» »

Preverjanje vinjet s kamero

Preverjanje vinjet s kamero

1
2
»

ProGo ::

To je v vsakem primeru začasna zadeva, dokler se ne uvede satelitsko cestninjenje.

Da mi recimo mnz pošlje sms/mail ali kaj podobnega To je hec dneva. Dragi lastnik vozila LJ-XXXXX, opazili smo, da vaš avto vozi po cesti, kjer je obvezna uporaba vinjete. Prosimo vas, da to cesto zapustite čimprej in uredite vinjeto. Lep pozdrav, vaša omiljena Policija.

oftopic: 1. Da voziš veliko prehitro, je očitno - Ni vedno očitno, je pomembno v kakšnem avtu si, recimo Kresalova tudi ni "vedela" koliko hitro se pelje, oz 170 v bavarskih jajcih se lahko čuti enako kot 130 v romunskih.
2. Da nimaš vinjete, ponavadi ni. Če si sposodiš avto, preglej od zunaj če je vinjeta, če ne = kazen.

Lažje je pogledat ali ima avto vinjeto, kot ves čas gledat na števec, če voziš po omejitvah. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

St235 ::

Brane22 je izjavil:

Aja, in če bi take kamere bile na vstopih, pričakujem od tega tudi neko korist ZASE, ne samo za državn kaso.

Delo lovilcev na cesti stane. Verjetno tudi ni ravno prijetno. Verjetno tudi ne ulovijo vseh.

Razumem, da se DEL tega odraža v kazni.

Ampak če plačamo kamere, potem je dtekecija tega trivialna in njeni stroški praktično nični.

Če me torej taka kamera ujame na vstopu, potem pričakujem nično ali minimalno kazen, če odregiram takoj.

Se pravi, če pomotoma zapeljem na vstop, da dobim pisk po telefonu in opozorilo in če je takoj zraven izvoz in to počnem poredko, dobim samo opomin. Če moram ven na naslednjem izvozu, pa neko minimalno kazen.


Predvsem pa je tvoja logika popolnoma zgrešena, ker sistem ne more vedet kdo vozi. Kaj tebi pomaga SMS, če voziš od kolega avto?

ProGo ::

Lastnik je odgovoren, mar ne?
Torej, če bi že bil ta hec dneva, bi bilo potem logično da se pošlje SMS lastniku (telefonska pobrana ob registraciji), ki naj potem uredi, da njegov avto ne bo v prekršku, tako ali drugače, če ne => EUREUREUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Brane22 ::


Da mi recimo mnz pošlje sms/mail ali kaj podobnega To je hec dneva. Dragi lastnik vozila LJ-XXXXX, opazili smo, da vaš avto vozi po cesti, kjer je obvezna uporaba vinjete. Prosimo vas, da to cesto zapustite čimprej in uredite vinjeto. Lep pozdrav, vaša omiljena Policija.


Zakaj je to "hec" ? Normalno je da te na kršitev najprej opozorijo. Čisto komot lahko na koncu dodajo "sicer vam bomo opizdili kazen".


Če si sposodiš avto, preglej od zunaj če je vinjeta, če ne = kazen.


Saj to vem. Ni problem v tem, kaj teoretično vemo. Problem je v tem, kaj praktično naredimo. In VSI kršimo kakšen predpis kdajpakdaj. Če bi za vsako tako kršitev sledila kazen, davkov ne rabimo.

In zakaj bi to terjal od državljanov, če lahko vsak dan vidimo da policija krši zakone ? Po kakšni osnovi lahko zahteva neoporečnost od državljanov ?

St235 je izjavil:


Predvsem pa je tvoja logika popolnoma zgrešena, ker sistem ne more vedet kdo vozi. Kaj tebi pomaga SMS, če voziš od kolega avto?


ZAkaj ? Opozorilo je lahko samo poslovna praksa, ni nunno da je obvezna v vsakem primeru.

