» »

ZDA doslej najodločneje kritizirale kitajske internetne napade

ZDA doslej najodločneje kritizirale kitajske internetne napade

Slo-Tech - Ameriško zunanje ministrstvo je v ponedeljek Kongresu poslalo poročilo o vojaških in varnostnih vidikih Ljudske republike Kitajske v letu 2013, v katerem so temeljilo analizirali vso kitajsko vojaško udejstvovanje. Poročilo je na tem mestu zanimivo zlasti zato, ker so v njem ZDA odločneje kot doslej obtožile Kitajsko, da izvaja obsežne hekerske napade proti ZDA. Ploščo so namreč ZDA obrnile šele marca letos, ko so prvikrat javno izpostavile Kitajsko kot vir državno sponzoriranih internetnih napadov. Kmalu so na internet pricurljale informacije o kitajski vojaški enoti za elektronsko vojskovanje, medtem ko so Kitajci vztrajno ponavljali, da se le branijo in da v resnici ZDA redno napadajo njih.

V poročilu so tako zapisali, da Kitajska uporablja svoje sposobnosti za napad na računalniške sisteme za zbiranje obveščevalnih podatkov o ameriškem diplomatskem, ekonomskem in obrambnem sektorju, ki podpirajo program nacionalne obrambe ZDA. V letu 2012 se je zvrstila vrsta napadov na več računalniških sistemov v lasti ZDA, mnogo teh napadov pa so uspeli izslediti do kitajske vojske ali drugih kitajskih državnih inštitucij. V poročilu so še zapisali, da je elektronsko vojskovanje pomemben del vsakega konflikta, Kitajska pa pripravlja teren, da bi z obširnimi napadi izravnala ameriško premoč na računalniškem področju. Spomnimo se, da so Kitajci napadali številne pogodbene dobavitelje in proizvajalce za ameriško vojsko, med njimi tudi Lockheed Martin.

Kitajska se je že odzvala na poročilo in ga večidel zanikala. Zanikajo, da bi se ukvarjali z internetnimi napadi in ponavljajo, da svojo tehnologijo in sposobnosti gradijo z miroljubnimi nameni, torej za obrambo. Kitajsko zunanje ministrstvo je povedalo, da gre za neodgovorne komentarje legitimnega kitajskega obrambnega programa, ki napihujejo idejo o Kitajski kot varnostni grožnji.

V poročilu najdemo še številne zanimive podatke. ZDA je zlasti zbodel proračun, saj je Kitajska letos marca napovedala 10,7-odstotno povečanje proračuna za vojsko, ki bo po uradnih statistikah znašal 117 milijard dolarjev, neuradno pa še več. V letu 2012 naj bi namreč za vojsko porabili 135 do 215 milijard dolarjev, ocenjuje Pentagon, medtem ko so uradne številke več kot pol nižje. ZDA za vojsko in obrambo letno porabijo od 1000 do 1400 milijard dolarjev.

37 komentarjev

Blisk ::

zgleda da tukaj pa nimajo "jajc" napasti! ker bi jih kitajci sesuli v nulo!

BlackMaX ::

Država, ki porabi toliko denarja samo za vojsko, je očitno najbolj pokvarjena država. 1000 milijard na leto, Kitajci 100+ milijard , pa kaj se dogaja s tem svetom.

mtosev ::

meni ji jasno kak ni možno preprečiti takšne napade. a so ljudje naivni in IT oprema ni dobro vzdrževana al kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PaX_MaN ::

mtosev je izjavil:

meni ji jasno kak ni možno preprečiti takšne napade. a so ljudje naivni in IT oprema ni dobro vzdrževana al kaj?

O kakšnih napadih ti zdaj to? Saj so Kitajci rekli, da ZDA sam nabijajo.

ABX ::

BlackMaX je izjavil:

Država, ki porabi toliko denarja samo za vojsko, je očitno najbolj pokvarjena država. 1000 milijard na leto, Kitajci 100+ milijard , pa kaj se dogaja s tem svetom.


