "policija", ki ga brez problema spusti skoz. (namerna okužba, zaradi testiranja) Na drugem računalniku Malwarebyte tega ne spusti skozi, MSE ga pa odstrani (telo).
Avast sploh ne reagira (free verzija), ravno tako ne reagira na "skeniranje" (bootnek), ki ti prevzame nadzor nad vsemi programi, cvili pa na nekaterih straneh, ki so sicer problematične, dokler pa ne klikaš, ni nevarnosti.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

RejZoR ::

Kot ti lahko nasujem 500 examplov kjer bo samo avast! zaznaval vse po vrsti in drugi ne bojo niti trznili. Tko se pač ne primerja, ker nima nobenega pomena. Pa ne zato ker bi mi bil avast! neki posebnega, taka je realnost. Tud Malwarebytes ni vsemogočen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

To je nadloga, ki se pojavi na veliko računalnikih, povprečnih uporabnikov. Tisti, ki se malo več ukvarjamo z različnimi uporabniki, približno vidimo, kaj največkrat, delajo narobe. Navkljub opozorilom, so tiste velike svetleče zadeve na netu, tako zanimive, da jih je treba odpret, razni zadeli ste (z glavo v zid), je za našo kupno moč, enostavno čarovnija, skozi katero je potrebno it.
Kaj tem uporabnikom rabi nek program, ki se ga sicer da nastavit na super varnost, če pa osnovne zadeve, zaradi katerih postane računalnik neuporaben, spusti skozi?

Večina AV programov je za naprednejše uporabnike, oziroma uporabnike, ki vsaj približno vedo, kaj pritiskajo.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

To sploh ni res. Čist vsi razvijalci stremijo k tem, da je čim manj interakcije in da zadeva deluje kar se da avtomatsko out of the box. Kdor ne razkira, da ga večina ne bo uporabljala, zato tega ne počne skoraj nihče. AMpak folk kar po defaultu misli, da če AV ponuja veliko nastavitve, da pa ni primeren za neuke uporabnike. Kje pa piše, da moraš karkoli drezat? Pač naložit in pustiš da opravlja svoje delo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

Tisto, kar ponujajo free AV po defaultu, za povprečnega uporabnika ni zadosti, ker nima kladivca za po prstih. Če nič ne drezaš, so vsi enaki, torej je vseeno, če imaš gor MSE, ki je pač pri M$ čisto zadosti.
Delo krepa človeka

tris ::

od enga povprečnega uporabnika interneta je pač težko pričakovat, da bo poznal vse možne nevarnosti, ki jih lahko faše mimogrede in takim noben AV nebo pomagal, sploh če bodo surfali po "čudnih" krajih.

Največja nevarnost je še vedno neznanje in naivnost, to je pač dejstvo.

Osebno sem pred časom uporabčjal AVG in spyboot S&D pa ne vem če so bili kdaj problemi,........trenutno imam AV + WOT(web of thrust) + ABP(adblockplus) in za "sumljive" strani vklopim še dodatno NoScript.

TheJack ::

Spybot 2 je bil v Bugu jako skritiziran....
Bonis nocet, qui malis parcit.

solatko ::

Spybot je bil zakon za XP, že pri visti je bil praktično neuporaben, za XP je še vedno solidna zadeva.
Delo krepa človeka

Seljak ::

WOT je dobra zadeva.Sedaj ga sicer ne uporabljam več,ker ima podobno zadevo že AV vgrajeno.

Machete ::

Živ.
Lahko en znalec pove zakaj se gre v tem primeru? Karkoli za bit zaskrbljen, ali random pogost pojav? Hvala.

radmannsdorf ::

jonystar ::

Kateri free antivirus priporočate, ki požre najmanj resourceov?

solatko ::

Kateri sistem imaš?
Če imaš w10 ne rabiš dodatnega AV.
Delo krepa človeka

jonystar ::

Sistem je Windows 7.

radmannsdorf ::

Han ::

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617762 (16500) mat xxl
»

zastonjski antivirus

Oddelek: Programska oprema
405040 (3213) mtosev
»

Comodo Internet security free

Oddelek: Programska oprema
356424 (4639) BorutK-73
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359461 (45261) d4vid
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202174 (1776) satfinder

Več podobnih tem