» »

Pomoč o motorju

Pomoč o motorju

Vebbern ::

Pozdravljeni. Mene zanima če lahko z 14 leti voziš ta motor Oziroma katere izpite moraš opraviti za njega In če se da te izpite opraviti z 14 leti.
Hvala

LP

In zanima še me to: Če bi z temi 14 leti in opravljenimi izpiti če se jih da z 14 leti vozil ta motor:
http://www.derbi.si/motor/gpr-50-r-2t/44

Janac ::

Kateri motor?

Vebbern ::

Sem Ravnokar dodal

Janac ::

Ne bo šlo.

Rabiš 16 let.

Vebbern ::

Aha, hvala. Ampak kaj to so spremenili zakon? Ker sem pred par leti slišal da so 50cc vozili z 14 leti.

Free Bird ::

Janac je izjavil:

Ne bo šlo.

Rabiš 16 let.

Kolikor jaz vem lahko izpit za 50 ccm opravljaš pri 15 letih, pri 16 pa za 125 ccm.

Mr Johnny ::

A ni 14 let za "skuter", 50cc kolo z motorjem?
Pri 16 letih sem jaz že vozil 125cc :|

EDIT: "Začnete lahko, ko ste stari 14,5 let. Izpit opravljate z 15 leti starosti"

Kater glup zakon, leto leto dni počakaš, pa dobiš oboje, AM in A1. Vsaj stvar podobna motorju.

Zgodovina sprememb…

Vebbern ::

Se pravi, ta motor lahko dobim ko bom star 15 let oziroma ko bom imel narejen izpit za 50cc?

"Začnete lahko, ko ste stari 14,5 let. Izpit opravljate z 15 leti starosti" Ko sem 15 Že lahko vozim ta motor:
http://www.derbi.si/motor/gpr-50-r-2t/44

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vebbern ()

Mr Johnny ::

Tako je, ko boš 15. Ko boš 16, pa boš lahko tegale: http://www.derbi.si/motor/gpr-125-4t-4v...

Se splača kupit 50cc? Če vprašaš mene, počakaj na 16 let in 125cc, 50cc je kriza na cesti, ne gre več kot 50km/h, pa še 2T je.

blackbfm ::

2t je ok in tudi 50 kmh je dovolj za mladega človeka.

tiste 125ccm jajce pa imo niso vredne denarja, kao športni, kolesa ima pa kot malo večji downhill bicikl:))...po treh letih, ko ga bo premrazlo na skuterju bo že raje kupil avto za tak keš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mr Johnny ::

Catch je, da smo včasih delali izpite za H (danes AM) kategorijo pri 14 letih. Danes pri 15 pa se po mojem mnenju več ne splača, sploh če je meja za A1 še vedno 16 let.

A praviš, da 50cc za 3.9k€ pa je odlična investicvija? Ah daj no, za 1.5k€ dobiš že odličen 125cc supermoto. Pa vsaj ne izgleda smešno na cesti, se strnjam glede izgleda "cestakov" :D

c00L3r ::

Vožnja pri 45km/h je smrtno nevarna. Ni ga hujšega, kot da te šleparji gredo prehitevat. 125ccm moped/skuter, ki doseže 90 - 110km/h je idealno vozilo za vse razmere.

Če pa nimaš stvari v glavi poštimanih pa se lahko peš ubiješ. Naravna selekcija pač. Slabo je edino, če nastradajo še drugi udeleženci.

Vebbern ::

Odločil sem se Da rajše potem šparam na 18 let in se takrat odločim kateri izpit pa to .

