» »

Sarajevski čevapčiči-kje v Lj z okolico so najokusnejši?

Sarajevski čevapčiči-kje v Lj z okolico so najokusnejši?

«
1
2

miraldi ::

Torej kje so najokusnejši čevačiči v Ljubljani z okolico?
Kam vi hodite na čevape?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Viktor33 ::

Za moje pojme:
-Sole nasproti Avtobusne in železniške postaje (zame osebno najboljši čevapčiči na svetu, boljši kot sem jih jedel v Sarajevu)
-Napoli blizu BTC-ja (tej so na pravem žaru in meni to ne sede)
-Harambaša tudi zelo dobri a ne tako kot v Sole-ju.

nejcpirc ::

Odlični so v stari Ljubljani, zadaj za Mačkom, vendar malo višje (ven iz centra) proti Musicboxu oz. Prulam.

thramos ::

Sole nastproti železniške ima res dobre.
Valter, zraven Druge pomoči na začetku Šmartinske tudi.

radiokills ::

Kaj niso v Napoliju srbski? Meni so dobri v '10 v pol' na Litijski.

šernk ::

Pravih sarajevskih v LJ še nisem uspel jesti. Vsi so plastični.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mipe ::

A? Kakšna je pa razlika med temi sarajevskimi, srbskimi itd. čevapčiči? Jih mora obračat bosanc/srb/itd.? Prihajajo iz boka bosanske krave? Moraš zraven peti kakšno jugoslovansko?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

MadMicka ::

Mipe, drugič pogugli, preden pišeš bedarije. Srbski čevapčiči imajo tudi svinjetino, sarajevski pa ne.

Pred nekaj leti so imeli v Harambaši vrhunske čevapčiče, prave sarajevske!, pol jim je pa kuhar ušel nazaj v Bosno :(

Drugače, probaj se čevapčiče pri Čirotu na Viču, ali pa ElClasico v Šiški.

phys ::

Za moje pojme zmaga "Sarajevska čevabdžinica Deset v pol" na Litijski cesti.

thramos ::

Tukaj je link do dobrega članka o čevapih v Ljubljani.

Brias ::

MadMicka je izjavil:

Mipe, drugič pogugli, preden pišeš bedarije. Srbski čevapčiči imajo tudi svinjetino, sarajevski pa ne.


google ... zakaj google ce imas clanke srbov...

preberi si clanek kako srb-a gledata na slovenske cevape in kako se delajo srbski ...


Gospod Jovan Perić, lastnik gostilne Pri Jovotu .....

Boksnil je vanjo in dejal: "Masa mora biti prožna. V čevapčiče gresta samo junetina in sol.


Več gospod Jovan takrat ni povedal. A vendarle je dal jasno vedeti, da je svinjina v čevapčičih, pa čeprav gre za tiste, ki so narejeni po srbski paradigmi, kvečjemu incident. Resda incident, ki je v naših krajih, kjer nemalokdo čevapčiče še vedno dela iz enake mešanice mletega mesa, kakršno mesarji iz obreznin mesa ponujajo tako za špagete z bolonjsko omako kot musake, polpete in podobne jedi, zelo pogost.


Tako pogost, da se je tovrstnih čevapčičev, v katere gredo po neki narodnoizročilni recepturi še česen, poper, vegeta in še kaj (tja do peteršilja), oprijelo že prepoznavno ime slovenski čevapčiči. To so čevapčiči s piknikov in veselic, pri čemer velja omeniti, da kot razmeroma manj znani čevapčič s svinjino velja tudi tako imenovani bolgar. "Da, svinjino mešajo mogoče bodisi tisti, ki ne vedo, kaj počnejo, in menijo, da spada zraven, ali pa tisti, ki bi radi prihranili denar, kajti svinjina je cenejša od junetine," je deset let kasneje na vrtu svojega gostišča Napoli v Novih Jaršah razpravo nadaljeval Bojan Tepić.


http://www.dnevnik.si/objektiv/reportaa...

ce razmisljas, da v pravih leskovackih cevapih mora biti svinjina, potem si SLOVENEC ... slovenec, ki ti BUGARSKE cevape prodajajo za leskovacke ...

Mipe ::

Ajvar. Ne pozabi ajvarja.

MadMicka ::

Brias, kaj si se ti tolk razburu? V sarajevskih čevapčičih ni nikoli svinjetine, medtem ko v srbskih, slovenskih, ipd. pa je lahko tudi. Stvar okusa! V leskovačih je sam junetina, pa kaj?

