» »

Bass ''Prdi''

Bass ''Prdi''

Temo vidijo: vsi
«
1
2

krajnc3k ::

Pred nekaj dnevi sem kupil zvočnike 2.1 sistem od Logitecha za 170e, in vse je delalo normalno,
naenkrat pa je zacel bas prdeti, sicer če poslušaš glasbo ki nima močnih basov še dela ampak,
če poslušaš nekaj s povprečnimi basi pa najprej še zdrži kakšnih 10-20 sec potem pa začne na povno prdeti in zvok je zelo moteč...

Ali kdo ve kaj je narobe, oz. kaj naj naredim, grem nazaj v trgovino ali kaj? :D

Unknown_001 ::

Ja, bo treba nahat pasulj not metat :D

Hec hec, drgač pa jst bi ga na tvojem mest nazaj pelu pa novo uzel.

freesty ::

Po mojem so dve opciji.

Ali imas strgano membrano ali pa ti membrana udarja po grillu od wooferja.

To drugo je meni delal, ko sem kupil zvocnike. Sem sam grill malo "ven" potegnil in je se zdaj ok:)

Ker si pa kupil nove zvocnike pa kr nazaj nes. Se ne rabis s tem ukvarjat:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

miraldi ::

Neki z membrano ni vredu. Verjetno je kje natrgana ali odlepljena.
Nesi nazaj.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

eric_cartman ::

Lahko si prekuril zvočnik in se ti je navitje užgalo. Zato ti prdi ob višji glasnosti oz. močnejših basih. Tega ti v trgovini ne bodo menjali ampak ti bodo zaračunali novo navitje zvočnika.

Tole navitje zgleda nekako takole.
 Navitje

Navitje



Lahko pa se ti je navitje samo odpelo oz. odlimalo. Ampak mislim, da ti ga morajo ne glede na vse na novo navit. To pri majstrih, ki se ukvarjajo s previjanjem in navitji zvočnikov stane cca. 30 - 60 €...

Upam pa, da ti ga bodo vseeno vzeli v garancijo.

BladE_ ::

@krajnc3k... po pravici povej koliko si v teh parih dneh nabijal, da ne bomo brez veze iskali razloga za okvaro...

Vem kakšen je občutek, ko dobiš nove zvočnike in jih moraš "nažgati" do konca...
Akcija - Reakcija

2loud4u ::

krajnc3k je izjavil:

Pred nekaj dnevi sem kupil zvočnike 2.1 sistem od Logitecha za 170e, in vse je delalo normalno,
naenkrat pa je zacel bas prdeti, sicer če poslušaš glasbo ki nima močnih basov še dela ampak,
če poslušaš nekaj s povprečnimi basi pa najprej še zdrži kakšnih 10-20 sec potem pa začne na povno prdeti in zvok je zelo moteč...

Ali kdo ve kaj je narobe, oz. kaj naj naredim, grem nazaj v trgovino ali kaj? :D



Če si preveč navijal se je verjetno tuljavica odlepila in se zdaj trese in ropota znotraj, sem že imel tak primer.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

krajnc3k ::

Ja ja sm nabiju sam nism pa pretirano.... :D .. pa mal je začel smrdet po sobi :/

eric_cartman ::

Potem se je nardilo to, kar sm ti jst reku. Prekuru si tuljavo. To pa ti pomojm ne bojo hotl na garancijo vzet.

Če ga ne bodo hotl, kontaktiraj njega:
http://www.zagaraudio.si/

Je eden cenejših, ki se s tem ukvarja.

Samo moraš pa to vedt, da ko je biu enkrat zvočnik prekurjen, ga ne boš več nikol mogu tok naglas nabijat kakor prvič, ker se ti bo potem to stalno dogajalo.

Zgodovina sprememb…

krajnc3k ::

ne sej men dela zle ko poslušam musko normalno .. sam določen bas mi prdi sm zdle ugotovil :D in to je tale..

