» »

Microsoft ovadil Google pred Evropsko komisijo zavoljo Androida

Microsoft ovadil Google pred Evropsko komisijo zavoljo Androida

Google proizvajalcem Androida vsiljuje kup svojih programov, s katerimi potem zbira trope uporabniških podatkov.

vir: Guardian
Guardian - Interesna skupina z zanimivim imenom FairSearch.org, v kateri pa v resnici čepijo Microsoft, Nokia, Oracle, Expedia in še nekateri ameriških tehnološki velikani, je pri Evropski komisiji vložila pritožbo zavoljo Googlove domnevne zlorabe prevladujočega položaja z njihovo platformo Android.

Obtožujejo jih cenovnega dumpinga s ponujanjem Androida zastonj, kar naj bi konkurenci (zlasti Microsoftu) preprečevalo "povrnitev investicij" v njihove "plačljive konkurenčne platforme" skozi licenciranje, obenem pa naj bi Android partnerjem "vsiljevali namestitev kupa lastnih programov" (iskalnika, lokacijskih storitev, Play trgovine, mobilnega Chroma, Google Maps, oblačno-dokumentno skladišče Drive, idr.) in s tem preprečili uveljavitev njihovih konkurenčnih rešitev.

Komisija, specifično Generalni direktorat za konkurenco pod vodstvom visoko rangiranega španskega komisarja Joaquina Almunie, sicer že poltretje leto vodi preiskavo zoper Google, predvsem zavoljo pritožb francoskih časopisarjev in iskalniških ponudnikov okoli zlorab z iskalnikom Google in oglaševalsko rešitvijo AdWords. Preiskava za zdaj ne vključuje tudi mobilnega dela posla (Androida) in Komisija se še odloča, ali jo bo sploh vključila. Microsoft si že želi tako, saj so mnenja, da jih je prav Google zašpecal Komisiji in s tem izsilil nedavno pol milijardno globo zaradi (zdaj že) relativno brezpredmetnih starih grehov z brskalnikom IE.

Lani septembra se je še šušljalo, da Komisiji zmanjkuje potrpljenja in da misli pošteno udariti po iskalniškem gigantu, vendar naj bi vseeno počakali na izsledke sorodne preiskave pri ameriškem regulatorju trga FTC. Ta je svoje delo zaključila januarja, ko od Googla ni zahteval nič več kot nekaj kozmetičnih sprememb, predvsem pa ne denarne globe ali priznanja kakšne sorte odgovornosti. Februarja letos je potem Google z 60 milijoni izplačal Francoskim časopisarje, s čimer je večina razlogov za Komisijino preiskavo odpadla. Tu so sicer še očitki hudih kršitev zasebnosti Evropskih uporabnikov, vendar spet, Googlovi lobistični prijemi in redni obiski Erica Schmidta na stari celini so jim kos. Naslednje leto lahko pričakujemo novo Unijino zakonodajo za varovanje zasebnosti, pri čemer bo spisana kar kot uredba in ne direktiva, se pravi državam članicam več ne bo dajala relativno prostih rok pri omejevanju osebne-podatke-zlorabljajočih prijemov ameriških internetnih podjetij. Ključen feature (prepisan besedo po besedi s predlogov lobistov) bo enotna jurisdikcija, kar pomeni, da bo morebitne pritožbe presojal prijazni Irski informacijski pooblaščenec, ne pa bistveno bolj nadležni nemški ali naš. To so vse seveda špekulacije, a če je/bo Googlu uspelo vse našteto, se najbrž tudi preiskave okoli Androida nimajo kaj bati.

FairSearch sicer sestavljajo pravniki iz omenjenih podjetij, skupaj z lobisti in svetovalci, ki jih imajo ta podjetja najeta v Washington D.C.-ju za potrebe masiranja zveznih inštitucij. Pri tem niso kaj posebej uspešni, pač nekje v skladu z Microsoftovim siceršnjim dometom na mobilnem trgu.

34 komentarjev

RejZoR ::

Seveda, ker Windows Phone pa sploh ne vsiljuje Binga, SkyDrive-a in njihovega Outlook Mail-a ter IE...

Ne vem kaj zdej jokajo. Google je prvi začel (in to uspešno) sistem brezplačnih stvari, ki jih pravzaprav plačaš s svojimi navadami in podatki. In zdej jim gre v nos ker pa oni nimajo tega in niso konkurenčni. Ja tough luck ane.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bistri007 ::

Kar seješ, to žanješ...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

AndrejS ::

Google is evil!

harmony ::

Ma ta M$ mi gre že počas na kikija.

win64 ::

RejZoR je izjavil:

Seveda, ker Windows Phone pa sploh ne vsiljuje Binga, SkyDrive-a in njihovega Outlook Mail-a ter IE...

