» »

Informacije v kantah

Informacije v kantah

1 2 3
4
»

Gavran ::

Pred leti ni bilo ločevanja. Odvoz je stal X.
Nato so uvedli ločevanje in naenkrat je postal odvoz 2X, z dodatkom da sedaj prisilno sortirane odpadke še prodajajo.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Karaya 52 ::

Pa se kazni pobirajo, potem ko prebrskajo tvoje smeti. Zeleni gestapo pac stane.

Oberyn ::

V ločevanju in reciklaži odpadkov po moje ni neke prihodnosti. Reciklira se sorazmerno malo odpadkov, to je bolj niša. Ena možnost je kurjenje, vendar za to bi morali biti zrela družba. Kako izgleda kurjenje odpadkov v tretjem svetu, vam vedo povedati trboveljčani.

Prava stvar bi bilo odpraviti odpadke na viru, predvsem embalažo. Velik del embalaže je sam sebi namen, kar je to pač milijardna industrija. Človeku gre na jok, ko v raznih šparih gleda po 3 zelene bučke na pladnju iz stiropora in zavite v polivinil, po 20 rezin suhe salame v trdem plastičnem ovoju velikosti malega zvezka, po 4 jabolka na pladnju kot pri bučkah...

Pred časom sem za službene potrebe nabavil 18 USB pomnilnikov. Vsak je velik za pol mezinca, prišel pa je vsak v veliki plastični škatli, trdno zavarjeni. Poskusil sem to odpreti na roke. Ni šans. Poskusil sem s škarjami. So bile majhne, niso niti zarezale. Potem olfa. Pri drugem se je rezilo zlomilo. Plastika tako žilava, da človek ne verjame. Potem sem odnesel v delavnico in uporabil škarje za pločevino. Na koncu sem vse pomnilnike dal v kozarec od ta malih kislih kumaric (evo, res priročna embalaža, in trajno uporabna), plastike je bilo pa poln koš za smeti. Bila je tudi kombinirana (na plastiko nalepljen papir), zato je šlo v smeti, ki se ne recilklirajo. A je to normalno? Dokler se to šteje za normalno, bom prisilno ločevanje štel za delanje norca iz ljudi.

k4vz0024 ::

Dokler poslovanje Komunal ne bo transparentno, je govor o zmanjšanju položnice irelevanten.

Nekatere komunale so podražile odvoz smeti, še preden je vlada sprostila cene. Kršitve je ugotovil inšpektor. Na ukrepanje inšpektorja, se komunala ni zganila, niti občina. toliko o naši komunali...

k4vz0024 ::

Še bolj zanimivo je pa, da so pred leti najprej postavili zelene otokecna razdalji cca. 500 m. Kasneje pa so jih odpravili. Sedaj so na povpr. razdalji 1 km...

...:TOMI:... ::

Gavran, nisem ti kriv, če imate nesposobne vodje, ki skrbijo samo za svojo rit.

Pri nas se ni nič podražilo že več kot 10 let. Koliko je tvoja urna postavka? Koliko stane najem prostora v tvojem stanovanju za tiste dodatne koše?

No, številke na plano, pa da vidimo.

Pri nas imamo 2 možnosti. Vsak ima lahko 2 kanti, črno in zeleno (bio) ali pa eno kanto (črno) in kompostnik.

Ponavljam, če imate nespsobno komunalo, ki je uvedla to, da imate 4 kante, se vprašajte zakaj jih imate tako veliko. Ker najbrž z eko otoki ni dosegla nič, zato so lenim ljubljanskim srajcam dostavili vse pred nos in mastno zaračunali. In prav je tako. Če se ti ne boš pomujal, se bodo pa drugi namesto tebe in ti bodo izstavili račun za storitev.
Tomi

k4vz0024 ::

Trgovina naj sprejema embalažo, ne pa da smo potrošniki odgovorni za plastiko, steklovino. Vsakdo, ki prenese v trgovino embalažo, naj jo odkupi.