2loud4u ::

krajnc3k je izjavil:

ne sej men dela zle ko poslušam musko normalno .. sam določen bas mi prdi sm zdle ugotovil :D in to je tale..



Meni tale nič ne prdi, torej je res tvoj zvočnik pokvarjen. Tuljavica se je močno segrela in se je deloma odlepila iz stožca, tako da bo treba to popravit ;)

BTW, za kateri sistem pa gre?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

krajnc3k ::

kok to stane spet :D

2loud4u ::

Ja najprej bi lahko nesel na servis in rekel, da ti "prdi", pa bi videl, če ti mogoče zamenjajo, pa reči, da si imel na zmerni glasnosti in nisi nabijal, če ti pa ne bodo hoteli zamenjat, potem pa na žagaraudio nesi, kot je že cartman rekel.

Aja, pa mogoče boš ceneje prišel skozi, če kar nov zvočnik kupiš... (tistega, ki prdi dol snameš in odlotaš, pa novega naročiš npr. v conradu ali kakšni trgovini, kjer se s tem ukvarjajo, pa glej, da je prava velikost, moč in vrsta - npr. globokotonec)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

freesty ::

Ti nesi na garancijo.

Zakaj bi rekel, da ni nabijal? Kaj njih briga, naj pa omejijo output, ce zvocniki niso zmozni...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Unknown_001 ::

Če je tuljavo prekuru s priloženim ojačevalcem, potem mu morjo na garancijo vzet.

krajnc3k ::

tole so moji zvočniki :D http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

evo predstavitev :D !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krajnc3k ()

2loud4u ::

A gre mogoče za tele zvočnike: http://www.mimovrste.com/artikel/190004... ?

A gre mogoče za tele zvočnike: http://www.mimovrste.com/artikel/190004... ?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

menjalnik ::

Glede na to, da si fejst ojrov dal za tole bi šel jest nazaj težit

krajnc3k ::

2loud4u je izjavil:

A gre mogoče za tele zvočnike: http://www.mimovrste.com/artikel/190004... ?

A gre mogoče za tele zvočnike: http://www.mimovrste.com/artikel/190004... ?

da :D

2loud4u ::

Unknown_001 je izjavil:

Če je tuljavo prekuru s priloženim ojačevalcem, potem mu morjo na garancijo vzet.



Ni nujno, če je že vhod premočan ali če celo uporablja predojačevalnik, potem se zadeva komot skuri.

krajnc3k je izjavil:

2loud4u je izjavil:

A gre mogoče za tele zvočnike: http://www.mimovrste.com/artikel/190004... ?

A gre mogoče za tele zvočnike: http://www.mimovrste.com/artikel/190004... ?

da :D



A mogoče veš kakšen je premer globokotonca?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

krajnc3k ::

zakaj :D ? če piše v navodilih lahk pogledam

2loud4u ::

da probam najti čimbolj približno zamenjavo, če te zanima ;)

aha, sem že našel 7"...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

krajnc3k ::

a da bi js to zamenju ;D, js bom nesu nazaj pa jim bom reku da mi porihtajo, in če mi uspe kaj bojo naredili? ima kdo kakšne izkušnje, glede na to da ponavadi ne uveljavljam garancije. :D, bodo popravili in ne dobim novih? ali pač? :D

2loud4u ::

krajnc3k je izjavil:

a da bi js to zamenju ;D, js bom nesu nazaj pa jim bom reku da mi porihtajo, in če mi uspe kaj bojo naredili? ima kdo kakšne izkušnje, glede na to da ponavadi ne uveljavljam garancije. :D, bodo popravili in ne dobim novih? ali pač? :D


lahko, da ti bodo zamenjali, lahko da ne. če ti ne bodo, boš moral dat na servis k žagarju ali pa nabaviti nadomestni zvočnik.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Brias ::

freesty je izjavil:

Ti nesi na garancijo.

