» »

DiGiTaLnI FoTkIć

DiGiTaLnI FoTkIć

Heisenberg ::

Helow folK!

nameravam kupiti digitalca...do sedaj sem imel olympus c3000 pa je nisem veliko uporabljam zaradi razloga, da je prevelika za nosenje naokoli

torej sem si omislil kupiti nekaj manjsega in cenejsega, v oci mi je padel Fuji FinePic 2600.

V reviji Monitor 2002 Januar so jo ocenili kot slabo - men se je v momentu misljenje o reviji obrnilo - salbo slabo
No v glavnem pise da ni kej posebnega....

na internetu jo opisujejo kot malega cudeza, da je najboljsa v svojem razredu in za ceno 430 EUR ponuja 16mb kartico, baterije in polnilec zanje, majhnost in dobro do odlicno sliko (razen znotraj z uporabo flasha). To pise na uglednih straneh ki vedo kaj pisejo - kot slo tech za racunalnike....



v glavnem ali mi lahko predlagate se kak aparat v tej kategoriji ki bi bil predvsem majhen ????



najlepsa vam dala !





Milko ::

Jaz takisto kupujem digitalni fotoaparat, ki bo majhen, kvaliteten. Nekako sem se ze odlocil za Sony DSC-P5.
Sicer pa ce te zanimajo zelo dobro napisani testi in specifikacije digitalcev, klikni tukaj in nasel bos precej podatkov ter nasvetov...

Heisenberg ::

noja P5 je popolnoma druga klasa - 3.3 megapix

ta je 1000dem drazji od Fuji FinePix2600

pa kolikor sem bral teste in mnenja P5 ni vreden svojega denarja
malce se preglej na strani TUKAJ
in TUKAJ
in TUKAJ
pa pol moras racunat da so SONY pomnilniske kartice veliko drazje od drugih.


LP

Milko ::

Hvala za informacije. Do zdej mi je blo receno, da so Sony dobri digitalci. Hja, res je, sony ima svoje pomnilniske kartice. Bom se pogledal teste, ampak tega je res ogromno na trgu. Rad bi predvsem majhen in dober digitalni aparat v rangu do 250.000 SIT.

LP

fr1k ::

Hi,
jaz mam Fuji-ja 2600 že 2 meseca. Tudi meni je padel v oči, že septembra pri prvem predstavljanju. Dejansko je bil Fuji prvi, ki je ponudil toliko digitalca za sprejemljivo ceno. Moje PRAKTIČNE izkušnje so pozitivne; tako kot tudi navajajo drugi; ena stvar me pa vseeno moti: pri daljši izpostavljenosti temperaturam pod +5 C postane nezanesljiv in zoom "podivja". Ne vem kako drugi, verjetno majo tudi svoj prag delovanja zaradi vgrajene elektronike.
Vse drugo je OK; tudi slike ob pomanjkanju svetlobe so z pomočjo vgrajenega fleša ostre tja do 3m.
Filmčke, ki jih posnameš znotraj ob "sobni" svetlobi, pa je dejansko treba naknadno posvetliti, da se kaj vidi.
Če ma kdo željo, mu lahko mailam kakšen vzorec...

LP, Frenk
p.s.: glede testov v Monitorju se pa stirnjam

Milko ::

DM: uff, ne ves kak sm ti hvalezen, da si mi mal razsiru obzorje, ker se na digitalce res se ne spoznam. Zdej mi je cedalje bolj vsec Cannon Powershot S30 (pr navadnih fotoaparatih mi je itak Cannon carski)

Heisenberg ::

Milko: me veseli, vsak dan se kaj naucimo.

cene aparatov si lahko ogledas TUKAJ
tu je ponudba raznih avstrijskih trgovina...lahko si ogledas tudi za celotno evropo in nemcijo se posebej

najbolj realce cene pa so TUKAJ (te ceno so skoraj enake tistim v media marktu)


fr1k:
jaz bi te pa zelo lepo prosil, da bi bil toliko dober in mi poslal eno sliko, ki je slikana notri in eno zunaj na soncu, ce imas (1600x1200 oz. 2megapixla veliko sliko)
pa ce se pripises kater kompresijo si uporabljal (Fine, Normal ali Basic)

moj email: KLIKNI !
Se ti zahvaljujem ze vnaprej !


Pa lep pozdrav vsem skupaj !

Heisenberg ::

Milko:

za ta denar bi ti priporocal Olympus Camedia C-40


Vceraj sem ga drzal v rokah v trgovini in ti povem da je carski !

4 MEGAPIXLOV ! 2272 x 1704

vec informacij si lahko ogledas TUKAJ


LP

||_^_|| ::

prec zamenjam mojga c-990 za tole...sam nevem gdo mi bo dal:))))))
tale stvarca je pa res mljask!

Milko ::

V kateri trgovini si to bil? A majo izbiro tud kakih drugih firm. Meni se se vedno bolj dopade Cannon Powershot S30. Ima vse kar potrebujem...

Milko ::

Zdej sem gledu mal primerjave pa teste med Olympusom pa Cannonom. Mi je Cannon bolj vsec pa tud visje ocene je dubu. Olympus se obnese boljse le na sivih podlagah slikanih od blizu pa se moirea ma malo. Sicer se da to odpravt na racunalniku, ampak vseen. Bo kr Cannon Powershot S30.