Absolutna cifra je irelevantna, pomemben je samo % glede na BDP.
Military spending @ Wikipedia
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

3furious ::

Dobro da imajo Američani demokracijo, sicer bi se zgodilo to:
 Imagine America was a dictatorship

Imagine America was a dictatorship

In the age of information, ignorance is a choice.

antonija ::

3furious je izjavil:

Dobro da imajo Američani demokracijo, sicer bi se zgodilo to:
 Imagine America was a dictatorship

Imagine America was a dictatorship

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ABX ::

Zakaj v kinu sem bil jaz edini ki sem se režal ko budala ko je začel ta speech?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mirancar ::

če jaz to prav računam, vsak državljan v ameriki prispeva povprečno 3200+ dolarjev na leto za vojsko

me zanima kaj se zgodi če kitajska enkrat zahteva svoj dolg nazaj in usd pade na bolj realno vrednost

Markoff ::

Kitajska se je že odzvala na poročilo in ga večidel zanikala.

Don't run! We are your friends!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

filip007 ::

Aja misliš, da porabijo zato toliko da bi obranili zemljo oz. sebe pred napadi marsovcem, možno?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Smurf ::

mirancar je izjavil:


me zanima kaj se zgodi če kitajska enkrat zahteva svoj dolg nazaj in usd pade na bolj realno vrednost

Amerika bi zmanjsala maso denarja v obtoku in s tem ohranila priblizno isto vrednost dolarja.

srus ::

Meni fail2ban na mojih serverjih sporoča, da daleč največ poizkusov vdorov prihaja iz omrežij kitajskih ISPjev.

Kaj to pomeni? Da ameriških vdorov ne morem zaznati ;-)?

Blisk ::

BlackMaX je izjavil:

Država, ki porabi toliko denarja samo za vojsko, je očitno najbolj pokvarjena država. 1000 milijard na leto, Kitajci 100+ milijard , pa kaj se dogaja s tem svetom.



Stvar je preprosta, če si kdaj igra strateške igrice?
Več vojske kot maš več lahko napadeš in zasedeš drugih ozemlj. In tukaj je stvar ista.
Najmočnejšo vojsko na svetu imajo in nihče se ne upa ugovarjati.
Ne temu, da je dolar svetovna zunanjetrgovinska valuta, ne temu da napadajo nedolžne države kot so iraq, Libija, Afganistan itd. zato, da jim poberejo zlato in resourse.
Niti temu, da vsiljujejo svoj skorumpiran in goljufiv bančni sistem celemu svetu, ki je sedaj tam kjer je zaradi ameriških bank.
Ne temu, da Monsanto uveljavlja svoje zahteve preko amerike in je tudi EU sprejela zakon o semenih, ki pomeni nič drugega kot to, da nam bodo vsilili GMO semena, potem pa drago kasirali.
Itd. še bi lahko našteval, kaj nam američani počnejo, pravzaprav koorporacije in banke preko nato vojske.
Vse je na netu, vse se da prebrati in najti, če ima kdo voljo, da ne bi kdo rekel, da si namišljujem.

srus je izjavil:

Meni fail2ban na mojih serverjih sporoča, da daleč največ poizkusov vdorov prihaja iz omrežij kitajskih ISPjev.

Kaj to pomeni? Da ameriških vdorov ne morem zaznati ;-)?


fail 2ban ti samo bana IPje in nič ne sporoča.
če bi res rad vedel kdo in kaj si naloži SNORT.
verjamem pa ja, da je veliko serverjev prek katerih se da vdirat na kitajskem in jih spridoma uporablja cel svet, kot drugo, kitajci se ne sekirajo, če vedo od kje napadi, medtem ko si američani to težko privoščijo, da bi nekdo kazal s prstom na njih, ker so kao, samo pravica, zakon in poštenje, seveda v resnici z predznakom NE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

gslo ::

USA bi šla v hitro offline akcijo, če bi bila v igri kakšna banana republika. proti kitajcem nimajo kaj srat!

USA vs Kitajska v letu 2013 v totalni vojni == apokalipsa.

Looooooka ::

Se pravi so kljub 10x vecjemu proracunu lahke tarce.
Verjamem, da jih boli :)

Airskull ::

Mi lahko kdo razloži od kje vam cifra 1000-1400 milijard??? Po SIPRI- ju, ki je kredibilen vir, imjo Zda slabih 650 mrd proračuna. Poleg tega nimajo največje vojske, kvečejmu najsodobnejšo zato tudi takšni izdatki, poleg tega imajo dalec največ ljudi na operacijah, tako bojnih kot mirovnih.

