» »

Kateri fotoaparat za povprečno rabo in underwater

Kateri fotoaparat za povprečno rabo in underwater

detroit ::

Gledam proplay zx3 sicer, ali pa go pro hero 3 white. Po namembnosti sicer nista ista ampak hero 3 mi zgleda cute:) Zx3 pa bolj skorpucalo. Ima kdo še kake druge ideje
Skero

jype ::

Olympus:

http://www.olympus-europa.com/site/en/c...

Meni so se super obnesli.

detroit ::

mogoče malce drag za average use
Skero

RejZoR ::

Sam imam zelo dobre izkušnje s Canon PowerShot SX serijo. Pred leti sem testiral SX110 in SX120 in sta bila super. Dokaj majhna z 10x zoomom, optično stabilizacijo, full M načinom kjer si se lahko igral celo z globinsko in zaslonko. Cena je bila okol 200 EUR ampak je bil vreden tega. Trenutni SX-i pa so kakor sem gledal teste na podobnem nivoju.

Z Olympusi pa imam mešane izkušnje. Eni so ok, drugi so totalen krš, sploh tisti za okoli 100 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sulaco ::

Imel Olympusa in imam Panasonica....Panasonic DMC-FT serija zmaga na celi črti glede lepih slik!!

...sedaj prihaja DMC-FT5...

refosk ::

Sem imel Olympusa 1030W in je spustil točno po poteku dveletne garancija !

floyd1 ::

refosk je izjavil:

Sem imel Olympusa 1030W in je spustil točno po poteku dveletne garancija !

Pa si takrat preveril glede serijskih napak? Nekatere starejše verzije Olyjev so imele (Sony) senzorje, ki so pogosto crkovali in to so popravili na njihove stroške tudi po preteku garancije. Pa garancijo sem potem dobil podaljšano za pol leta, čeprav je bil aparat že kako leto izven. Moj model je bil "5050 Zoom". Sicer pa se to lahko zgodi z vsakim aparatom. Serijska proizvodnja, hiter razvoj, premalo časa za obsežnejša testiranja vzdržljivosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

refosk ::

floyd1 je izjavil:

refosk je izjavil:

Sem imel Olympusa 1030W in je spustil točno po poteku dveletne garancija !

Pa si takrat preveril glede serijskih napak? Nekatere starejše verzije Olyjev so imele (Sony) senzorje, ki so pogosto crkovali in to so popravili na njihove stroške tudi po preteku garancije. Pa garancijo sem potem dobil podaljšano za pol leta, čeprav je bil aparat že kako leto izven. Moj model je bil "5050 Zoom". Sicer pa se to lahko zgodi z vsakim aparatom. Serijska proizvodnja, hiter razvoj, premalo časa za obsežnejša testiranja vzdržljivosti...


Aparat še vedno deluje ampak le na suhem, nekje pač vdira voda v ohišje. Sem pa nesel aparat na 3A servis na Zaloško in tam dobil informacijo da aparatov ne popravljajo ampak jih samo pošiljajo v centralni evropski servis na Češko. Ko me je zanimalo koliko bi stalo popravilo sem dobil odgovor da me izven garancijske dobe samo pošiljanje aparata (brez servisiranja) stalo 145 EUR !! WTF sem si mislil, so pa zelo dragi poštarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()

detroit ::

hvala za info vsem, se mi zdi da bom kupil navadnega ne vodotesnega in kasneje še go pro za hobi:D
Skero

detroit ::

hvala za info vsem, se mi zdi da bom kupil navadnega ne vodotesnega in kasneje še go pro za hobi:D
Skero

kmetek ::

detroit ::

gah...šele zdajle prebral, hhvala vseeno!
Skero

bluefish ::

Še na objektive bi dali, bi bilo bolj fino.

medenko ::

detroit: kaj te zanima, ZS?

detroit ::

adapipika bi kar javno ker mogoče še komu pomaga kupit kako primerno budget stvar.
Skero

detroit ::

Debata še ni razmpltentela vidim:)

Zdaj gledam kodak s9500, canon s110 (lahko še v raw shranjuje) ali olympus e-pm1 (slednjega mi je priporočal kolega ljubiteljski fotograf). Če jih kdo zna primerjat naj jih pohvali ali pograja:)
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425533 (22375) bluefish
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612191 (11463) Invictus
»

Hot Pixli & Digitalni Fotoaparati

Oddelek: Strojna oprema
51359 (1214) ganzi
»

Olympus c-730 se noče več vklopit

Oddelek: Pomoč in nasveti
222157 (1934) BlackHole
»

DiGiTaLnI FoTkIć

Oddelek: Kaj kupiti
221481 (1119) Milko

Več podobnih tem