Jasno, da se kuhinja razvija, spreminja, da danes ne jemo več takšno hrano, kot smo jo pred 100 leti. Zdej, če ti vztrajaš pri čevapčičih zgolj iz junetine, je to tvoj problem. Jaz mam včasih prav rad zraven še malo svinjinje, so bolj mastni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

alexa-lol ::

'10 v pol' v štepancu

šernk ::

"Da, svinjino mešajo mogoče bodisi tisti, ki ne vedo, kaj počnejo, in menijo, da spada zraven, ali pa tisti, ki bi radi prihranili denar, kajti svinjina je cenejša od junetine,"


sploh ne, le svinjsko meso je boljšega okusa, prave sarajevske sem jedel le 1x (kot povabljenec na odprtje sarajevske gostilne in se je za nas človek res potrudil) vendar okus ni pravi zame in raje vztrajam na za nas klasičnih :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dzinks63 ::

Priprava čevapov, npr.:



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Baja ::

Godtilna Jelen na koncu Celovške. Mislim da imajo vč vrt čevapov, katere narodnosti so čevapi pa nisem prepričan. vem da majo neke v mrežici, pa kraljeve, ...

se splača iti pogledat, okusne in obilne porcije po sprejemljivih cenah.

edit: tudi vse ostalo kar sem probal tam je blo odlično.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

miraldi ::

Hmm kar nekaj predlogov kam na dobre čevape se je nabralo 8-)
Bo treba mal več lokacij sprobat. Tale Sole, Čevabdžinica Deset v pol in Jelen me najbolj mikajo :)

Drugače so pa lahko tud srbski čevapčiči ;)

Saj doma isto dobre čevapčiče naredim samo kaj, ko to ni to kar dobiš od majstrov ;((
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

driver_x ::

Glasujem za 10 v pol. V harambaši so bili nazadnje taki, da me en čas ne bodo več videli.

Brias ::

miraldi je izjavil:

Hmm kar nekaj predlogov kam na dobre čevape se je nabralo 8-)
Bo treba mal več lokacij sprobat. Tale Sole, Čevabdžinica Deset v pol in Jelen me najbolj mikajo :)

Drugače so pa lahko tud srbski čevapčiči ;)

Saj doma isto dobre čevapčiče naredim samo kaj, ko to ni to kar dobiš od majstrov ;((



preberi clankek, vsaj konec ....


MASA se mora vezati 48 ur ( pa karkoli ze dajes v maso :) )

Double_J ::

Ah... najboljši so na pikniku. Kje drugje mi ne sedejo, pomoje je ambient pomembnejši od okusa. Samo piknikov je pa tko vedno premalo... niti slo-tech ga nima.;)
Dve šivanki...

theBill ::

Sarajevski čevapi niso baš neki posebnega, tudi tisti iz same baščaršije. Mene so razočarali, manjka jim svinjsko meso noter.

Ma na vsakem slovenskem pikniku dobiš boljše čevape (mešano meso) kot pa v Sarajevu, pa magari če so e narejeni in ekstra začinjeni iz trgovine ali od kakega boljšega mesarja.

Ampak itak je vse skupaj stvar okusa.

Drugače raje išči srbske gostilne v Lj za dobre čevape - Portal, Dubočica, Jovo,...

edit: tudi sarajevski kajmak je bolj skuti podoben, kot pa kajmaku, kot ga dobiš v Lj, kjer je bolj maslen. Pod črto - samo na čevape se ti v Sarajevo ne splača hodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Aston_11 ::

Kaj je s tistimi skrivnini sestavinami - sol, poper, čebula (že to mi je novo) + skrivna sestavina?

Brias ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj je s tistimi skrivnini sestavinami - sol, poper, čebula (že to mi je novo) + skrivna sestavina?


skrivna sestavina .... verjetno kaj da veze meso ...

izberes meso pri mesarju ... ( ne kupujte prepacked minced mesa ker je obdelan z kislim plinom in se ne bo staral kot je treba niti vezal kot je treba in v 48 urah niti propadal kot je treba ... )
namoris ga da ti izprazne masino za mletje

namelje ti 1kg tvoje mase ( tri vrste junetine - vrat, plečka in rebrni del )
in ko ti zmelje, reci da se enkrat spusti na mlin ...
( ce imas doma mlin za meso, je drug postopek, ce koga zanima mu napisem ... )

posolis po feelingu in zmesas
dodas 1 pecilni prasek na 1kg mletegaa mesa in mesas naprej
in dodas pol deci radenske in mesas ...

od dodajanja soli do sedaj je dobro mesati vsaj 5 minut ...

nato meso zacnes boksati in ka boksas 2-3 minute ...

po tem das meso v hladilnik

naslednji dan vzames ven in boksas 5 minut

das spet v hladilnik ...

od kar si dal gor sol, do sedaj morata miniti 2 dneva ( 48ur )


meso je ready za obliko cevapov in oglje vabi ...



ce pecete na plinskem zaru, zaru z marmornato povrsino, super duper top shop GRILL tm zaprto teflon ponvijo ...

ne dajejte takih cevapov gor, niti se ne matrat z njimi, kupite si ze narejeno sr***e ...



pa dober tek ...

