» »

Kateri napajalnik kupiti

Kateri napajalnik kupiti

1
2
»

cortez ::

Samo ne mi z LC-jem. V kleti mam vsaj 4 LC-je, ki so fuč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

AngelOfDeath ::

Na nekaj pa vsi pozabljate, kaj vam bodo napajalniki z oznako 80+. Če pa več kot polovici ST-ja delajo pri 60-70% izkoristka.
edit: Slovnica

solatko ::

cortez - Od 250W - 450W stari 4-10 let, vzeti iz kupljenih ohišij z napajalnikom. Ne bluzi, od nekaj 100 napajalnikov znamke LC POWER, ni niti eden crknil v 3-4-ih letih, kar za brand name napajalnike ne morem trditi.
Pogoj je, da je zadosti močan, da se ne zaganja skozi na full. Pomembna je poraba in zadostna jakost 12V-oltnih linij, vse ostalo je stvar tehnike, ki pa pri LC deluje kar v redu. So bili do pred leto, dve, sigurno najboljši nakup, če gledaš p/p. Sedaj so se cenovno močno približali nekateri proizvajalci, ki za malenkost več €, ponujajo precej več: TT, OCZ, CHIFTEC....
Mi je pa neizmerno všeč, da se je trg, na področju napajalnikov v nižjem srednjem razredu, tako okrepil.
Delo krepa človeka

stock ::

AngelOfDeath je izjavil:

Na nekaj pa vsi pozabljate, kaj vam bodo napajalniki z oznako 80+. Če pa več kot polovici ST-ja delajo pri 60-70% izkoristka.


Fora je, da so skozi celo območje bol učinkoviti. Od 0 pa do 100%. Ko idlaš ali ko si pod full load si vedno na dobri strani medtem ko slabši napajalniki porabijo mnogo več predvsem ko ti od njih hočeš manj.


cortez je izjavil:

Samo ne mi z LC-jem. V kleti mam vsaj 4 LC-je, ki so fuč.


Pa kupi pol kakega powmaxa z dvemi 8cm venti..

cortez ::

@solatko: kolk PSU-jev pa si ti že v lifu zamenju ?!

Sam jih mam v kleti en kup in 3/4 jih je LC (če jih rabiš, ti sam povej). Držijo 2, max. 3 leta. Nažalost, 5 let nazaj ni blo tolk izbire v entry level PSU-jev, večinoma so bli LC in glede na izkušnje, jih ne kupim nikoli več. Večinoma pa so šli na low budget pc-jih; sam sem mel Athlon XP2800+ in mi je šlo 3 LC-ji v 9 letih.

Tko da solatko, ne nabijaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

cortez ::

Tale je šel na zadnje :

http://www.mimovrste.com/artikel/114045...



Če rabi kdo kable, me lahk kontaktira ZS.

AngelOfDeath ::

stock je izjavil:

AngelOfDeath je izjavil:

Na nekaj pa vsi pozabljate, kaj vam bodo napajalniki z oznako 80+. Če pa več kot polovici ST-ja delajo pri 60-70% izkoristka.


Fora je, da so skozi celo območje bol učinkoviti. Od 0 pa do 100%. Ko idlaš ali ko si pod full load si vedno na dobri strani medtem ko slabši napajalniki porabijo mnogo več predvsem ko ti od njih hočeš manj.


cortez je izjavil:

Samo ne mi z LC-jem. V kleti mam vsaj 4 LC-je, ki so fuč.


Pa kupi pol kakega powmaxa z dvemi 8cm venti..



Učinkoviti so od 20 - 100%. Prej pa ne!
In večina sistemov ti pride pod tistih 20%. Razen če nonstop igrice igraš, oziroma delaš kaj zahtevnega da prideš nad 20% zmogljivosti napajalnika.
Jaz po drugi strani študiram da bi si nabavil 350W napajalnik da bi prišel v 20-100% not. In moj sistem je zgrajen na starem požrešnem štiri-jedrniku.
edit: Slovnica

OChack ::

do sedaj sem imel 5 let LC green power 560W silent z 14 ventilatorjem in je delal na navitem kompu (phenom2) ter grafika itd......brez problema, ubistvu mašina še vedno deluje.
za sedanji sistem (i5 2500k @ 5GHz, 6x diskovje grafika radeon 7950 zvočna x-fi, 5 ventilatorjev..) sem kupil thermaltake smart 550W (12v 42A) cena je 57e+3e poštnina, učinkovitost je 82-88%.
zadeva pač dela kolk je kvalitetna ne vem, ampa dejstvo je da navit sistem nikoli ne presega 350W (pa recimo d ajih pri 5.2GHz ko se afnam doseže 400w) tko da zadeva dela.
če bo čez 3 ali 5 let delal tako kot LC power pa povem :)
http://hexus.net/tech/reviews/psu/39537...