Ampak, no čeprav me ste rekli da pri 16 letih lahko voziš 125ccm mene pa zanima če se najde kak motor podoben temu:
Derbi GPR 125 4T 4V Mislim pač da je taka športna karoserija. Ker vse se mi blede glede leposti motorja. Zato mi skuterji niso všeč. In tudi mopedi ne. Če že potem nekaj podobnega temu in da je primerno za ceste v mestu predvsem. Nočem pa da me tam nek šleper prehiteva ko se peljem -_-. Skuterji pa mi niso všeč ker imam zelo rad športne motorbikes zato tut rad spremljam moto gp lul
www.derbi.si/motor/gpr-125-4t-4v/43
Prosim dajte linke v komentar in sicer motorjev ki imajo podobno karoserijo tega. In so primerni za registracijo in vožnjo po cesti (mesto)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vebbern ()

T0RN4D0 ::

Bolj ali manj vsi proizvajalci imajo tudi sport motorje oz karoserije. Pojdi na avto.net in lahko izbiraš podrobnosti ki jih hočeš, pa boš videl kaj se da dobit.

50cc sport je žalost in zgleda bolj smešno kot kak flexer- tona plastike in motor iz lakserce. Če se misliš dosti vozit razmisli o kakšni 4T mašini. Če hočeš bit pa pri 16 hiter pa o kakšni naviti 125, samo ne bo šel izpit s konji skoz. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mr Johnny ::

Od novejših motorjev imaš to:

- Aprilia RS125 (2t fešta :D)
- Honda CBR125 (bolj kot ne žalost od motorja)
- Yamaha R125 (mja no)
- pa tisti tvoj đerbi

Ducati Cagiva Mito je verjetno že prestar.


Drugače ti pa priporočam nekaj od tega:
Če se spoznaš na delovanje motorjev in imaš ogromno sredstev za vzdrževanje
- Honda HM CRM 125 (dobesedno sneta sekira)
Če se ne spoznaš na delovanje motorjev in nimaš ogromno sredstev za vzdrževanje
- Tomos SM125 (v bistvu je kros yamaha - ziher motor, pa tudi gre solidno)

Zakaj priporočam supermoto? Ker je na 125cc cestaku živ dolgčas. S supermotom se pelješ po cesti, makedamu, blatu, travi, hribu, gozdu, centru mesta, pločniku, ... ,

Vebbern ::

Hmm Razmišljam med Aprilia RS 125 In Tomos SM 125 In Yamaha R125
Zdaj me pa zanimajo cene če jih lahko kdo posta.

Lp

c00L3r ::

Moj glas gre za Supermoto pri 125ccm. V tem primeru dobiš pravi fun bike za vse razmere. Smisel 125ccm cestaka je kvečejmu v tem, da se lahko pred kolegi bahaš, da gre tvoja 125-ka 10km/h več kot ostali mopedi. Če se dol narediš pa še 5km/h več :P

Pa če ti supermoto pade na tla, se nasmejiš, popraviš ogledalo in se pelješ dalje. Če ti pade cestak na tla, že šteješ kolko 100€ boš zapravil za nove plastike.

Mr Johnny ::

Yamaha YZF-R125
    model 2013 - 4.090€
    model 2012 - 3.650€

Aprilia RS 125 replica SBK (Ne vem kako je z novimi)
    model 2010 - 3.890€

Tomos SM 125 - novih več ni, cena pa je bila tam okrog 2.800 brez akrapoviča, okrog 3k€ z njim, 3.200€+ Replica Cup, etc.
    rabljeni so od 1.500€ do 1.800€


Najboljše da greš pogledat, po možnosti tudi peljat pa boš videl kater ti odgovarja. Pa glede na to, da se ti motorju ponavadi kupujejo pri 16 letih, ga boš pri 18-ih zamenjal za avto, novo kupljenega cestaka boš po dveh letih težko prodal za več kot 2.500€ (če sploh).

Vebbern ::

Hja, razmišljam če se mi sploh splača kupit motor.
Zanima pa me še to.
Se mi z 18 leti splača kupiti 125ccm+avto?

