» »

Digitalni fotoaparat

Digitalni fotoaparat

1
2
»

VelikiTun ::

komar88 je izjavil:

ja, iz tujine, pa bi se to mogoče dalo to plačati po povzetju?
Ne. Plačilo je večinoma možno le z bančnim nakazilom ali plačilno/kreditno kartico.

komar88 ::

potem pa bo težka..

VelikiTun ::

Janac je izjavil:

lahko linkas kaksnega?

rabljen mora biti nujno z garancijo
Jah, malce pobrskaj.
Za tujino si oglej prej omenjene trgovine in strani, pri nas pa malce pošpegaj na slo-foto in e-fotografija.

komar88 ::

sem pogledal na foto erhardt pa je cena tegale canona (http://www.foto-erhardt.de/product/5000... ) skoraj enaka kot na mimovrste..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

Brane2 ::

Ja, OK. Tale objektiv ima stabilizacijo slike in niti ni tako slabo ocenjen.

Razlika v ceni med 500/550 in 600D pa tudi ni znatna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

VelikiTun ::

Ja, cene od modela do modela nihajo. Poleg vsega so pri nas na vsake toliko znižanja ali prodaja z dodatki,...
Pri vstopnem razredu sicer nekih gromozanskih razlik ni - tam do 50€.

komar88 ::

ja, če prištejem, da na mimovrste zraven dobim še stojalo, neko krpico in torbico, se mi zdi da se zadeva kar izenači..

Janac ::

zakvaaj ni nikjer canona 550D, v Enaa sem ga videl v pon z stojalom krpico in torbico kot tale 600D. Bil je pa 550eur

VelikiTun ::

Počasi gredo zaloge.

Janac ::

ali so nehali z proizvodnjo?

VelikiTun ::

Že zdavnaj.

Janac ::

aaaaaa, nisem vedel. Hvala ker si mi povedal!

A pride kaksen novi model?

floyd1 ::

Vsekakor pred nakupom aparat nekje preizkusi, eni imajo (po mojem mnenju) precej premale gripe in jih ne moreš normalno držati, sploh če bo kasneje kakšen večji objektiv + flash gor na njem. Pa malo "prelistati" sistem menujev in pogledati postavitev glavnih gumbov (ISO, WB, Exp....) ki so v uporabi non-stop. Vsaka aparat ne paše v vsako roko.

Janac je izjavil:

a Olympus je pa nehal z proizvodnjo DSLR-jev?

Jp, samo še micro 4/3 pičijo dalje.
Pri DSLR je zgleda pravi zaslužek samo pri Nikonu in Canonu, Sony (daaaaleč zadaj - na 3. mestu po prodaji) še nekako, ostali bolj životarijo.

Mimogrede - pri nakupu aparata za 500 EUR ni neke hude prednosti DSLR-ja pred najboljšimi kompakti, ker vso prednost dobrega bodyja (kar so danes že praktično vsi) izniči povprečen objektiv. Še vedno pa seveda ostane dober visok ISO in zelo hitro delovanje (čeprav so tudi tu kompakti že naredili velik napredek). In jasno, možnost nakupa boljšega objektiva. Dveh. Treh. Štirih. Boljšega flasha. Tu se potem nikoli ne konča. Bodi pripravljen na to. Been there, done that.

Nekaj je bilo govora tudi o pixlih - ker imam 2 DSLR-ja (10 in 12MP) lahko rečem, da razlike med njima res skoraj ni, a če bi trenutno bil malo bolj pri denarju, bi takoj kupil nekaj z 15MP ali več (tudi 24MP pri A77 izpade fenomenalno v dobrih svetlobnih pogojih na nizkem ISO), ker je razlika ogrooomna. Ne samo pri pipetkanju, da se razumemo.

VelikiTun ::

Janac je izjavil:

aaaaaa, nisem vedel. Hvala ker si mi povedal!

A pride kaksen novi model?

VelikiTun je izjavil:

Trenutno aktualen je 600D, slej ko prej pride 650D. Lahko pa to čakaš v nedogled.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

VelikiTun je izjavil:

Janac je izjavil:

aaaaaa, nisem vedel. Hvala ker si mi povedal!

A pride kaksen novi model?

VelikiTun je izjavil:

Trenutno aktualen je 600D, slej ko prej pride 650D. Lahko pa to čakaš v nedogled.


ja 650D bo verjetno okoli 700 evrov, kar je absolutno prevec(najvec dam 550). Bom verjetno kar kupil nekega kompakta za 300eur pa je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

grinhorn33 ::

IMHO:
Aparati Canon 550D, 600D, Nikon D5100 so vsi super za začetek. Z njimi boste naredili bolj ali manj enake fotke. Seveda se kvaliteta potem dvigne z zelo kvalitetnimi objektivi, ki pa so "precej" dražji. Ampak daleč najbolj važen pri kvaliteti slik je fotograf!!! Kako pa mislite da so naredili super fotke pred 5 leti in več s "starimi" digitalnimi fotoaprati. :)

Janac ::

a bi se oly e-pm1 lahko primerjal s tem dslrji?

VelikiTun ::

Za nekoga, ki bi uporabljal kit objektiv in se ne ukvarjal s pipetkanjem, je vseeno, če kupi DSLR, M4/3 ali kompakta.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

kako se ti zdi omenjen olympus?

kuglvinkl ::

Za učit se na Nikonu (DX) se nabavi 35mm 2.0. Z zoomom se boš kasneje naučil. IMO.

Canon ma tako lečo za 250 evrov,novo..

Pa ne mi ga srat s tele lečami :)

Pol k šaltaš na FF, hja :)

Zgodovina sprememb…

Janac ::

kuglvinkl kako se ti zdi ta olympus?

kuglvinkl ::

Imam full frame aparat, vse kar je pod tem mi leti pod radarjem.

Janac ::

prosim no, ce mi poves a je dober fotoaparat, ker vidim da veliko ves o tem...

kuglvinkl ::

Vem ja, samo ne o samih gadgetih. Lahko me pa kej o lečah vprašaš. Al pa kompoziciji, al p o velikosti jajc, če se greš street photography, al pa o...

errhec ::

Sam bi razmislil kaj v TEJ smeri.
Kolega ga ima in dela dobre fotografije (njegoc prvi NE_DSLR), ukvarja z ljubiteljsko fotografijo več kot 40 let
in ko sem ga spraševal kaj naj vzamem (zanimalo me je smo med Pentax-om in Olympus-em ;IS v telesu aparata)mi je predlagal tega.
Z ustreznim adapterjem, pa kakšne manualfocus Zeiss objektive in se igraš.
dd

Invictus ::

Sam bi pogledal Canon. Za te fotoaparate obstaja online ekipa, ki piše malo boljše firmware. Tako da lahko nadgradiš fotoaparat in dobiš več možnosti za nastavljanje.

Seveda če se boš bolj poglobil v fotografiranje kot si omenil. Še link:

http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727105 (18713) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624471 (18523) schurda
»

Fotoaparat - priporočilo za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
695631 (4036) BRBR
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276113 (5496) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023835 (18686) schurda

Več podobnih tem