( P.S. ce zeliti okus sarajeva, ob soli na zacetku procesa ustvarjanja mase dodajte 5-10 dkg ovcje masti, ali kupite meso pri takem mesarju da vam bo lahko odrezal kak masten del ovce in vrgel zraven v mlin, AMPAK pozor, okus vam po vsej verjetnosti ne bo po godi .... )

scenic16 ::

Gandalfar ::

scenic16 je izjavil:

http://www.sarajevo84.si/
To je to !


Tole je prakticno najslabsa cevabdzinica v Ljubljani. Meso je tipicno slabo zapeceno ali pa prepeceno, prebranac je pod nivojem kot tudi sarmice. Obstajalo je eno obdobje ~pol leta, ko smo tedensko po dogodku v Kiberpipi hodili tja in v nekem trenutku jim je tako nivo padel, da se se neizbircni geeki niso hoteli vec tja podat. Postrezba grozna in tudi na vse pritozbe so samo skomignili z rameni. Stay away from this place.

celada ::

Tako jim je padla kvaliteta? Bil sem tam ene 3× potem, ko so odprli in so čevapi kot ponudba bili več kot na nivoju.

Mipe ::

thramos je izjavil:

Sole nastproti železniške ima res dobre.
Valter, zraven Druge pomoči na začetku Šmartinske tudi.

Tele Sole sem probal, precej razočaran. Obični čevapčiči z vaškega piknika so stokrat boljši.

Ne vem, zakaj sploh še jem v restavracijah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

miraldi ::

Gandalfar je izjavil:

scenic16 je izjavil:

http://www.sarajevo84.si/
To je to !


Tole je prakticno najslabsa cevabdzinica v Ljubljani. Meso je tipicno slabo zapeceno ali pa prepeceno, prebranac je pod nivojem kot tudi sarmice. Obstajalo je eno obdobje ~pol leta, ko smo tedensko po dogodku v Kiberpipi hodili tja in v nekem trenutku jim je tako nivo padel, da se se neizbircni geeki niso hoteli vec tja podat. Postrezba grozna in tudi na vse pritozbe so samo skomignili z rameni. Stay away from this place.


Hvala za opozorilo.

Hvala za opozorilo.


Sem pa bil danes v 10 v pol na sarajevskih čevapčičih in moram rečt, da so mi bili zelo dobri pa ta njihovv kajmak njami.
Pa prav nasitni so :)



Naslednja destinacija srbski čevapčiči ;)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Vajenc ::

Gandalfar je izjavil:

scenic16 je izjavil:

http://www.sarajevo84.si/
To je to !


Tole je prakticno najslabsa cevabdzinica v Ljubljani. Meso je tipicno slabo zapeceno ali pa prepeceno, prebranac je pod nivojem kot tudi sarmice. Obstajalo je eno obdobje ~pol leta, ko smo tedensko po dogodku v Kiberpipi hodili tja in v nekem trenutku jim je tako nivo padel, da se se neizbircni geeki niso hoteli vec tja podat. Postrezba grozna in tudi na vse pritozbe so samo skomignili z rameni. Stay away from this place.

Imam podobne izkušnje. Pa sem na začetku govoril, da edino tako dobra čevapčinica lahko nadomesti stari flex ;) Do sedaj sem 3x probal čevape in pleskavico na Tramvaju pri bivšem kinu Vič (Cirkus) in so bili vedno na nivoju.

Glede narodnosti čevapov. Srbi naj bi med junetino (največkrat običajna le malo mlajša govedina) dali malo svinjine za žmoht. Bošnjaki aka muslimani pa zaradi enakega razloga malo jagnetine.

Edit: Soda bikarbona pa naj bi bila ena taka secret sestavina, čeprav že ptiči čivkajo zakaj te tako napena po porciji čevapov ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

[D]emon ::

theBill je izjavil:

edit: tudi sarajevski kajmak je bolj skuti podoben, kot pa kajmaku, kot ga dobiš v Lj, kjer je bolj maslen. Pod črto - samo na čevape se ti v Sarajevo ne splača hodit.