Heisenberg ::

noja cene ze niso iz slovenije, ker je bedarija v sloveniji tehniko kupovati...je v tujini oz. avstriji vsaj 20% ceneje.

cena je 870eurov...ce te zanima se lahko kaj domeniva za skupen nakup, ker ga bom jaz tudi v kratkem kupil.


LP

Heisenberg ::

a si si ogledal mogoce tudi model S40? z 4megapixli ?



je popolnoma nov model, je pa tudi drazji -= 1000EUR!

Milko ::

Yep, gledu sem tudi S40. Celo primerju sem ju po karakteristikah in razen teh megapikslov ni vecjih razlik. Pri primerjavi tocno teh dveh (S30 in S40) na eni od straneh, avtor (ki se ocitno spozna) navaja, da se ne splaca dajat 200 USD vec za S40. Za tisto kar potrebujem mi je S30 cisto dovolj. Je res super digitalc. Na vecih straneh ga hvaljo.

Milko ::

DM: kterga bos pol ti vzel?

A bos sel v avstrijo po njega? Jst se ne vem kje, ker bo zajeten kupcek denarja zanj prispeval tudi fotr, on pa hoce met slovensko garancijo (bla bla bla). Sicer ga se prepricujem, da je dans avstrija tko bliz in da lahk grem sam po njega... btw: mas kak url od kake trgovine v tujini (blizu meje) kjer prodajajo to robo? rad bi mal cene pogledu...

Heisenberg ::

jaz ga bom kupil v Villachu.
Ti fotru povej ce je pripravljen dati 20-50% vec samo zato, da bo imel slovensko garancijo-garacijo pri slovenskem podjetju, ki nima pojma o digitalnih fotoapratih. Tudi ce ga neses k njim na popravilo ga potem poslejo nekam v tujino na servis.

Kupi ga v avstriji je ceneje, prodajalci so bolj prijazni in imajo vec pojma o tem kaj prodajajo pa se garancija je boljsa, vcasih se celo daljsa kot pri nas.

Kaj pa je avstrija ? Tudi ce si primorec je to dve uri voznji pa si tam.

Slovenija je podn od podna za kupovanje stvari vecjih vrednosti-razen avta in bajte mogoce ;)

Jaz bom skoraj 100% kupil FujiFilm FinePix 2600, prilozen je polnilec in baterije (ceprav to ze imam) ter 16 Mb kartica, dokupil bom se 128MB
in vse skupaj me bo prislo tocno 101.000sit,
kupit grem pa jutri ali pa v soboto.

cene si lahko ogledas na linkih, ki sem jih pripisal malce visje gor...
tam kjer pise TUKAJ in TUKAj ,.....


by the way, koliko pa pride S30 v Sloveniji ????
ce sem prav videl na eni strani pride 200.000sit
v avstriji je 195000-davek = 165000sit

drugace je cena 870EUR

p.s.
povej ko ga bos kupil oz. kje in kaj bos kupil!


lep pozdrav !:D

Milko ::

Jah, glej...jst vem, da je v tujini to velik bl pocen, ampak ce je fotr trmast...sej ne bo sel moj denar. Razliko bo takintak dal on...bom povedu k ga dobim pa kako slikco nardim...

||_^_|| ::

reci fotru da nej za ta dnar k ga bo tuki vec placu raj kartice kup.

Milko ::

Evo, pa ga imam. Dobil sem Cannona PowerShot S40 (4 megapixli). Zadeva je ful kompaktna. Zaenkrat se se nisem lotil kaksnega testa itd., ker nimam casa, ampak komaj cakam. Zraven sem dobil se eno 128MB CompactFlash kartico, ki mi je cisto dovolj, ker tudi ce kam grem mam notebooka sabo v avtu in sam prklopim na USB pa na disk dam slike.

Heisenberg ::

hja ti pa mas fotra ni kej....

dobro si kupil, ni tako kompakten kot so nekateri ni pa tudi velik

kdaj bos objavil kako 4mp slikco ?

a si kupil pri nas ali v tujini in koliko si za vse skupaj dal ?

lp

Milko ::

Fotr je kupu v LJ, na Celovski 175. Je dubu se 5% popusta pa torbico :D. Zdej filam baterijo, tak da bom mogoce ze jutr naredu kako slikco...ampak morm si se pogledat dobr vse opcije in nastavitve. Stvar dejansko je dovolj kompaktna...sploh ni velik...

zenaj ::

Milko: a si kupljeno zadevo že kaj stestiral? Kako se obnese? Si morebiti ugotovil kakšne pomanjklivosti?

lp, Jani

Milko ::

Ja, slikam dost. Sej bi dal slike gor, ampak so v v najboljsi kvaliteti dolge tud vec kot en mega (odvisno od locljivosti). Ce pa hocte videt kake slike dela, bi mogu pa dat gor precej visoko locljivost, ker se tam vidi. Sej bom, k dobim ADSL kmal...

Drgac pa: zadeva je super in se enkrat super. Ogromno nastavitev je moznih. V Auto mode dela super slike, da ne omenjam se druge nastavitve, ki jih lahko nastavis v P, Tv, M... izbiri. Res sem zadovoljen. Aparat pri rocnem nastavljanju pokaze (ce hoces) tudi grafe, ki ti povejo ali si pravilno nastavil svetlobo, hitrost zaklopa... Res mi ni zal. Pa tud na drugih testih je Cannon PowerShot S40 dubu zlo visoke ocene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727152 (18760) bela120
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
686166 (5094) Dr_M
»

digitalc v SLO

Oddelek: Zvok in slika
162094 (1750) Zzzzzzz

Več podobnih tem