» »

Prodaja 12 let starega vozila

Prodaja 12 let starega vozila

jalovec09 ::

Nisem že dolgo menjal avta in zdej je star že 12 let, ampak se bojim da ne bo šel v promet, če ga ne dam za podpovprečno ceno. A je kdo v zadnjem času prodajal avto nad 12 let starosti in koliko časa ge je prodajal, končna cena.
Kilometrov ima pa tudi nad 200.000km.

BALAST ::

Starega pleha je kolikor hočeš, za 2000€ dobiš 12let starega VW golfa3 z 200k km, ali pa za 300€ Peugeot 206, Renault Clio, Fiat uno...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Apofis ::

če je golf maš itak dovoljenje dat ga za nerealno ceno...pač tko k vsi rabljeni golfi

Invictus ::

12 let star avto ni vreden nič.

Če ti ga kdo kupi, ne razmišljaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

sej možno da boš moral dat za podpovprčeno ceno. tisti z nadpovprečnimi itak težko se prodajo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Assass1n ::

Odvisno, preglej avto.net za iste modele in podobno opremo ter kilometre, če se ti ne mudi daj neko sredjo ceno glede na ostale, drugače pa čim nižjo, vendar obrži neko realno ceno, razen če pobiraš denar po tleh pa ga imaš preveč :)
Težko je reči, če je lepo ohranjen in brez napak bo toliko lažje, pa saj ti bojo ceno kupci zbijali nič se bat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

jalovec09 ::

Saj avto mi drugače kar deluje, razen neke napakice je imel v preteklosti.

dwinxp ::

Ce nam zaupaš za katero vozilo gre, ti bo kdo izmed uporabnikov lahko kaj več svetoval. Naprimer vsaj okvirno ceno koliko bi bilo vozilo še vredno...

Npr. doma imamo Toyoto letnik 98 3.0 V6 bencinar s skoraj 500.000km, avto je super za vozit vendar prodati ga je tako rekoč skoraj nemogoče, saj noben ne bo šel v teh časih kupovat tako zadevo, ki pije v povprečju po 12l. In smo tudi sami v dilemi kaj narediti s tem avtom...

Hayabusa ::

Če ga predelaš na plin bo šel v prodajo.

ttommy ::

Jaz imam 14 let starega Daewoo-ja. Kupil ga itak nihče ne bo, denarja za novega nimam, torej ga bo treba vozit.... edina plusa sta, da mi pije 7 litrov na 100 km in poceni zavarovanje (161EUR).
Bo pa treba menjat rezervoar za bencin, ker mi spušča, pa armotizerje..
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Assass1n ::

Sej iz puščajočim rezervoarjem se je kar pametno vozit.:D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

ttommy ::

Zato pa tankam max 14 litrov- to je za 200 km. Moram ga enkrat dol vzet pa pogledat kje spušča. Kako ga naj zaflikam?
Gamer

Hayabusa ::

Če ima plastičnega - zamenjaš.

theBill ::

Čist odvisno od tipa avtomobila, ohranjenosti, kot so že predhodniki napisali.

Meni je recimo moj avtomehanik ob zadnjem servisu za 16 let staro Mazdo Xedos 6 z 265000 km ponudil 1500€, pa sem ga zavrnil. Imel bi ga kot nadomestni avto za svoje stranke.

Meni ta avto že kar nekaj let odlično služi, ima vso potrebno opremo, poraba zmerna, za svojo starost presenetljivo malo rje, v glavnem le redni servisi + potrošni material + starostne menjave raznih tesnil. Mi niti na misel ne pride, da bi ga prodajal, itak ne bi kej dosti dobil zanj - avto bom zvozil, dokler ne bo strošek popravila večji od vrednosti avta, ker mi je jasno, da se tako poceni ne bom nikoli več vozil.

ttommy ::

Ja saj- ekonomsko gledano: če je avto vreden skoraj nič in ti še vedno dobro služi ter je varen na cesti, ga je brezveze prodajat in se zadolževat za novega. Če imaš denar, je pa druga stvar.
Gamer

MajorM ::

Zanimiva tema.
Tudi sam imam 16 let staro vozilo. Stroški minimalni. Mgoče v zadnje pol leta nekaj popravil ampak prej pa NIČ!!
Poceni zavarovanje, za praske se ne sekiram.
Ni pa vožnja tako udobna, porabi 8l/100km in počasi ga bo spet rja napadla.

Tako da dilema je...želu bi nov avto...nujno pa ne potrebujem ravno novega...ahh status quo... :)

RejZoR ::

S tem nimaš problemov, rabljen pa je vedno loterija. Lahko boš kupil tako kripo, da boš po parih tednih ves penast in se ga boš losal z vsako izgubo, samo da se ga znebiš. Kar pa bo še večji minus.

8L ni tko grozna poraba, jezst imam pri skor novem 7,4L (je pa res da imam pretežno mestno vožnjo in da ga nič ne šparam v smislu 5 prestave pri 30km/h samo da je nižja poraba) in če rja ni grozna to ni nič. Ko boš imel luknje in zjebano strukturo karoserije, takrat naj te skrbi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MajorM ::

Strokturne karoserije? Avto je star 16 let. Takrat so imeli še vsi šasije (govorim na pamet), ne tako kot sedaj, ko imajo vsi nosilno karoserijo. :)

Martin Krpan ::

Šasije nima nihče razen hard terencev že vsaj 40 let:).

MajorM ::

Imam terenca. :-)

chucki ::

Osnovo pa nisi povedal, katere znamke je.. :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611871 (8413) WizzardOfOZ
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685736 (51280) lucky13
»

Absolutno najcenejši avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9017588 (14542) 69charger

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955337 (48440) Mavrik
»

Kateri rabljen avto? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21419628 (15410) Goldee

Več podobnih tem