Kar se pa tiče jederskih velesil, se je potrebno zavedat da je strateška moč jederskega orožja predvsem odvračanje in ne sama uporaba( beri MAD), če to nebi držalo bi bili brez Indije ali Pakistana.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Glugy ::

Kolikor je men znano ima največjo vojsko na svetu Severna Koreja. Ampak zastarelo : )

cryptozaver ::

Tehnološka moč je tisto kar prevlada danes. Kitajci imajo manpower nimajo pa tehnološke premoči. To poskušajo nadomestit z implementacijo nekaterih starodavnih vojaških veščin.

cryptozaver ::

Tehnološka moč je tisto kar prevlada danes. Kitajci imajo manpower nimajo pa tehnološke premoči. To poskušajo nadomestit z implementacijo nekaterih starodavnih vojaških veščin.

BlackMaX ::

ABX je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Država, ki porabi toliko denarja samo za vojsko, je očitno najbolj pokvarjena država. 1000 milijard na leto, Kitajci 100+ milijard , pa kaj se dogaja s tem svetom.


Absolutna cifra je irelevantna, pomemben je samo % glede na BDP.
Military spending @ Wikipedia


Dej še enkrat preberi kaj si napisu, kajti to kar si rekel je POPOLNA NEUMNOST!

Kako da je irelevantna, saj govorimo o FAKING 100 - 1000 milijardami namenjenim vojski... a si ti resn?

Blisk je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Država, ki porabi toliko denarja samo za vojsko, je očitno najbolj pokvarjena država. 1000 milijard na leto, Kitajci 100+ milijard , pa kaj se dogaja s tem svetom.



Stvar je preprosta, če si kdaj igra strateške igrice?
Več vojske kot maš več lahko napadeš in zasedeš drugih ozemlj. In tukaj je stvar ista.
Najmočnejšo vojsko na svetu imajo in nihče se ne upa ugovarjati.
Ne temu, da je dolar svetovna zunanjetrgovinska valuta, ne temu da napadajo nedolžne države kot so iraq, Libija, Afganistan itd. zato, da jim poberejo zlato in resourse.
Niti temu, da vsiljujejo svoj skorumpiran in goljufiv bančni sistem celemu svetu, ki je sedaj tam kjer je zaradi ameriških bank.
Ne temu, da Monsanto uveljavlja svoje zahteve preko amerike in je tudi EU sprejela zakon o semenih, ki pomeni nič drugega kot to, da nam bodo vsilili GMO semena, potem pa drago kasirali.
Itd. še bi lahko našteval, kaj nam američani počnejo, pravzaprav koorporacije in banke preko nato vojske.
Vse je na netu, vse se da prebrati in najti, če ima kdo voljo, da ne bi kdo rekel, da si namišljujem.

srus je izjavil:

Meni fail2ban na mojih serverjih sporoča, da daleč največ poizkusov vdorov prihaja iz omrežij kitajskih ISPjev.

Kaj to pomeni? Da ameriških vdorov ne morem zaznati ;-)?


fail 2ban ti samo bana IPje in nič ne sporoča.
če bi res rad vedel kdo in kaj si naloži SNORT.
verjamem pa ja, da je veliko serverjev prek katerih se da vdirat na kitajskem in jih spridoma uporablja cel svet, kot drugo, kitajci se ne sekirajo, če vedo od kje napadi, medtem ko si američani to težko privoščijo, da bi nekdo kazal s prstom na njih, ker so kao, samo pravica, zakon in poštenje, seveda v resnici z predznakom NE.


V bistvu zelo rad igram strateške igre :) In vem, ne rabiš mi to razlagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

7982884e ::

BlackMaX je izjavil:


Dej še enkrat preberi kaj si napisu, kajti to kar si rekel je POPOLNA NEUMNOST!

Kako da je irelevantna, saj govorimo o FAKING 100 - 1000 milijardami namenjenim vojski... a si ti resn?
kaj pa ko bi se ti pozanimal o tem kar ti je gor nalepil? a bi se isto zgražal nad stroški healthcara in podobnih stvari, ki poberejo še več budgeta kot vojska?
se zavedaš, da večja kot je država, večjo ima ponavadi vojsko, in če hoče ta vojska biti sodobna, mora iti za to dosti denarja? američani proporcionalno ne porabijo za vojsko nič kaj dosti več od recimo nemcev, francozov ali britancev. 700 milijard (kar je dejanska cifra, ne vem od kje v novici 1000) pa pač košta furanje velikega števila baz po celem svetu, hkratna udeležba več konfliktih, furanje desetih carrier strike groupov, vesoljski program od vojske, darpa in cel kup raznoraznih programov in še dosti drugega.

da kitajci porabijo 200 milijard pa tudi ni presenetljivo, saj imajo gigantsko armijo in so v fazi modernizacije na vseh področjih.

