» »

Transformers-Animacije... Kako???

Transformers-Animacije... Kako???

addy93 ::

Pozdravljeni.

Mene pa zanima kako naredijo animacije iz filmov "Transformers"??? Kater program uporabljajo??? Kakšen računalnik rabiš oz. kako zmogljiv računalnik potrebuješ za ustvarjanje nečesa takega...? Kje se začeti učiti ustvarjati take vrste animacij...
Hvala v naprej za vaše odgovore.
LP, A.

5er--> ::

popster ::

Rabiš ekipo za tako kompleksne animacije. če hočeš animirat ti pa priporočam blender.

gendale ::

ali pa ogromno ogromno časa

poglej si najonovejše nvidiine demote za titana

no to se pa renderira še počasneje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Unknown_001 ::

Cinema 4D, Maya 3D,...

Če te mika, posezi po blenderju, ker je zastonj in zelo močan program in primerljiv z programi za 3000 ojrov.

Dejansko potrebuješ za taka filmska preseravanja z efekti skor render server z par Nvidia TESLA karticami če bi take stvari rad delal in ogromno znanja.

Za domače projekte je dost dober domač računalnik z dobrim procesorjem (od i5 naprej al pa FX-i od AMD ja) pa dost dobro grafo. Recimo gaming karta je čist dost (blender največ odnese z Nvidiinimi, ker je s CUDO povezan, sploh pri simulacijah fizike, dima in tekočin) je pa res, da bodo profesionalne kartice v open GL bile hitrejše ( zate ni pomemben podatek ker je še zmeri škoda 3x več denarja vržt za slabšo karto za tiste par procentov, je pa pomembno za industrijo, kjer nucajo 110% zanesljivosti), drugje pa spušijo po celi črti proti gaming kartam. sam v Blenderju itak v Cyclesu s CUDO računaš, tak da...

Zgodovina sprememb…

addy93 ::

Okay. Prebral sem da bi povprečen računalnik rabil 16000 let za renderiranje filma kot je Transformers 3. Dear god.

Amm, kar morate vedeti je da sem totalen "noob" kar se tiče animacij. Vem dost velik o video editingu to je pa tudi vse... Ogledal sem si cel kup stvari na youtube-u, vendar so stvari ki mi še zmeraj niso jasne... Okay ustvariš animacijo v kateremkoli programu... Kako potem vstaviš to animacijo v pravi posnetek... Kot je to v filmu Transformers... Samo animacijo bi mi najbrž po pol leta ratalo naresti, vendar ta "Final touch" me matra... kako takšno animacijo prenesti v sam film-video... Da se to dogaja na ulici, kjer ljudje bežijo... To me zanima. Mogoče zvenim smešno, vendar bi se rad to naučil...

Zahvaljujem se vam za vaš čas. ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: addy93 ()

Unknown_001 ::

Tej tehniki da vključiš nek svoj render v dogajanje se reče camera tracking, meddrugim ti blender to omogoča. Fora je le, da ti v sliko ali posnetek vključiš narejen 3D objekt ali animirano dogajanje.

Prvo animacijo boš znal narest po 3 dneh intenzivnega učenja na blenderju z dobrimi tutoriali, ampak bo na easy, za kaj več, boš pa mogu mal eksperimentirat pa kombinirat osvojeno znanje.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transformers franšiza (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14626956 (576) oo7
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589178055 (18320) Machete
»

Premiera Tears of Steel - Blender movie

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
216688 (4937) morbo
»

Elephant dream - odprtokodni animirani film

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314947 (3458) Arthur
»

kero programje za to animacijo?

Oddelek: Programska oprema
141564 (1410) opeter

Več podobnih tem