AngelOfDeath je izjavil:

stock je izjavil:

AngelOfDeath je izjavil:

Na nekaj pa vsi pozabljate, kaj vam bodo napajalniki z oznako 80+. Če pa več kot polovici ST-ja delajo pri 60-70% izkoristka.


Fora je, da so skozi celo območje bol učinkoviti. Od 0 pa do 100%. Ko idlaš ali ko si pod full load si vedno na dobri strani medtem ko slabši napajalniki porabijo mnogo več predvsem ko ti od njih hočeš manj.


cortez je izjavil:

Samo ne mi z LC-jem. V kleti mam vsaj 4 LC-je, ki so fuč.


Pa kupi pol kakega powmaxa z dvemi 8cm venti..



Učinkoviti so od 20 - 100%. Prej pa ne!
In večina sistemov ti pride pod tistih 20%. Razen če nonstop igrice igraš, oziroma delaš kaj zahtevnega da prideš nad 20% zmogljivosti napajalnika.
Jaz po drugi strani študiram da bi si nabavil 350W napajalnik da bi prišel v 20-100% not. In moj sistem je zgrajen na starem požrešnem štiri-jedrniku.


tale LC power http://www.lc-power.de/index.php?id=341
samo ni pa pocen, al pa metatron serija, je ubistvu drug proizvajalc, tisti LC napajalniki do 50/60€ so pač....... :).......dela al pa ne dela ne prčakvat preveč kolkr maš srečo, men za 40e dela že 5+ let
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

solatko ::

cortez - Jaz napajalnikov ne rabim, jih pa že kakšnih 10 let vgrajujem v nove računalnike. LC POWER deluje odlično tudi 5-6 let (oziroma sploh ne crkne), če je izbran pravi za sistem, ki ga sestaviš. Ne moreš pričakovat, da bo 450W gonilo nwidia 9800xt grafiko ali močnejše, če rabiš za tak sistem najmanj 500W z zadostno Amperažo na 12V linijah, si pač dal not 650 ali 750W-ni metatron, ki pa je bil glede na podobne, še vedno skoraj pol cenejši, pa še modularen.
Kaj ti počneš z napajalniki secer ne vem, sledimo pač tistim, ki so naše stranke in v tem času, razen sesutih zaradi posledic udara strele, ni bilo intervencij, zaradi napajalnikov.
Smo pa imeli pred nekaj leti probleme z enermaxi, ki so bili nestabilni in crkavali en za drugim (cela serija je bila zanič), s seboj pa so odnesli še matično in RAM-e.
Imeli smo srečo, da smo na posebno željo stranke vgradili samo dva, saj bi v nasprotnem primeru firma bankrotirala, če bi jih vgrajevali množično.
Cene teh napajalnikov so bile takrat 4X višje, kot precej močnejši, LC POWER.
Delo krepa človeka

cortez ::

@solatko;

lej, ti si jih vgrajeval, jaz sem pa jih uporabljal in lahko rečem, da so LC Power (vsaj low budget PSU-ji, OEM ) stran vržen denar. Rajši kakšnega Trust-a ali pa kakšno bolj priznano znamko. Tudi Energon-a nebi nobenmu priporoču. Ta zadnji LC , ki sem ga mel, je začel piskat (slabi kondenzatorji) in se ni hotel prižigat.

Pa da ne bo pomote; tle govorimo o psu-ju, ki je bil 3/4 dneva prižgan.

Resno me pa zanima, ali se še lahko kaj naredi iz teh nedelujočih LC-jev al so sam še za v kanto oz. reciklažo.

OChack ::

mogoče so bli 5 let nazaj LCji res tok dobri, vem pa da te sedajšne serije ne priporočajo in jih zaradi reklamacij eni ne prodajajo radi
Int€l inside, IDIOT Outside

AngelOfDeath ::

OChack je izjavil:

mogoče so bli 5 let nazaj LCji res tok dobri, vem pa da te sedajšne serije ne priporočajo in jih zaradi reklamacij eni ne prodajajo radi



V bistvu so danes precej boljši, kot so bili pred leti.

Slaba/dobra lastnost LC in podobnih je v tem da povprečni sistem porabi od 50-350W. LC 550 so bile v resnici preimenovani 250W napajalniki. Torej če ti je sistem porabil manj kot 250W ti je LC ponavadi deloval. Če si porabil preko tega ti je ponavadi odpovedal.

