» »

yet another dediščina tema

yet another dediščina tema

detroit ::

Pozdravljeni
v ožjem "krogu" se je zgodila smrt. Situacija je sledeča v hiši pokojnega živita njegova partnerka (6let jima je bil tisto skupni dom) in njena mama. Zaradi prerane smrti prepisa niso uredili. Zanima me kako je z dedovanjem ker se mi zdi da se bo znašlo tam iznenada kar nekaj dedičev.
Ali partnerka dobi 1/2 ostalo pa ostali dediči (pol sestra in bratranci), dedno pravo mi je precej tuje. Zato pa bi prosil naše pravnike za pomoč.

Hvala!
Skero

MadMicka ::

Če ni oporoke, potem deduje partnerka in otroci. Če pa otrok očitno nista imela, potem pa deduje partnerka in zapustnikovi starši oz. bratje in sestre, če so starši pokojni.
Načeloma se v tem primeru deli pol partnerki, pol staršem. Če prav razumem, ima od ožjih sorodnikov živo le sestro, v tem primeru dobi pol sestra, bratranci nič. Če so hišo zgradili oz. kupili v času trajanja zunajzakonske zveze, se seveda predmet dedovanja zgolj 1/2 hiše. Prav tako je potrebno odšteti morebitna skupna vlaganja, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

detroit ::

O vlaganjih ni vodila računov, in ja le pol sestra je živa od ožjih sorodnikov. Za to pol sestro smo izvedeli na pogrebu

Ali se pol sestra šteje kot sestra?
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715508 (11785) sekvoja
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659035 (7049) Arzen28
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734233 (29347) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331225 (29385) Okapi
»

Incest.

Oddelek: Loža
306020 (5349) Yohan del Sud

Več podobnih tem