...:TOMI:... ::

Zakaj trgovina, saj to delajo že druge firme, kot recimo dinos.
Tomi

k4vz0024 ::

Zato, ker nam trgovina prodaja s prodajo blaga tudi embalažo. O družbeno odgovorni trgovini pa nič....

Karaya 52 ::

Plastika je poceni in ucinkovita embalaza. Best of the best. Pa tudi to se bo nekega dne dalo brez vecjih tezav predelati. Zaenkrat kupi plastike lezijo pod golf igrisci in prav nikogar ne motijo. Zganjati histerijo okoli tega nima smisla.

Če se ti ne boš pomujal, se bodo pa drugi namesto tebe in ti bodo izstavili račun za storitev.


Storitve, ki je nisem narocil. Povej kje zivis, da ti ocistim okolico bajte in izstavim racun.

Gavran ::

TOMI, vsi skrbijo za svojo lastno rit, tudi s tem da poskušajo lupiti kjer se le da.
Živim v lastni hiši in ne dovolim nikomur da razpolaga z uporabno površino.
Aja, nisem Ljubljančan.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

k4vz0024 ::

...ko pa se občan upre je v nemilosti. Občine in komunale so pač organizirane kot fevdi
polit. strank...

...:TOMI:... ::

Karaya: Kar pridi, ti bom dovolil takoj, ko bo to obvezna javna storitev. Povej kje ti živiš, da oddam anonimno prijavo.

Trgovine prodajajo tisto, kar potrošniki zahtevajo. Catch 22. Ne eden ne drugi ni družbeno odgovoren.

Gavran, no, saj nima veze, lahko ljubljanska zamenjaš z mestna ali vaška.

Gremo k številkam, za tvoje miselno delo potrebuješ 0,3 s za en odpadek. Recimo, da jih na dan odvržeš 10, to pomeni 3 s na dan. To je okoli 1100 sekund na leto, recimo temu 20 minut na leto gre za ločevanje na izvoru. Še vedno pa ne poznam urne postavke za tvoje delo, da bi izračunal, koliko ti je dolžna komunala.

Za foro oddajte samo nekoristne odpadke, koristne pa prodajte, me prav zanima, če boste v 1 mesecu nabrali toliko denarja od prodaje, da pokrijete stroške s prevozom do odkupnega mesta in vaše delo.
Tomi

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Če trgovina ni odgovorna, zakaj bi bil potrošnik? Problem je tudi da je pobiranje smeti obvezno.

Mipe ::

Potem embalažo nesite v kante od trgovine.

Karaya 52 ::

Tomi; Saj te ne bom vprasal za dovoljenje. Je mene kdo vprasal, ce se zelim iti pranje jogurtovih lonckov? Ne. Prisel bom, opravil storitev in pustil racun v nabiralniku. Mimogrede, na mojem podrocju ni recikliranja. Pravijo, da je predrago. Ze "crne kante" zavzamejo prevec prostora.

k4vz0024 ::

Mipe je izjavil:

Potem embalažo nesite v kante od trgovine.



Da nas obtožijo motenje posesti?

Mipe ::

Aja, glede tega imate pa vest?

k4vz0024 ::

Od kod pa trgovini vest, da ne jemlje embalaže nazaj? Vsi bi lupili potrošnike...

Mipe ::

Saj jo jemlje.

Steklenice.

...:TOMI:... ::

Karaya 52 je izjavil:

Tomi; Saj te ne bom vprasal za dovoljenje. Je mene kdo vprasal, ce se zelim iti pranje jogurtovih lonckov? Ne. Prisel bom, opravil storitev in pustil racun v nabiralniku. Mimogrede, na mojem podrocju ni recikliranja. Pravijo, da je predrago. Ze "crne kante" zavzamejo prevec prostora.