Točno to, in so zaradi tega dobili kazen. Tako, da si namiznim windows-om ne upajo priložiti praktično ničesar.
Sedaj se android bliža monopolu in je edino "pravično", da še oni fašejo svoj delež.

krneki0001 ::

Če mora ms plačat zato ker vsiljuje bing in internet explorer, naj še google zato ker vsiljuje svoje aplikacije.
Pošteno je že tako, ampak kaj bomo pa mi imeli od tega?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Cebela ::

win64 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Seveda, ker Windows Phone pa sploh ne vsiljuje Binga, SkyDrive-a in njihovega Outlook Mail-a ter IE...

Točno to, in so zaradi tega dobili kazen. Tako, da si namiznim windows-om ne upajo priložiti praktično ničesar.



Pa si ti kdaj videl Windows 8?

Bistri007 ::

krneki0001 je izjavil:

Pošteno je že tako, ampak kaj bomo pa mi imeli od tega?

Nominalno je to konkurenca.

Slon v sobi je seveda Apple. Kaj vse pa on vsiljuje: ne pusti drugih brskalnikov na iNapravah*, iTrgovina pa je seveda samo i.

Najbrž i pomeni rimsko številko i.

*pusti samo skin za vgrajeni engine, pa še tega z izklopljenimi optimizacijami
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

enadvatri ::

Cenovni dumping, ker je Android (odprtokondo programje) zastonj ... ROFL :)) Še dobro, da WP8 ponuja Googlov iskalnik na izbiro!

Kar zadeva teh zlorab monopolnega položaja je vse skupaj ena težka neumnost. To je tako kot ne bi smel proizvajalec avtomobilov zraven ponuditi lastnih pnevmatik ali pnevmatik svojega partnerja brezplačno ... Ali pa GPS naprave ... Točno to, kar so nekateri že zapisali; kar seješ, to žanješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

SaXsIm ::

To so točno iste zadeve, o katerih smo se pogovarjali v zadevah okoli IEja.
SaXsIm

Bistri007 ::

enadvatri je izjavil:

Cenovni dumping, ker je Android (odprtokondo programje) zastonj

Članek:
Obtožujejo jih cenovnega dumpinga s ponujanjem Androida zastonj, kar naj bi konkurenci (zlasti Microsoftu) preprečevalo "povrnitev investicij" v njihove "plačljive konkurenčne platforme" skozi licenciranje, obenem pa naj bi Android partnerjem "vsiljevali namestitev kupa lastnih programov" (iskalnika, lokacijskih storitev, Play trgovine, mobilnega Chroma, Google Maps, oblačno-dokumentno skladišče Drive, idr.) in s tem preprečili uveljavitev njihovih konkurenčnih rešitev.

Drugače povedano, Android je Adware.

Ampak tudi vse "brezplačne" OTA televizije so Adware. So tudi ta nelojalna konkurenca PayTV??? PayTV je mogoče sicer napačno poimenovanje, ker "brezplačno"* in "plačljivo" plača, vemo kdo.

Pravo vprašanje je, ali je z reklamami podprt iskalnik legalen (www.google.com). In če je, zakaj ne bi mogel biti legalen tudi z reklamami podprt OS?

* reklame in licence za retransmisijo po kabelskih omrežjih
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

Shegevara ::

Android windows phone-u je tako kot zurnal24 proti delu. Samo zato, ker je zurnal24 zastojn delo pa ne, še ne pomeni, da zurnal24 izvaja dumping.

Vsekakor bi moral microsoft to dokazati, kar pa ni mačji kašelj, če bi bil, oligopolov sedaj ne bi bilo.

RejZoR ::

Cebela je izjavil:

win64 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Seveda, ker Windows Phone pa sploh ne vsiljuje Binga, SkyDrive-a in njihovega Outlook Mail-a ter IE...

Točno to, in so zaradi tega dobili kazen. Tako, da si namiznim windows-om ne upajo priložiti praktično ničesar.



Pa si ti kdaj videl Windows 8?


