» »

kaj se dogaja z pcjem ...

kaj se dogaja z pcjem ...

Gen89 ::

Zadeva je takšna...
vse skupaj se je zgodilo v roku 14ih dni ...

Windows zmrzne... ne reagira ... miška je pri miru ... resetiram ... računalnik ostane pri napisu "starting Windows" in niti po eni uri se ne premakne... 10x ista zgodba... na netu dobim rešitev, da je možno prišlo do napake na disku ... kupim nov disk ker sem na starem imel podatke ki jih nisem hotel formatirat.... namestim windowse... računalnik deluje 10 dni ... ponovi se zgodba... med filmom dam pavzo... pridem cez 5 min ... windows ne reagira.... ponovna zgodba... 10x reset... še vedno se obesi pri"starting windows"... format... namestim windows... wifi kartica ne deluje... dobim gonilnike... zmrzne sredi procesa.... 5x ista zgodba... vzamem ven wifi kartico... nazaj dam notr... zaženem pc.... wifi dela... vžgem računalnik zjutraj.... monitor povezan preko HDMI dela... tisti preko DVI črn.... monitor deluje... slike ni od nikjer.... računalnik še vedno random zmrzne..

mi lahko kdo pove kej se tukaj dogaja ???!?!

vzel sem ven vse komponente in jih dal na mesto.... spihal ohišje z kompresorjem... preveril kable pri monitorju ...

Matična plošča Gigabyte 870A-USB3, AM3
Procesor AMD Phenom II X6 1055T
Grafična kartica GIGABYTE AMD HD6670
RAM Crucial DDR3 8GB Kit (2x 4) PC3-12800 1600MHz CL9 BallistiX sport
Napajalnik LC 560W LC6560GP3, 140mmFANv2.3(24pin)

mailer ::

Lahko je marsikaj, poskusi z drugim napajalnikom.

Gen89 ::

mailer je izjavil:

Lahko je marsikaj, poskusi z drugim napajalnikom.


samo kaj bi imel veze napajalnik pri temu, da se windows obesi ... in po formatu deluje nazaj normalno ? ali pa da mrežna deluje-ne deluje...+ DVI izhod ne deluje... prej sumim matično ...

BorutK-73 ::

Verjetno napetost niha in je problem v napajalniku. Sem imel podoben problem - usb tipkovnica+miška zmrznila, priklopil drugo preko front usb in je delalo toliko da sem resetiral PC. Zdaj ko pa imam Corsair TX 850W pa teh problemov ni več.

Saj probati ni greh. Probaj tudi izklopiti vse kar ne rabiš: DVD, drugi disk, fani na ohišju (mej odprto stranico za tisti čas).

solatko ::

Z Intel procesorji se to ne dogaja.
Si procesor kaj odklepal, navijal, tudi tale napajalnik je malo švoh, kakšne ima 12V linije, koliko A.
Delo krepa človeka

Xserces ::

in nehaj pisati za vsako besedo ... k sm komi prebrau tvoj post
Poglej v event viewer ce je kej. Mogoce se ti celo driverji od grafične sesuvajo in freezne.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Gen89 ::

procesorja nisem niti navijal, niti odklepal.

napajalnik je tale http://www.lc-power.de/index.php?id=203...

nevem zakaj bi bil prešvoh? leto in pol je deloval brez problema noč&dan, težave so se pa pojavile v zadnjih 2eh tednih.

ni mi pa jasno zakaj je 2x imelo problem z wifi kartico in je začelo nazaj delovat samo ko sem jo vzel vn in nazaj notr ? in kar naenkrat še DVI na grafični ?

je možno, da je napajalnik "fuč" in zdej zaradi nihanj za sabo pelje še matično,etc ?

ST-777 ::

Gen89 je izjavil:

napajalnik je tale http://www.lc-power.de/index.php?id=203... nevem zakaj bi bil prešvoh? leto in pol je deloval brez problema noč&dan, težave so se pa pojavile v zadnjih 2eh tednih. je možno, da je napajalnik "fuč" in zdej zaradi nihanj za sabo pelje še matično,etc ?
Ker imaš napajalnik za komaj 55 € imaš še srečo, da je kar leto in pol deloval brez problema noč&dan. Poglej kondenzatorje v napajalniku, morda so napihnjeni. Na tvojem mestu bi menjal napajalnik.