BlackMaX ::

7982884e je izjavil:

BlackMaX je izjavil:


Dej še enkrat preberi kaj si napisu, kajti to kar si rekel je POPOLNA NEUMNOST!

Kako da je irelevantna, saj govorimo o FAKING 100 - 1000 milijardami namenjenim vojski... a si ti resn?
kaj pa ko bi se ti pozanimal o tem kar ti je gor nalepil? a bi se isto zgražal nad stroški healthcara in podobnih stvari, ki poberejo še več budgeta kot vojska?
se zavedaš, da večja kot je država, večjo ima ponavadi vojsko, in če hoče ta vojska biti sodobna, mora iti za to dosti denarja? američani proporcionalno ne porabijo za vojsko nič kaj dosti več od recimo nemcev, francozov ali britancev. 700 milijard (kar je dejanska cifra, ne vem od kje v novici 1000) pa pač košta furanje velikega števila baz po celem svetu, hkratna udeležba več konfliktih, furanje desetih carrier strike groupov, vesoljski program od vojske, darpa in cel kup raznoraznih programov in še dosti drugega.

da kitajci porabijo 200 milijard pa tudi ni presenetljivo, saj imajo gigantsko armijo in so v fazi modernizacije na vseh področjih.


Ja dejmo primerjat health care z vojsko...ker vojska je OČITNO KLJUČNEGA POMENA. Get a grip!

Očitno, ne razumeš kaj hočem povedat, tukaj mi govoriš o razmerju a jaz ti dopovedujem, da 100 - 1000 milijard za vojsko je ABSURD, DEBILIZEM!
Ja lahko se zahvalimo vojski za nešteto izumov, s katero so doprinesli ampak, ker je tukaj vsemogočna ZDA, mislim da vemo kaj hočm povedat.

Vseeno, raje 3000 milijard za zdravstvo kot pa 100 milijard za vojsko!

Trošit toliko v tem cajtu za vojsko, glede na razmere oz. tud če ne bi bilo tko kakor je, je useeno bit too much.

sirotka ::

BlackMaX je izjavil:

[
Ja dejmo primerjat health care z vojsko...ker vojska je OČITNO KLJUČNEGA POMENA. Get a grip!

Očitno, ne razumeš kaj hočem povedat, tukaj mi govoriš o razmerju a jaz ti dopovedujem, da 100 - 1000 milijard za vojsko je ABSURD, DEBILIZEM!
Ja lahko se zahvalimo vojski za nešteto izumov, s katero so doprinesli ampak, ker je tukaj vsemogočna ZDA, mislim da vemo kaj hočm povedat.

Vseeno, raje 3000 milijard za zdravstvo kot pa 100 milijard za vojsko!

Trošit toliko v tem cajtu za vojsko, glede na razmere oz. tud če ne bi bilo tko kakor je, je useeno bit too much.


Ne, ti ne zastopiš...glede na proračun, NE porabijo nič kaj veliko več od ostalih, samo toliko večji so. Sicer pa realno kitajska s svojo zastarelo tehnologijo nima kaj veliko šans, če ne štejemo jedrskih bomb.

BlackMaX ::

sirotka je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

[
Ja dejmo primerjat health care z vojsko...ker vojska je OČITNO KLJUČNEGA POMENA. Get a grip!

Očitno, ne razumeš kaj hočem povedat, tukaj mi govoriš o razmerju a jaz ti dopovedujem, da 100 - 1000 milijard za vojsko je ABSURD, DEBILIZEM!
Ja lahko se zahvalimo vojski za nešteto izumov, s katero so doprinesli ampak, ker je tukaj vsemogočna ZDA, mislim da vemo kaj hočm povedat.

Vseeno, raje 3000 milijard za zdravstvo kot pa 100 milijard za vojsko!

Trošit toliko v tem cajtu za vojsko, glede na razmere oz. tud če ne bi bilo tko kakor je, je useeno bit too much.