Zakaj bi rekel, da ni nabijal? Kaj njih briga, naj pa omejijo output, ce zvocniki niso zmozni...


Clippinga ne mores omejiti... in tudi ce bi po neki cudni formuli dali npr ....

v deklarirano:
5 watne zvocnike
10 watni ojacevalec

bi vgradili
25watene zvocnike
in
50 watni ojacevalec

z limitom na 2*5 w

bi spet lahko prek ...... softwareja z 2 EQji dvignil 2*18db signal na 40hz in box bi odletel ...

ni garancije na prekurjene tuljava ( clip ) in druga strvar pri clipu, ce ga ne pokuri, tuljavo vrze ven in nazaj v utor, pri tem jo za 1mm zaviha ... ni cisto pokurjen, ampak ruzi ...

Clipping %28audio%29 @ Wikipedia

@raptorf16

ne mores kupiti kita niti za 100 eur niti za 10.000 eur ki bi bil tok zasciten, da ga ne mores skuriti ..

ze osnovni boost je lahko volume od winsov in options, advanced ...

ali pa dljas en eq in drugi in tretji ....

Unknown_001 ::

Ja pa sam input štroma je odvisen od ojačevalca a ne?

Se prav ne moreš z unm ojačevalcem dat več vn, kokr dovoljuje right?

Al delajo take kombinacije, da lahk ojačevalc zvočnk skur? Pa to je isto ko da bi delal mostove z nosilnostjo 5ton, varnostni količnik bi pri tej obremenitvi bil pa 0,8.
Doesent make a sense...

Brias ::

glej ...

ojacevalec nekje od vsega zvoka razporedi zvok tako ...

80% porabi na bass
15% na mide
5% na visoke tone

ce poslusas recimo govor, lahko das glasnost na 10 ( ce imas skalo od 1 do 10 ) ... pa se ne naj ne bi nic skurilo ...

ce igras kako shooting igro ... je bass na trenutke tako povecan ( dinamika ) da je maximum lahko ze 5oz6 od 10



lahko pa tok zmanipuliras signal ( z integrirano low cost zvocno ), pravim, nalozis equalizer, dva, tri ... dvignes signal bassu pri 40, 50 hz .. za 1* 2* 3* 18 decibelov kaj se zgodi ...


ze pri 1 od 10 je glasnost PREVISOKA da ojacevalec ne deluje vec pravilno in nekaj odleti ..



pa reces jaz nisem nic tega delal ....

jaz lahko uploadam zboostan mp3, ali editiram audio v kaksnem spotu in ga postam na youtube .... ali pa dinamika v filmih ,,,

das na max glasnost.,,, ob zacetku fima ... lepo in pravilno ...


ko pride akcijski segment ... je signal tok pojacan, da bi in ojacevalec in zvocniki rabili *2 mooci

in nekaj odleti ...


ali pa poslusas klasiko ... ki se zacne tiho .... in proti koncu rabi 5* vec moci kot v zacetu ...

Janac ::

Dej posnemi tole prdenje...

Tudi če bi nabijal skos do konca na max glasnosti bi se prej iz ojačevalnika pokadilo... sam driver je precej trpežen. Pa tut če je res tuljava oni ziher nebodo šli se tok močno poglabljat, prej menjali ojačevalec ali driver.

Nizkofrekvenčni driver oz. enota te na ebayu pride ziher pod 20$...

2loud4u ::

Janac je izjavil:

Dej posnemi tole prdenje...

Tudi če bi nabijal skos do konca na max glasnosti bi se prej iz ojačevalnika pokadilo... sam driver je precej trpežen. Pa tut če je res tuljava oni ziher nebodo šli se tok močno poglabljat, prej menjali ojačevalec ali driver.

Nizkofrekvenčni driver oz. enota te na ebayu pride ziher pod 20$...



FAIL...