Xserces ::

spet buče... tale napajalnik je bl ko ne počival v njegovem računalniku...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Gen89 ::

Xserces je izjavil:

spet buče... tale napajalnik je bl ko ne počival v njegovem računalniku...


hvala

po izračunih naj bi računalnik potreboval ob polni obremenitvi okoli 340W. Tako da teh 550W more bit zadosti.

+ iger ne igram, tako da razen občasnega renderiranja napajalnik res počiva.

Zanima me še to: prah po komponentah ter prostor je kar vlažen... možno da je to povzročilo probleme ? Ker odkar sem škatlo temeljito spihal, ni še zmrznil ?

Yohan del Sud ::

Testiral podhranjen napajalnik na sodobnih sistemih in niti približno nisem dobil takih rezultatov (pri preobremenitvi se zadeva enostavno resetira, dela dalje, dokler spet ni preobremenjena). V tvojem primeru bi 60% stavil, da je nekaj narobe z matično.
www.strancar.com

Nummy ::

Teli LC napajalniki NIKOLI ne dajo toliko moči ven kot jo imajo napisane. Sem imel LC napajalc pred nekaj leti in je dal ven v praksi 200W manj kot so bile specifikacije. Potem sem šel gledat po forumih in so vsi pisali enako. LC nateguje s svojimi specifikacijami da kar glava boli. Potem sem kupil thermaltake in sedaj ga imam že več kot 6 let in še vedno poganja novo mašino brez problema in verjetno jo bo še kakih 10 ali 20 let.

Drugače pa je lahko problem tudi s plato. Pnavadi tam tiči problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Yohan del Sud ::

Se strinjam, so limone od napajalnikov, ki dajo enkrat od sebe toliko, drugič, toliko. ampak, da ne bomo smo številk brali. Nazadnje sem testiral original 375W dellov napajalnik na samosestaljenemu sistemu, ki naj bi ob vrhuncu rabil 390W (imaš na netu kalkulatorje za te zadeve). Rezultat? Vse je delalo ok, dokler ni grafična do konca zalaufala. Sledil je vedno reset. 550W noname napajalnik je rešil zadevo.

Zato še vedno mislim, da pri OP problemu ni problem napajalnik.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Nummy - tele LC-ji dajo ravno toliko moči, kot piše in ravno tam, kjer piše. Linije so med stabilnejšimi, je pa stvar uporabnika, da kupi napajalnik z zadosti močnimi linijami 12V. Vse ostalo je nevažno.
Od cca 200 vgrajenih različnih LC napajalnikih v različnih sistemih, ni bilo v 10-ih letih, niti ene reklamacije. Kar ne morem trditi za brand name napajalnike.
Vsi brand name napajalniki se proizvajajo v različnih firmah, eni so odlični, eni pa tako slabi (nestabilne linije, brenčanje, crkavanje, celo ena explozija), da jih LC poseka po celi črti.
So pač napajalniki nizkega in srednjecenovnega razreda, zadosti solidne izdelave in več ali manj nudijo stabilno delovanje, skratka best buy p/p.
Kdor se pa valja v denarju in mu za enako funkcijo ni žal dati enkrat ali dvakrat več denarja, pa izvoli. Lahko pa nehate pljuvat, saj je glede na prodano količino, zelo malo okvar.

Večina vas, ki kupujete brand name napajalnike, istočasno kupite MB Asrock od 40-70€, tako, da je napajalnik, kot manj pomemben člen v računalniku, 2x ali 3x dražji od srca PC-ja.
Delo krepa človeka

ST-777 ::

Gen89 je izjavil:

napajalnik je tale http://www.lc-power.de/index.php?id=203...
nevem zakaj bi bil prešvoh?
O tvojem napajalniku piše tukaj: http://www.overclock.net/products/lc-po...

"... it's not even able to handle one low powered vga graphiccard. (for ex. i tesed it with the g210) The efficiency is also really bad ... don't buy it."

O različnih napajalnikih piše tukaj:
http://www.realhardtechx.com/index_arch...

"The power supply (PSU) is, without any doubt, the most undervalued component when buying a computer.

A low quality PSU can become a nightmare. It can cause damage to the hard disks, can make the system lock, can cause random resets and freezings or even “kill” some of your computer’s components. Keeping this in mind, we consider that buying a quality PSU is very important.

