» »

wifi router edimax-težava z postavitvijo

wifi router edimax-težava z postavitvijo

afroangel123 ::

lp. kupil sem wifi router edimax model br-6204wg, na žalost zraven nisem dobil CD z namestitvijo routerja,...
ko sem ga priklopil na mrežo v hiši, so lučke utripale na routerju,tako kot morajo, na laptopu sem hotel vzpostaviti povezavo, ampak mi ga ne zazna. ko sem na netu iskal kak namestitveni program sem dobil samo sledečega: EdiEngBr6204wg_1,61.bin.

zanima me ta programček KAKO ga instaliram, saj ko ga hočem se mi odpre vlc program-za predvajanje filmov musike,...
V čem je poanta?
ko v IE ali mozilli vtipkam IP routerja (naj bi se mi odprl edimaxov router portal) in mi pove da ni povezave...

Mi lahko svetuje kako naj stvar usposobil za delovanje?

oyoy69 ::

ta .bin file je verjetno firmware za router.
router z računalnikom poveži preko kabla (lan port na routerju), v internetni brskalnik vpiši naslov 192.168.2.1, username admin, password 1234 in nastavi kar je za nastavit (internetno povezavo, wi-fi, zaščita za wi-fi ...).

kloko ::

Nobenega CDja ne rabiš, za namestitev je potrebno imeti:

- delujoč internetni priključek
- sam router
- računalnik z možnostjo žičnega mrežnega priključka

WAN priključek na routerju povežeš z enim izmed LAN portov na škatli tvojega internetnega ponudnika. Paziti moraš, da ne vtakneš kabla v priključek za TV! Nato s kablom povežeš računalnik na enega izmed LAN portov na routerju, na računalniku na mrežnem priključku nastaviš samodejno pridobivanje IP številke in osvežiš stanje. Iz pridobljenih podatkov odčitaš IP številko za "gateway", to je sedaj številka tvojega routerja. Na računalniku startaš internetni brskalnik in se povežeš na svoj router preko te odčitane IP številke. Odpre se ti stran, kjer spreminjaš nastavitve za router, tu bo treba nastaviti vse potrebno za WiFi. Ko je nastavljanje končano, shraniš nastavitve, restartaš router. Žična povezava računalnika na router sedaj ni več potrebna.
Če se kaj zatakne, si vzami čas in preberi routerju priložena navodila, tam je vse to opisano še bolj v detajle z ilustracijami.

Še to, tista .bin datoteka, ki jo omenjaš, je verjetno firmware. To se uporablja skozi prej omenjeni spletni vmesnik na routerju nekje skozi opcijo "update firmware". Ti pa svetujem, da to zaenkrat pustiš pri miru, z nepravilno uporabo lahko hitro dobiš precej drag podstavek za rože...

L.p., Kloko

afroangel123 ::

Kloko hvala za pomoč ter podroben opis poteka. mi je uspelo-čudež v prvem poskusu, očitno sem narobe povezal kable v naglici,.. kakor koli,sedaj deluje, sem se naučil nekaj novega, administratorja pa prosim za zaklep ali izbris teme. lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194944 (4147) CyberDuck
»

Pomoč pri povezavi ruterjev

Oddelek: Kaj kupiti
162426 (1517) 5er-->
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163148 (2882) barbara2
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164424 (4065) solatko
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912602 (12134) iro

Več podobnih tem