To še danes velja da povprečni sistem porabi 50-350W, potem pa si ljudje kupujejo 500W + napajalnike da jim delajo pri 60% izkoristku.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Kateri napajalnik od teh naj vzamem:
- be quiet Pure Power CM BQT L8-CM-630W 76,60 €
- Corsair GS700 700W ATX 2.3 140mm 80+ 76,90 €
- OCZ ZS Series 750W ATX 2.3 80+ Bronze 135mm Lüfter 73,90 €
- Thermaltake SMART 650W/ 80PLUS Bronze / Cable Management 65,90 €

Do večera se moram odločit :)
Nekako sem najbolj za OCZ ZS Series 750W ATX ...

fr4nc ::

Zadnji ali pa se stegni do ZT serije, ki je meni najbolj všeč ;).
Drugače so vsi OK... samo 2. bi pa nazadnje izbral - vse druga prej.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

kmetek ::

Corsair TX2 650W modularn, komu brenči malo?

Janac ::

Nič čudnega. Corsair že nekaj časa velja za ne preveč dobro znamko.

aiko ::

OChack je izjavil:


To še danes velja da povprečni sistem porabi 50-350W, potem pa si ljudje kupujejo 500W + napajalnike da jim delajo pri 60% izkoristku.


V 90% primerov ti dam prav. Namreč grafika in procesor kr pokurita toka če zaženeš kako zahtevno igro, še posebno če daš vse na max in 1920 x 1080. Takrat potrebuješ močno 12 V linijo, katere bolj švoh napajalniki na žalost nimajo. Pa če to narediš le 1x ti bo prešvoh napajalnik izdihnil. Na žalost. Zato se kupi 500 + W napajalc. Le in samo zaradi močnejše 12 V linije. 80+ pa je dobro točno zaradi tistega, kar je že eden prej omenil.. izkoristka (kateri ni zanemarljiv) čez celo območje delovanja.

Primer porabe:

Power Calculator Results

Desktop motherboard 40.00 W
AMD Phenom II X6 1090T, 3.20GHz (Thuban)
Socket AM3, Hexa core, L2 6x 512KB, L3 6MB 125.00 W
NVIDIA GeForce GTX 560Ti 170.00 W
Generic 3.5" Hard Drive (2) 40.00 W
DVD-RW/DVD+RW (1) 25.00 W
DDR3 SDRAM (4 modules) 12.00 W
No PCI Expansion Cards 0.00 W
USB Devices (4) 2.00 W
Case Cooling Fans (2) 3.00 W
Total 417.00 W

Teoretično 450 W napajalc bi bil dovolj, v praksi pa pogrne pri 12V liniji.

Glas dam za Thermaltake SMART 650W/ 80PLUS Bronze / Cable Management 65,90 €
Je tih in učinkovit (in edini ki sem ga probal od naštetih)

mailer ::

Kakšen napajalnik za morebitni SLI je dobro imeti? Zadostuje 750W in 62A na 12V liniji ali je bolje vzeti 850W in 70A na 12V liniji?

Janac ::

več je boljše

aiko ::

najbolje da si izračunaš na kaki od teh strani http://tinyurl.com/az4yago

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

Janac ::

Corsair CX serija sploh ni tako napačna

IceBoX ::

Doma imam star napajalnik, ki ne dela več. Obstajajo kakšne trgovine, ki ga lahko vzamejo ali ga lahko kar vržem v smeti? Sem pa iz Nove Gorice.
Huh...

Tomson ::

Nacelno naj bi racunalniske trgovine sprejele dotrajano racunalnisko opremo ... V praksi pa bo kaksen trgovec rekel tudi ne, ceprav naj ne bi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

solatko ::

Če pri njemu kupiš drugega.
Delo krepa človeka

IceBoX ::

Novi je že v računalniku.
Huh...

Tomson ::

Tudi če ne kupiš, mislim da nekak morajo računalniške firme prevzet stare komponente če jim jih prineseš ... Ne spomnim se sicer konkretno po kakšni direktivi, ampak naj bi bilo tako.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733799 (25635) denis9
»

Nakup napajalnika 750 - 850 W

Oddelek: Kaj kupiti
123604 (3401) hojnikb
»

Nadgradnja računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
384087 (3890) einstein :P
»

Kateri napajalnik za Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818099 (7348) Pesimist
»

Komponente - skladnost

Oddelek: Kaj kupiti
212037 (1667) Ve­ndetta

Več podobnih tem