Touché. Win8 ima navlečenega tolk sranja, da mi je bil totalno tečen. Svoj image viewer čez cel ekran, svoj PDF viewer čez cel ekran, svoj glup tiled music player pa svoj bedast tiled video player. Ko bi bil vsaj dober software, je pa neko sranje, ki se na vse pretege hoče vsilit kot default app. Fak.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

Rejzor, WMP tudi deluje in je del Win8. Z lahkoto ga lahko izbereš namesto metro media playerja, enako je z music playerjem in namesto PDF viewerja lahko uporabljaš adobejev program. Če si pravi čas vklopil še media center, si lahko tisto uporabljaš namesto metro aplikacij. V IE tudi lahko nastaviš da gre po defoltu v desktop aplikacijo,...
Je pa moja prva stvar, ki jo naredim na novih win8, da iz metroja vse aplikacije, ki jih ne rabim odinštaliram dol z mašine. Pustim samo tisto kar rabim (tudi bing se odinštalira brez problemov), tako da ostane 5 ikon(če). Potem pa naredim skupine in nalagam programe, pa za vsak sklop potem naredim skupino, da je vse ločeno in pregledno. Kar naenkrat ni več sranja na mašini.
Ampak ima pa PDF viewer od MS-a eno zelo dobro lastnost, ki jo očitno ne pozna dost ljudi. Ni samo viewer, ampak je tudi writer. In na faksu (ali kje drugje) dobiš skripte v PDF-ju. Na predavanju moj X200 tablet lepo obrnem da je tablica in vklopim ta fullscreen PDF viewer, ter dopisujem stvari, ki jih profesor razlaga dodatno ob tem kar je že napisano. Zelo, zelo uporabna zadeva. Samo če to veš, drugače je samo še ena glupa metro aplikacija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Mene je najbolj motilo, da aplikacije ne morejo pravilno prevzemat asociacij ampak moraš pri večini naredit ročno preko Default Programs. Kar je skrajno tečno. Itaq pa mi je nov Start bedast, glup, štorast in neuporaben. Na vseh sistemih sem šel nazaj na Win7 in spet živim miren lajf kot ga hočem jezst in ne nek butast poneumljen OS.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bistri007 ::

RejZoR je izjavil:

Na vseh sistemih sem šel nazaj na Win7 in spet živim miren lajf kot ga hočem jezst in ne nek butast poneumljen OS.

Jaz imam en HDD z Win7 in SSD z Win8. Uporabljam pa raje Win7 (99%) časa.

Win8 je po mojem eksperiment, da vidijo, kako daleč lahko po applovsko porinejo svoje uporabnike. Win9 (to ni Blue!) pa bo vrnitev v realnost.

Ontopic: če ne bi bil WP8 tako načičkan in tako po applovsko omejeval uporabnika bi si ga omislil in celo priporočil. Tako pa sem na SGS3. Ta ima klasične ikonce in ne živih ploščic kot Win8.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

damjanll ::

Noben ne preprecuje microsoftu da izda svoje android appse ki bi jih potem oemi po lasti izbiri ponudili kot defaultne na androidu. Tako da tukaj ne vidim v cem je problem, microsoft in kolegi lajajo v prazno.

Pa se obvezen link na clanek z bolj objektivno kritiko tega fairsearch jokanja:
Groklaw: Another Cynical "Antitrust" Complaint From Microsoft and Its Buddies Against Google

enadvatri ::

Bistri007 je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Cenovni dumping, ker je Android (odprtokondo programje) zastonj

Članek:
Obtožujejo jih cenovnega dumpinga s ponujanjem Androida zastonj, kar naj bi konkurenci (zlasti Microsoftu) preprečevalo "povrnitev investicij" v njihove "plačljive konkurenčne platforme" skozi licenciranje, obenem pa naj bi Android partnerjem "vsiljevali namestitev kupa lastnih programov" (iskalnika, lokacijskih storitev, Play trgovine, mobilnega Chroma, Google Maps, oblačno-dokumentno skladišče Drive, idr.) in s tem preprečili uveljavitev njihovih konkurenčnih rešitev.

Drugače povedano, Android je Adware.

Ampak tudi vse "brezplačne" OTA televizije so Adware. So tudi ta nelojalna konkurenca PayTV??? PayTV je mogoče sicer napačno poimenovanje, ker "brezplačno"* in "plačljivo" plača, vemo kdo.

Pravo vprašanje je, ali je z reklamami podprt iskalnik legalen (www.google.com). In če je, zakaj ne bi mogel biti legalen tudi z reklamami podprt OS?

* reklame in licence za retransmisijo po kabelskih omrežjih


Adware ali pa povsem brezplačno, oboje je legalno, predvsem pa legitimno.

RejZoR ::

Bistri007 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Na vseh sistemih sem šel nazaj na Win7 in spet živim miren lajf kot ga hočem jezst in ne nek butast poneumljen OS.