Iz ojačevalca se zlepa nebi pokadilo, prej bi neskončno zvočnikov skuril na njem... Pa nič nebi šli menjat ojačevalca, če je tuljava šla, tako neumni pa že niso...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Janac ::

Kako se pa driver lahko "skuri" ?

2loud4u ::

Naviješ glasnost in iz tuljave se pokadi? (izolacija se stopi oz. se lahko tudi žička stopi...)

Pa on nima skurjeno (ker potem nebi delalo več) ampak se mu je le tuljavica zaradi vročine deloma odlepila iz tulca iz zato ruži oz "prdi" pri večji glasnosti...

Ravno to sem par dni nazaj naredil z majhnim rač. zvočnikom (ga priklopil in preveč navil in je začelo lepo prdeti čez nekaj časa pri večji glasnosti). Potem sem ga odprl in tuljavica je bila delno odlepljena, kot sem predvideval.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

eric_cartman ::

Tisti, ki smo mel woofer u avtu mamo s tem že izkušnje :D Men se je dvakrat to zgodil, da sm tuljavico pretrgu al pa skuru. Ker sm meu enokanalni ojačevalc k je na 2 Ohm-ih spravu vn 1500 W RMS-a, woofer je meu pa 1100 W RMS od stealtha.

Skratka mal preveč sm ga pol nateru in je šlo rakom žvižgat.. To je pa tko če rd poslušaš musko naglas..

Pol pa nikool ni zadost naglas..

2loud4u ::

eric_cartman je izjavil:

Tisti, ki smo mel woofer u avtu mamo s tem že izkušnje :D Men se je dvakrat to zgodil, da sm tuljavico pretrgu al pa skuru. Ker sm meu enokanalni ojačevalc k je na 2 Ohm-ih spravu vn 1500 W RMS-a, woofer je meu pa 1100 W RMS od stealtha.

Skratka mal preveč sm ga pol nateru in je šlo rakom žvižgat.. To je pa tko če rd poslušaš musko naglas..

Pol pa nikool ni zadost naglas..



Mam pa jaz tud woofer, ki ima 1500 max in ojačevalec, ki ima 1500 max, pa če dam do konca se zna zgodit, da že kar mal zaprdi :D Ampak mam to doma, ne v avtu.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

MrBrdo ::

nima veze če si ti nabijal in so zato crknili, zvočniki majo garancijo in ti morajo v sklopu garancije to popravit. če imajo oni zvočnike tako narejene da jih lahko pri visoki glasnosti kar tako prekuriš je pa to po mojem mnenju stvarna napaka katero ti je prav tako prodajalec dolžan odpravit oz. ti vrnit kupnino.
če ti bojo kej nabijali jim pa lepo povej da ti lahko ali popravijo ali jih boš pa prijavil na tržno inšpekcijo, in če ti ne bojo hoteli popravit tudi naredi to.

ker to kar imaš ti je cel sistem skupaj in ne moreš tega primerjat z nekom ki je kupil woofer in ga prklopil na en močen fršterker in ga tko skuril. tukaj maš ojačevalec že zraven in nisi ti kriv če se skuri zarad "nabijanja".
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Meizu ::

Jeba vam je to ljudje, terat podhranjene zvočnike s premočnimi ojačevalci. Potem se pa čudite, kako vam odnese wooferje, topi tuljave...

Ojačevalnik se vedno jemlje švohnejši od boxov.

2loud4u ::

MrBrdo je izjavil:

nima veze če si ti nabijal in so zato crknili, zvočniki majo garancijo in ti morajo v sklopu garancije to popravit. če imajo oni zvočnike tako narejene da jih lahko pri visoki glasnosti kar tako prekuriš je pa to po mojem mnenju stvarna napaka katero ti je prav tako prodajalec dolžan odpravit oz. ti vrnit kupnino.
če ti bojo kej nabijali jim pa lepo povej da ti lahko ali popravijo ali jih boš pa prijavil na tržno inšpekcijo, in če ti ne bojo hoteli popravit tudi naredi to.

ker to kar imaš ti je cel sistem skupaj in ne moreš tega primerjat z nekom ki je kupil woofer in ga prklopil na en močen fršterker in ga tko skuril. tukaj maš ojačevalec že zraven in nisi ti kriv če se skuri zarad "nabijanja".