When choosing a PSU keep in mind that power supplies do not present a constant efficiency. A typical PSU usually achieves its highest efficiency when delivering between 35% and 70% of its maximum capacity."

Nummy ::

ST-777 je izjavil:

Gen89 je izjavil:

napajalnik je tale http://www.lc-power.de/index.php?id=203...
nevem zakaj bi bil prešvoh?
O tvojem napajalniku piše tukaj: http://www.overclock.net/products/lc-po...

"... it's not even able to handle one low powered vga graphiccard. (for ex. i tesed it with the g210) The efficiency is also really bad ... don't buy it."

O različnih napajalnikih piše tukaj:
http://www.realhardtechx.com/index_arch...

"The power supply (PSU) is, without any doubt, the most undervalued component when buying a computer.

A low quality PSU can become a nightmare. It can cause damage to the hard disks, can make the system lock, can cause random resets and freezings or even “kill” some of your computer’s components. Keeping this in mind, we consider that buying a quality PSU is very important.

When choosing a PSU keep in mind that power supplies do not present a constant efficiency. A typical PSU usually achieves its highest efficiency when delivering between 35% and 70% of its maximum capacity."


Mah ne limaj tega, ker solatko itaq ne verjame, ker je sam prodal 200 in noben ni nikol bil vrnjen... jaz pa povem po lastnih izkušnjah, da je LC crap.

BorutK-73 ::

Da ne bo kdo mislil da sem LC fan.
LC-ji so vredu dokler jih imaš pod 50% prave zmogljivosti (ne tiste ki piše na ohišju:)), kar je več pa postanejo nezanesljivi. Imam pa LC5550 (realnih 300W) za HTPC in je star cca 5 let in še zaenkrat dela bp.

d4vid ::

solatko je izjavil:

Z Intel procesorji se to ne dogaja.


Ne seri. Vsakemu se lahko to zgodi.
Kdo je rekel, da je procesor? Lahko je šel onboard SATA, lahko je napajalnik, možnosti je veliko.

Nummy - tele LC-ji dajo ravno toliko moči, kot piše in ravno tam, kjer piše. Linije so med stabilnejšimi, je pa stvar uporabnika, da kupi napajalnik z zadosti močnimi linijami 12V. Vse ostalo je nevažno.
Od cca 200 vgrajenih različnih LC napajalnikih v različnih sistemih, ni bilo v 10-ih letih, niti ene reklamacije. Kar ne morem trditi za brand name napajalnike.
Vsi brand name napajalniki se proizvajajo v različnih firmah, eni so odlični, eni pa tako slabi (nestabilne linije, brenčanje, crkavanje, celo ena explozija), da jih LC poseka po celi črti.


Še 1x - ne seri. Vse kar si naštel, da si našel na brand PSUjih, sem jaz (weird?) našel na LCju. Tudi eksplozija je bila, pred tem se ni hotel vžgat. Cvilil, jokal, brenčal...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Duhec ::

Naredi pravilen Clear Cmosa in izmenično testiraj komp najprej z eno, nato drugo palčko spomina.

solatko ::

V zadnjem mesecu imaš dve odprti temi, glede Corsaira, nekaj nazaj so bile teme o sranju na Chiftecu......, ne serite vi. Če vzameš LC v pravi realni vrednosti, so glede na ceno p/p, če pa vameš preslabega (katerega koli), se ti pa dogajajo čudne stvari.

d4vid - Zadnje čase na servis prihajajo 3 jederni AMD-ji, ki jim uporabniki odklenejo 4-to jedro, zato sem postavil to vprašanje. Če zadeve ne delajo, je lahko narobe marsikaj, med drugim tudi navaden USB ključek, ki priklopljen dela stik....., zato se na forumu pač daje napotke na počez, ki so uporabni za take, ki vsaj malo poznajo delovanje MB, CPU, GPU, RAM-ov, perifenih enot in napajalnika.

Za točno diagnozo, pa je na žalost še vedno potreben pregled in testiranje, razen če znaš ti to izvest na daljavo, brez da mašino vidiš.