Jaz imam en HDD z Win7 in SSD z Win8. Uporabljam pa raje Win7 (99%) časa.

Win8 je po mojem eksperiment, da vidijo, kako daleč lahko po applovsko porinejo svoje uporabnike. Win9 (to ni Blue!) pa bo vrnitev v realnost.

Ontopic: če ne bi bil WP8 tako načičkan in tako po applovsko omejeval uporabnika bi si ga omislil in celo priporočil. Tako pa sem na SGS3. Ta ima klasične ikonce in ne živih ploščic kot Win8.


Sej samo jedro ni slabo, recimo do ta sam kernel ob izklopu shrani na disk kot hibernacija, tko da se sistem skoraj instantno zbudi celo na HDD-jih, hiter je in z SSD-ji bolje upravlja sam kaj ko so vse nstavitve in menuji tko katastrofalni, da glava boli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bistri007 ::

Naslednje leto bo Windows 7 star 5 let. Pa tudi danes, nekaj je narobe, če firme nadgrajujejo na 4 leta star OS, namesto na najnovejšega...

Kam je Nokia padla danes? Bolje bi jo obnesli, če bi se šli hardveraša kot Samsung in prodajali dober HW na Symbian, Android in WP7/8.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Looooooka ::

Matr ste pametni.
Tale potencialna kazen je cisto na mestu.
To, da das ti odprtokodo ven zraven osa pa vtaknes svoj playstore, browser in se kup zadev ne pomeni, da ne delas nicesar narobe.
Konec koncev tudi internet explorere in windows media player sta bla ZASTONJ v windowsih. Pa nobenih reklam, ki bi tekle direktno iz binga ali microsofta ni blo not.
No na androidu majo vse te zadeve reklame od googla not.
Torej so sli dejansko korak dlje od Microsofta.
Ce sem zelel trpeti Microsoftove reklame sem moral prej lastnorocno instalirati njihov messenger(drugega sranja z reklamami niti nisem imel).
Ce ste ze takrad drli Bloody murder potem je skrajno neresno, da tega ne pocnete tudi zdaj.
Pa da ne omenimo, da je bila statisticno gledano(in tudi se zmeraj je) vecina windows uporabnikov pri nas piratov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jan_g ::

Jaz vseeno vidim neko razliko v primerjavi z Microsoftovim ekosistemom desetletje (in vec) nazaj. Torej, ceprav je Google mocna mulitnacionalka, imamo kljub temu na voljo cist sposobno in funkcionalno izbiro. Od maila in iskalnika, do mobilnih naprav. Marsikdo bi se tudi pridusal, da je konkurenca pri mobilnih napravah boljsa in na dolocenih trgih tudi uspesnejsa (iOS, morda kmalu tudi WP). Tako da bo zanimivo videti, okrog cesa tocno se bo vrtel morebitni postopek pri tej pritozbi.

Hayabusa ::

Konec koncev tudi internet explorere in windows media player sta bla ZASTONJ v windowsih. Pa nobenih reklam, ki bi tekle direktno iz binga ali microsofta ni blo not.

Napačna primerjava, 99% uporabnikov, ki je takrat uporabljajo desktop pc, je enačilo Internet z MS IE6.
Uporabniki robotka pa so večinoma radovedna mularija po starosti & mentaliteti, ki non-stop nekaj namešča/spreminja in je seznanjena z alternativo v sistemu, poglej na g play, za vsako stvar imaš vsaj 3 konkurenčne aplikacije; kot bi primerjal branjevko z akademikom.



RejZoR
Seveda, ker Windows Phone pa sploh ne vsiljuje Binga, SkyDrive-a in njihovega Outlook Mail-a ter IE...
Ne vem kaj zdej jokajo.

Jokajo zato, ker ima WP bizarno nizek marketshare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

VaeVictis ::

Hayabusa je izjavil:

Konec koncev tudi internet explorere in windows media player sta bla ZASTONJ v windowsih. Pa nobenih reklam, ki bi tekle direktno iz binga ali microsofta ni blo not.

Napačna primerjava, 99% uporabnikov, ki je takrat uporabljajo desktop pc, je enačilo Internet z MS IE6.
Uporabniki robotka pa so večinoma radovedna mularija po starosti & mentaliteti, ki non-stop nekaj namešča/spreminja in je seznanjena z alternativo v sistemu, poglej na g play, za vsako stvar imaš vsaj 3 konkurenčne aplikacije; kot bi primerjal branjevko z akademikom.



RejZoR
Seveda, ker Windows Phone pa sploh ne vsiljuje Binga, SkyDrive-a in njihovega Outlook Mail-a ter IE...
Ne vem kaj zdej jokajo.