Ni res, kot sem že rekel in je Brias še bolj natančno razložil, če v vhod pride premočen signal, potem ni nič čudnega, da se zvočniki priklopljeni na izhod skurijo in za to, da ti v vhod daš premočen signal niso krivi proizvajalci.

Meizu je izjavil:

Jeba vam je to ljudje, terat podhranjene zvočnike s premočnimi ojačevalci. Potem se pa čudite, kako vam odnese wooferje, topi tuljave...

Ojačevalnik se vedno jemlje švohnejši od boxov.



Mimogrede, ko zaslišiš, da zvočnik rohni in da je že na max. oz. že čez, je priporočljivo zmanjšati, tako da, če poslušaš, kako se zvočnik obnaša, mu ne bo škodil tudi 10 krat premočan ojačevalec, razen če si gluh, seveda.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

Unknown_001 ::

Če je to res, da lahk z računalnikom zvočnike s serijskim ojačevlacem skuriš, bi mogu bit moj 7let star surround sistem že zdavnaj "hin".
Kukr mi eni probavate dopovedat.

2loud4u ::

Unknown_001 je izjavil:

Če je to res, da lahk z računalnikom zvočnike s serijskim ojačevlacem skuriš, bi mogu bit moj 7let star surround sistem že zdavnaj "hin".
Kukr mi eni probavate dopovedat.



Bi, bi, če bi našponu vhod ampak ti tega nisi naredil...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Meizu ::

Mimogrede, ko zaslišiš, da zvočnik rohni in da je že na max. oz. že čez, je priporočljivo zmanjšati, tako da, če poslušaš, kako se zvočnik obnaša, mu ne bo škodil tudi 10 krat premočan ojačevalec, razen če si gluh, seveda.


Ko boš ti na zvočnik privezal 10x močnejši ojačevalec na zvočnik, ga boš skuril še preden boš sploh vedel kaj se je zgodilo.

RMS je nekaj, max peak je pa nekaj čisto drugega. In ko boš tako prvič naredil napako, da se boš recimo dotaknil konektorjev in bo pošteno klipnilo, boš sam še rekel čav svojim zvočnikom.

Če vam je kaj do svoje opreme, ne se hecat s tem.

Janac ::

Zakaj bi mel 10x močnejši ojačevalec? Kvaliteten integrirc 60-100w je dost za skoraj vse zvočnike. Če pa gledate tiste kitajske jogurtove lončke, kjer piše Max PEAK POWER 1KW imajo v resnici 5W RMS, ostalo v Kitajski...

Pobje, ni vse v watih, ker to ni merilo za užitek v glasbi!

Meizu ::

Saj se niti ne gre toliko za to kolikor se gre za "vatno pretiravanje".

Še RMS je dandanes bolj slabo merilo za to, kaj rabiš kaj ne. Jaz imam bas ojačevalec Gallien Krueger Rb1001-II, ki pri 4 omih iztisne sicer 700W pravega RMSja, vendar ima svoj peak pri nekaj čez 1500W. Še če bi imel stack 2x800W boxov bi še vedno moral malce pazit, da jih ne odnese. Klip je včasih (oz. vedno) kar huda stvar, kar se kicka wattov tiče.