Ne, ti ne zastopiš...glede na proračun, NE porabijo nič kaj veliko več od ostalih, samo toliko večji so. Sicer pa realno kitajska s svojo zastarelo tehnologijo nima kaj veliko šans, če ne štejemo jedrskih bomb.


A vi sploh berete kaj pišete??? :D

Kaj me zanima, koliko je velika država, poglejte v kakšni situaciji so in KOLIKO denarja namenijo temu. Pust jebeno razliko na stran.

sirotka ::

Ne moreš tako gledat, pri bdpju gre na prebivalce... koliko pa naj ga dajo...toliko kot mi? Morda kot GER, al Islandija? Zda so v čist ok situaciji, če bi se Kitajska pol toliko (sicer se tud ZDA premalo) posvečala svojim prebivalcem, infrastrukturi, ... tud oni neb mel tazga plusa, pa če bi mel pravi tečaj za valuto, tud ne.

BlackMaX ::

sirotka je izjavil:

Ne moreš tako gledat, pri bdpju gre na prebivalce... koliko pa naj ga dajo...toliko kot mi? Morda kot GER, al Islandija? Zda so v čist ok situaciji, če bi se Kitajska pol toliko (sicer se tud ZDA premalo) posvečala svojim prebivalcem, infrastrukturi, ... tud oni neb mel tazga plusa, pa če bi mel pravi tečaj za valuto, tud ne.


Če bi vojska, izvajala samo raziskave in se ne bi oboroževala potem bi se strinjal s tvojo izjavo. Ampak, ker vemo o čem se gre pri ZDA. Je to too much.

Da je v tem stoletju vojska tako financirana je OMG.

sirotka ::

BlackMaX je izjavil:

sirotka je izjavil:

Ne moreš tako gledat, pri bdpju gre na prebivalce... koliko pa naj ga dajo...toliko kot mi? Morda kot GER, al Islandija? Zda so v čist ok situaciji, če bi se Kitajska pol toliko (sicer se tud ZDA premalo) posvečala svojim prebivalcem, infrastrukturi, ... tud oni neb mel tazga plusa, pa če bi mel pravi tečaj za valuto, tud ne.


Če bi vojska, izvajala samo raziskave in se ne bi oboroževala potem bi se strinjal s tvojo izjavo. Ampak, ker vemo o čem se gre pri ZDA. Je to too much.

Da je v tem stoletju vojska tako financirana je OMG.

Tudi v naslednjem bo verjetno...in naslednjem, če bomo še kje okol skakal. O čem se pa gre pri zda, glede na to, da so najmočnejša država na svetu? Misliš, da bi bili mi kaj drugačni, če bi imeli moč/sredstva?

Webeg ::

sirotka je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

[
Ja dejmo primerjat health care z vojsko...ker vojska je OČITNO KLJUČNEGA POMENA. Get a grip!

Očitno, ne razumeš kaj hočem povedat, tukaj mi govoriš o razmerju a jaz ti dopovedujem, da 100 - 1000 milijard za vojsko je ABSURD, DEBILIZEM!
Ja lahko se zahvalimo vojski za nešteto izumov, s katero so doprinesli ampak, ker je tukaj vsemogočna ZDA, mislim da vemo kaj hočm povedat.

Vseeno, raje 3000 milijard za zdravstvo kot pa 100 milijard za vojsko!

Trošit toliko v tem cajtu za vojsko, glede na razmere oz. tud če ne bi bilo tko kakor je, je useeno bit too much.


Ne, ti ne zastopiš...glede na proračun, NE porabijo nič kaj veliko več od ostalih, samo toliko večji so. Sicer pa realno kitajska s svojo zastarelo tehnologijo nima kaj veliko šans, če ne štejemo jedrskih bomb.


Tle se motis... Glede na proracun oziroma BDP, ce je za vrjeti wikipedii, zapravijo za dobrih 1.5 do 2% vec za vojsko od Nemčije, UK, etc... Torej vsaj enkrat več glede na to da porabijo 4.4% Nemčija pa naprimer 1.4%...

BlackMaX ::

sirotka je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

sirotka je izjavil:

Ne moreš tako gledat, pri bdpju gre na prebivalce... koliko pa naj ga dajo...toliko kot mi? Morda kot GER, al Islandija? Zda so v čist ok situaciji, če bi se Kitajska pol toliko (sicer se tud ZDA premalo) posvečala svojim prebivalcem, infrastrukturi, ... tud oni neb mel tazga plusa, pa če bi mel pravi tečaj za valuto, tud ne.