Kdo ti je rekel, da moraš karkoli prati? Spet nekaj iz trte zvito.
Tomi

k4vz0024 ::

Trgovine bi morale jemati vse steklenice, ne zgolj t.i povratnih.

krneki0001 ::

Tomi, uradno moraš plastično embalažo oprati, da gor ni bioloških odpadkov. Tako piše v zakonih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MaFijec ::

Heh, tale eko terorizem je res čudna stvar.
Zelo dobro bi bilo, če bi prikazali, kaj se splača reciklirati in kaj ne.
Včasih imam občutek, da recikliramo zaradi recikliranja in boljšega občutka, čeprav je mogoče na koncu čisto enako kot če ne bi naredili nič.

Recimo bolj realna ocena, embalažo je treba načeloma pomiti in ustrezno sortirati.
Recimo, da mi to vzame 5 minut na dan. Tole bo okoli 2 uri na mesec.
Primerna cena za to se mi zdi 30 evrov na uro, torej 60 evrov za čas, ki bi ga lahko porabil drugače.

Drugače pa tvoja kalkulacija z odvozom ne zdrži nobene vode.
Odvoz komunalo stane primeren faktor manjkrat na težo odpadkov, to pomeni, da če lahko s tem nekaj zaslužiš, je odvoz še najmanjši problem. Seveda ga med drugim v celoti financiramo mi. Zanimivo bi bilo le vedeti, koliko s tem postransko zaslužijo.
Naj prikažejo vse postavke in potem bo takoj jasno, kakšna bi morala biti prava cena odvoza.

Prepričan pa sem, da bi veliko ljudi raje recikliralo, če bi jim namesto palice ponudili korenček. Ampak kot zmeraj je lažje pisati kazni in uvajati gestapovske ukrepe.

k4vz0024 ::

Sistem kaznovanja prinese več keša. Korenček pač ne.

PaX_MaN ::

Gavran je izjavil:

Nato so uvedli ločevanje in naenkrat je postal odvoz 2X, z dodatkom da sedaj prisilno sortirane odpadke še prodajajo.

Razen papirja morajo vse ostalo dat naprej brezplačno oz. plačat da odpeljejo.

krneki0001 je izjavil:

Tomi, uradno moraš plastično embalažo oprati, da gor ni bioloških odpadkov. Tako piše v zakonih.

Aja? Uradno je tkole:
Kako odlagamo?

Pomembno je, da embalažo vedno izpraznimo. Če je mogoče jo tudi stisnemo, tako da nam tako pri ločevanju doma kot kasneje pri odlaganju zavzame čim manj prostora. Preden embalažo odložimo, ji vedno odstranimo pokrovček ali zamašek. Embalaže ni treba izpirati ali prati.


Bi me pa zanimal v kterih zakonih piše tko, da še Snaga deluje protizakonito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

...:TOMI:... ::

k4vz0024 je izjavil:

Če trgovina ni odgovorna, zakaj bi bil potrošnik? Problem je tudi da je pobiranje smeti obvezno.


Catch 22
Tomi

Karaya 52 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Tomi; Saj te ne bom vprasal za dovoljenje. Je mene kdo vprasal, ce se zelim iti pranje jogurtovih lonckov? Ne. Prisel bom, opravil storitev in pustil racun v nabiralniku. Mimogrede, na mojem podrocju ni recikliranja. Pravijo, da je predrago. Ze "crne kante" zavzamejo prevec prostora.


Kdo ti je rekel, da moraš karkoli prati? Spet nekaj iz trte zvito.


Klasika. Najbolj glasni najmanj vedo. Pa si ze pisal o krsiteljih, ki jih bo druzba izobcila. Ne zelim, da se kaj podobnega tebi zgodi. Ideoloski totalitarizem ni prijetna zadeva, pa naj bo te ali one barve.