T0RN4D0 ::

To moraš pa sam vedet če se ti splača. Če bo več profita kot stroškov iz tega se splača, drugače ne. Motorji se v 99.9% ne kupujejo zato ker bi se "splačalo".
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vebbern ::

Jaz v življenju sicer nisem zainterisiran vozit avta. Zanima me le motor zato mislim,, da se mi sploh ne splača delat izpita za avto.

hojnikb ::

Vebbern je izjavil:

Jaz v življenju sicer nisem zainterisiran vozit avta. Zanima me le motor zato mislim,, da se mi sploh ne splača delat izpita za avto.

čez 5 let boš mislil drugače 8-)
#brezpodpisa

Mr Johnny ::

Vebbern je izjavil:

Hja, razmišljam če se mi sploh splača kupit motor.
Zanima pa me še to.
Se mi z 18 leti splača kupiti 125ccm+avto?


Dejstvo je, da avto rabiš. Kaj pa ko je slabo vreme ali pa zima, kaj boš pa takrat?
Pri 18 letih lahko delaš A2 (35kW). Zakaj potem 125cc?

Vebbern je izjavil:

Jaz v življenju sicer nisem zainterisiran vozit avta. Zanima me le motor zato mislim,, da se mi sploh ne splača delat izpita za avto.


Idi delat izpit za avto. Jaz imam zdaj že par let samo avto in se mi pošteno kolca po supermotu.

Pač imaš motor kot osnovno prevozno sredstvo + eno staro karjolo (avto) za po dežju in snegu.

blackbfm ::

motor je bolj za veselje ob lepem toplem vremenu, kot pa resno prevozno sredstvo..ko te bo parkrat zmrznl v kolena bos ze vidu :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mr Johnny ::

Pa v vrat. Ne pozabit na vrat :D

Vebbern ::

Huh. Sam če že kupim avto in delam izpit za avto potem nebo denarja za motor.
Računajte
AVTO+IZPIT ZA AVTO JE vsaj 10 000 glede nato da razmišljam o nekaj poceni.

Potem pa še IZPIT ZA MOTOR+MOTOR

To je dejansko ogromo stroškov
Pa računam še bencin x2

Se mi mogoče splača avto imet 4 leta pa našparat denar za motor? Če bi se odločil za to opcijo me zanima še to
Kateri bi bil boljši za začetek?
600CC
ALI
250CC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vebbern ()

Blinder ::

4 leta bi varčeval z akupit motor? v tem času bi te tut minil ves užitek, ki bi ga imel z motorjem.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vebbern ::

Blinder ja 4k-6k ni ravno enostavno našparat ha?

T0RN4D0 ::

No dej, počakaš še 4 leta in naredi izpit, mogoče boš vmes že malo dojel življenje. Bolj verjetno je da boš moral počakat še kakšne 4, si vmes nabavil kakšen motor ali BMWja, potem po še 4 letih se boš pa verjetno malo spustil spet na zemljo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

vorantz ::

Glede na to kaj govoriš...ti začni šparat
Ko boš nabral dovolj denarja za karkoli začni razmišljat kaj bo ta karkoli...v 1 letu se lahko miljon stvari spremeni v tvoji pubertetniški glavi :P

c00L3r ::

95% mladih ima skuter/moped samo zato, ker ne morejo vozit avta. Ostali pa so oz. postanejo motoristi :)

Jaz sem vedel, da sem motorist, ko sem se prvič usedel na Tomos Avtomatika od strica in se vozil po dvorišču. 4 leta sem bil brez 2 kolesnega prevoznega sredstva in mi je to ful manjkalo. Lahko se vozim okoli s pony express-om pa mi bo finta.

Why Ride a Motorcycle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava tomos racing

Oddelek: Na cesti
406991 (4133) greeenmaster
»

4-kolesnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7027609 (13667) msjr
»

pomoč pri izbiri (motor ali avto)

Oddelek: Na cesti
293453 (2857) DimmniBurek
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519191 (6731) guest #44
»

Za avtomatika rabimo izpit? (moped mislim)

Oddelek: Loža
228337 (7622) TekO

Več podobnih tem