Če bi vojska, izvajala samo raziskave in se ne bi oboroževala potem bi se strinjal s tvojo izjavo. Ampak, ker vemo o čem se gre pri ZDA. Je to too much.

Da je v tem stoletju vojska tako financirana je OMG.

Tudi v naslednjem bo verjetno...in naslednjem, če bomo še kje okol skakal. O čem se pa gre pri zda, glede na to, da so najmočnejša država na svetu? Misliš, da bi bili mi kaj drugačni, če bi imeli moč/sredstva?


Ja to da hočejo vse meti pod kontrolo, in temu tudi "primerno" financiranje svoje vojske. Prov na bruh mi gre, k slišim ZDA + vojska + njihova kvazi demokracija.

Kok se keša zmeče v vojsko, bi raje vložili teh 90% v znanstvene raziskave za pomoč ostalim potrebnim pomoči. Ne pa da razvijajo novo verzijo letal, tankov in podobnega SRANJA, s čemer smetijo ta planet.

sirotka ::

BlackMaX je izjavil:


Ja to da hočejo vse meti pod kontrolo, in temu tudi "primerno" financiranje svoje vojske. Prov na bruh mi gre, k slišim ZDA + vojska + njihova kvazi demokracija.

Kok se keša zmeče v vojsko, bi raje vložili teh 90% v znanstvene raziskave za pomoč ostalim potrebnim pomoči. Ne pa da razvijajo novo verzijo letal, tankov in podobnega SRANJA, s čemer smetijo ta planet.


Ja seveda, bi bila pa ena druga "močnejša" država, ki bi sranje delala. A je bla kdaj kakšna velesila, ki ni drekala?

Webeg je izjavil:


Tle se motis... Glede na proracun oziroma BDP, ce je za vrjeti wikipedii, zapravijo za dobrih 1.5 do 2% vec za vojsko od Nemčije, UK, etc... Torej vsaj enkrat več glede na to da porabijo 4.4% Nemčija pa naprimer 1.4%...

Rusija porabi enak % recimo. Evropske države so razred zase, obvezno sprejemanje vsega... pa če bi se nam nekdo na glavo usral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

antonija ::

Do zdej si samo nabijal neke splosne floskule "kako fino bi bilo ce...". Kaj tocno bi ti naredil? Ukinil vojsko in zacel metat milijarde v socialo? Iz celotne populacije naredil neproduktivne lenuhe in obsodil drzavo na propad?

Kaj tocno je tvoj master plan v tem primeru?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BlackMaX ::

antonija je izjavil:

Do zdej si samo nabijal neke splosne floskule "kako fino bi bilo ce...". Kaj tocno bi ti naredil? Ukinil vojsko in zacel metat milijarde v socialo? Iz celotne populacije naredil neproduktivne lenuhe in obsodil drzavo na propad?

Kaj tocno je tvoj master plan v tem primeru?


Ne vem zakaj prihajaš prej do enih zaključkov, še preden me vprašaš za moj "master plan" ?

Zaradi mene jo lahko ukinejo, saj itak nima pomena, razn, če miliš osvajati in pobijati druge, za uresničitev svojih kapitalističnih idej ipd...

Vloži v boljše šolstvo, raziskovanje, javno dobro, odpiraj delovna mesta v različnih strokah...

Men se zdi, da za začetek bi to kr dobro napredoval.

Ali, sama uživaš v gledanju iz naslonjača kako eni pobijajo nedolžne ljudi, in ko igraš enega "realista" tukaj?

antonija ::

Se zdaj nisi nic konretnega povedal. Kaj tocno je tvoja resitev?

A imas slucajno vsaj priblizno idejo kolk se zapravi za vse "socialne" zadevscine, v katere lahko stejemo tud infastrukturo, vse raziskave (tud tiste ki jih financira vojska, navsezadnje smo vsi navduseni nad bivsim APRANETon in GPSom, pa se bi lahko nastevali), solstvo sociala, zdravstvo, itd.