Jokajo zato, ker ima WP bizarno nizek marketshare.



Verjetno boš zelo hitro našel kak adblocker za robotka, sej so vsaj 3 konkurenčne aplikacije...

Hayabusa ::

In ti za WP tudi :D.

s1m0n ::

Jaz imam prav zaradi googlovih storitev/aplikacij (gmail, g+, youtube, hangouts...) android telefon.
Imaš najmanj opravka z iskanjem aplikacij za dotične storitve.

Ne poznam nikogar, ki je šel prvo brisat googlove aplikacije na androidu in na to nameščat nadomestne!
Bo pa držalo, da so alternative aplikacije v marsičem boljše ali ponujajo več svobode (funkcij...)

Deneb ::

Hinavec, izderi najprej bruno iz očesa svojega in potem izpregledaš, da izdereš pazder iz očesa bratu svojemu. (Matevž 7,5)

shubell ::

za razliko od windowsev je android open source in ni potrebno imeti vsega "sranja" not. Lep primer je naprimer cyanogenmod kjer so googlove storitve opcijske.

bMozart ::

s1m0n: "Ne poznam nikogar, ki je šel prvo brisat googlove aplikacije na androidu in na to nameščat nadomestne!"

Here I am. Zdaj poznaš enega.
Bolj zanimivo bo, ko boš ugotovil, da večino Googlovih aplikacij ne moreš zbrisat brez rootanega telefona ;) (izgubiš garancijo)



shubell: "za razliko od windowsev je android open source in ni potrebno imeti vsega "sranja" not. Lep primer je naprimer cyanogenmod kjer so googlove storitve opcijske."

Če naložiš cyanogenmod izgubiš garancijo... kar pomeni da ta stavek ne drži.


Če se hočeš znebit Googlovih aplikacij na telefonu z Android-om je veliko več dela, kot večina ljudi misli. Verjetno zato ker tega ni nikoli probalo.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

damjanll ::

bMozart je izjavil:


Bolj zanimivo bo, ko boš ugotovil, da večino Googlovih aplikacij ne moreš zbrisat brez rootanega telefona ;)
Če naložiš cyanogenmod izgubiš garancijo... kar pomeni da ta stavek ne drži.
Če se hočeš znebit Googlovih aplikacij na telefonu z Android-om je veliko več dela, kot večina ljudi misli. Verjetno zato ker tega ni nikoli probalo.


Kar se tice garancije, ni nujno da zgubis garancijo, odvisno od podjetja in modela telefona, developer edicije telefonov imajo naceloma unlockan bootloader in ne izgubis garancije pri namescanju custom roma, na primer htc one developer edition, mislim da ima sony tudi kak developer model, pa najbrz vecina nexusov tudi spada v to kategorijo. Sicer pa garancija na fizicne lastnosti telefona je po zakonu se vedno veljavna, vprasanje pa koliko ti bodo na servisu zaradi tega komplicirali...
Rooting and flashing your device does not void the warranty in EU

Hayabusa ::

Rootanje je problem če bv navijač proc in podobno.

bMozart ::

Lepo da sta me dopolnila... se mi ni lubilo spuščati v podrobnosti glede garancije :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

driver_x ::

Če ne želiš guglovih apsov kupiš raje drug telefon.

Bistri007 ::

bMozart je izjavil:

s1m0n: "Ne poznam nikogar, ki je šel prvo brisat googlove aplikacije na androidu in na to nameščat nadomestne!"

Here I am. Zdaj poznaš enega.
Bolj zanimivo bo, ko boš ugotovil, da večino Googlovih aplikacij ne moreš zbrisat brez rootanega telefona ;) (izgubiš garancijo)

Mene najbolj motijo Mobitelovi bookmarski v stock browserju. Ostale aplikacije se da poskriti. Dokler ne žre sistemskih virov v ozadju, me ne moti, če te stvari itak ne uporabljam.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlu se bržkone obeta še ena, nova in višja evropska globa

Oddelek: Novice / Tožbe
238144 (6260) Rokec
»

Microsoft prekinil sovražnosti z Googlom

Oddelek: Novice / Tožbe
197200 (5083) sandmodnigga
»

Komisija: Google verjetno krši protimonopolno zakonodajo

Oddelek: Novice / Tožbe
319493 (6972) lizardyou26
»

Je Google zašpecal Microsoft? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6715156 (11787) antonija
»

Microsoft vlaga pritožbo zoper Google pri Evropski komisiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7120778 (19314) dela

Več podobnih tem