In ne laži, da si vse te stvari videl na LC-jih, si pa morda prebral na 30-ih forumih, posamezne dogodivščine z napajlniki.
Tudi sam sem videl explodirani napajalnik (pa ni bil glih LC, samo ga je prej pobožala strela, ki je skurila tudi nekaj drugih zadev).
Piskat začnejo 6-7 let stari LC 420W, ker se jim posušijo kondenzatorji. Tudi brand name, niso kar se tega tiče nič na boljšem. Brenčat začne tudi ventilator, ki se pa enostavno zamenja, tudi na brand name. Zato nehaj srat - glede na število prodanih v svetu, je to dobra znamka, nizko in srednjecenovnih napajalnikov.
Sicer pa nebi bili toliko časa na trgu.
Delo krepa človeka

ST-777 ::

solatko je izjavil:

Piskat začnejo 6-7 let stari LC 420W, ker se jim posušijo kondenzatorji. Tudi brand name, niso kar se tega tiče nič na boljšem.
Mnogi brand name napajalniki imajo kondenzatorje solid, ki se ne posušijo, nimajo jih pa vsi.

solatko je izjavil:

... glede na število prodanih v svetu, je to dobra znamka, nizko in srednjecenovnih napajalnikov. Sicer pa nebi bili toliko časa na trgu.
Na ameriškem newegg.com jih ni. Ko kupujem rač. komponeto odprem spletno stran newegg.com, kjer so komentarji uporabnikov, kjer se izve marsikaj koristnega in tudi to, kako se posamezna komponeta kvari. Prodajajo tudi napajalnike. V razponu od 50$ - 200$ prodajajo 349 napajalnikov različnih firm. Niti eden ni od firme LC.

solatko ::

ST-777 - Napajalniki, ki nosijo znak LC-power, se na nekaterih trgih prodajajo pod drugimi imeni. Na nemškem trgu jih tudi ni bilo, se mi pa zdi, da se sedaj dobijo.
Solid kondenzatorje imajo tudi novi LC-power, ne vsi, tisti dražji pa. Razlika v ceni je namreč okoli 10x in če prav v skupnem znesku ni veliko, je pri nekja miljonov izdelkov, to ogromen strošek.
In tudi cenejši modeli brandname napajalnikov jih še vedno nimajo.
Delo krepa človeka

logit ::

OP daj z memtestom testiraj pomnilnik, pa poročaj če bo kaj napak.

klkkkkkkkkkk ::

ST-777 je izjavil:

Gen89 je izjavil:

napajalnik je tale http://www.lc-power.de/index.php?id=203... nevem zakaj bi bil prešvoh? leto in pol je deloval brez problema noč&dan, težave so se pa pojavile v zadnjih 2eh tednih. je možno, da je napajalnik "fuč" in zdej zaradi nihanj za sabo pelje še matično,etc ?
Ker imaš napajalnik za komaj 55 € imaš še srečo, da je kar leto in pol deloval brez problema noč&dan. Poglej kondenzatorje v napajalniku, morda so napihnjeni. Na tvojem mestu bi menjal napajalnik.



Hehe
jaz sem peljal energon-a 750W,E8500+5870, 4 leta :) Energon še zmeraj deluje

Gen89 ::

logit je izjavil:

OP daj z memtestom testiraj pomnilnik, pa poročaj če bo kaj napak.


ram sem testiral ... 0 napak, tako da kot kaže ram ni problem

bolj me zanima zakaj mi na grafični DVI in VGA ne delujejo ... HDMI ja. Če bi jo skurilo ne bi delala komplet...

še frenda počakam, da mi posodi corsair napajalnik ... potem pa nevem več kaj bi lahko blo narobe

Nummy ::

Gen89 je izjavil:

logit je izjavil:

OP daj z memtestom testiraj pomnilnik, pa poročaj če bo kaj napak.


ram sem testiral ... 0 napak, tako da kot kaže ram ni problem

bolj me zanima zakaj mi na grafični DVI in VGA ne delujejo ... HDMI ja. Če bi jo skurilo ne bi delala komplet...

še frenda počakam, da mi posodi corsair napajalnik ... potem pa nevem več kaj bi lahko blo narobe


Probaj napajalnik, če ne je pa po vsej verjetnosti šla plata. Drugo skoraj da ne more bit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843870 (40189) klinker
»

Nakup novega napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647673 (6898) M-XXXX
»

Problem z grafično kartico GTX780

Oddelek: Pomoč in nasveti
191833 (1572) smolkovicd
»

Poceni napajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14334037 (31575) filip007
»

Kateri napajalnik kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
759365 (7233) Tomson

Več podobnih tem