SMS delivery itak ni garantiran. Ravno tako email. Gre samo za to, da kanotrolor na terenu predpise izvaja življenjsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

St235 ::

Lej, zalutal smo v blazno hipotetične in teoretične vode. Odpre se kup vprašanj o dodani vrednoti tega (branje SMSja med vožnjo, o temu da sms pravzaprav dobi lastni kvozila, ki ni v vozilu itd.), varovanju osebnih podatkov (DARS dostopa do osebnih podatkov o vozilu in lastniku vključno z telofonsko in številom kršitev, vzpostavitev enormne baze osebnih podatkov, ki je hipno dosegljiva) in podobno.

Ja teoretično je vse možno, praktično pa ostane enostavno dejstvo. DARSove nadzorne kamere nimajo ničesar z nadzorom uporabe vinjet in sankcioniranje neuporabe v tem trenutku ni možno na podlagi videoposnetka.

Brane22 ::

Lastnik je odgovoren, mar ne?
Torej, če bi že bil ta hec dneva, bi bilo potem logično da se pošlje SMS lastniku (telefonska pobrana ob registraciji), ki naj potem uredi, da njegov avto ne bo v prekršku, tako ali drugače, če ne => EUREUREUR


Fajn. Tudi to je dost,, če ne gre drugače. Lastnik bi pa že moral vedeti, kaj se z avtom dogaja. Če mu ga niso recimo ukradli.

Nikjer ne pravim, da bi bilo opozorilo zagarantirana pravica državljana in da kazen brez njega ni možna.

Ampak "poslovna praksa" bi pa to IMHO morala biti. Če jim že plačamo kamere in če bo tovrstna detekcija potem praktično zastonj, zakaj bi potem plačeval drakonske kazni ?

S čem točno si oškodoval DARS, ko te je kamera ujela brez vinjete na vstopu AC ? S čem is ogrozil državo ali varnost državljanov za tako kazen ?

ProGo ::

Malo za hec: Jaz sem danes videl policaje, ki so šli čez rdečo. So what? Komu pošljem SMS? :D

harmony ::

ProGo je izjavil:

Malo za hec: Jaz sem danes videl policaje, ki so šli čez rdečo. So what? Komu pošljem SMS? :D

Na DARS.

ProGo ::

Da se bodo mal smejali na DARSU? Škoda da jih nisem posnel, bi dal na jubito.

mkos2 ::

Spoštovani, pred kratkim sem ugotovil, da mi je potekla vinjeta. Na avtocesto sem šel 16 krat. Sedaj sem kupil vinjeto. Kakšna kazen me bo dočakala? Za vsako pot na avtocesto po 300€ kazni? Vinjeto imam sedaj kupljeno. Je kdo že pozabil kupiti na avtocestnem odseku Lesce - Šenčur. Kje so sploh postavljene te kamere. Ali je možno, da so tam pred Šenčurjem.

Hvala za vaš čas in odgovor.

S spoštovanjem.

Mkos

Groot ::

Imas v svežem članku na RTV bolj ali manj vse opisano: https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av...

Lahko da si imel nesrečo in te je vedno ujela kamera, lahko pa da tudi ne. Kamere se premikajo po avtocestnem križu tako da ti nihče ne bo mogel z gotovostjo povedati kaj te čaka.

delavec44 ::

Zakon o cestninjenju določa, da obveznost plačila cestnine v sistemu e-vinjete nastane z vstopom vozila na cestninsko cesto. "Vsak nov vstop na avtocesto ali hitro cesto tako predstavlja nov prekršek," opozarjajo na Darsu. Če je storilec storil več prekrškov, o katerih še ni izdana odločba, se določi najprej sankcijo za vsak posamezni prekršek, nato pa se izrečejo kot enotna sankcija vse tako določene sankcije. Najvišja globa v sistemu e-vinjete za prekrške v steku znaša 4000 evrov, lahko pa kršitelj ob pravočasnem plačilu izkoristi plačilo polovično predpisane globe, kar znaša 2000 evrov.


So si pa v preteklosti vzeli tudi po več mesecev za pošiljanje kazni.

mkos2 ::

Hvala za hiter odziv. Najbolje, da pričakujem obvestila po pošti. Plačam kazen in grem naprej. Sporočim kako se bo odvilo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dars in vnos registerskih številk za vinjete (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
82387831 (1143) St235
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21524246 (2473) Tidule
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117754 (11657) Groot
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779547 (7065) zmaugy
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348981 (32578) Mare2

Več podobnih tem