Na to, da beseda kajmak v razlicnih bivsih bratskih republikah nosi razlicni pomen pa nisi pomislil ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Double_J ::

Mene bolj zanima kateri pakirani v trgovini so najboljši...
Dve šivanki...

jest10 ::

Od "običnih" bi rekel da Anton

Vajenc ::

Leskovački od AVE tudi niso slabi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Magic1 ::

Ave je en tak monopol naredil. Par let so najceneje čevape in pleske prodajal, letos so pa kar navil cene na dvojno. Najcenejše mleto meso po 10€/kg?!?
Magic

Aston_11 ::

10 EUR/kg?!

To gre tako - ko je meso po:
- 5 EUR/kg, ga bom kupil kilo 4x mesečno,
- 6 EUR.... 2x mesečno
- 7 EUR....1x mesečno
- 8 EUR... 1x na 2 meseca

ali

DDV 20% proti 22% ni neke bajne razlike, vendar se lahko poraba prepolovi. Easy deal so te podražitve.

mihec87 ::

Pakirani že narejeni nvm če sem že jedel dobre..Je boljše vzet sveže mleto meso ter čevap začimbo v vrečki in zmešaš pa na roke navaljaš vzame par 10min..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Double_J ::

Aston_11 je izjavil:

10 EUR/kg?!

To gre tako - ko je meso po:
- 5 EUR/kg, ga bom kupil kilo 4x mesečno,
- 6 EUR.... 2x mesečno
- 7 EUR....1x mesečno
- 8 EUR... 1x na 2 meseca

ali

DDV 20% proti 22% ni neke bajne razlike, vendar se lahko poraba prepolovi. Easy deal so te podražitve.


Čevapčiči grill Minute

pakirani, 480 g
EUR 2,69
2,29 popust 14%

Se pravi se tole kr splača... upam da potem ko daš v usta tudi. Hehe...:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Magic1 ::

Sej zdej ko je sezona dobiš in jih imajo povsod pod akcijami, jih dobiš za 4-6€/kg. Vseeno pa poglejte, koliko je redna cena teh Ave čevapov. Mene je na rit vrgl.
Magic

Aston_11 ::

Redna cena ave v mercatorju je bila cca 8 ali 9 EUR za cca 900 g - se mi zdi - če ni bila nato neka akcija, kjer si za vse skupaj dobil za predvidvljih 4-5 EUR.

nejcek74 ::

Brias,
kako delas ce sam doma meljes? Pa moram nekaj najt da nadomestim ovcjo mast :P

Magic1 ::

Govej loj.
Magic

Brias ::

nejcek74 je izjavil:

Brias,
kako delas ce sam doma meljes? Pa moram nekaj najt da nadomestim ovcjo mast :P



doma prej lahko vso meso narezes malo manjse kose kot bi delal za golaz ( predvidi/prilagodi velikost da bodo kosi neproblematicni za tvoj mlin ), posoli po feelingu in pusti se v kostih nasoljene pocivat 1 dan v hladilniku ...

po 24 urah 2*zmelji, dodaj ( 1 pecilni prasek na KG, pol deci radenske na KG/ce nimas radenske lahko 2 cajne zlice sode bikarbone ) ... vse fino mesaj par minut ... in nato boksaj maso 5 minut ... daj v hladilnik za 24 ur ... in masa je gotova ...

ce nimas ovcje masti ( ki je bila dopisana bolj meraklijsko ), lahko dodas kak drug bolj masten kos ovce/jagencka ... in ne vec kot 10% ...

drugace ti pa tri vrste junetine - vrat, plečka in rebrni del dajo dovolj mascobe ....

theBill ::

Sparovi že narejeni so tudi OK.

Magic1 ::

Pa stanejo tudi okoli 7-8€/kg, če se prav spomnim...
Magic

Vajenc ::

Magic1 je izjavil:

Pa stanejo tudi okoli 7-8€/kg, če se prav spomnim...

V Sparu sem kupil paket AVE Leskovačkih imo ene pol kile za prb. 4,5€. Za 5 manj ješčih dva paketa povsem dovolj. S čebulo in kruhom za 2€ je kar ugoden obrok/osebo. Sama peka pa spada k obredu ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Double_J ::

Lahko bi kupil tiste pol cenejše ane...
Dve šivanki...

Vajenc ::

Double_J je izjavil:

Lahko bi kupil tiste pol cenejše ane...

Lahko. Verjetno bi si jih lahko še ceneje sam naredil, ampak to ni to ane.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mipe ::

Ja, placebo učinek blagovne znamke.

Double_J ::

Samo v teh pakiranih čevapih pa ni samo za ščepec svinjine. 60% svinjine in 40% govedine. Sem pa danes za hec kupil najcenejše, to so pa piščančji, pod 2€. Bomo vidli če je za kej, da so vsaj na nivoju tistih puranjih.
Dve šivanki...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna mešanica za perfektne čevapčiče/pleskavice?

Oddelek: Loža
3922051 (1450) nejcek74
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620015 (17077) Riff
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220981 (19218) Alec999
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527839 (24931) Brias
»

Kaj se dogaja s "kvaliteto" mletega mesa? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12327259 (23254) Okapi

Več podobnih tem