Če pa slučajno pri močnejših ojačevalcih pride do kakšne oscilacije je pa sploh lahko hitro konec. Posebej če se s kabli hecaš in kupuješ nekaj, kar ni bilo narejeno za takšno žganje. Pri takšnih stvareh štejejo več ali manj le izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mardziha83 ::

Jaz sem še vedno mnenja, da mora bit ojačevalec močnejši kot pa sami zvočniki. Pri švohnejšemu zna hitro začet klipat, če se hočeš približat maximumu zvočnika. Klip je pa smrt za tuljavice. Če je močnejši ojačevalec pa je je vredu zvočnik bo prej odlepilo spider pa začelo tuljavo zabijat v dno magneta, kot pa da bi skurlo tuljavo.

Meizu ::

Kar je slabše kot prej omenjeno.

Preden ti ojačevalec začne klipat ga nastaviš na manjšo glasnost in je to to. Ko ti bo pa močnejši ojačevalec zaklipal, bi znala bit kar kriza.

Zlato pravilo je, da se ne kupuje ojačevalca, ki bi bil močnejši kot RMS zvočnika.

Najbolj si varen celo v primeru, ko je RMS zvočnika tolikšen, kolikšen je peak ojačevalca. Takrat lahko klipaš, tržeš, nabijaš, nažigaš, karkoli skratka, pa si lahko brez skrbi.

SplitCookie ::

Zvočnik lahko skuriš tudi ko ne pride ojačevalec ali zvočnik v clip.

Tista micena tuljavica pač ne prenese takšnega šopanja in izdihne.

Hlajenja tako ali tako nima.

2x2.5kW ojačevalec na 2x400W zvočnikih - brez problema jih požene v clip, skurili pa se niso tudi ko so 'komando' prevzeli norci in je na ojačevalcu in mešalki vse kar je možnega od rdečega gorelo.
Več sreče kot pameti
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Meizu ::

SplitCookie je izjavil:

Zvočnik lahko skuriš tudi ko ne pride ojačevalec ali zvočnik v clip.

Tista micena tuljavica pač ne prenese takšnega šopanja in izdihne.

Hlajenja tako ali tako nima.

2x2.5kW ojačevalec na 2x400W zvočnikih - brez problema jih požene v clip, skurili pa se niso tudi ko so 'komando' prevzeli norci in je na ojačevalcu in mešalki vse kar je možnega od rdečega gorelo.
Več sreče kot pameti


Si imel srečo pač.

Seveda, klip ni edini način kako skurit zvočnike.

mihec87 ::

Redki so tile sistemčki da se jih ne da zjebat..Dost brez občutka pa kak brutaln komad ter eq bass full pa glasnost full da ja vse hrešči..pa dobiš prijeten vonj...Lahko pa tudi da je bilo kaj slabo narjeno pač nesi nazaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

mihec87 je izjavil:

Redki so tile sistemčki da se jih ne da zjebat..Dost brez občutka pa kak brutaln komad ter eq bass full pa glasnost full da ja vse hrešči..pa dobiš prijeten vonj...Lahko pa tudi da je bilo kaj slabo narjeno pač nesi nazaj..


Kaj bi mi svetoval, imam stereo ojačevalec. Kako naj ga skurim?

mihec87 ::

Janac smo v temi z sistemčki kjer je vse zmetan na eno ploščico ter piše na škatli xkW p.m.p.o....In ne spet vlačit tvojega "oh" sistema zraven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

čuhalev ::

Dejstvo je, da lahko relativno šibek ojačevalec skuri bistveno močnejši zvočnik.

Moj problem pa je, da se basa ne čuje, čeprav vse v hiši vibrira. :|

Meizu ::

2KW ojačevalec lahko skuri 10kw zvočnik če hočeš. Vse kar rabiš je, da namesto speakona vežeš tankožilni kabel na zvočnik. Oscilacija namreč dela svoje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187915 (40390) staher
»

Nakup računalniških zvočnikov.

Oddelek: Zvok in slika
103084 (2624) Amadeuss
»

Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
61659 (1587) AppleMacBook
»

Logitech Z-2300. Se še da kje kupit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
353612 (3338) xxxgeekxxx
»

Glasbeni stolp na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
122723 (2549) zagi123

Več podobnih tem