...:TOMI:... ::

Dokaži, da moraš prati, podaj link.
Tomi

...:TOMI:... ::

Jaz bi tudi popi zdil, če bi zaradi nekoga, ki ščije proti vetru in noče ločevati smeti dobil kazen. Ja, izobčil bi te, če bi bil moj sosed in bi jaz zaradi tvoje neodgovornosti in malomarnosti na=bal.
Tomi

k4vz0024 ::

Poanta je v tem, da so neupravičeno podražili odvoz smeti pod krinko ekologije. Zato so ljudje besni. Ločujemo, pa še podražili so...

...:TOMI:... ::

Ponvljam, podražili so zaradi povečane frekvence odvozov, zaradi večih kant, zaradi lenobe ljudi, ki niso nosili na eko otoke in ne zaradi ločevanja.
Tomi

k4vz0024 ::

>Mogoče v Lj. Na Gorenjskem je večinoma ostala enaka frekvenca.

Mipe ::

Ne odvažajo vseh smeti naenkrat. En dan odvažajo embalažo, drug dan papir, itd.

krneki0001 ::

Pri nas plačujemo 9 evrov za komunalo. Odvažajo pa smeti enkrat na 3 tedne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

...:TOMI:... ::

Za koliko ljudi?
Tomi

MaFijec ::

...:TOMI:... ti samo daj številke, očitno si na tekočem. Frekvenca odvoza, cena, prodaja smeti in vse potrebno, pa bomo že preverili, če tvoja trditev o podražitvi zdrži kaj vode. Sklicevanje na osebno avtoriteto ne spada med argumente v kakršnikoli debati.

Drugače pa, če snaga res kaj zasluži z odpadki, se bi ji korenček še kako splačal, če je res stanje tako slabo. Bojim se, da je res nekaj drugega, kaznovanje je samo poceni način, kako priti do denarja in nima z ekologijo kaj veliko skupnega.

Kante so drugače enkraten strošek, cene se povečajo za vedno. Če imajo neoptimiziran odvoz, je to njihov problem, heh, naš, ki ga plačamo na položnicah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaFijec ()

RockyS ::

Mipe je izjavil:

Saj so razdelili brošure, ki lepo pojasnijo, kaj gre kam. Ampak očitno smo nepismeni.



Guglaj kam gre limonin olup.

PaX_MaN ::

Odvisno v katero kanto vržeš. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

...:TOMI:... ::

RockyS je izjavil:

Mipe je izjavil:

Saj so razdelili brošure, ki lepo pojasnijo, kaj gre kam. Ampak očitno smo nepismeni.



Guglaj kam gre limonin olup.


Agrumi gredo v kanto za biološke, če pa imaš nešpricane limone, lahko pa odložiš tudi na domač kompost.
Tomi

krneki0001 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Za koliko ljudi?


Za 4 ljudi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

...:TOMI:... ::

Pri nas pa 15€ za 4. 1x na teden odvoz BIO, sedaj po novem 1x na 4 tedne odvoz črne kante. Prej je bilo vsak teden.

Dejansko je to čisto primerno, saj ni skoraj nič nekoristih odpadkov, vsaj pri nas.

Pri tistih, ki pa imajo več odpadkov (plenice itd.), pa dobijo brezplačno dodatno kanto.

Eko otoki so pa tudi pogosto praznjeni, tako da ni problema.
Tomi

krneki0001 ::

Pri nas kurimo na drva, pa gre vse kar je papirja, bio odpadkov (naprimer: lupiš krompir, pa ga lupiš nad cajtng papirjem in potem vse skupaj zaviješ in vržeš v peč) in podobne navlake direktno v peč. Ostane nam v glavnem samo embalaža, ki pa jo stisnem skupaj, tako da je res malo smeti. Imamo samo eno rumeno in eno črno kanto (obe samo 120 litrski).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223059 (1500) NEGAN DEAD
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629706 (5511) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321506 (17110) Mare2
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734070 (30571) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468690 (65930) Malajlo

Več podobnih tem