Seveda ne smes pozabit omenit da smo ljduje od pradavnine prakticno vedno v vojni (ce se prav spomnim je zadnje uradno obdobje brez vojne bilo za casa rimskega cesarstva, ampak takrat rimljani sploh niso poznali celega planeta) in da vojske so vedno bile in vedno bojo. Danes na sreco samo kostajo veliko denarja, ni pa vec treba milijonov zivljenj stran metat ce lahko ena raketa resi konflikt. In ce je ze treba izbirat je lazje dat mal vec dnarja, kot pa poslat svoje otroke na fronto zato, ker se nekomu zdi stevilka v proracunu za vojsko previsoka.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BlackMaX ::

antonija je izjavil:

Se zdaj nisi nic konretnega povedal. Kaj tocno je tvoja resitev?

A imas slucajno vsaj priblizno idejo kolk se zapravi za vse "socialne" zadevscine, v katere lahko stejemo tud infastrukturo, vse raziskave (tud tiste ki jih financira vojska, navsezadnje smo vsi navduseni nad bivsim APRANETon in GPSom, pa se bi lahko nastevali), solstvo sociala, zdravstvo, itd.

Seveda ne smes pozabit omenit da smo ljduje od pradavnine prakticno vedno v vojni (ce se prav spomnim je zadnje uradno obdobje brez vojne bilo za casa rimskega cesarstva, ampak takrat rimljani sploh niso poznali celega planeta) in da vojske so vedno bile in vedno bojo. Danes na sreco samo kostajo veliko denarja, ni pa vec treba milijonov zivljenj stran metat ce lahko ena raketa resi konflikt. In ce je ze treba izbirat je lazje dat mal vec dnarja, kot pa poslat svoje otroke na fronto zato, ker se nekomu zdi stevilka v proracunu za vojsko previsoka.


Imam idejo, da ves denar, ki se je porabil za vojške namene ( 100 - 1000 milijard) bi bolje koristilo za vse to kar sva oba omenila ( raziskave, šolstvo, javne koristi, zdravstvo...).
Zato ker so nekatere stvari odkrite s pomočjo vojske , vsi skačete v ta en voz, da to drugače ne bi mogli odkriti. Lepo prosim, to je smešno.

Torej, ker smo prej bili primitivni, bodimo še zdaj in se pobijamo, zakaj bi se spremenili, zakaj bi se nehali ubijati zaradi, olja in ostalih surovin. Pa kaj je se dogaja v tej tvoji glavi???

Konflikti se dajo rešiti, prvo če jih razumeš zakaj so nastali. Prav vojne so zanetile toliko konfliktov, ki še dan danes trajajo.

gzibret ::

Izbrisana gostilniška debata brez vsebine (razen z namenom zbadanja in žaljenja sogovornika).

PS - Hitler je offtopic. Godwinov zakon še vedno velja. Očtno...
Vse je za neki dobr!

3furious ::

Ni šlo za Hitlerja, ampak za zaključni govor Charlieja Chaplina iz filma The Great Dictator. Nikogar nisem primerjal z Hitlerjem ali nacisti, tako da bo Godwinov zakon še malo počival.
Izsek iz govora:
The way of life can be free and beautiful. But we have lost the way.

Greed has poisoned men's souls, has barricaded the world with hate; has goose-stepped us into misery and bloodshed.

We have developed speed, but we have shut ourselves in;
machinery that gives abundance has left us in want.
Our knowledge has made us cynical,
our cleverness hard and unkind.
We think too much and feel too little.
More than machinery we need humanity,
more than cleverness we need kindness and gentleness.

Without these qualities life will be violent and all will be lost.

The aeroplane and the radio have brought us closer together. The very nature of these inventions cries out for the goodness in men, cries out for universal brotherhood for the unity of us all. Even now my voice is reaching millions throughout the world, millions of despairing men, women and little children, victims of a system that makes men torture and imprison innocent people. To those who can hear me I say: do not despair.
In the age of information, ignorance is a choice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA prvikrat priznale uporabo internetnih napadov v vojni

Oddelek: Novice / NWO
126605 (5212) bbf
»

Naslednja kitajska vojaška hekerska enoto: Putter Panda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5116815 (14618) nekikr
»

Kitajska: mi ne napadamo ZDA, one napadajo nas

Oddelek: Novice / Varnost
3010440 (8121) Hayabusa
»

Kitajski hekerji napadajo ameriške časnike in iščejo kitajske vire

Oddelek: Novice / Varnost
96710 (5295) nekikr
»

Kitajski vojaški hekerji napadajo ZDA?

Oddelek: Novice / Varnost
297219 (5797) Azrael

Več podobnih tem